مهاجرت کاری اسلوونی

ویزای کار اسلوونی

متقاضیان کار قانونی در کشور اسلوونی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند، ملزم به اخذ ویزای کار اسلوونی می باشند. همچنین سرمایه دارانی که قصد توسعه تجاری خود را در اسلوونی دارند و می خواهند کارکنانی را برای ایجاد فعالیت های تجاری خود جمع آوری کنند، باید از اخذ مجوزهای کار و اقامت آنان اطمینان حاصل کنند. شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در اسلوونی نیاز به ویزا ندارند، مگر اینکه قصد داشته باشند بیشتر از 3 ماه در این کشور مشغول به کار شوند. سعی کردیم در مقاله زیر که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه می شود به بررسی شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اسلوونی بپردازیم.

انواع ویزای کار اسلوونی

دولت اسلوونی بر اساس هدف سفر برنامه ریزی شده آنها به اسلوونی، ویزاهای مختلفی را برای اتباع خارجی صادر می کند. دسته بندی ویزاهای صادر شده در اسلوونی عبارتند از:

 • ویزاهای تجاری
 • ویزا برای مقاصد پزشکی
 • ویزا برای اعضای هیئت های رسمی
 • ویزای توریستی
 • ویزا برای تحصیل، تحقیق یا آموزش
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی
 • ویزا برای همسران شهروندان اسلوونی

در حالی که این ویزاها اجازه ورود به اسلوونی را می دهد، اما به اتباع خارجی حق زندگی و کار طولانی مدت در آنجا را نمی دهد. برای آن، اتباع خارجی باید ویزای کار اسلوونی و اقامت واحد در این کشور را دریافت کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اسلوونی

مجوز کار سندی است که حق انجام یک فعالیت کاری در این کشور را فراهم می کند. هر کارمند خارجی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیست، برای کار در اسلوونی به ویزای کار اسلوونی و اقامت واحد نیاز دارد. این مجوز گاهی اوقات به عنوان یک مجوز واحد شناخته می شود.

برای دریافت ویزای کار اسلوونی و اقامت در این کشور، متقاضیان باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • پاسپورت معتبر
 • یک عکس پاسپورت و اثر انگشت، که در زمان درخواست گرفته می شود.
 • دعوتنامه رسمی از سازمانی که متقاضی در آن کار خواهد کرد.
 • بیمه درمانی
 • بررسی سوابق کیفری اخیر از کشور محل اقامت متقاضی
 • بیانیه بانکی که ثابت می کند متقاضی دارای تمکن مالی کافی برای حمایت از خود در اسلوونی است.

در برخی موارد، از متقاضی نیز خواسته می شود تا در مصاحبه با مقامات اسلوونی در سفارت در کشور محل اقامت خود شرکت کند. شرایط اخذ اقامت اسلوونی به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

درخواست ویزای کار اسلوونی

یکی از مزایای کار در اسلوونی این است که کارمندان خارجی برای زندگی و کار در این کشور فقط به یک نوع ویزا نیاز دارند. در نتیجه، فرآیند درخواست نسبتا ساده است. ویزای کار اسلوونی و اقامت در این کشور را می توان توسط کارفرما در اسلوونی یا کارمند خارجی دریافت کرد. مدارک یکسانی در هر صورت مورد نیاز است، اما کارفرما از داخل اسلوونی درخواست می دهد، در حالی که کارمند روند درخواست را در سفارت اسلوونی یا کنسولگری در کشور محل اقامت خود آغاز می کند.

مجوزهای کار اسلوونی به صورت مشروط بر اساس اشتغال صادر می شود، بنابراین مهم است که قبل از شروع فرآیند درخواست، یک قرارداد کاری داشته باشید. از آنجایی که اسلوونی یکی از اعضای اتحادیه اروپا است، قوانین و مقررات مربوط به نیاز به مجوز کار برای شهروندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا که قصد دارند در اسلوونی کار کنند، اعمال نمی شود. با این وجود، اگر شهروندان اتحادیه اروپا بخواهند بیش از 3 ماه در اسلوونی زندگی و کار کنند، همچنان باید برای اجازه اقامت درخواست دهند.

استثنائات ویزای کار اسلوونی

ویزای کار اسلوونی و اقامت در این کشور تحت قانون استخدام، خود اشتغالی و کار اتباع خارجی تنظیم شده است که در سال 2015 تصویب شد. اخذ این ویزا برای همه اتباع غیر اتحادیه اروپا که مایل به اشتغال در اسلوونی هستند ضروری است. مگر اینکه بتوان آنها را به عنوان یک استثنا در نظر گرفت. استثنائات مورد نیاز برای مجوزهای ویزای کار در اسلوونی و اقامت به شرح زیر است:

 • پناهندگان
 • اعضای خانواده اتباع اسلوونی
 • اتباع غیر اتحادیه اروپا با مجوز اقامت دائم
 • اتباع غیر اتحادیه اروپا که بعد از یک سال اقامت در اسلوونی، اقامت بلند مدت را در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دریافت کرده اند.
 • اتباع غیر اتحادیه اروپا با اصالت اسلوونیایی تا سومین نسل متوالی

شرایط تحصیل در اسلوونی به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

شرایط اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا در اسلوونی

اولین شرط برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا در اسلوونی این است که متقاضی به عنوان یک کارگر با صلاحیت بالا در نظر گرفته شود. شایان ذکر است که متقاضی باید دارای مدرک دانشگاهی باشد. شرایط درخواست برای این مدرک مهاجرتی را می توان به طور طولانی توسط موسسه حقوقی در اسلوونی ارائه کرد. برخی از مهمترین مواردی که باید رعایت شود شامل داشتن قراردادکاری با یک کارفرمای اسلوونیایی که برای مدت حداقل یک سال امضاء شده باشد.

بیانیه کارفرما که بیانگر این واقعیت است که هیچ کارمند اسلوونیایی دیگری برای فرصت شغلی مربوطه و یک فرم درخواست پر شده در دسترس نبوده است. هنگام درخواست برای کارت آبی اتحادیه اروپا، کارمند حق دارد حقوقی 1.5 برابر بیشتر از میانگین حقوق فعلی موجود در این کشور داشته باشد. در خصوص انتخاب این کشور برای تحصیل در رشته های مختلف از جمله تحصیل دندانپزشکی در اسلوونی می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

واجدین شرایط برای درخواست ویزای کار اسلوونی

ویزای کار اسلوونی یا ویزای کار و اقامت (مجوز واحد) را می توان توسط گروه گسترده ای از خارجیانی که می خواهند فعالیت کاری در این کشور توسعه دهند، دریافت کرد. این ویزا می تواند برای افراد خوداشتغال یا برای مقاصد شغلی عمومی صادر شود. همچنین خطاب به کسانی است که قراردادهای کاری خود را تمدید می کنند یا برای کسانی که محل کار خود را تغییر می دهند که توسط همان کارفرما ارائه شده است.

مجوز واحد همچنین برای کسانی است که می خواهند در اسلوونی تحت کارت آبی اتحادیه اروپا کارمند شوند. همچنین افرادی که در دوره های آموزشی در اسلوونی شرکت می کنند می توانند این مدرک را دریافت کنند. جهت اطلاع از مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا و سایر کشورهای جهان می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، از کمک و راهنمایی های مشاورین زبده و کارشناسان متخصص این مجموعه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :