دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری است لذا افرادی که دارای سرمایه هستند می توانند در بخش های مختلفی در این کشور سرمایه گذاری کنند. البته توجه داشته باشید که با هر سرمایه گذاری در دانمارک نمی توان اقامت این کشور را بدست آورد. دانمارک برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی که برنامه های مختلف سرمایه گذاری برای اقامت تدارک دیده اند، آنچنان برنامه متنوعی پیش بینی نکرده اما راه های سرمایه گذاری افراد خارجی را باز کرده است. هر فرد خارجی که دارای سرمایه است می تواند در دانمارک سرمایه گذاری کند ولو با رعایت قوانین و شرایط سرمایه گذاری در دانمارک. اقتصاد آزاد دانمارک و پیشرفت قابل توجه این کشور، دانمارک را به محلی ویژه برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. جهت مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری، همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه این مقاله را پیشنهاد می کنند.

سرمایه گذاری در دانمارک و مهاجرت به دانمارک
دانمارک یکی از رقابتی ترین اقتصادهای جهان را دارد؛ اگرچه کوچک است اما یکی از پایدارترین اقتصادهای اتحادیه اروپا است. دلایلی که باعث موفقیت اقتصادی دانمارک می شود شامل زیرساخت های بسیار توسعه یافته، نیروی کار کارآمد و سیستم رفاهی پیشرفته هستند. علاوه بر این، دانمارک از جمله رهبران جهان در ارتباطات بی سیم، اینترنت و رسانه های جدید است. دانمارک یکی از سیستمهای کارآمد توزیع اروپا را دارد؛ به دلیل بهره وری بسیار کارآمد صنعتی و تولید سود بالا، دانمارک قادر است انرژی خود را با تولید نفت، انرژی باد، انرژی زیستی و گاز طبیعی تامین کند. صادرات اصلی این کشور مبلمان، لبنیات، شکر، ماشین آلات، چرم ، ماهی، گوشت، مواد شیمیایی، مواد غذایی، روغن و گاز هستند.

شرکای اصلی صادرات دانمارک سوئد، انگلیس، آلمان و ایالات متحده و شرکای اصلی واردات دانمارک شامل سوئد، هلند، آلمان و انگلیس هستند. واردات اصلی این کشور مواد اولیه، ماشین آلات، تجهیزات، غلات، مواد غذایی و کالاهای مصرفی می باشد، تقریبا سه چهارم جریان تجارت این کشور در اتحادیه اروپا است. دانمارک همچنین میزبان بسیاری از شرکت های چند ملیتی مانند کارلسبرگ، توبورگ، لگو، آرلا و لورپاک است و سرمایه گذاری در کشوری با این اقتصاد پایدار بسیار مناسب برای مهاجرت سرمایه گذاران میباشد.

روش های سرمایه گذاری در دانمارک و مهاجرت به دانمارک
سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در دانمارک گزینه های مختلفی پیش رو دارند اما همه این گزینه ها شامل اخذ اقامت دانمارک نمی شود. تمکن مالی و مهاجرت از این طریق در کشور دانمارک امکان پذیر نیست و این افراد می توانند با کارآفرینی و یا ثبت شرکت در دانمارک سرمایه گذاری کنند و به این کشور مهاجرت کنند. در اینجا روش های مختلف سرمایه گذاری در دانمارک و امکان اخذ اقامت دانمارک شرح داده شده اند:

روش سرمایه گذاری امکان اخذ اقامت دانمارک
ثبت شرکت در دانمارک دارد
کارآفرینی در دانمارک دارد
خرید املاک و مستغلات ندارد
خرید اوراق دولتی ندارد
سرمایه گذاری در بورس و سهام ندارد

مزایای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری
رشد بالای اقتصادی و نرخ بیکاری پایین، دانمارک را به یکی از بهترین اقتصادهای عملکردی در اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. نرخ بهره پایین باعث افزایش مصرف خصوصی در دانمارک شده و طیف گسترده ای از فرصت های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران جدید و فصلی فراهم می کند. دانمارک کاملا در همکاری های اقتصادی اتحادیه اروپا شرکت می کند و از آزادی تجارت خوبی برخوردار است. در کنار این ها، دانمارک به دلیل اقتصاد پایدار یک مقصد بسیار جذاب است. علاوه بر این، به عنوان مکانی مناسب برای سرمایه گذاران خارجی شناخته می شود. با ایده درست، هر مهاجر می تواند بخشی از داستان موفقیت اقتصادی این کشور در اسکاندیناوی باشد. از جمله مزایای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است.

• اخذ اقامت دانمارک

• سرمایه گذاری در اقتصادی پیشرو

• فرصت سرمایه گذاری در بخش های نوین

• امکان مهاجرت همراه با اعضای خانواده

• کسب درآمد ارزی

• پیشرفت مالی و افزایش سود

• زندگی در کیفیت بسیار بالا

دلایل سرمایه گذاری در دانمارک و مهاجرت به دانمارک
از جمله دلایل سرمایه گذاری در دانمارک عبارتند از:

✓ صنعت تجارت دانمارک با حداقل میزان بروکراسی، آموزش عالی و قوانین سختگیرانه مالیاتی مشخص می شود.

✓ سیستم تجاری دانمارک مبتنی بر مبادله آزاد کالاها تمرکز دارد و سرمایه گذاران زیادی را از کشورهای خارجی جذب می کند، که دانمارک را گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری می دانند.

✓ بازار دانمارک قدرت خرید آزاد، دسترسی آسان برای سرمایه گذاران خارجی، استفاده گسترده از زبان انگلیسی و تورم پایین را در اختیار شما قرار می دهد.

✓ مطلوب ترین بخش های تجاری در دانمارک شامل آموزش، رسانه، غذا و نوشیدنی و حمل و نقل انبوه است. گذشته از این بخش ها، فرصت های سرمایه گذاری در دانمارک وسیع است و زمینه های سرمایه گذاری بیشتری نیز می توان یافت.

✓ دانمارک از نظر زیبایی شناسی و محیط زیست یکی از سبز ترین کشورها در جهان است. در جایی که اکثر کشورهای اروپایی هنوز محیط زیست را آلوده می کنند، دانمارک به ندرت هنگام تولید انرژی باعث ایجاد خسارت می شود. تقریبا 10٪ از انرژی این کشور با استفاده از توربین های بادی که در مزارع دانمارکی قرار دارند ایجاد و گسترش یافته اند.

✓ دانمارک یکی از پایدار ترین اقتصادهای اروپا را دارد و نرخ بیکاری و تورم بسیار پایین است.

مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت
یکی از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت است. در دانمارک انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که شامل مالکیت انحصاری، مشارکت محدود، مشارکت عمومی، شرکت محدود خصوصی، شرکت محدود با مالکیت عمومی و تعاونی با مسئولیت محدود می شوند. حداقل هزینه ثبت شرکت در دانمارک 50000 کرون است. از جمله موارد مهم برای ثبت شرکت در دانمارک عبارتند از:

1- قبل از راه اندازی شرکت، حتما با یک وکیل مشورت کنید تا از مشاوره حرفه ای در مورد اینکه کدام مدل تجاری برای شما مناسب تر است، استفاده کنید.

2- هیئت مدیره ای را برای شرکت خود انتخاب کنید. هیئت مدیره مسئولیت مدیریت و سازماندهی شرکت را بر عهده خواهد داشت؛ آنها همچنین می توانند به عنوان نمایندگان رسمی عمل کنند. اگر شرکت خصوصی باشد، فقط یک مدیر لازم است.

3- اگر شرکت دولتی است، حداقل به سه عضو هیئت مدیره و یک مدیر عامل نیاز خواهید داشت. حداقل 50٪ هیئت مدیره باید دارای تابعیت منطقه اقتصادی اروپا باشند.

4- شرکت خود را ثبت کنید. شما نیاز به امضای دیجیتال دارید و با استفاده از سیستم webreg در بازرگانی دانمارک ثبت نام کنید.

5- مراحل ثبت نام شامل ارسال اساسنامه و تفاهم نامه شرکت می باشد. اگر همه چیز خوب پیش رود، پس از آن رسید دریافت می کنید که نشان می دهد با موفقیت ثبت نام کرده اید. روند ثبت نام از طریق اینترنتی و یا حضوری صورت می گیرد.

6- از منابع مالی کافی اطمینان حاصل کنید. در دانمارک روش های متنوعی برای جمع آوری بودجه برای تجارت شما وجود دارد که شامل بانک ها، سرمایه گذاران خصوصی و سازمانی و بسیاری موارد دیگر می شود. برای جلوگیری از سوء تفاهم ها و غیرقانونی بودن، هنگام مذاکره برای تأمین اعتبار با یک سرمایه گذار بالقوه، با یک متخصص مشورت کنید.

مهاجرت به دانمارک از طریق کارآفرینی
برای تسهیل شرایط مطلوب برای مهاجرین از جمله سرمایه گذاران به دانمارک، این کشور برنامه معتبر سرمایه گذاری را برای کارآفرینان معرفی کرده است. این برنامه سرمایه گذاران در سراسر جهان را قادر می سازد تا به دانمارک مهاجرت کنند، در آنجا زندگی کنند در شرکتهای پایه دانمارک سرمایه گذاری کنند، تجارت خوبی برای آنها انجام دهند و به نوبه خود به رشد اقتصاد دانمارک کمک کنند. این ویزا که به عنوان گروه خود اشتغالی طبقه بندی می شود برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در یک تجارت دانمارکی هستند ارائه می شود. از جمله شرایط لازم برای این نوع سرمایه گذاری:

✓ باید بتواند علاقه واقعی آینده نگرانه خود را به سرمایه گذاری در یک شرکت تجاری دانمارک را نشان دهد.

✓ باید ثروت مالی خود را برای سرمایه گذاری یا پیاده سازی طرح خود در دانمارک اثبات کند.

✓ باید طرح خود را ارائه کند و ثابت کند که طرح عملی و سود ده است.

این ویزا برای یک دوره معمولی 1 تا 2 ساله اعطا می شود؛ اگر دارندگان قصد داشته باشند بیش از این در دانمارک بمانند، باید برای تمدید ویزا اقدام کنند. چنانچه تا 3 سال طرح خود سود داشته باشد ویزا تا 2 سال دیگر تمدید می شود. چنانچه سرمایه گذار 5 سال در دانمارک اقامت داشته باشد می تواند اقامت دائم دانمارک را اخذ کند. تابعیت دانمارک نیز پس از 8 سال اقامت در دانمارک امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که با خرید ملک در دانمارک به تنهایی نمی توان اقامت دانمارک را بدست آورد چرا که شرط خرید ملک در این کشور داشتن اقامت دانمارک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه سرمایه گذاری و مهاجرت به کشورهای مختلف می توانید از مشاورین و متخصصین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *