دانمارک

مزایا و معایب زندگی در دانمارک

دانمارک کشوری در منطقه اسکاندیناویست و زندگی در آن با توجه به تفاوت های زیاد فرهنگی، زبانی و غیره می تواند متفاوت باشد لذا شناخت مزایا و معایب زندگی در دانمارک برای افرادی که خواهان زندگی در این کشور هستند اهمیت دارد. مردم دانمارک یکی از شادترین مردم جهان هستند و مطمئنا عوامل مهمی مانند وضعیت اقتصادی مناسب ، رفاه اجتماعی، اختلاف طبقاتی کم و کیفیت زندگی در آن باعث این اتفاق شده است. در هر صورت اختلاف فرهنگ و زبان مردم دانمارک نسبت به کشورهای دیگر از جمله قاره های دیگر می تواند برای مهاجرین به این کشور چالش بر انگیز باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید در این مقاله برای بررسی جوانی زندگی در دانمارک و مزایا و معایب زندگی به مخاطبین عزیز این مقاله را ارائه کرده اند.

مزایای زندگی در دانمارک
زندگی در دانمارک معمولاً تجربه ای دلپذیر است؛ این کشور مکانی آرام و تمیز برای زندگی می باشد، در جایی که خدمات دولتی به خوبی کار می کند و کارفرمایان شما به همان اندازه که به بازدهی شما اهمیت می دهند نگران زندگی شخصی شما نیز هستند. حتی اگر لحظاتی از انزوا و تنهایی رنج ببرید که می تواند آزار دهنده باشد، گروه های زیادی نیز وجود دارند که می توانید در سراسر کشور عضو شوید که می توانند به شما در شروع روابط جدید کمک کنند. در صورت نیاز به گرفتن ویزا برای شروع زندگی در این کشور، دولت روش های مختلفی را ایجاد کرده است. جوانب مثبت و منفی زندگی در دانمارک به دلیل خدمات حمایتی که در این کشور دریافت می کنید به طور کلی مثبت دیده می شود. ممکن است هزینه زیادی را برای آنچه بدست می آورید پرداخت کنید، اما از پشتیبانی بیشتری برخوردار خواهید بود و در رفاه زندگی خواهید کرد. در اینجا از جمله مزایای زندگی در دانمارک به صورت خلاصه نام برده شده اند:

• کیفیت بسیار بالای آموزش

• اختلاف طبقاتی کم

• سیستم درمانی عالی

• زندگی در میان شادترین مردم جهان

• طبیعت زیبا همراه با فضای سبز و سواحل بسیار

• کیفیت بالای زندگی

• 5 هفته مرخصی با حقوق

• تعادل کار و زندگی

• بسته های حمایتی از کودکان

• حمل و نقل عمومی عالی

• میزان پایین نرخ جرم و جنایت

• زندگی در کشوری با تاریخ غنی

• اخذ ویزای شنگن

• وجود کتابخانه های بسیار و فرهنگ عالی مردم دانمارک

معایب زندگی در دانمارک
علاوه بر مزایای بسیار زیاد زندگی در دانمارک به عنوان یک مهاجر ممکن است زندگی در این کشور با چالش هایی روبرو باشد. تراکم بالای جمعیت در شهرهای بزرگ دانمارک وجود دارد که گاهی پیدا کردن مکانی برای زندگی مهاجرین را با مشکل روبرو می کند. همچنین با مهاجرت به دانمارک خواهید فهمید که مالیات در دانمارک بالاست هر چند می تواند موجب صرفه جویی در پول در هر ماه شود. در اینجا به طور خلاصه معایب زندگی در دانمارک را نیز ذکر کرده ایم.

• هزینه بالای خورد و خوراک

• هزینه بالای خرید ماشین

• آب و هوای متفاوت

• تراکم بالای شهری

• احساس تنهایی به عنوان مهاجر

• سخت بودن یادگیری زبان دانمارکی

• بالا بودن نرخ مالیات

• هزینه اقامت

• مصرف زیاد مشروبات میان مردم دانمارک

• اختلاف فرهنگی

کیفیت آموزش از مزایای زندگی در دانمارک
دانمارک یکی از کشورهای برتر اروپا برای تحصیل است؛ نظام آموزشی این کشور برای شهروندان دانمارک و اتحادیه اروپا و دارندگان اقامت دائم این کشور، رایگان است. دانشگاه های برتر کشور دانمارک همچنین به عنوان برترین دانشگاه های واقع در جهان شناخته می شوند و رتبه آنها در میان 300 دانشگاه برتر جهان است. اگرچه زبان اصلی تحصیل در دانمارک، دانمارکی است با این حال تحصیل به زبان انگلیسی نیز از مقطع کارشناسی ارشد به بعد امکان پذیر میباشد. ضمن اینکه روش تحصیل در دانمارک که یکی از روش های مهاجرت به دانمارک است و در صورت پذیرش از دانشگاه های این کشور روند صدور ویزا با سخت گیری کم تری انجام می شود. نظام آموزشی دانمارک در اروپا زبانزد بوده و این کشور دارای دانشگاه ها و مدارس بسیار با کیفیتی می باشد. از جمله دانشگاه های برتر دانمارک:

• دانشگاه کوپنهاگن

• دانشگاه فناوری دانمارک

• دانشگاه آرهوس دانمارک

• دانشگاه آلبورگ دانمارک

• دانشگاه دانمارک جنوبی

تعادل زندگی و کار از مزایای زندگی در دانمارک
یکی از مزایای جالب زندگی در دانمارک تعادل کار و زندگی در این کشور می باشد؛ میزان ساعات کار در دانمارک در هفته 37.5 ساعت و از بسیاری از کشورها که حداقل 40 ساعت است کم تر است. در دانمارک انتظار می رود که شما مدت بیشتری را صرف زندگی و صرف زندگی در کنار خانواده و دوستان خود کنید. اکثر دفاتر تا 5 بعد از ظهر در این کشور فعالیت دارند و اضافه کاری به ندرت صورت می گیرد. بسیاری از والدینی که فرزندان خردسال دارند کار خود را در ساعت 3:30 تمام می کنند و با توجه به یارانه ای که در خصوص فرزند خود از دولت می گیرند زود تر به خانه می روند.

البته این به این معنی نیست که مردم دانمارک کاری نیستند؛ آنها به همان اندازه سخت کار می کنند که در کشورهای دیگر مردم کار می کنند بلکه در مورد جدایی زندگی شخصی و حرفه ای در دانمارک تأکید بیشتری وجود دارد و کارفرمایان کارکنان را به انجام این کار ترغیب می کنند.

حمایت از فرزندان از مزایای زندگی در دانمارک
دولت دانمارک برای کمک به فرزندان دانمارکی بسته های حمایتی پرداخت می کنند و به والدین در راستای رشد فرزندان خود کمک می کنند. دانمارک این امر را قبول می کند که والدین می خواهند خارج از خانه کار کنند، به همین دلیل یک سیستم عالی برای مراقبت از کودکان ایجاد کرده اند و یارانه ای کنار گذاشته اند. والدین معمولا قبل از به دنیا آمد فرزند خود ماهیانه پولی را برای مهدکودک فرزند خود می پردازند و کودکان پس از تولد در مهد کودک از آموزش معلمان حرفه ای خود برخوردار می شوند و زبان دانمارکی و آداب مختلف اجتماعی، مانند نوبت صحبت کردن یا کار در یک گروه را آغاز می کنند. مبلغی که برای این مزیت پرداخت می کنید بستگی به محل زندگی شما در دانمارک دارد؛ اگر خانه شما در کپنهاگن است، ممکن است ماهانه حدود 500 یورو بپردازید؛ اگر شما بیش از یک فرزند دارید یا یک خانواده کم درآمد هستید، ممکن است این هزینه کمتر باشد.

مشکل زبان از معایب زندگی در دانمارک
اگر تصمیم دارید زندگی در دانمارک را شروع کنید، در نهایت باید زبان دانمارکی را یاد بگیرید، اگرچه اقامت شما کمتر از یک سال باشد ممکن است این کار ضروری نباشد. در هر حال برای زندگی بهتر و برای اینکه بتوانید به طور موثر در جامعه خود ارتباط برقرار کنید بایستی این زبان را فرا بگیرید لذا یادگیری این زبان یک چالش است. سیستم آموزشی مدارس در دانمارک آموزش زبان انگلیسی را از شش سالگی شروع می کند، اما بیشتر افراد ترجیح می دهند هنگام برقراری ارتباط با خانواده یا دوستان خود از زبان اول خود استفاده کنند. اگر تصمیم دارید این زبان را یاد نگیرید در زندگی دچار مشکل برقراری ارتباط خواهید شد؛ جهت کار در دانمارک اکثرا از شما درخواست می كنند كه به زبان ملی صحبت كنید لذا یادگیری این زبان برای زندگی راحت در دانمارک الزامی است.

مشکل تنهایی از معایب زندگی در دانمارک
یکی دیگر از معایب زندگی در دانمارک مشکل سخت بودن دوست یابی در دانمارک برای مهاجرین است. دانمارکی ها دوستانی فوق العاده، قابل اعتماد و مهربانی هستند و وقتی فرصت آن را پیدا کردید حتما با آنها دوست شوید؛ اما مشکل این است که همیشه آسان نیست به خصوص وقتی که روزهای تحصیل خود را پشت سر گذاشته باشید. بیشتر افراد این کشور در دوران کودکی دوستان خود را پیدا کرده اند و همیشه به عنوان یک فرد بزرگسال به دنبال برقراری روابط جدید نیستند، اما این بدان معنا نیست که وقتی زندگی در دانمارک را شروع کردید با شرایط غیر دوستانه ای روبرو شوید اما انتظار دعوت برای شام را نداشته باشید. در هر حال دانشجویان از طریق دانشگاه می توانند برای برقراری روابط استفاده کنند. تسلط به زبان دانمارکی می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

درباره مزایا و معایب زندگی در دانمارک
آب و هوا: آب و هوای دانمارک می تواند برای برخی مناسب نباشد چرا که این کشور بسیار مرطوب می باشد و بارش باران در طول سال زیاد است لذا همیشه آفتابی نیست اما در کل دما معتدل است.

پوشش درمانی: پوشش درمانی در دانمارک بسیار مناسب و از مزایای زندگی در دانمارک است. گزینه های مراقبت های بهداشتی که هنگام زندگی در دانمارک دریافت می کنید رایگان نیست اما در صورت نیاز به مراجعه به پزشک، هیچ هزینه ای در محل از شما دریافت نمی شود بلکه مبلغ پرداختی شما به عنوان وام مالیاتی از حساب شما کم می شود.

برابری در دانمارک: دانمارک جامعه ای را ایجاد کرده است که همه در آن تلاش می کنند تا به دیگران کمک کنند. به جای ایجاد سیاست هایی که ثروتمندان با هزینه فقرا ثروتمند شوند، همه تمایل به کسب مبلغ یکسان دارند. این بدان معناست که محیط کار عالی برای کارمندان وجود دارد زیرا می توانید ضمن داشتن بسیاری از خدمات مورد نیاز طریق مالیات، دستمزد خوبی را نیز بدست آورید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله درک درستی از زندگی در دانمارک بدست آورده باشید. جهت مهاجرت به دانمارک و یا اخذ اقامت کشورهایی نظیر دانمارک مانند سوئد می توانید شرایط مهاجرت را از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *