چین

شرایط تحصیل رایگان در چین

چین کشوریست آسیایی که در شرق این قاره واقع شده که اخیرا دولت چین خدمات تحصیل رایگان را برای برخی دانشجویان فراهم کرده است؛ اما امکان تحصیل رایگان در چین تحت شرایط خاصی اعمال می شود. کشور چین مقصد تحصیلی خوبی برای اشخاصیست که قصد تحصیل در یک کشور پیشرفته را دارند؛ در دهه ها اخیر چین به یکی از کشورهای پیشرفته تبدیل شده؛ به عبارتی این کشور توانسته منابع و امکانات کافی را جهت پرورش نخبگان ایجاد کند تا بتواند از سراسر دنیا نیز نخبگانی را به کشور خود جذب نماید.

شرایط تحصیل در چین
تحصیل در کشور چین به دلیل الزام یادگیری زبان چینی بسیار دشوار است؛ اما با تحصیل در این کشور متقاضی، تحصیل در یک کشور پیشرفته را تجربه خواهد کرد. از طرفی هزینه های تحصیل برای دانشجویان خارجی بسیار بالاست و برخی توان پرداخت آن را ندارند، در این میان نیز می توان به تحصیل رایگان در چین فکر کرد. تحصیل در چین برای دانشجویان بین المللی مستلزم پرداخت شهریه می باشد از این رو چیزی به عنوان تحصیل رایگان در چین وجود نخواهد داشت. البته میتوان با کار دانشجویی هزینه های تحصیل را تامین کرد، اما پیدا کردن شغل در چین بسیار دشوار است و دستمزد کارهای نیمه وقت نیز بسیار پایین هستند. با این حال میتوان از عهده مخارج زندگی در دوران تحصیل در این کشور به خوبی برآمد که این مسِئله توان متقاضیان در زمینه مدیریت مالی را فرا می خواند.

دانشجویان معمولا میبایستی هر سال درخواست خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی در چین ارسال کنند؛ در این کشور میتوان 2 نوع بورسیه دریافت کرد که شامل بورسیه کامل و CSC می باشد. بورسیه تحصیلی در کشور چین با توجه به مقطع دانشجو به او تعلق می گیرند. مدارک کاردانی و کارشناسی چین بسیار معتبر و ارزشمند هستند؛ از طرفی نیز می توان با حضور در چین جهت همکاری در آینده برنامه ریزی کرد؛ به این صورت که اهداف اقتصادی را نیز همراه با اهداف تحصیلی پیش برد.

شرایط تحصیل رایگان در چین با بورسیه تحصیلی
بورسیه های تحصیلی در چین بیشتر هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را تامین میکنند؛ از موارد تحت پوشش بورسیه ها میشود به مواردی چون پرداخت شهریه دانشگاه و حقوق جهت کمک هزینه تحصیلی اشاره کرد. بورسیه تحصیلی تنها روش برای تحصیل رایگان در چین است و دانشجویان با استفاده این فرصت میتوانند شرایط تحصیل رایگان را برای خود به دست آورند. متقاضیان از ماه ژانویه تا آپریل فرصت دارند تا نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی در چین، اعلام آمادگی کنند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی چین شامل مواردی همچون محدودیت سنی نیز میشود؛ به عنوان مثال: متقاضی کارشناسی ارشد نباید بیش از 32 و متقاضی مقطع دکترا نباید بیش از 40 سال سن داشته باشد. همچنین همانند سایر کشورها بورسیه معمولا به افرادی تعلق می گیرد که سوابق علمی و تحصیلی برتری داشته باشند؛ به عبارتی جهت اخذ بورسیه، باید با دست پر اقدام کرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی چین عبارت اند از:

• کپی مدارک تحصیلی

• رزومه و سوابق علمی

• دو عدد توصیه نامه از اساتید

• فرم درخواست بورسیه تحصیلی

• سطح علمی و نمرات بالا

انواع بورسیه برای تحصیل رایگان در چین
کشور چین نیز مانند سایر کشورها ارائه کننده بورسیه های تحصیلی، انواع مختلفی از بورسیه ها را ارائه میکند. به عبارتی این کشور به منظور تسهیل تحصیل در چین برای دانشجویان خارجی اقدام به ارائه بورسیه های متنوع میکند تا دانشجویان متناسب با نیاز خودشان از این خدمات بهره مند شوند. برخی بورسیه ها تحصیلی کشور چین عبارت اند از:

• Great wall

• بورسیه دو جانبه چین

• بورسیه دولت چین

دانشجویان برای برخورداری از بورسیه تحصیلی great wall میتوانند به کمیسیون ملی یونسکو کشور خود مراجعه کنند. این بورسیه توسط سازمان یونسکو اعطا می شود و به دانشجویانی تعلق میگیرد که مشغول تحقیق و تحصیل در کشور چین هستند. این نوع بورسیه یکایک هزینه ها، حتی هزینه خوابگاه دانشجویی را در بر گرفته و حضور دانشجو یا محقق را کاملا رایگان میکند. از این رو شایان ذکر است این بورسیه فرصت بسیار مناسبی برای دانشجویان و پژوهشگرانی است که قصد گسترش تحقیق و پژوهش خود را دارند؛ البته باید توجه داشته باشید که فرصت ها خوب داوطلبان بیشتری داشته و همواره سخت تر بدست می آیند.

بورسیه دو جانبه چین میتواند در بر گیرنده تمام یا بخشی از هزینه ها باشد، این بورسیه علاوه بر دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دکترا به محققان و پژوهشگران نیز تعلق میگیرد. این نوع بورسیه کشور چین حاصل از همکاری موسسات و سازمان ها علمی بین المللی است؛ متقاضیان میتوانند جهت دریافت این نوع بورسیه به مراکز اعزام دانشجوی کشور خود مراجعه کنند. بورسیه دولت چین که سومین بورسیه معرفی شده میباشد به دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به صورت حمایت مالی، تعلق میگیرد که مشغول تحصیل و پژوهش در کشور چین باشند.

نکات مهم درباره شرایط تحصیل رایگان در چین
تحصیل رایگان در چین تنها با وجود بورسیه میسر میشود و متقاضیان بورسیه باید در شرایط رقابتی شدیدی پیروز شوند تا بتوانند یکی از بورسیه های تحصیلی را دریافت نموده و اهداف خود را دنبال کنند. توصیه می شود متقاضیان گرامی جهت رفع ابهامات در خصوص انواع بورسیه ها تحقیقات لازم را در خصوص انواع بورسیه ها در نظام آموزشی چین انجام دهند. در این راستا متقاضیان باید همواره به نکاتی توجه داشته باشند. برخی از نکات مهم عبارت اند از:

✓ رقابت جهت اخذ بورسیه جهت تحصیل در چین نیز بسیار شدید است. لذا متقاضیان باید از هر نظر آماده باشند.

✓ برای اخذ بورسیه توصیه میشود متقاضیان شرایط خود و قوانین اخذ هر کدام از بورسیه ها را بررسی کرده و سپس اقدام به انجام امور لازم کنند.

✓ اخذ بورسیه تحصیلی چین بسته به نوع آن قواعد مختلفی خواهد داشت.

✓ توصیه می شود متقاضیان به فکر فرا گیری زبان چینی باشند. لذا نسبت افراد با توانایی صحبت به زبان انگلیسی در چین، پایین است.

✓ شایان ذکر است مهاجرت تحصیلی با کمک موسسات حقوقی مجرب، در تسهیل روند و انجام بهینه امور تاثیر بسزایی دارد.

✓ به منظور افزایش شانس دریافت بورسیه تحصیلی کشور چین و یا کشورهای دیگر، میبایستی نمرات تحصیلی و سوابق تحصیلی متقاضیان در سطح بالایی قرار گیرد.

✓ هر سه بورسیه ذکر شده مختص دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و محققان واجد شرایط می باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب، همواره در پی کسب رضایت متقاضیان در امور مهاجرت می باشد و آماده است تا شرایط مهاجرت تحصیلی به چین برای متقاضیان را فراهم آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *