فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

کسانی که علاقه به سرمایه گذاری دارند، سرمایه گذاری در فرانسه، یکی از بهترین گزینه ها می باشد؛ چرا که این کشور رتبه ششمین اقتصاد بزرگ جهان و اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، فرانسه نزدیک به 40 شرکت از 500 شرکت بزرگ جهان را در اختیار دارد؛ در واقع، این کشور دارای بزرگترین شرکتهای بیمه، هواپیمایی، لوازم آرایشی، لوکس و انرژی است. تمام این گزینه ها سرمایه گذاران بین المللی و به ویژه اروپاییان را به مهاجرت به فرانسه جذب می کند. کسانی که قصد سرمایه گذاری در فرانسه را دارند، چندین گزینه مختلف، از صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) گرفته تا دریافت سپرده های آمریکایی (ADR) دارند. اقتصادهای برتر جهان را در نمودار زیرمی بینید:

اقتصاد برتر جهان

همان طور که در نمودار مشاهده می کنید اولین اقتصاد جهان آمریکا با سرمایه 20.49$ تریلیون دلار و ششمین اقتصاد جهان فرانسه با سرمایه $2.78 تریلیون دلار می باشد. انتظار می رود که دو سوم رهبران تجاری که در پایان ماه آوریل توسط EY مورد بررسی قرار گرفتند، برنامه های سرمایه گذاری فرانسه خود را در سال جاری بازنگری کنند و 15% آن ها را به سال 2021 برگردانند؛ هیچ کس انتظار ندارد که پروژه ها را لغو کند یا آن ها را افزایش دهد.

دلایل سرمایه گذاری در فرانسه
طبق صندوق بین المللی پول (IMF) فرانسه دومین اقتصاد بزرگ در اروپا و ششمین اقتصاد جهان است؛ علاوه بر این، این کشور مقصد شماره یک گردشگران خارجی می باشد. سرمایه گذاران به تمام مبالغ خرج شده توریست ها به اضافه بازار 65 میلیون مشتری دسترسی دارند؛ همچنین، متوسط هزینه های هر متقاضی کار در فرانسه کمتر از ایالات متحده، آلمان و ژاپن است. علاوه بر این، هزینه های راه اندازی و فعالیت تجاری در فرانسه کمتر از ایتالیا، ژاپن، ایالات متحده و آلمان است. فرانسه با داشتن زیرساخت مراقبت های بهداشتی متناسب با نیازهای جامعه در رتبه سوم جهان قرار دارد. این کشور همچنین از نظر امید به زندگی در بدو تولد (6/82 سال) در رتبه ششم جهان قرار دارد و دارای طیف گسترده ای از تعالی فرهنگی و خلاقیت است.

سرمایه گذاری در فرانسه به دلیل اقتصاد پیشرفته تقریباً در همه بخش ها فعالیت می کند؛ با این حال، متقاضیان به بخشهای سودآور برای سرمایه گذاری خارجی در منطقه محدود خواهند شد. مناطقی مانند خودرو، بیوتکنولوژی، صنعت هسته ای، نرم افزار، مالتی مدیا و تدارکات رایانه ای و لوازم جانبی به راحتی قابل دسترسی هستند و نوید بازدهی کلان را برای سرمایه گذاران می دهند. ناگفته نماند که فرانسه صدرنشین تولید انرژی الکتریکی از طریق انرژی هسته ای است، تا 79% جریان انرژی در منطقه از طریق انرژی هسته ای تأمین می شود. بنابراین، وقتی انرژی پاک را در نظر می گیرید، فرانسه در مسیری صحیح پیشرو است که یک کانون برای سرمایه گذاری انرژی برای خارجی ها فراهم می کند.

سرمایه گذاری در املاک فرانسه
یکی از راه های سرمایه گذاری در فرانسه از طریق املاک است؛ خارجی ها مجاز به سرمایه گذاری در انواع املاک در این منطقه هستند. وجه مثبت آن این است که مالیاتی که برای شهروندان فرانسوی اعمال می شود به طور مشابه برای سرمایه گذاران خارجی نیز اعمال می شود. تنها تفاوت در انتقال پول از از کشور مبدا به فرانسه است كه در آن بانك ها و آژانس های انتقال پول برای هرگونه خرید، گواهی نامه را به دفتر اسناد رسمی ارائه می دهند، سپس سرمایه گذار واجد شرایط مزایای کامل مالیاتی است.

قیمت خانه ها به طور کلی بالاتر از بیشتر مناطق است؛ بیشتر املاک مربوط به مالکیت آزاد است، جایی که سرمایه گذاران می توانند از دو طریق آپارتمان داشته باشند. اولین مصداق مالکیت مشترک است که شامل پیشرفت های استفاده مختلط است. معمولاً جلسات منظم مالکان مشترک، رأی گیری و نگهداری حساب ها در مالکیت مشترک برگزار می شود. گزینه دوم، دارایی های اجاره ای است که در آن سرمایه گذاران می توانند املاک را تا 99 سال اجاره دهند. با این حال، نکته قابل توجه در این خصوص این است که قراردادهای اجاره در فرانسه عمدتاً طولانی مدت هستند و محدودیت های قانونی را به وجود می آورند که ممکن است مانع بازده شدید شود.

صندوق های تجارت ارز و رسیدهای سپرده گذاری آمریکا در فرانسه
ساده ترین راهی که توسط سرمایه گذاران اصلی خارجی دنبال می شود ETF (صندوق های تجارت ارز) است. آن ها شیوه متنوعی برای سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند؛ که شامل به دست آوردن بسته های اوراق بهادار در چندین صنعت به روشی کم خطرتر از گزینه های سهام انفرادی است که ضرایب بتا کمتری دارند. ETF با صندوق های سرمایه گذاری مشترک متفاوت است به این معنا که می تواند در طول روز درست مانند سهام با پول مبادله شود. ما به سرمایه گذاران مشتری خود توصیه می کنیم صندوق شاخص MSCI فرانسه را که از یک ETF انتگرال معمولاً استفاده می شود، امتحان کنند. این شکل از ETF اوراق بهادار فرانسه تقلید از اشخاص تجاری است که به صورت عمومی معامله می شوند؛ جنبه متنوع آن از این واقعیت ناشی می شود که هیچ بخشی بیش از 20% کل سهام را به خود اختصاص نمی دهد؛ این ضریب بتا معادل 1.1 و همچنین نسبت درآمد کلی 16.2 برابر بر اساس آمار سال گذشته دارد.

راه دیگر، رسیدهای سپرده گذاری آمریکا است؛ این استراتژی فرصتی برای سرمایه گذاران خارجی به شرکت های فرانسوی و همچنین فرصتی برای سرمایه گذاری مستقیم در یورونکست پاریس فراهم می کند. تحقیقات ما در مورد ADR ها حاکی از آن است که معاملات این چنینی در ورقهای صورتی بازار OTC نقدینگی کمتری نسبت به شرکت های معامله شده در NASDAQ و NYSE ارائه می دهند. متقتضیانی که قصد سرمایه گذاری در فرانسه را دارند قبل از سرمایه گذاری، باید ریسک های موجود را در نظر بگیرند؛ به ویژه در مورد روابط فرانسه با اتحادیه تجاری اتحادیه اروپا که دارای سیاست های سوسیالیستی متفاوت از سیاست های ایالات متحده و انگلیس است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *