ترکیه

دانشگاه های ترکیه

وجود دانشگاه های با کیفیت و با هزینه های نسبتاً ارزان در ترکیه از دلایل انتخاب دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل می باشد. کشور ترکیه علاقه زیادی به جذب دانشجویان بین المللی داشته و از همین رو تدریس در اکثر دانشگاه های این کشور به صورت چند زبانه ارائه داده می شود. دانشجویان می توانند به زبان های آلمانی- فرانسوی و انگلیسی و ترکی در دانشگاه های ترکیه به تحصیل بپردازند. دانشگاه های این کشور در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند و تحصیل در دانشگاه های ترکیه موجب تضمین آینده شغلی دانشجویان می گردد. اکثر دانشگاه های ترکیه برنامه های بولونیا یا تبادل دانشجو را نیز در اجرا می نمایند و از این طریق دانشجویان می توانند تجربه تحصیل در دانشگاه های دیگر کشورها را نیز کسب نمایند. دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه ملزم به ارائه مدرک زبان هستند، اما برخی از دانشگاه های این کشور دوره های زبان را نیز برگزار می نمایند و دانشجویان می توانند با شرکت در دوره های زبان مهارت زبان تحصیل مورد نظر خود را کسب و پس از آن نسبت به پذیرش در دانشگاه های کشور ترکیه اقدام نمایند.

پذیرش در برخی از دانشگاه های ترکیه از طریق آزمون ورودی YOS انجام می گیرد. این دانشگاه ها اعتبار بالایی در میان دانشگاه های ترکیه و جهان دارند و تنها دانشجویانی که بتوانند نمره قبولی در آزمون را کسب نمایند، اجازه تحصیل را دریافت خواهند نمود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری موفق مسیرهای اقامت ترکیه از طریق تحصیل را به دانشجویان معرفی نموده و آنان را یاری و راهنمائی خواهنند نمود.

دانشگاه سابانچی ترکیه
یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان معتبر در کشور ترکیه دانشگاه سابانچی است که رتبه های 461-470 جهانی را از آن خود نموده است. زبان تدریس در سابانچی انگلیسی است. دانشگاه سابانچی متشکل از سه دانشکده هنر-علوم اجتماعی- علوم مهندسی و یک مدرسه زبان میباشد. مدرسه زبان این دانشگاه ارائه دهنده دوره های زبان انگلیسی برای آن دسته از دانشجویانی است که از مهارت زبان انگلیسی برخوردار نمی باشند و قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند.

دانشگاه فنی خاورمیانه
یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه های کشور ترکیه دانشگاه فنی خاورمیانه است که در لیست 10 دانشگاه برتر این کشور قرار دارد. این دانشگاه دارای رتبه 367 در سال 2018 میباشد. در حال حاضر نیز پذیرای 30000 دانشجو میباشد که از این میان 2000 دانشجو از کشورهای مختلف جهت ادامه تحصیل به این دانشگاه مراجعه نموده اند. دانشکده معماری- علوم پایه- اقتصاد- علوم مدیریتی- علوم آموزشی و فنی و مهندسی از جمله دانشکده های این دانشگاه است که حداقل 45 برنامه تحصیلی را در مقطع کارشناسی به دانشجویان ارائه می نماید.

دانشگاه بیلکنت
از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور ترکیه میتوان دانشگاه بیلکنت را معرفی نمود. بیلکنت یکی از دانشگاه های معتبر خصوصی در ترکیه است که در شهر آنکارا موقعیت دارد. زبان تحصیل در دانشگاه بیلکنت انگلیسی است . در حال حاضر 13000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیلند که از این میان 1000 دانشجو از کشورهای مختلف میباشند. رتبه 531 جهانی در سال 2018 متعلق به دانشگاه بیلکن ترکیه میباشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه 14000 دلار در سال تخمین زده شده است.

دانشگاه کوچ ترکیه
یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه ها در ترکیه دانشگاه کوچ است. این دانشگاه در شهر استانبول موقعیت دارد و از دانشکده های علوم پایه-علوم انسانی- اقتصاد- فنی و مهندسی و یک مدرسه عالی تشکیل گردیده است. زبان تدریس در دانشگاه کوچ انگلیسی است و دانشجویان در مقطع کارشناسی میتوانند از میان 22رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد 32 برنامه و در مقطع دکترا از میان 18 برنامه تحصیلی رشته مورد نظر خود را انتخاب و به ادامه تحصیل بپردازند. این دانشگاه دارای رتبه 703 جهانی است و در حال حاضر با 5500 دانشجوی محلی و 460 دانشجوی خارجی مشغول به فعالیت در ترکیه می باشد.

دانشگاه بغازیچی
بغازیچی اولین دانشگاه آمریکایی است که در کشور ترکیه تأسیس گردیده است. این دانشگاه در سال 1863 در شهر استانبول تأسیس گردید و درحال حاضر میزبان 17000 دانشجو میباشد. رتبه 491-500 جهانی متعلق به دانشگاه بغازیچی در سال 2018 میباشد. این دانشگاه نیز در لیست 10 دانشگاه برتر ترکیه قرار دارد و از دانشکده های ادبیات- علوم پایه- اقتصاد و فنی مهندسی تشکیل گردیده است. این دانشگاه دارای سابقه ای طولانی در کشور ترکیه است و طرفداران تحصیل در دانشگاه بغازیچی بسیار زیادند.

دانشگاه قاضی
در سال 1926 دانشگاه قاضی که یکی از 10 دانشگاه برتر ترکیه است توسط آتاتورک تأسیس گردید. این دانشگاه دارای رتبه های 801-1000 جهانی میباشد و به دانشگاه تربیت معلم در ترکیه معروف است. این دانشگاه از 15 دانشکده-9 مدرسه عالی و 26 مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است.

دانشگاه حاجت تپه
این دانشگاه یکی از دانشگاه های معتبر پزشکی در ترکیه است که در شهر آنکارا موقعیت دارد. هم اکنون این دانشگاه میزبان 4000 دانشجو در مقاطع مختلف می باشد. این دانشگاه از اعتبار بسیار بالایی در میان دانشگاه های پزشکی ترکیه برخودار است. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از: دانشکدهذ پزشکی- دانشکده دندانپزشکی-ارتباطات ادبیات- داروسازی- هنرهای زیبا و علوم بهداشتی. ناگفته نماند رتبه 501-600 جهانی متعلق به دانشگاه حاجت تپه ترکیه می باشد.

دانشگاه فنی استانبول
در سال 1975 دانشگاه فنی استانبول جهت تحصیل کارکنان ارتش ترکیه تأسیس گردید. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های کشور ترکیه محسوب می شود و با 35000 دانشجو با کیفیت ترین برنامه های آموزشی را به دانشجویان ارائه می نماید. دانشگاه فنی استانبول رتبه 108جهانی را در میان دانشگاه های فنی جهان بخود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای 17 دانشکده میباشد که هر ساله دانشجویان بسیار زیادی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش می نماید.

دانشگاه آنکارا
یکی دیگر از 10 دانشگاه برتر ترکیه دانشگاه آنکارا است که در پایتخت ترکیه موقعیت دارد. این دانشگاه از 15 دانشکده و 31 مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. دانشکده های این دانشگاه در مناطق مختلف ترکیه قرار دارند. زبان تدریس در این دانشگاه ترکی است و دانشجویان قبل از ورود به این دانشگاه می بایست مهارت زبان ترکی را کسب نمایند. این دانشگاه امکانات بسیار مناسبی برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است. از مهمترین امکانات این دانشگاه می توان به کتابخانه بزرگ دانشگاه آنکارا اشاره نمود. این کتابخانه مجهز به میلیون ها کتاب چاپی و اینترنتی می باشد. دانشگاه آنکارا نیز در رتبه ها 801-1000 جهانی قرار دارد.

دانشگاه استانبول
یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ترکیه دانشگاه استانبول است که در سال 1453 در شهر استانبول تأسیس گردید. در حال حاضر در این دانشگاه 90 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که 9% دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهد. دانشجویان بین المللی زیادی تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می نمایند. این دانشگاه نیز در رتبه های 801-1000 جهانی قرار دارد. هر ساله این دانشگاه 60000 دانشجو را در مقطع کارشناسی و 80000 دانشجو را در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می نماید.

دانشگاه دوکوز ایلول
یکی از دانشگاه های ترکیه که از اعتبار بالایی برخودار می باشد دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه است. این دانشگاه در شهر ازمیر موقعیت دارد و میزبان 60 هزار دانشجو می باشد. این دانشگاه بعنوان مرکزی تحقیقاتی فعالیت می نماید که موفقیت های بسیاری در زمینه های مختلف علمی رسیده است. دانشگاه دوکوز ایلول دارای 17 دانشکده-5 مدرسه و 6 مدرسه فنی میباشد. رتبه 1001 جهانی متعلق به دانشگاه دوکوز ایلول است.

دانشگاه آنادلو
این دانشگاه معروف به دانشگاه مبتکر در ترکیه می باشد که در سال 1958 اسکیشهیر ترکیه تأسیس گردید. این شهر در نزدیکی پایتخت ترکیه آنکارا واقع شده است و موسوم به شهر دانشجویی می باشد. زیرا 8% جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل داده است. در حال حاضر دانشگاه آنادلو ترکیه پذیرای 90000 دانشجو می باشد. 12 دانشکده تحت نظارت پردیس اصلی این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشد و رتبه 801 جهانی متعلق به دانشگاه آنادلو ترکیه است.

دانشجویان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه میتوانند لیست برترین دانشگاه های این کشور و جهان را از کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درخواست نموده و در زمینه های مختلف مهاجرت تحصیلی از تجارب مفید مشاوران این مجموعه بهرهمند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *