دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی که یکی از رشته های محبوب در جهان و دانمارک است برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است. البته تحصیل پزشکی در این کشور تقریبا بدون یادگیری زبان دانمارکی میسر نیست اگرچه برخی از موسسات آموزشی این کشور به زبان انگلیسی نیز این رشته تحصیلی را ارائه می کنند. در هر حال با توجه به کیفیت بسیار بالای دانشگاه های کشور دانمارک تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی بسیار تقاضا دارد و ورود رقابتی می باشد. لازم به ذکر است هزینه تحصیل رشته های پزشکی در دانمارک بالا است و دانشجویان بایستی این هزینه ها را در نظر بگیرند؛ البته به صورت کلی هزینه تحصیل در دانمارک برای شهروندان این کشور و اتحادیه اروپا رایگان می باشد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در غالب این مقاله به سوالات متقاضیان تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی پاسخ داده اند.

✓ شرایط تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی در سال 2020 چگونه است؟

✓ بهترین دانشگاه های دانمارک جهت تحصیل رشته های پزشکی کدامند؟

✓ مزایای تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی چیست؟

✓ هزینه تحصیل رشته های پزشکی در کشور دانمارک چه میزان است؟

درباره تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی
دانمارک یک کشور نوردیک و از جنوبی ترین کشورها در منطقه اسکاندیناوی است و از جنوب غربی با سوئد و نروژ و از جنوب با آلمان هم مرز می باشد. دانمارک، یکی از با کیفیت ترین نظام های آموزشی در اروپا و جهان را داراست و تحصیل در دانمارک به خصوص در رشته های پزشکی می تواند بسیار جذاب باشد. رشته های مختلفی در کل برای تحصیل در دانمارک وجود دارد و یکی از آنها که محبوب نیز می باشد، پزشکی بالینی است. دانشگاه های برتر پزشکی بالینی دانمارک در انجام تحقیقات مرتبط با رشته های مختلف پزشکی و زیست پزشکی از جمله پزشکی عمومی و داخلی، قلب و عروق، دستگاه گوارش، زنان و زایمان، دندان پزشکی، رادیولوژی و جراحی و غیره را شامل می شود.

با تحصیل رشته پزشکی در کشور دانمارک، ابتدا مباحث پایه را یاد می گیرید؛ پس از آن با بیماری ها و نحوه درمان آنها آشنا خواهید شد. هنگامی که شما تئوری اصلی را یاد گرفتید، لازم است که دانش خود را به صورت عملی و در امر تدریس و همچنین در کلینیک ها بکار ببرید.

تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی و شرایط کلی
تحصیل پزشکی در کشور دانمارک شامل 3 سال تحصیل کارشناسی و 3 سال تحصیل کارشناسی ارشد همراه با کارآموزی است لذا مجموعا برای تحصیل پزشکی در دانمارک 6 سال زمان نیاز خواهید داشت. تحصیل پزشکی در دانمارک اکثرا به زبان دانمارکی است و برخی از دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود، در هر صورت برای کار در بیمارستان ها و کارآموزی و ارتباط با بیماران دانشجویان نیازمندند تا زبان دانمارکی را فرا بگیرند. آموزش در رشته پزشکی در دانمارک شامل شرکت در سمینار ها، آموزش تیمی و ماندن در کلینیک ها است. در ابتدا باید دروس تئوری زیادی را طی کنید و این مهم است که خواننده خوبی داشته باشید که بتوانید از آن استفاده کنید. پزشکی موضوعی همواره جدید است و بیماریهای جدید و انواع درمان به طور مداوم در حال کشف هستند، بنابراین شما باید برای ادامه تحصیل در طول حرفه پزشکی خود آماده باشید.

در جدول زیر همچنین مدت تحصیل رشته های مختلف پزشکی در کشور دانمارک را مشاهده می کنید.

رشته تحصیلی/ مدت زمان
پزشکی عمومی 6
داروسازی 5
پرستاری 4
دندان پزشکی 5

شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک 2020
از شرایط اصلی تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی در سال 2020 گذراندن دوره متوسط و اخذ مدرک دیپلم می باشد؛ لذا چنانچه این مدرک را از کشوری خارج از اتحادیه اروپا و دانمارک گرفته اید بایستی این مدرک را معادل سازی کنید. در هر صورت مدرک دیپلم با نمرات بالا به خصوص در دروس پایه مانند شیمی، ریاضی، فیزیک و زیست بسیار مهم می باشد. برای هر آموزش عالی در دانمارک باید دارای مدرک تحصیلی سطح برابر با دبیرستان دانمارک باشید، همچنین بسته به کشور شما ممکن است علاوه بر گواهینامه متوسطه فوق، تحصیلات تکمیلی دیگر را نیز طی کرده باشید. شرایط خاص تحصیل پزشکی در دانمارک به لحاظ فنی بستگی به دانشگاهی دارد که می خواهید وارد آن شوید، اما در مورد رشته پزشکی شرایط عمومی به صورت زیر است:

• داشتن مدرک A زبان دانمارکی

• داشتن مدرک زبان 6.5 آیلتس

• داشتن معدل بالا PGA 6

• شرکت در آزمون ورودی

• نمره A ریاضی

• ترکیبی از نمره B فیزیک و شیمی، نمره B شیمی A زیست شناسی و C فیزیک، نمره B فیزیک A بیوتکنولوژی

مزایای تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی
دانمارک یکی از بهترین مکان ها در اروپا برای تحصیل رشته پزشکی است؛ این کشور با داشتن نظام آموزشی پیشرفته و مجهز به همراه دانشگاه های معتبر خود تحصیل پزشکی را به بهترین نحو به دانشجویان خود ارائه می دهد. ضمن اینکه دانمارک یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست و دارندگان اقامت دائم در دانمارک می توانند به صورت رایگان در دانمارک تحصیل کنند. رشته پزشکی در دانمارک در تنوع مختلفی از زمینه ها ارائه می شود و دانشجویان با تحصیل پزشکی در دانمارک از مزایای زیر بهره مند می شوند.

• اخذ مدرک معتبر پزشکی در جهان

• تحصیل در برترین دانشگاه های پزشکی اروپا

• کارآموزی و کار در بیمارستان ها و کلینیک های دانمارکی

• دریافت اقامت تحصیلی و امکان اخذ اقامت دائم

• نرخ بیکاری بسیار پایین دانمارک و شانس بالای کار پس از تحصیل

• کیفیت خوب زندگی در دانمارک

• دریافت ویزای شنگن

تحصیل پزشکی در دانشگاه های دانمارک
دانشگاه های دانمارک رشته های مختلفی را ارائه می دهد، بنابراین همیشه گزینه های مختلفی پیش روی دانشجویان است. لذا افرادی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی در دانمارک هستند می توانند برنامه های مورد نظر خود را در دانشگاه های دانمارک پیدا کنند. بیشتر برنامه های پزشکی در دانشگاه های دانمارک به زبان دانمارکی آموزش داده می شود، با این وجود برخی دانشگاه ها وجود دارند که امکان تحصیل پزشکی در دانمارک به زبان انگلیسی را ارائه می دهند. در طول دوره خود شما با کسب تجربه در کلینیک ها تجربه آموزش می بینید، همچنین از مهارت های نظری و عملی خود استفاده می کنید و با بیماران خود ارتباط برقرار می کنید. قبل از ورود به کلینیک و بیمارستان ها، مهارت های عملی خود را در زمینه های مختلف به صورت شبیه سازی شده محک می زنید. در اینجا از جمله دانشگاه های برتر پزشکی در دانمارک معرفی شده اند.

رتبه/ نام دانشگاه/ شهر/ رده بندی TIMES 2020
1 دانشگاه کپنهاگ/ کپنهاگ 101
2 دانشگاه آرهوس/ آرهوس 115
3 دانشگاه آلبورگ/ آلبورگ 201
4 دانشگاه دانمارک جنوبی/ اودنسه 251

تحصیل پزشکی در دانشگاه کپنهاگ
دانشگاه کپنهاگ (University of Copenhagen) یکی از برترین و قدیمی ترین دانشگاه های دانمارک است که با دانشکده پزشکی خود امکان تحصیل رشته پزشکی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. این دانشگاه همچنین در سال 2020 به عنوان برترین دانشگاه دانمارک شناخته شده و دارای 3 بیمارستان، 3 کتابخانه و چندین مرکز مختلف برای تحقیقات پزشکی می باشد. در اینجا دو برنامه پزشکی این دانشگاه معرفی شده اند.

دندانپزشکی: اگر می خواهید در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید دانشکده بهداشت و علوم پزشکی دانشگاه کپنهاگ از بهترین هاست. این دانشکده یک برنامه کارشناسی سه ساله و یک دوره کارشناسی ارشد دو ساله را ارائه می دهد؛ این برنامه دارای دو بخش نظری و کاربردی است. در حقیقت، تمام آنچه را که باید در مورد دندانپزشکی و درمان بیماری های لثه، دهان و دندان بدانید یاد خواهید گرفت و تمام مهارت های لازم برای مراقبت های بهداشتی و تشخیص را در زمینه دندانپزشکی بدست می آورید.

دامپزشکی: دپارتمان دامپزشکی و علوم دامپزشکی دانشگاه کپنهاگ برنامه دامپزشکی را ارائه می دهد. اگر می خواهید دامپزشک شوید، این بخش یکی از بهترین ها در دانمارک است. این برنامه در دو بیمارستان آموزشی پزشکی نوین دامپزشکی تدریس می شود که از بهترین بیمارستان های اروپا هستند. با تحصیل این رشته بعد از فارغ التحصیلی می توانید به عنوان دامپزشک در کلینیک ها کار کنید.

تحصیل رشته های مختلف پزشکی در دانمارک
در دانمارک رشته های مختلفی که زیر مجموعه رشته پزشکی هستند ارائه می شود که در اینجا برخی از آنها معرفی شده اند.

برنامه تحصیلی/ نام دانشگاه
پزشکی و فناوری/ دانشگاه فنی دانمارک
پزشکی بیولوژیکی و مولکولی/ دانشگاه کپنهاگ
داروهای شیمیایی/ دانشگاه آرهوس
پرستاری/ دانشگاه ویا
مدیریت و مراقبت های بهداشتی/ دانشگاه دانمارک جنوبی
توسعه بهداشت و تغذیه/ دانشگاه کپنهاگ
داروسازی/ دانشگاه فنی دانمارک

هزینه تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی
هزینه تحصیل پزشکی در دانمارک با توجه به نوع دانشگاه و رشته متفاوت است. در دانمارک از دانشجویان دانمارکی و شهروند اتحادیه اروپا شهریه ای گرفته نمی شود اما دانشجویان سایر کشورها برای تحصیل رشته پزشکی باید چیزی در حدود 15000€ (یورو) الی 35000€ (یورو) سالیانه هزینه پرداخت کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره میزان هزینه بایستی به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همچنین با داشتن کارد مجرب خود سال هاست در حال ارائه مشاوره و خدمت به متقاضیان مهاجرت به دانمارک و دیگر کشورهای اروپاییست. برای دریافت مشاوره شما هم می توانید با ارتباط با ما به بهترین روش متناسب با شرایط خود مهاجرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *