نروژ

بهترین دانشگاه های نروژ

به جرات می توان گفت، که نروژ یکی از مرفه ترین کشورهای جهان به حساب می آید؛ همچنین بهترین دانشگاه ها نروژ از جمله دانشگاه های صاحب رتبه در جهان نیز هستند. نروژ مقصد مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد که قصد تحصیل در دانشگاه هایی با امکانات مطلوب که مدارک معتبر جهانی را صادر می کنند دارند و همچنین متقاضیانی که به دنبال کشوری با سطح رفاه بالا برای تحصیل و همچنین زندگی هستند، نروژ کشوری ایده آل به شمار می آید. تحصیل در نروژ رایگان است و تفاوتی بین مهاجران و شهروندان اصلی این کشور وجود ندارد. اما علاوه بر خدمات رایگان تحصیل در این کشور شایان ذکر است که هزینه زندگی در نروژ بسیار بالا می باشد. علاوه بر زندگی در نروژ، تحصیل در مراکز خصوصی و یا شرکت در دوره زبان نروژی دانشگاه دارای هزینه خواهد بود.

دانشگاه اسلو از بهترین دانشگاه های نروژ
یکی از برترین دانشگاه های کشور نروژ دانشگاه اسلو است که دارای رتبه 131 در جهان و همچنین رتبه 58 در اروپا می باشد. این دانشگاه از جمله دانشگاه هاییست که دارای امکانات فراوان بوده و منجر به تسهیل تحصیلات برای دانشجویان داخلی و خارجی می شود. این دانشگاه در سال 1811 میلادی تاسیس شد و علاوه بر قدمت بسیار تا سال 2016 بزرگترین دانشگاه منطقه بوده است. دانشگاه اسلو در نروژ دارای دانشکده هایی همچون ریاضیات، پزشکی، علوم انسانی و سایر دانشکده ها دیگر می باشد؛ این دانشگاه شامل کلیسای نروژ نیز هست و همچنین دانشکده پزشکی آن بین چند بیمارستان دانشگاهی بنا شده. رشته ها اصلی ارائه شده در این دانشگاه عبارت اند از: حقوق، دارو سازی، علوم انسانی، دندان پزشکی و غیره، که دارای مخاطب ها فراوانی نیز می باشند.

امکان اخذ پذیرش در دانشگاه ها و کالج های دولتی نروژ برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد؛ لذا مشکل اخذ پذیرش، شرایط حاکم بر آن است که دانشجو میبایستی تمام شرایط ضروری جهت اخذ پذیرش را در دستور کار خود قرار دهد. پذیرش در دانشگاه اسلو در نروژ میتواند مستلزم شرایط و مدارک متفاوتی در رشته یا مقاطع مختلف باشد، اما به صورت کلی مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در این دانشگاه می تواند شامل مواردی همچون:

• مدرک دیپلم متقاضی

• مدرک تحصیلی دوره و مقطع قبلی

• ریز نمرات مربوط به مدارک تحصیلی مورد نیاز (مدارک تحصیلی و گواهی ها اعلام شده از طرف دانتشگاه)

• حداقل مدرک زبان خواسته شده که از طرف سفارت کشور نروژ اعلام می شود

• کپی از پاسپورت یا کارت شناسایی جهت تطبیق مدارک ارسالی برای اخذ پذیرش

دانشگاه برگن از بهترین دانشگاه های نروژ
دانشگاه برگن دانشگاهیست که در سال 1946 بازگشایی شد و در زمان حال به یکی از مناسب ترین مقصدها برای مهاجرت تحصیلی به نروژ تبدیل شده است و توانسته رضایت دانشجویان را جلب نماید. سر انجام در سال 2017 در دانشگاه برگن دانشکده های جدیدی اعم از موسیقی و طراحی ساخته شد که تا کنون پیشرفت مطلوبی داشته اند و بیش از پیش رضایت دانشجویان را جلب نموده اند. معماری زیبای این دانشگاه، به انگیزه تحصیلی دانشجویان می افزاید، همچنین کتاب خانه و موزه زیبا این دانشگاه همانند خود دانشگاه از معماری با شکوهی برخوردار است. وجود محیط تحصیلی مناسب، امری ضروری برای ارتقاء سطح کیفی یادگیری دانشجویان است که در این دانشگاه به چشم میخورد، به عبارتی اگر محیط دانشگاه برای دانشجویان نا خوشایند باشد بازدهی تحصیلی کاهش پیدا می کند.

متقاضیانی که ملیت آن ها متعلق به خارج از اتحادیه اروپا است، میبایستی مدارک خاصی را جهت اخذ پذیرش ارائه دهند. به عبارتی متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا مستلزم رعایت شرایط خاصی برای اخذ پذیرش در دانشگاه برگن نروژ هستند. همچنین شایان ذکر است که این دانشگاه دوره های زبان نروژی را برای متقاضیان پذیرش شده برگزار میکند و به عبارتی تا حدودی نگرانی متقاضیان از بابت فرا گیری زبان نروژی را برطرف کرده است. مدارک مورد نیاز برای دانشجویان و متقاضیانی که در خارج از اتحادیه اروپا اقامت دارند و قصد تحصیل در دانشگاه برگن نروژ را دارند عبارت اند از:

• گواهی ها و مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات

• در صورت وجود، گواهی دوره آموزشی (از هر کشوری که باشد ارائه گردد)

• گواهی تمکن مالی

• مدرک زبان انگلیسی با سطح اعلام شده از طرف دانشگاه

• انگیزه نامه

• کپی از پاسپورت یا کارت شناسایی

دانشگاه علوم فناوری نروژ و شرایط اخذ پذیرش در آن
یکی دیگر از برترین دانشگاه های نروژ، دانشگاه علوم فناوری نروژ می باشد که حاصل ادغام 6 موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی است. این دانشگاه پس از ادغام این 6 موسسه تحقیقاتی و آموزش عالی در سال 1996 در تروندهایم از شهرهای دانشجویی نروژ تشکیل شد. متقاضیان می توانند از طیف گسترده ای از برنامه ها تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه بهره مند شوند، اما پیش از آن میبایستی برای اخذ پذیرش این دانشگاه آمادگی لازم را دارا باشند. دانشجویان مستعدی که موفق به اخذ پذیرش در این دانشگاه شده اند میبایستی جهت اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. متقاضیان جهت اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نروژ نیازمند مدارک اعلام شده از طرف این کشور می باشند تا بتوانند آمادگی خود را جهت تحصیل در نروژ اثبات کنند.

برخی از رشته ها جهت تحصیل در دانشگاه علوم فناوری نروژ عبارت اند: از مهندسی کامپیوتر، بیو تکنولوژی، مهندسی برق، بازاریابی بین المللی و برخی رشته ها دیگر در حوزه ها مختلف فناوری. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه علوم و فناوری نروژ به صورت کلی عبارت اند از:

• مدارک تحصیلی مقاطع و دوره ها قبلی تحصیلی که متقاضی آن ها را گذرانده است.

• گواهی زبان انگلیسی مانند آیلتس و یا مدارک معتبر دیگر معادل آن

• انگیزه نامه متقاضی جهت مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ

• ریز نمرات دوره تحصیلی

• گواهی تمکن مالی متقاضی

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات موفق در زمینه مهاجرت و تحصیل در کشورهای اروپاییست که متقاضیان می توانند از طریق ارتباط با کارشناسان این موسسه، در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ مشاوره دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *