سوئد

بهترین دانشگاه های سوئد

تحصیل در بهترین دانشگاه های سوئد با توجه به اعتبار و رتبه این دانشگاه ها در کنار برنامه های تحصیلی پیشرفته ارائه شده مطابق با بهترین و به روز ترین سیستم آموزشی دنیا کشور سوئد را به یکی از برترین مکان ها جهت تحصیل در اروپا و جهان نموده است. این کشور سال هاست که کشوری صلح طلب و امن بوده و زندگی در سوئد با توجه به اقتصاد پویای آن بسیار لذت بخش است و دانشجویان بسیار برای زندگی در سوئد و تحصیل در دانشگاه های معتبر درخواست برای پذیرش می کنند. سوئد دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی بسیار معتبریست که برخی از آنها نیز مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد و دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه ها می توانند به اهداف دور خود برسند. در ادامه این مقاله مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین دانشگاه های سوئد را معرفی می کنند.

مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های سوئد
دانشجویان با اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های سوئد می توانند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند و در طول تحصیل در سوئد زندگی کنند. همچنین با در اختیار داشتن ویزای تحصیلی دانشجویان می توانند برای مهاجرت همسر و فرزند خود به سوئد اقدام نمایند البته فرزند باید بایستی کم تر از 18 سال و تحت سرپرستی متقاضی باشد. علاوه بر این دانشجویان با اخذ مدرک معتبر از دانشگاه برتر سوئد به راحتی می توانند در شرکت های داخلی و خارجی در سوئد و حتی اروپا کار پیدا کنند و اقامت سوئد را بدست بیاورند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند به مدت 1 سال به دنبال کار در سوئد باشند و این زمان مطمئنا برای یافتن کار کافی است. علاوه بر این دانشجویان با تحصیل در برنامه های مشترک دانشگاهی می توانند از دو دانشگاه معتبر یکی در سوئد و دانشگاه دوم مدرک اخذ کنند.

رده بندی بهترین دانشگاه های سوئد
هم اکنون دانشگاه های سوئد میزبان بیش از 400000 نفر دانشجو هستند و این دانشجویان برنامه های مختلفی را از رشته پزشکی گرفته تا موسیقی در حال مطالعه هستند. طبق آخرین رتبه بندی های دانشگاه های جهان در سال 2020 دانشگاه های برتر سوئد در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند و این خود میزان کیفیت و اعتبار دانشگاه های برتر سوئد را نشان می دهد. سوئد بیش از 40 دانشگاه اعم از دولتی و خصوصی دارد که در اینجا بهترین دانشگاه های سوئد برای متقاضیان عزیز معرفی شده است:

نام دانشگاه/ رتبه جهانی JIAO 2019/ رتبه جهانی TIMES 2020/ رتبه جهانی QS 2020:::
Karolinska Uniersity 38 41 –
Lund University 101 96 92
Uppsala University 62 102 116
Stockholm University 73 175 191
University of Gothenburg 151 186 256
Faculty of Science Gothenburg 151 186 –
KTH Royal Institute of Technology 201 201 98
Chalmers University of Technology 301 251 125
Swedish University of Agricultural Sciences 301 301 –
Umea University 401 301 340
Orebro University 401 351 –
Linköping University 801 401 324
University of Karlstad 301 801 –

رتبه بندی بهترین رشته های دانشگاهی در سوئد
بهترین دانشگاه های سوئد طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را به دانشجویان خود به زبان های سوئدی و انگلیسی ارائه می کنند. مشهور ترین دانشگاه در سوئد دانشگاه کارولینسکا است که دارای 5 جایز نوبل در کارنامه خود می باشد که تحصیل در دانشگاه کارولینسکا سوئد به خصوص رشته های پزشکی و بیولوژی بسیار محبوب می باشد. قدیمی ترین دانشگاه سوئد نیز دانشگاه اوپسالا در کشور سوئد است که در سال 1477 تاسیس شده و هم اکنون این دانشگاه طیف عظیمی از رشته ها و شاخه ها را ارائه می کند. در جدول ارائه شده برخی از برترین رشته های تحصیلی ارائه شده در بهترین دانشگاه های سوئد معرفی شده اند.

# /رشته/ رده بندی جهانی/ نام دانشگاه
1 موسیقی 4 دانشگاه Kungl
2 کشاورزی 4 دانشگاه لانتبروکس
3 دندانپزشکی 6 دانشگاه کارولینسکا
4 جغرافی 9 دانشگاه استکهلم
5 بیولوژی 15 دانشگاه کارولینسکا
6 مهندسی مکانیک 16 دانشگاه کنگلیکا
7 ادبیات 46 دانشگاه استکهلم
8 توریسم 48 دانشگاه لوند
9 مطالعات رسانه 51 دانشگاه استکهلم

دانشگاه کارولینسکا سوئد بهترین دانشگاه سوئد
بدون شک دانشگاه کارولینسکا سوئد یکی از برترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی در جهان می باشد. این دانشگاه از ابتدا در بخش های پزشکی و بیولوژی پیشرو بوده و دارای جوایز متعدد علمی در این رشته هاست لذا دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در سوئد می توانند برای ورود به این دانشگاه اقدام کنند. این دانشگاه در پایتخت سوئد یعنی شهر استکهلم (Stockholm) قرار دارد و در زمینه تحقیقات پزشکی در سوئد پیشرو بوده و 40% را به خود اختصاص می دهد. دانشگاه کارولینسکا سوئد در حال حاضر در جزو 100 دانشگاه برتر جهان می باشد و رتبه های بین المللی این دانشگاه به شرح زیر است.

• رتبه U.S. News در بین دانشگاه های جهان: 51

• رتبه Shanghai Jiao در بین دانشگاه های دنیا: 38

• رتبه THE TIMES در بین دانشگاه های جهان: 41

دانشگاه Lund سوئد
دانشگاه Lund سوئد در سال 2020 بر اساس رده بندی تایمز به عنوان دومین دانشگاه برتر سوئد شناخته شده است. دانشگاه لوند سوئد یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های سوئد میباشد و حدود 15% از 40000 دانشجوی این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهد. این دانشگاه به دلیل گستردگی برنامه های تحصیلی خود و اعتبار خود بسیار محبوب میباشد. این دانشگاه یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی است، زیرا برنامه های متنوعی را در مقطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می کند.

• رتبه QS دانشگاه Lund در میان دانشگاه های جهان: 92

• رتبه جهانی این دانشگاه در Shanghai Jiao: 101

• رتبه دانشگاه لوند در رده بندی تایمز: 96

دانشگاه اوپسالا سوئد از بهترین دانشگاه های سوئد
دانشگاه اوپسالا سوئد (Uppsala University) قدیمی ترین دانشگاه سوئد و یکی از کهن ترین دانشگاه های واقع در اسکاندیناوی با بیش از 6 قرن تجربه است. این دانشگاه هم اکنون از دانشگاه های برتر کشور سوئد به شمار می آید و در 8 دانشکده خود برنامه های مختلفی را در تمامی مقاطع ارائه می کند. این دانشگاه در شهر اوپسالا واقع شده و هم اکنون نیز یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی در سوئد به شمار می رود. تحصیل در این دانشگاه بیشتر در رشته های مهندسی، علوم طبیعی، علوم انسانی، پزشکی، محیط زیست، علوم کامپیوتر، تجارت و مدیریت و هنر صورت می گیرد. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی تایمز در سوئد با رتبه 101 در میان دانشگاه های جهان به عنوان سومین دانشگاه برتر سوئد نیز شناخته می شود.

دانشگاه استکهلم سوئد
یکی دیگر از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در سوئد دانشگاه استکهلم سوئد که در پایتخت این کشور واقع شده است. این دانشگاه در سال 1878 میلادی تاسسیس شده و یکی از دانشگاه های قدیمی سوئد به شمار می رود. این دانشگاه نیز همانند دیگر دانشگاه های برتر سوئد در ویترین خود دارای تعداد زیادی از جوایز علمی از جمله جایزه نوبل میباشد. این دانشگاه در 7 دانشکده و 4 پردیس خود برنامه های مختلف تحصیلی از جمله در رشته های فیزیک، شیمی، ادبیات، بیولوژی و پزشکی ارائه می کند. این دانشگاه همچنین امکان بورسیه تحصیلی در سوئد و شهر استکهلم را برای دانشجویان خود فراهم نموده است. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی تایمز در سال 2020 به عنوان چهارمین دانشگاه برتر سوئد معرفی شده است. رتبه این دانشگاه در رده بندی های مختلف را مشاهده می کنید.

• رتبه QS دانشگاه استکهلم در میان دانشگاه های جهان: 191

• رتبه جهانی دانشگاه استکهلم در Shanghai Jiao: 73

• رتبه دانشگاه استکهلم در رده بندی تایمز: 175

در این نگارش سعی شد بهترین دانشگاه های سوئد، طبق رتبه بندی های جهانی معرفی شوند تا افرادی که قصد تحصیل در سوئد را دارند برای پذیرش اقدام نمایند. توجه داشته باشید که برای مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل نیازمند دریافت ویزای تحصیلی سوئد خواهید بود لذا جهت اخذ مشاوره و راهنمایی های لازم در این باب می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و یا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *