ترکیه

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک یکی از راههای جذاب مهاجرتی پیش روی کارآفرینان و سرمایه گذاران ایرانی می باشد.اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک با سرمایه گذاری نامحدود امری امکانپذیر می باشد. بر طبق قانون جدید مهاجرتی ترکیه مصوب سال 2018 ، شهروندان خارجی صاحب ملک در ترکیه می توانند متقاضی دریافت اقامت ترکیه باشند. مدت اعتبار اقامت ترکیه از این طریق ( خرید ملک – آپارتمان و .. ) در حدود 1 سال می باشد و امکان تمدید این نوع اقامت برای متقاضیان وجود دارد.

از مزایای این روش اقامتی، امکان تبدیل اقامت موقت ترکیه به اقامت طولانی مدت پس از گذشت 8 سال، اقامت همراه خانواده، بهره مندی از خدمات رایگان دولتی، اخذ شماره مالیاتی، افتتاح حساب بانکی در بانکهای ترکیه، انجام انواع مختلف سرمایه گذاری ها بدون محدودیت، مسافرت خارجی معاف از ویزا و نیز امکان اخذ تابعیت ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه پس از گذشت 5 سال از انجام سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه می باشد.

کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور تخصصی بر روی موضوع اقامت ترکیه کار می کنند و در کل فرآیند درخواست ویزای اقامت ترکیه از شروع تا پایان این فرآیند همراه شما خواهند بود. تیم کارشناسان اقامتی تا زمانی با شما کار خواهند کرد که درخواست اقامت شما به نتیجه رسیده و شما روادید اقامتی یا پاسپورت ترکیه ای تان را اخذ نمائید.

ویزای اقامت ترکیه و انواع آن
ویزای اقامت مجوز زندگی در ترکیه می باشد. متقاضیان اقامت ترکیه برای بیش از 90 روز، متقاضیان معافیت ویزایی و نیز متقاضیان تمدید اقامت ترکیه در واقع، 3 دسته از افرادی می باشند که صلاحیت دریافت اقامت ترکیه را دارند. درحال حاضر، بیش از 189 کشور در جهان ممکن است جهت زندگی، کار، تحصیل و شروع کسب و کار ویزای اقامت ترکیه را درخواست دهند. درخواست اقامت ترکیه را می توان به صورت آنلاین و یا از طریق سفارت ترکیه پیگیری نمود.

نوع ویزایی که با آن ویزا وارد ترکیه می شوید به کارکنان اداره مهاجرت ترکیه کمک می کند تا هدف اقامتی شما را تعیین کنند، و نوع کارت اقامتی مناسب با شرایط شما را صادر نمایند. بر این اساس، انواع روادید اقامتی ترکیه عبارتند از:

• ویزا اقامت توریستی،

• ویزا اقامت تحصیلی،

• ویزا اقامت خاتوادگی،

• ویزا اقامت تجاری،

• ویزا اقامت بشردوستانه،

• ویزا اقامت کاری در ترکیه و

• ویزا اقامت ترکیه از طریق خرید ملک.

امتیازات اقامت ترکیه
از امتیازات اقامت ترکیه این است که شهروندان خارجی دارنده کارت اقامتی ترکیه می توانند به تنهایی یا به همراه خانواده شان درترکیه زندگی کنند، ازدواج بکنند، گواهینامه رانندگی ترکیه اخذ نمایند، جهت انجام امور تجاری شماره مالیاتی اخذ نمایند، نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام نمایند، املاک ترکیه خریداری کرده و در بازار سهام این کشور سرمایه گذاری نمایند، در مشاغل پردرآمد مشغول به کار شوند و از همه مهمتر معاف از ویزا در داخل و خارج از خاک ترکیه مسافرت نمایند.

امکان بهره مندی کودکان زیر 18 ساله از آموزش رایگان و خدمات پزشکی دولتی، اخذ روادید کار جهت بهره مندی از مزایای بازنشستگی و تامین اجتماعی و تبدیل اقامت کوتاه مدت به روادید اقامت بلند مدت پس از گذشت 8 سال از جمله امتیازات دیگر اقامت ترکیه محسوب می شود. اطلاع از این امتیازات اقامتی ترکیه برای کلیه متقاضیانی که قصد مهاجرت و زندگی به ترکیه را دارند، امری مهم تلقی می شود.

شرایط و محدودیتهای خرید ملک در ترکیه
شما در ترکیه می توانید املاکی مثل املاک مسکونی، اداری، زراعی و تجاری را خریداری نمائید به شرط آنکه شما ملاحظات قانونی را مدنظر قرار دهید. در صورت خرید زمین ، شما درباره نوع ساختمان احداثی بر روی آن زمین، ملزم به استعلام از وزارت محیط زیست و شهرنشینی در طی بازه زمانی 2 ساله می باشید. ثبت اسناد مالکیتتان پس از انجام عملیات خرید برعهده اداره ثبت املاک ترکیه می باشد. برطبق قانون ترکیه، شهروندان خارجی در خرید املاک ترکیه ای دارای محدودیت های قانونی زیر می باشند:

• حداکثر ملک خریداری شده توسط یک شهروند خارجی در ترکیه می تواند تا 30 هکتار باشد،

• شهروندان خارجی مجاز به خرید املاک از نواحی ممنوعه نظامی و امنیتی نمی باشند و اجاره ملک در این نواحی نیز تنها منوط به اخذ مجوزهای خاص می باشد،

• اشخاص حقیقی خارجی می توانند تا 10% از کل مساحت ناحیه یی که ملک خصوصی در آنجا واقع شده را خریداری نمایند،

• شرکت های حقوقی که مطابق قوانین کشورهای خودشان تاسیس شده ند، از محدودیت های فوق معاف می باشند.

شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
بر طیق قانون ترکیه، در صورتی که شما ملکی در ترکیه خریداری نمائید، می توانید ویزای اقامت ترکیه را از این طریق اخذ نمائید. بدین ترتیب در صورت تمایل، شما می توانید اقامت 1 ساله خود را دریافت نموده و مقیم ترکیه شوید. از ویژگی های اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، امکان تمدید سالانه آن می باشد. از اختصاصات دیگر اقامت ترکیه این است که دولت ترکیه همچنین به شما اجازه اخذ پاسپورت ترکیه را پس از 5 سال اقامت فراهم می کند.

پس، شهروندان خارجی صاحب ملک در ترکیه می توانند با اخذ روادید اقامتی خود همچنین، اقامت تک تک اعضای خانواده را کسب نمایند. از این طریق، امکانات زیادی به روی این شهروندان باز می شود از آن جمله می توان به امکان تحصیل رایگان فرزندان، کاریابی آسان در ترکیه و نیز اخذ آسان روادید کار اشاره کرد.

شما می توانید بدون هیچ محدودیت قیمتی در معامله املاک، ویزای اقامتی خود را دریافت نمائید. Tapu سند مالکیت ملک در ترکیه می باشد که ویزای اقامت بر مبنای این سند برای شما صادر می شود. تا زمان اخذ اقامت دائمی، خریدار ملک می تواند ویزای اقامت توریستی اخذ نماید که به مدت 3 ماه معتبر می باشد. مدت زمان رسیدگی به درخواست اقامت ترکیه از طریق خرید ملک ممکن است درحدود 2 ماه طول بکشد.

مدارک لازم برای اخذ اقامت ترکیه
همانطوریکه اشاره شد، یکی از راههای سریع مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور استفاده از شیوه دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می باشد. مدارک ضروری جهت صدور کارت اقامت ترکیه برای مالکان ملک در ترکیه به شرح زیر می باشد:

• اصل و کپی پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماهه،

• 4 قطعه عکس رنگی 4.5×3.5،

• فرم درخواست تکمیل شده،

• صورت حساب بانکی موید تمکن مالی ( درحدود $ 500 برای اقامت 1 ماهه در آنتالیا و $1000 برای مناطق دیگر ترکیه)،

• اصل و کپی سند مالکیت ملک در ترکیه (Tapu)،

• بیمه زلزله ملک،

• بیمه سلامت برای هر عضو خانواده متقاضی،

• وضعیت خانوادگی کودکان ترجمه شده و تایید شده توسط سفارت ترکیه در کشور مبدا.

ملاحظات قانونی اقامت از طریق خرید ملک
مادامیکه مالک ملک، صاحب مسکن یا زمین مذکور باشد، وی دارای حق تمدید اقامت خود برای یک دوره 1 ساله دیگر می باشد. فرآیند تمدید ویزای اقامت را می توان در ترکیه انجام داد. اقامت دائمی ترکیه ممکن است نه تنها برای مالکان ملک صادر شود، بلکه همچنین امکان دارد برای اعضای خانواده وی نیز صادر شود. لازم به ذکر است که وجود ویزای اقامت ترکیه به شما مجوز کار در کشور ترکیه را اعطا نمی کند.

اخذ مشاوره های بهنگام از وکلای باتجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در زمینه کسب اقامت ترکیه از طریق خرید ملک تخصص ویژه ای دارند، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. به همین دلیل ما توصیه می نمائیم که برای صرفه جویی در زمان و هزینه تان، پرونده مهاجرتی خود را در اختیار این کارشناسان قرار دهید تا آنها با ارزیابی اولیه از شرایط تان، بهترین گزینه مهاجرتی ممکن را برایتان ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *