کانادا

اعزام دانشجو به کانادا

همه ساله بیش از 130 هزار دانشجو برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند که این امر نشان دهنده آن است که اعزام دانشجو به کانادا یکی از ایده آل ترین روش ها برای مهاجرت به این کشور است. هنگام انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل و فکر کردن به این حرکت بزرگ قطعا باعث شکل گیری سوالات زیادی در ذهن شما خواهد بود، که ما در این مقاله تلاش بر این داریم که پاسخ این سوالات را به صورت جامع و کلی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. متداول ترین سوالات عبارتند از:

• چه مدارکی برای اعزام دانشجو به کانادا لازم است؟

• دانشگاه هایی که در شهرهای کوچک کانادا وجود دارد بهتر است یا دانشگاه هایی که در شهرهای بزرگ قرار دارد؟

• با توجه به ویروس جهانی COVID-19 شرایط اعزام دانشجویان به کانادا به چه صورت است؟

بسیاری از دانشجویان به دلیل وجود آموزش های عالی، دانشگاه های مطرح جهانی، وجود اساتید برتر و شرایط زندگی مساعد تحصیل در کانادا را انتخاب میکنند. باتوجه به راه های مهاجرتی گوناگونی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به این کشور از پرطرفدارترین این روش هاست.

درباره کشور کانادا
کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا شناخته میشود که عمده این مهاجرت ها، از طریق تحصیلی و اعزام دانشجو از سراسر دنیا از جمله ایران به این کشور صورت میگیرد. مساحت کشور کانادا حدود 9.984.670 کیلومتر مربع است که جزو پهناورترین کشورهای جهان به شمار می آید. در این کشور بیش از 36 میلیون نفر زندگی میکنند و به کار و تحصیل مشغول هستند. پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا (Ottawa) نام دارد. مردم در این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت میکنند و زبان رسمی این کشور هردو زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد؛ واحد پولی آن دلار کانادا (CAD) است. با وجود فاصله بسیار زیاد کشور کانادا از ایران و آب و هوای سرد و اغلب بارانی، بسیاری از ایرانیان خواستار مهاجرت به این کشور هستند که از عمده ترین دلایل این امر میتوان به شرایط بسیار مساعد و خوب زندگی از لحاظ رفاه و اقتصاد در این کشور اشاره کرد.

کلیات مراحل اعزام دانشجو به کشور کانادا
کانادا از آنجایی که جزو پرطرفدارترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت است و سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد به این کشور مهاجرت میکنند در نتیجه قوانین مهاجرت این کشور اعم از کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری همواره دچار تغییر و تحول می باشد. طبق آمار صورت گرفته در سال 2018، حدود 50% به دانشجویان ایرانی که در کانادا مشغول تحصیل بودند اضافه شد. اگر شما هم جزو افراد علاقه مند به تحصیل در کانادا هستید شما را برای آشنایی بیشتر با این روش به ادامه این مقاله دعوت می نماییم. مراحل پایه و کلی اعزام دانشجو به کانادا در سال 2020 به شرح زیر است:

• مورد بررسی قرار دادن سوابق تحصیلی شخص متقاضی

• میزان آشنایی و نمره مدرک زبان انگلیسی

• بررسی تمکن مالی شخص برای تحصیل در کانادا

• بررسی شرایط پذیرش دانشگاه ها و سن شخص

• دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا

• دریافت ویزای تحصیلی برای شخص متقاضی

اعزام دانشجو به کانادا
برای تحصیل در کانادا شخص متقاضی باید بتواند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نماید، این ویزا نوعی ویزای موقت (TRV) است که با دریافت این ویزا به دانشجویان اجازه داده می شود که در زمان مشخص در کانادا به تحصیل بپردازند. برای آن که شخص واجد شرایط اعزام دانشجو به این کشور باشد باید مدارک زیر را داشته باشد:

✓ نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر

✓ اسکن صفحات پاسپورت متقاضی

✓ یک قطعه عکس

✓ ارائه اسناد دال بر تمکن مالی به زبان انگلیسی

✓ اسناد و مدارک که نشان دهنده قصد او برای بازگشت به کشور خود پس از تحصیل باشد.

✓ داشتن مدرک زبان معتبر

دانشگاه های موجود در شهرهای کوچک و بزرگ کانادا
هنگام انتخاب شهر برای ادامه تحصیل در کانادا بسیاری از جوانب مثبت و منفی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. هنگام اقامت در شهرهای کوچک کانادا میتوان انتظار هزینه های کمتر برای زندگی، محیط امن تر، تمرکز بیشتر و جمعیت کمتر داشته باشید و هنگام تحصیل در شهر بزرگ میتوانید از منابع شغلی بیشتر، دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل و معاشرت با افراد بیشتر به دلیل جمعیت بیشتر انتظار داشته باشید. برای بسیاری از دانشجویان تصمیم گیری برای انتخاب دانشگاه که در آن به تحصیل بپردازند سخت است؛ خوشبختانه، برای افرادی که قصد دارند در کانادا مشغول تحصیل شوند گزینه های فوق العاده ای وجود دارد. بهترین دانشگاه های کشور کانادا دانشگاه University of Toronto، McGill University، University of British Columbia هستند که علاوه بر آن که در سطح کشوری جزو بهترین دانشگاه های این کشور محسوب میشوند، در سطح جهانی نیز دارای رتبه بسیار خوبی هستند. در جدول زیر ما این دانشگاه ها را از جهت جهانی مورد بررسی قرار داده ایم:

دانشگاه های واقع در شهرهای کوچک کانادا/ رتبه جهانی/ دانشگاه های واقع در شهرهای بزرگ کانادا/ رتبه جهانی:::
St. Francis Xavier University 1360 University of Toronto 19
University of Prince Edward Island 1537 University of British Columbia 28
Bishop’s University 2277 McGill University 58

شرایط اعزام دانشجو به کانادا در سال 2020
با توجه به گسترش ویروس COVID-19 همچنان مهاجرت در اولویت قرار دارد و تاثیر چشمگیری در این موضوع نگذاشته است و بسیاری از افراد خواستار مهاجرت می باشند، که مهاجرت به کانادا یکی از کشورهاییست که بیشترین متقاضیان را دارد و سهم دانشجویان برای مهاجرت به این کشور غیرقابل انکار است. با توجه به شرایط پیش آمده دانشجویانی که در تاریخ و یا قبل از تاریخ 18 مارس 2020 ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده اند از ورود آنها به این کشور جلوگیری نمی شود و می توانند به این کشور سفر کرده و قبل از سوار شدن به هواپیما از این اشخاص تست گرفته می شود و در صورتی که مبتلا نباشند پس از رسیدن به کانادا به مدت 14 روز ماندن در قرنطینه می توانند به تحصیل ادامه دهند. اما اشخاصی که ویزای خود را بعد از تاریخ 18 مارس 2020 دریافت کرده باشند در حال حاضر مجاز به سفر به کانادا نیستند.

نکته دیگری که در این مبحث مورد ذکر است در مورد میزان کار دانشجویی دانشجویان است که تا قبل از شیوع ویروس کرونا دانشجویان بین المللی تنها مجاز به 20 ساعت کار هفتگی بودند، اما با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاسات این حداکثر تغییر کرد و دانشجویانی که در کارهای سرویس رسانی ضروری به مردم فعالیت می کنند به صورت موقت می توانند تا تاریخ 31 آگوست 2020 به صورت تمام وقت مشغول کار باشند.

هزینه اعزام دانشجو به کانادا در سال 2020
یکی از عمده ترین دغدغه افرادی که هدف مهاجرت به کشور کانادا را دارند هزینه هایی است که شخص متقاضی باید متحمل می شود. از آنجایی که بحث هزینه ها مسئله ای مهم و حیاتیست و در صورتی که به این مسئله توجه نشود ممکن است کلا بحث مهاجرت شخص منتفی شود و یا شخص را در طول مسیر با مشکلات زیادی روبه رو کند. هزینه های تحصیل در کانادا شامل هزینه های ثبت نام و شهریه دانشگاه، هزینه های مربوط به دریافت ویزای تحصیلی و هزینه های سفارت می شود. برای اعزام دانشجو به کانادا شخص باید هزینه های یک سال تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشد که این هزینه ها در سال 2020 حدود $25000 تا $30000(دلار کانادا) بسته با دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد. علاوه بر هزینه های ذکر شده، شخص متقاضی باید به میزان هزینه یک سال زندگی در این کشور را با خود به همراه داشته باشد.

میزان هزینه های زندگی در کانادا بستگی به نوع زندگی و مخارج شخص در این کشور دارد اما به طور میانگین یک زندگی دانشجویی معمولی در کشور کانادا مبلغی حدود $1000 تا $1500(دلار کانادا) برای یک ماه زندگی شخص هزینه بردار است که می تواند با انجام 20 ساعت کار دانشجویی در هفته تاحدودی این هزینه ها را پوشش دهد.

تیم متخصصین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای دستیابی راحت تر شما عزیزان به هدفتان به شما متعهد خواهد بود. همه پرونده های ما توسط متخصصین مجرب و با تجربه در زمینه مهاجرت و وکلا انجام می شود که بالاترین استانداردهای خدمات مشتری را دارا می باشد، به منظور کسب اطلاعات بیشتر و شروع فرایند مهاجرت، با موسسه ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *