کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا می تواند روشی آسان برای اخذ اقامت دائمی PR کانادا محسوب شده و در ادامه به اخذ پاسپورت کانادایی منجر شود. اگر شما هم مایل به تحصیل در کانادا میباشید، در درجه اول شما نیازمند اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشید. ویزای تحصیلی کانادا به منزله مجوز قانونی اقامت شما در کانادا می باشد. بر طبق قانون مهاجرتی کانادا 2019، ویزای تحصیلی کانادا مدرکی جهت تحصیل در کشور کانادا برای مدت بیش از 6 ماه می باشد.

شما برای اخذ ویزای تحصیلی خود می بایستی که از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت صدور این نوع ویزای کانادا مطلع باشید. هدف ما از نگارش مقاله حاضر نیز ارائه آخرین اطلاعات پیرامون ویزای تحصیلی کانادا می باشد. همه ساله، بیش از 130000 دانشجو جهت تحصیل در دانشگاهها، کالج ها، دبیرستانها و موسسات آموزش عالی خصوصی وارد کانادا می شوند. همچنین برخی نیز به منظور تحصیل در دوره های زبان انگلیسی یا فرانسوی وارد این کشور می شوند.

دلیل تبدیل شدن کانادا به مقصد تحصیلی شماره 1 دانشجویان خارجی نیز به واسطه امتبازات ویژه ای است که دانشجویان خارجی از طریق تحصیل در این کشور بدست می آورند. از جمله امتیازات تحصیل در این کشور می توان به هزینه های پایین تحصیل در کانادا، کیفیت بالای آموزشی ارائه شده به دانشجویان، مدرک معتبر دانشگاه های کانادا، کار ضمن تحصیل در این کشور و … اشاره نمود.

ما در این مقاله قصد داریم شرایط و مدارک اخذ ویزای دانشجویی کانادا را به طور کاملی تحلیل نمائیم. شما با مطالعه این مقاله در جریان آخرین شرایط و اطلاعات پیرامون ویزای دانشجویی کانادا قرار خواهید گرفت. توصیه می شود برای دسترسی به اطلاعات تکمیلی و اخذ مشاوره های تخصصی در این رابطه با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

تحصیل در کانادا
از نظر دانشجویان خارجی، کانادا به دلیل ارائه امتیازات تحصیلی استثنائی و برتر مکانی ایده آل جهت ادامه تحصیل محسوب می شود. بسیاری از دانشگاه های کانادایی دارای رتبه های برتر جهانی می باشند و استراتژی آموزشی جدید مقرر وزارت آموزش کانادا بر روی افزایش تعداد دانشجویان خارجی تاکید می کند. این خبر خوبی برای متقاضیان تحصیل در کانادا بشمار می رود.

اما دلیل محبوبیت روز افزون کانادا به عنوان مقصد تحصیلی شماره یک دانشجویان خارجی چیست؟ چرا اکثر دانشجویان ایرانی به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادایی می باشند؟ پاسخ این سوالات را می توان در امتیازات تحصیلی جستجو کرد که دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کانادا در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهند:

• دانشگاه های کانادایی برنامه های مختلف تحصیلی را به زبان انگلیسی به دانشجویان خود ارائه می دهند.

• دانشگاه های کانادایی از نظر عملکرد آموزشی و میزان استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهی، دارای شهرت بالایی می باشند.

• از دانشگاه های برتر کانادا در سطح بین المللی می توان به دانشگاه تورنتو (رتبه 30 جهانی)، دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه 40) و دانشگاه مک گیل کانادا (رتبه 50) اشاره نمود.

• کانادا دارای یک محیط چندفرهنگی و جهان شهری می باشد که شما سریعا می توانید با این محیط سازگار شوید.

• بر طبق گزارش Global News، کانادا از نظر کیفیت زندگی در رتبه 2 جهانی قرار دارد.

• میانگین هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان خارجی حدود $10,730 میباشد که در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکا در سطح پایینی قرار دارد.

شرایط پذیرش تحصیلی در کانادا
دانشجویان خارجی برای اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا می بایستی از 1 سال قبل از شروع درخواست پذیرش تحصیلی، آماده این کار شوند. فرآیند اخذ پذیرش مستلزم طی این مراحل می باشد: تعیین دانشگاه و دوره مورد علاقه، اخذ فرم های درخواست، شرکت در آزمون های ورودی، تهیه CV و توصیه نامه، تکمیل و ارسال فرم های درخواست همراه با مدارک مورد نیاز، درخواست ویزای دانشجویی کانادا پس از دریافت نامه پذیرش.

مدارکی که شما برای اخذ پذیرش تحصیلی 2019 از دانشگاه های کانادا نیاز دارید، عبارتند از:

• فرم درخواست تکمیل شده

• مقاله یا نمونه نوشته

• انگیزه نامه SOP

• توصیه نامه از اساتید قبلی

• مدرک نمره رسمی آزمون های SAT/TOEFL/GRE/GMAT

• صورت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی

• آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات مربوطه

• گواهی پزشکی

• گواهی سوء سابقه کیفری

• بیمه سلامت

شرایط و مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا
اعتبار ویزای دانشجویی کانادا معمولا معادل مدت زمان برنامه تحصیلی شما بعلاوه 90 روز اضافی جهت آمادگی برای خروج از کانادا می باشد. متقاضیان تحصیل دوره های کوتاه مدت (کمتر از 6 ماه) و یا کارکنان نمایندگی های سیاسی و نظامی نیازی به اخذ ویزای دانشجویی ندارند. ضمنا، هزینه درخواست این نوع ویزا در حدود CAD$ 160 می باشد و مدت رسیدگی به درخواست متقاضیان ویزا نیز حداکثر تا 2 هفته کاری است. مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا به شرح جدول زیر می باشد:

ویزای دانشجویی کانادا برای دانشجویانی صادر می شود که قصد تحصیل در کانادا برای مدت بیش از 6 ماه را دارند. شما برای تحصیل در موسسه آموزشی مربوطه (DLI) به نامه پذیرش و برای زندگی در کانادا به ویزای دانشجویی نیازمندید. مراحل فرآیند درخواست ویزای دانشجویی کانادا با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی شروع می شود. فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح جدول زیر است:

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا 2019
مرحله1: اخذ نامه پذیرش از دانشگاه کانادا. مرحله 2: بررسی صلاحیت جهت درخواست ویزای تحصیلی کانادا. مرحله 3: شروع درخواست آنلاین ویزای دانشجویی کانادا. مرحله 4: آماده سازی مدارک مورد نیاز. مرحله 5: تهیه مدرک زبان مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا. مرحله 6: بیومتریک و مصاحبه.

مدارک لازم برای صدور ویزای تحصیلی کانادا
ویزای دانشجویی کانادا مدرکیست که بواسطه آن، دولت فدرال کانادا به دانشجویان خارجی اجازه تحصیل در موسسات آموزشی معتبر (DLI ) کانادا را می دهد. اکثر دانشجویان خارجی نیازمند اخذ ویزای دانشجویی کانادا می باشند. متقاضیان می بایستی قبل از ورود به کانادا نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمایند. ناگفته نماند که ویزای دانشجویی از نوع ویزای مهاجرتی نمی باشد و به شما اجازه مهاجرت به کانادا را نمی دهد؛ به همین دلیل شما نیازمند اخذ ویزای اقامت موقت و یا مجوز سفر الکترونیک (eTA) میباشید.

درخواست ویزای دانشجویی کانادا به صورت آنلاین و قبل از ورود به کانادا از طریق وب سایت اداره مهاجرت و تابعیت کانادا (CIC) انجام می شود. متقاضیان ویزای دانشجویی کانادا باید پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاهی نسبت به اخذ این نوع ویزا اقدام نمایند. مهلت درخواست ویزای دانشجویی در کانادا از ماه ژوئن شروع و تا اول سپتامبر ادامه می یابد. جهت اخذ ویزای دانشجویی در کانادا ارائه فرم درخواست به همراه مدارک مکمل زیر الزامی می باشد:

✔ نامه پذیرش از موسسه آموزشی مربوطه (DLI)؛

✔ مدرک اثبات تمکن مالی جهت پشتیبانی مالی از تحصیل و اقامت شما در کانادا ( شهریه ها و مخارج زندگی)؛

✔ نداشتن سوء پیشینه؛

✔ کپی نامه پذیرش از یک DLI؛

✔ کپی تاییدیه معاینه پزشکی؛

✔ مدرک گواهی سرمایه گذاری ضمانت دار (GIC) $ 10000؛

✔ مدرک پرداخت شهریه حداقل سال اول؛

✔ مدرک آزمون زبانتان با حداقل نمره 6 برای آزمون IELTS و نمره 7 برای آزمون زبان فرانسوی Test d’évaluation de français (مرحله 5 فرآیند اخذ ویزای دانشجویی کانادا).

مزایای ویزای تحصیلی در کانادا
شما با اخذ ویزای دانشجویی خود در کانادا علاوه بر امکان تحصیل قانونی در کالج ها و دانشگاه های کانادا، به امتیازات ویژه دیگری نیز دست می یابید. امتیازات حاصل از ویزای دانشجویی در کانادا شامل طیفی از مزایا و حقوق همانند امکان کار در کانادا با ویزای تحصیلی ، شهریه های پایین در مقایسه با اکثر کشورهای انگلیسی زبان دیگر، امکان اخذ اقامت کاری کانادا پس از فارغ التحصیلی، امکان تبدیل ویزای دانشجویی به کارت اقامت دائمی (PR) کانادا و در ادامه نیز اخذ پاسپورت کانادایی، امکان به همراه آوردن اعضای خانواده به کانادا و … می باشد.

فرآیند اخذ ویزای دانشجویی کانادا مستلزم اطلاع از آخرین دانش حقوقی و تسلط بر قوانین مهاجرتی کشور کانادا می باشد که این کار فقط در حیطه تخصصی کارشناسان و وکلای زبده و کارآزموده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با موسسه ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *