مهاجرت به کشور اتریش

اخذ تابعیت اتریش

اخذ تابعیت اتریش

در بین کشورهای مختلف، اخذ تابعیت اتریش به جهت برخورداری این کشور از رفاه، ثبات اقتصادی و میراث فرهنگی یک اولویت مهاجرتی محسوب می‌شود. اتریش علاوه بر اقتصاد پویا و نوآورانه، نه ‌تنها در سراسر جهان به عنوان یک مقصد سفر و مقصد تجاری جذاب محسوب می‌ شود، بلکه در نزد متخصصان بین‌ المللی نیز حائز ارزش بالایی است. از سوی دیگر قرار گرفتن اتریش در صدر انتخاب مهاجران، به این دلیل باز می‌ گردد که پایتخت آن در همه ‌جا به عنوان شهری با بالاترین کیفیت‌ زندگی رتبه بندی شده است.

در حقیقت، اتریش ترکیبی متعادل از گزینه‌ های جذاب اوقات فراغت و فرصت های شغلی امیدوارکننده را ارائه می‌ دهد. مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه می‌ توانند جزئیات بیشتری را برای رسیدن شما به یک انتخاب درست، ارائه دهند.

مزایای زندگی و اخذ شهروندی اتریش

پس از دریافت حق شهروندی اتریش، شما به عنوان یک شهروند اتریشی می ‌توانید در هر زمان، هم در این کشور و هم در هر نقطه از اتحادیه اروپا، زندگی و کار کنید. برخورداری از این گستردگی مکانی برای زندگی و کار، بدین جهت در اختیار شما قرار می‌ گیرد که پاسپورت اتریشی به عنوان پاسپورت کشور اتحادیه اروپا از امتیاز بالایی برای ارائه اقامت، کار قانونی و تجارت در هر کشور اتحادیه اروپا از جمله بریتانیا، آلمان و فرانسه برخوردار است. علاوه بر این، پاسپورت اتریشی به دلیل شهرت زیاد امکاناتی بسیاری را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

اتریش کشوری با طیف متنوعی از فعالیت‌ های فرهنگی و ورزشی و همچنین گزینه ‌های سرگرمی است. شما در اتریش از اپرا، اپرت، موزیکال، تئاتر، کنسرت، جشنواره و نمایشگاه ‌های متنوع می توانید لذت ببرید. علاوه بر این در زمینه امکانات ورزشی، نزدیک به 5000 زمین تنیس، حدود 80 زمین گلف، 22000 کیلومتر پیست اسکی، 50000 کیلومتر مسیر پیاده روی، 10000 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری و موارد دیگر گزینه ‌های اوقات فراغت اتریش را تکمیل می کند.

در ادامه خلاصه‌ ای از اطلاعات مرتبط با امور فراغتی و شاخص‌ های زندگی در اتریش در قالب شکل زیر آورده شده است تا اطلاعات بیشتری در باب زندگی در اتریش پیدا کنید:

شاخص‌ های زندگی در اتریش

هزینه‌ های زندگی جهت اخذ تابعیت اتریش

اتریش را باید از جمله کشورهای اتحادیه اروپا درنظر گرفت که برای شهروندان خود، شرایط تجربه یک زندگی آسوده و دارای رفاه خوب را فراهم می ‌سازد. این کشور از منظر شاخص‌ های زندگی در سطح بالایی قرار دارد، بطوریکه هزینه ‌های زندگی در وین به عنوان پایتخت این کشور با وجود امکانات متنوع فرهنگی و سرگرمی و همچنین خرید و فرصت‌ های تفریحی جذاب، متوسط ​​است.

به عنوان مثال، نتایج یک بررسی توسط موسسه (Mercer) که هزینه‌ های زندگی مهاجران را در 209 شهر بزرگ بر اساس قیمت حدود 200 محصول و خدمات مختلف ارزیابی نموده، نشان می‌ دهد که وین در مقایسه بین‌ المللی در رتبه 51 قرار دارد.

هزینه زندگی در اتریش و بررسی اطلاعات این کشور برحسب داده های سال 2022 در جدول زیر اشاره شده است:

معیار هزینه به دلار هزینه به یورو
هزینه های تخمینی خانواده 4 نفره $335240 €295938
هزینه های تخمینی خانواده یک نفره بدون اجاره بها $95992 €84739
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر €496293
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر €373230

مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت در اتریش

برای کسب تاییدیه های لازم از دولت اتریش برای دریافت تابعیت، علاوه بر الزامات استاندارد اسنادی همچون (گذرنامه، گواهی تولد و ازدواج)، یک سوابق شخصی کاملا تمیز (گواهی عدم سوء پیشینه)، یک رزومه جامع و اطلاعات سوابق کاری (CV) توسط همه باید ارائه شود. بعد از بررسی این موارد، قانون شهروندی اتریش به‌ طور کلی متقاضی را ملزم می‌کند که تابعیت فعلی خود را به عنوان پیش‌ شرط اعطاء شهروندی اتریش کنار بگذارد.

با این‌ حال، در صورت اعطاء تابعیت طبق مقررات ماده 10 (6) قانون شهروندی، تابعیت سابق می‌ تواند به طور قانونی حفظ شود، یعنی ممکن است متقاضی ملزم به صرف‌ نظر از تابعیت فعلی خود نباشد. البته باید این نکته در مورد نحوه عملکرد دولت اتریش ذکر شود که اعطاء شهروندی توسط این دولت منتشر نمی‌ شود. از اینرو به هیچ کشور دیگری گزارش نمی‌ گردد. زیرا این موضوع، در چارچوب مقررات دولتی مربوط به حریم خصوصی یا اسرار رسمی در خصوص مهاجرت به اتریش قرار می‌گیرد.

اخذ تابعیت اتریش از طریق تبار

برای دریافت شهروندی و در واقع اخذ تابعیت اتریش راه‌ های گوناگونی وجود دارد که اقدام از طریق پیوند خانوادگی یکی از این موارد است. این بند به شما خاطر نشان می ‌سازد که فرزندان متولد شده در اتریش، تابعیت اتریش را از طریق تولد خود دریافت می‌ ‌کنند. اگر یکی از والدین در زمان تولد فرزند، تابعیت اتریش داشته باشد، فرزند تابعه‌ اتریش محسوب می ‌شود. حتی فرزندان خارج از ازدواج، در صورتی که مادر در زمان تولد فرزند، اتریش باشد، تابعیت اتریش را دریافت می‌ کند.

اخذ تابعیت اتریش از طریق تبار

سرمایه گذاری راهی برای مهاجرت به اتریش

اعطاء شهروندی بر اساس سرمایه، شامل رویه‌ های مختلفی است و نیاز به تایید دولت در سطوح مختلف دارد. بنابراین ضروری است که از ابتدا به متقاضی به درستی توصیه شود، هر مورد فردی با دقت آماده شود و قبل از آغاز سرمایه گذاری، تأییدیه‌ های غیررسمی از وزارت خانه‌ های کلیدی دریافت شود. این نوع از به افرادی داده می‌شود که در قالب سرمایه‌گذاری مشترک یا سرمایه‌گذاری مستقیم در کسب و کاری که شغل ایجاد می‌کند، اقدام نموده‌ اند.

علاوه بر این افرادی که فروش صادراتی جدیدی را برای اتریش رقم می زنند، در ذیل این قانون قرار می‌گیرند. به طور کلی سرمایه‌ گذاری در اتریش به صورت مستقیم به سرمایه قابل توجهی نیاز دارد و از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشت که سرمایه‌گذاری ‌های غیرفعال در اوراق قرضه دولتی یا املاک و مستغلات، واجد شرایط نیستند.

شایستگی راهی برای دریافت اخذ ملیت اتریش

قانون شهروندی اتریش یک روند سریع شهروندی را معرفی می ‌کند که از اصطلاح “شایستگی فوق العاده” برای اشاره به آن استفاده می ‌شود. برطبق این اصل، اتباع خارجی اگر قبلا سهم اقتصادی، ورزشی، علمی و یا فرهنگی قابل توجهی در کشور خود داشته باشند، می‌توانند واجد شرایط شهروندی سریع شوند. چنین مشارکت‌ های قابل توجهی باید در مقایسه با حوزه فعالیت مربوطه بسیار بالاتر از میانگین باشد.

علاوه بر این، این مشارکت باید به ویژه از منافع ملی بالایی برای کشور اتریش برخوردار باشد. حال باتوجه به راه ‌های طرح شده تا بدین جا، لازم است خاطر نشان سازیم که مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند راهنمایی ‌های مفیدی برای پیدا کردن راه متناسب با شرایط شما در زمینه اخذ تابعیت اتریش ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :