کانادا

اجاره خانه در کانادا

از سالهای دور برای ایرانیان متقاضی کار و تحصیل یا سرمایه گذاری در خارج از کشور همواره کانادا به عنوان یکی از مقاصد برتر برای مهاجرت شناخته شده است. اطلاع از هزینه زندگی در این کشور و اجاره خانه در کانادا یکی از مهمترین مسائلی می باشد که قبل از اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به کانادا باید به آن توجه کنید. کانادا به عنوان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان و دومین کشور پهناور جهان از اقتصادی قوی و پیشرفته همراه با سطح رفاه بالا برای شهروندان خود برخوردار است. مهاجرت به کانادا برای ایرانیان متقاضی تحصیل می تواند به دلیل بهره مندی از دانشگاه های برتر این کشور در سطح بین المللی و برای ایرانیان متقاضی کار به دلیل رسیدن به درآمد های بالا می باشد. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت به کشور کانادا نگارش شده است.

میانگین اجاره خانه در کانادا
برای افرادی که به کشور کانادا مهاجرت میکنند اطلاع از هزینه اجاره خانه اهمیت زیادی دارد؛ برای یافتن یک خانه ایده آل با قیمت مطلوب در کانادا باید از ماه آوریل تا ماه جون در شهرهای کانادا به دنبال مسکن بگردید. قانون تخلیه مسکن در کانادا به این صورت است که باید از 3 ماه قبل به صاحب خانه خود اطلاع دهید که قصد دارید مسکن دیگری برای خود پیدا کنید. در لیست زیر هزینه اجاره خانه در کانادا در شهرهای مختلف این کشور به طور دقیق برای آپارتمان کوچک یک خوابه و بزرگ سه خوابه بررسی میشود:

• اجاره خانه در کانادا شهر تورنتو

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1838 دلار

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1618 دلار

• اجاره خانه در کانادا شهر کلگری

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1200 دلار

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 2000 دلار

• اجاره خانه در کانادا شهر کبک

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 682 دلار

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1070 دلار

• اجاره خانه در کانادا شهر ادمونتون

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1210 دلار

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1885 دلار

• اجاره خانه در کانادا شهر ویکتوریا

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1400 دلار

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 2600 دلار

• اجاره خانه در کانادا شهر هالیفاکس

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1100 دلار

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1450 دلار

• اجاره خانه در کانادا شهر St. John’s

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 918 دلار

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1420 دلار

اطلاعات دقیق در مورد هزینه اجاره خانه در کانادا در شهرهای دیگر را می توانید با مراجعه به وبسایت های اجاره مسکن که تعداد آن ها کم نیست در شهر مورد نظر خود پیدا کنید.

راهنمای اجاره خانه در کانادا
افرادی که به تازگی به کشور کانادا مهاجرت کردهاند با توجه به قوانین و آداب و رسوم کانادا برای یافتن خانه مطلوب و فرآیند اجاره نیاز به راهنمایی دارند. در کشور کانادا برای یافتن مسکن و اجاره خانه راههای مختلفی وجود دارد که افراد با توجه به شرایط و شهر زندگی خود یکی از آن ها را انتخاب می کنند. راههای اجاره خانه و جستجوی آپارتمان در کشور کانادا به شرح زیر می باشند:

✔ آگهی روزنامهها: در بخش تبلیغات مسکن روزنامههای محلی روزانه آگهی انواع ملک و آپارتمان برای خرید یا اجاره درج می شود که افراد می توانند از این طریق خانه پیدا کنند.

✔ وبسایت مشاورین املاک: انواع و اقسام وب سایت های اینترنتی برای اجاره آپارتمان و خانه در کشور کانادا وجود دارد که برخی از معتبرترین وبسایت ها را در لیست زیر معرفی خواهیم کرد:

visitorsinsurance.ca

seattleoasisvacations.com

staycharlottesville.com

longtermlettings.com

condosindestinfl.org

در این وبسایتها می توانید با وارد کردن منطقه مورد نظر خود لیست آگهی املاک اجارهای را همراه با عکسهای ملک ملاحظه کنید و اطلاعات تماس صاحب خانه را پیدا کنید. آپارتمان هایی که در اینترنت درج می شوند معمولاً قیمتهای منطقی تر دارند و با جستجوی آنلاین شما میتوانید گزینه های زیادی را ملاحظه کنید، قیمتها را مقایسه کنید و در وقت و انرژی صرفه جویی کنید.

✔ تابلوی اعلانات: کشور کانادا در مراکز عمومی مانند خواربار فروشی، لباسشویی، مراکز عمومی، دانشگاه ها و بخش خدمات دانشجویی تابلوهای بزرگ به نام تابلو اعلانات قرار داده است که اطلاعات مشاغل محلی و آپارتمانهای اجارهای و… در آن ها پیدا میشود.

هزینه زندگی در کشور کانادا
زندگی در کانادا در بخش مسکن گرانتر از بیشتر کشورهای آسیایی و ارزانتر از کشورهای آمریکا یا انگلستان می باشد اما برای افرادی که درآمد از داخل کانادا دارند هزینه های زندگی متناسب هستند. در بحث بررسی هزینه زندگی در کانادا به مسائلی مانند مسکن، تهیه غذا، پوشاک، هزینه حمل و نقل، استفاده از آب، برق و گاز و هزینه اینترنت و موبایل میپردازیم. واضح است که هزینه زندگی با توجه به شهری که در آن زندگی میکنید متفاوت می باشد اما در لیست زیر گرانترین شهرهای کانادا را به ترتیب معرفی خواهیم کرد:

• Vancouver

• Toronto

• Victoria

• Calgary

• Ottawa

در نظر داشته باشید که علاوه بر شهر مورد نظر بالا یا پایین بودن محل زندگی افراد در آن شهر نیز می تواند در هزینه جاری مسکن متغیر باشد؛ برای مثال زندگی در مرکز تورنتو Downtown Toronto بالاتر از سایر مناطق این شهر پیشرفته است. برای دریافت بیمه مستاجر در کشور کانادا باید ماهانه بین 20 دلار تا 70 دلار بپردازید و برای تهیه هزینه های خورد و خوراک و حمل و نقل باید حدود 400 دلار تا 600 دلار ماهانه کنار بگذارید. طبق میانگین هزینه زندگی در کانادا برای هر فرد بالغ بین 700 دلار تا 1000 دلار در ماه است و این آمار برای خانواده چهار نفره بین 2600 دلار تا 3000 دلار می باشد.

در مقایسه با اروپا هزینه تهیه غذا در کانادا ارزانتر است اما هزینه بیمه اتومبیل و خرید خودرو در این کشور به نسبت اروپا ارزانتر می باشد. نکته جالب این است که بیمه اتومبیل در کانادا بسیار گرانتر از کشورهای اروپایی مانند آلمان و فرانسه است و جریمه های رانندگی در این کشور بسیار سنگین می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا یا ویزای کار کانادا با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *