مهاجرت به کشور اتریش

اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت

اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت

سالانه افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به کشورهای اروپایی می گیرند و شاید از مهاجران بسیاری شنیده باشید که اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت است. دلایل بسیاری برای تبدیل شدن اتریش به یکی از بهترین موقعیت ها برای زندگی وجود دارد. معمولا افراد برای دستیابی به اهدافی همچون زندگی در رفاه، تحصیلات عالی در کشوری پیشرفته، زندگی در آرامش، رونق کسب و کار، پیوستن به بستگان و سایر تصمیم به ترک کشور مبدا و ورود به اتریش می گیرند. اتریش با قرارگیری در ردیف ششم بالاترین شاخص های کیفیت زندگی، یک برگ برنده برای انتخاب شدن به عنوان مقصد مهاجرتی دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، این مقاله را برای آشنایی بیشتر شما با جنبه های مثبت مهاجرت به اتریش و ویژگی های خارق العاده این کشور جمع آوری کرده است.

کلیات اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت

کشور اتریش در اروپای مرکزی واقع شده است. معمولا کشورهای اروپایی از امکانات رفاهی به خصوصی برخوردار هستند که مهاجران این امکانات را مهم ترین دلیل خود برای مهاجرت می دانند. اتریش در همسایگی 8 کشور دیگر قرار گرفته است و یکی از کشورهای کوچک اما توسعه یافته به شمار می رود. مهاجرت به اتریش و گرفتن اقامت دائم یا موقت در این کشور، راهی برای استفاده از جذابیت های بی شمار اتریش است. این سرزمین اروپایی در سال های متوالی گذشته، به عنوان یکی از باکیفیت ترین کشورها با سطح رفاهی بسیار بالا بوده است.

اتریش بخاطر اقتصاد رو به رشد و نرخ تورم پایین، همواره پذیرای مهاجران و سرمایه گذاران مختلف از سراسر دنیا بوده است. یکی از سیاست های این کشور، جذب افراد متخصص و همچنین نخبگان تحصیلی برای رونق کار در این مملکت و پایین آوردن نرخ بیکاری است. به همین ترتیب در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است و در مقایسه با کشورهای دیگر، نرخ بیکاری بسیار کمتری دارد. اگر افراد متقاضی بتوانند شرایط لازم برای اخذ پاسپورت این کشور را مهیا کنند، با دریافت پاسپورت اتریش به عنوان پنجمین پاسپورت ارزشمند جهان، قادر به سفر بدون محدودیت به کشورهای اروپایی و برخی کشورهای دیگر قاره ها هستند.

در تصویر زیر چند مورد در خصوص جزییات کشور اتریش شرح داده شده است:

جزییات کشور اتریش

اتریش مقصدی جذاب با گردشگری پررونق

شهر وین اتریش هم به عنوان پایتخت اتریش و هم به عنوان پرجمعیت ترین شهر این کشور تلقی شده است. این شهر با جمعیتی حدود 1.7 میلیون نفر، رتبه بسیار بالایی در جذب گردشگران و مهاجران به خود اختصاص داده است. طبق آمارهای جهانی، وین سالانه پذیرای 31 میلیون گردشگر از سراسر نقاط جهان است. وین یک پایتخت تاریخی است که در سالیان گذشته، مقر امپراطوری روم بوده است و هنوز هم معماری ها و بافت های سنتی زیادی از آن زمان به یادگار دارد. در کنار زندگی و معماری های مدرن این شهر، ترکیب بسیار زیبای نقاط مختلف شهر با بافت های سنتی امپراطوری ها نیز به زیبایی هرچه تمام به چشم می خورد و نظر هر خارجی را به خود جلب می کند.

علاوه بر وین، دیگر شهرهای مهم اتریش همچون سالزبورگ نیز به خاطر موقعیت جغرافیایی، آب و هوای معتدل و دلچسب، مناطق گردشگری و رودخانه های زیاد، از جمله نقاط دیدنی اتریش به حساب می آیند. به خاطر دین غالب مردم این کشور که دین مسیحیت است، کلیساهای جامع و تاریخی اتریش تبدیل به مکان هایی بسیار جذاب برای بازدید مهاجران شده اند.

برخی از شهرهای مهم و پیشرفته اتریش با بررسی تعداد جمعیت آنها در تصویر زیر شرح داده شده است:

بزرگترین شهرهای اتریش و مقایسه جمعیت آنها

اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت دانشجویان

دانشجویان بسیاری از ایران یا دیگر کشورها، برای گذراندن مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود تمایل به تحصیل در یک کشور پیشرفته دارند. تحصیل در کشورهای پیشرفته و دارای سیستم آموزشی نوین و عالی، این امکان را به فرد می دهد که به بهترین شکل از استعداد و زمان خود بهره گرفته و پیشرفت کند. همچنین تحصیل در دانشگاه هایی که رتبه بالایی از نظر عملی در بین دانشگاه های کل دنیا دارند، یکی از عوامل پیشرفت و موفقیت های بعدی فرد و همچنین رضایت فردی او خواهد بود. این هدف به راحتی با تحصیل کردن در دانشگاه های اتریش برای مهاجران تحقق خواهد یافت.

دانشگاه های اتریش به ویژه دانشگاه وین، رتبه علمی بسیار خوبی در رتبه بندی های جهانی به خود اختصاص داده اند. اتریش سالانه با درخواست های زیادی از طرف متقاضیان مهاجرت تحصیلی رو به رو می شود و درصد زیادی از آنها با داشتن شرایط کافی، امکان ادامه تحصیل در این کشور را دارند. پذیرش گرفتن از دانشگاه های این کشور پیشرفته و مدرن، در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد کار ساده تری است. چون بورسیه های تحصیلی ارائه شده در این کشور برای دو مقطع گفته شده بسیار زیاد هستند و زندگی و تحصیل دانشجو را تامین خواهد کرد.

برخی از بهترین دانشگاه های اتریش و رتبه جهانی آن ها در سال 2022 بر اساس رتبه بندی QS در جدول زیر آورده شده اند:

رتبه علمی در جهان نام دانشگاه
151 دانشگاه وین
180 دانشگاه صنعتی وین
277 دانشگاه صنعتی گراتس
281 دانشگاه اینسبروک

اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت دانشجویان

اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت و زندگی

اتریش یک کشور 4 فصل با آب و هوای غالبا معتدل و مرطوب است. بخاطر واقع شدن این کشور در کنار رشته کوه های آلپ، ممکن است کمی زمستان های این کشور سردتر و طولانی تر باشد. اما جاذبه های طبیعی مثل برف فراوان در بخش غربی کشور و برقراری پیست های اسکی هیجان انگیز، حتی در فصل زمستان نیز مهاجران و علاقه مندان به کوهستان را به خود جذب می کند. البته در بخش های جنوب شرقی اتریش کمی آب و هوای مدیترانه ای برقرار است و برخلاف بخش غربی کشور، این بخش تابستان های طولانی تری دارد. آب و هوای اتریش در حالت کلی باعث به وجود آمدن انواع گونه های زیستی و گیاهی در این کشور شده است که برای توریستان بسیار جالب توجه است.

کشور اتریش در سال های اخیر به عنوان بهترین ناحیه در روی کره زمین برای زندگی کردن معرفی شده است. برخورداری از امکانات رفاهی و حمل و نقل پیشرفته در کشور، مناطق تاریخی و گردشگری، موقعیت های بسیار عالی برای پیشرفت شغل و تحصیلات، امنیت بالای برقرار در اتریش و سایر همگی از جمله مواردی است که اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت تلقی می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با بهره گیری از کادر مجرب و حرفه ای، پاسخگوی تمامی سوالات تکمیلی شما در زمینه مهاجرت به اتریش خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.