کانادا

گرانترین شهرهای کانادا

کانادا کشوری واقع در شمال قاره آمریکای شمالی است که از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده است، این کشور از سمت شرق و غرب و شمال یه ترتیب تا اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و منجمد شمالی گسترده می باشد و همچنین در همسایگی ایالات متحده نیز واقع شده که این روزها بسیاری از افراد ایرانی مهاجرت به کانادا را مقصد و پلی برای مهاجرت به آمریکا می دانند زیرا که آمریکا با وجود رییس جمهور ترامپ به ایرانی ها ویزا نمی دهد.

برای اطلاع از گران ترین شهرهای کانادا با مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پرجمعیت ترین شهرهای کانادا تورنتو، مونترآل و ونکوور هستند و پایتخت سیاسی کشور کانادا شهر اتاوا است که مجلس فدرال و خانه فرماندار کل نیز در این شهر قرار دارد. کشور کانادا به 10 استان و 3 ناحیه تقسیم شده و این استان ها دارای استقلال منحصر به فرد خودشان نسبت به دولت مرکزی هستند و مهم ترین استان سیاسی و اقتصادی این کشور استان انتاریو می باشد که معروف ترین شهرهای آن تورنتو و اتاوا هستند. به غیر از استان کبک که کاملا فرانسوی زبان هستند در استان های انتاریو و نیوبرانزویک هر دو زبان فرانسه و انگلیسی صحبت می شود و بقیه استان ها فقط انگلیسی زبان هستند.

اگر بخواهیم در مورد هزینه های زندگی در کانادا صحبت کنیم باید بگوییم که همه استان های این کشور هزینه های یکسانی از نظر هزینه حمل و نقل، اجاره مسکن و تحصیل را ندارند اما در قسمت زیر ما به معرفی گران ترین شهر های کانادا میپردازیم.

گران ترین شهرهای کانادا در ایالت بریتیش کلمبیا
ایالت بریتیش کلمبیا همواره یکی از پر مخاطب ترین ایالت های این کشور به منظور مهاجرت تحصیلی با داشتن دانشگاه های برتر و همچنین هوای گرم تر نسبت به دیگر ایالت ها می باشد و چون وضعیت اقتصادی در شهرهای این ایالت بسیار خوب است، افراد به راحتی در این ایالت به کار مشغول می شوند.

1- ونکوور vancouver
در سال 2017 ونکوور گرانترین شهر کانادا و در کل آمریکای شمالی شناخته شد. هزینه اجاره خانه در ونکورر متوسط حدود 748.68 دلار کانادا می باشد، اما به دلیل کیفیت زندگی می توان گفت ارزش این هزینه ها را خواهد داشت. این شهر اکنون در سومین مرکز بزرگ صنعت فیلم در آمریکای شمالی قرار دارد. ونکوور دارای کمترین اثرات کربن نسبت به هر شهر بزرگ دیگر در آمریکای شمالی است و در حال تلاش برای کسب عنوان سبز ترین شهر جهان در سال 2020 می باشد.

2- ویکتوریا victoria
ویکتوریا پایتخت بریتیش کلمبیا است و بسیاری از بناهای تاریخی زیبا در این شهر بنا شده و همچنین یکی از قدیمی ترین شهرهای شمال غربی اقیانوس آرام با آب و هوای معتدل می باشد، که به دلیل داشتن کیفیت بالای زندگی یکی از شهرهای برتر جهان است. ویکتوریا سومین شهر گران قیمت برای خرید خانه در کانادا با میانگین قیمت 421.939 دلار است. اما مردم این شهر برای پایین آوردن هزینه ها بسیار صرفه جویی می کنند و یکی از اقتصاد های قوی آن تولید گل می باشد بطوریکه در 2012 نزدیک به 2 میلیارد شکوفه را به کشورهای دیگر صادر کرد.

گران ترین شهرهای کانادا در ایالت انتاریو
عمدتا انتخاب های اول افراد برای مهاجرت به کانادا دو ایالت بریتیش کلمبیا و انتاریو با شهرهایی مانند ونکور و تونتو می باشند زیرا این دو ایالت از نظر سیستم نظام آموزشی و همچنین اقتصاد و فرصت های شغلی در وضعیت بسیار عالی به سر می برند و فقط تفاوت هایی مانند هزینه زندگی و آب و هوا دارند که با توضیحات زیر با آن پی خواهید برد.

1- تورنتو toronto
شهر تورنتو دومین شهر گران قیمت برای زندگی و خرید خانه در کانادا می باشد (به طور متوسط 482.648 دلار کانادا). تورنتو یکی از شهرهای دوست داشتنی کانادا می باشد و بسیاری از ساکنان این شهر در مرکز شهر زندگی می کنند. تفاوت شهر تورنتو با ونکوور از نظر آب و هوایی بسیار فاحش می باشد به طوری که ونکوور دارای آب و هوایی گرم اما هزینه های بالاتر ولی تورنتو دارای آب و هوایی سرد و هزینه هایی ارزان تر می باشد.

2- همیلتون hamilton
پنجمین شهر گران قیمت کانادا، همیلتون-برلینگتون (متوسط ​​هزینه خانه 349.943 دلار) است و واقع در ساحل دریاچه انتاریو می باشد. اگر ترافیک کم باشد افراد در کم تر از یک ساعت با غرب تورنتو فاصله خواهند داشت این شهر دارای زمین های گلف فراوان در کل کشور کانادا و گالری های هنری زیاد و همچنین مناطق سر سبز می باشد. هزینه های اجاره خانه در مرکز شهر همیلتون 1014.13$ و در آمد ماهیانه افراد در این شهر از 3274$ شروع می شود.

3- اتاوا ottawa
طبق اعلام وب سایت فوربز، اتاوا پایتخت کانادا به عنوان یکی از تمیزترین شهرهای جهان رتبه بندی شده است. این شهر دارای گالری ها، موزه ها و رویدادهای برتر و مکان های تفریحی فراوان است و همچنین به عنوان یک شهر علمی و پژوهشی دارای موسسات تحقیقاتی معتبر نیز می باشد. با وجود همه این موارد که چهارمین شهر بزرگ کانادا ارائه کرده ، این یک شهر گران در کانادا برای مهاجرین معرفی می شود. متوسط هزینه اجاره مسکن در این استان حدود 1284.62$ تخمین زده شده و در عین حال حقوق ماهیانه افراد 3869.41$ می باشد.

گران ترین شهرهای کانادا در ایالت آلبرتا
عمدتا افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور کانادا را دارند انتخاب خود را ایالت آلبرتا قرار می دهند زیرا بیشتر دفاتر مرکزی کمپانی های بین المللی در این ایالت واقع شده و در درجه دوم شاهد افرادی هستیم که برای تحصیل و کار به این کشور می آیند. جالب است بدانید که اایالت آلبرتا نسبت به بریتیش کلمبیا و انتاریو از تعداد جمعیت مهاجران ایرانی کمتری برخوردار می باشد.

1- کلگری calgary
کلگری در آلبرتا به عنوان سرمایه انرژی کشور کانادا، شناخته می ش و دارای یک اقتصاد پررونق است؛ همچنین مقام دوم بیشترین دفاتر مرکزی شرکت های بین المللی را دارد. پایین بودن نرخ بیکاری و متوسط ​​حقوق بالا، کالگری را به مکانی عالی برای زندگی تبدیل کرده است. در سال 2017 نرخ بیکاری این شهر 10 درصد اعلام شد و پیدا کردن یک شغل مناسب در این شهر فوق العاده برای مهاجرین سخت شد اما رفته رفته این نرخ به 7.6 درصد کاهش پیدا کرد اگرچه این نرخ هم بر اساس هزینه های سنگین، ایده آل نبود اما از قبل شرایط بهتری را داراست.

2- ادمونتون edmonton
ادمونتون دومین شهر بزرگ آلبرتا است که به عنوان قطب فرهنگی فعالیت می کند، مرکز شلوغ اقتصادی برای رشد تکنولوژی و آموزشی نیز می باشد، اما جشنواره های منظم و همچنین تنوع هنر، موسیقی و طراحی، این شهر را برجسته می کنند. فضای سبز وسیع این مرکز پررونق شهری ویژه و جذاب است، با این وجود شکی نیست که دسترسی به آنچه که ادمونتون ارائه کرده پر هزینه باشد. متوسط هزینه اجاره خانه در این استان 1243.66$ و حقوق ماهیانه به مبلغ 3472.07$ خواهد بود. طولانی ترین پارک شهری متصل به آمریکای شمالی در این شهر قرار دارد که 22 برابر بزرگتر از پارک مرکزی نیویورک است و دارای هشت زمین گلف، پنج دریاچه و مسیرهای چند منظوره 150 کیلومتری است.

شهر ساسکاتون Saskatoon در ایالت ساسکاچوان
ساسکاتون که به عنوان یکی از آفتابی ترین شهرها در کانادا شناخته می شود، زیبایی اش را در کنار رودخانه ها، پارک ها، تنوع فرهنگی بی نظیر و پر جنب و جوش این شهر به بهترین وجه نشان میدهد. ساسکاتون دارای مکان های بی شماری از ذخایر شهری و دارای یک جامعه هنری پر رونق می باشد. علیرغم داشتن همه اینها و موارد دیگر، آمار بالای جرم و همچنین هزینه بالای زندگی، باعث شده که ساسکاتون گزینه ای ضعیف برای مهاجرت خانواده ها باشد. میانگین هزینه اجاره خانه در کانادا که برای مهاجران بسیار مهم می باشد، در ساسکاتون حدود 938.8$ و حقوق ماهیانه حدود 3022.19$ می باشد.

گران ترین شهر های کانادا در ایالت کبک
کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای انگلیسی زبان در جهان می باشد اما چرا به دو زبانه بودن معروف می باشد؟ در پاسخ باید گفت که به دلیل وجود ایالتی به نام کبک و شهری به نام مونترال عمدتا افرادی که هدفشان تحصیل و یا کار در این شهر هست باید دانش زبان فرانسه خود را قوی نمایند زیرا بعضی رشته ها نیز در این شهر به زبان فرانسوی تدریس می شود.

مونترال montreal
مونترال به دلیل اینکه در میان شهرهایی که در بالا گفته شد ارزانترین شهر است، مشهور می باشد.(البته نه به اندازه گذشته!). مونترال دومین شهر پرجمعیت است که هنوز هم به جامعه دو زبانه و به عنوان مهمترین مرکز تجارت در کبک شناخته میشود. مونترال هنوز میزبان بسیاری از رویدادهای بین المللی است، اما از زمان ظهور جاذبه های گردشگری کانادا در دیگر شهرها، کمتر رویدادهایی بزرگی مانند بازی های المپیک تابستانی 1976 جذب این شهر می شوند. تنوع باورنکردنی معماری، این شهر را بسیار دیدنی می کند اما متاسفانه دیدن این جاذبه ها با هزینه های بسیاری همراه می باشد.

شهر هایی که در بالا ذکر شد از جمله پر مخاطب ترین انتخاب های افراد به منظور مهاجرت به کشور کانادا هستند که هر فردی بسته به شرایط اولیه و در نظر گرفتن تمکن مالی میتواند این کشورها را انتخاب نماید. اما از همه مهم تر نحوه ورود ایرانی ها مانند ویزای تحصیلی و یا کاری و سرمایه گذاری به این شهر ها می باشد، برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *