آمریکا

گرانترین شهرهای آمریکا

برای خیلی از متقاضیان مهاجرت به آمریکا اطلاع از گرانترین شهرهای آمریکا بسیار مهم و حیاتی است چراکه آنها برای برنامه ریزی هزینه های زندگی و نیز تعیین محل اسکان خود در این کشور نیازمند دریافت اینگونه اطلاعات هستند. مخصوصا اینکه دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در ایالات متحده حتما باید با آخرین وضعیت هزینه زندگی در شهرهای مختلف این کشور آشنا شوند تا بتوانند در بودجه شخصی خود صرفه جویی کنند. به خاطر اهمیت همین موضوع است که گروه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش این مقاله طبق آخرین آمار و اطلاعات می پردازند. پس اگر سوالات زیر را شما هم در ذهن دارید و بدنبال پاسخ قطعی و کامل برای آن هستید، توصیه می شود تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

• هزینه زندگی شخصی در آمریکا 2020 چقدر است؟

• هزینه زندگی خانوادگی در آمریکا 2020 چقدر است؟

• گرانترین و ارزانترین شهرهای آمریکا چیست؟

• بیشترین بخش از بودجه هر فردی در آمریکا صرف چه هزینه ای می شود؟

• هزینه زندگی دانشجوئی در آمریکا چقدر است؟

هزینه زندگی در آمریکا 2020
همان طوری که اغلب افراد نیز می دانند، ارز رایج و رسمی ایالات متحده دلار می باشد که با علامت $ نشان داده می شود؛ ارزی که سالهاست به عنوان ارز بین المللی محسوب شده و اغلب داد و ستدهای بزرگ در سطح بین المللی با آن انجام می شود. آمارها خود گویای این واقعیت مهم است که هزینه زندگی در آمریکا بالا است و مدیریت آن به خود فرد بستگی دارد؛ جالب اینکه هزینه زندگی در این کشور گرانتر از 80% کشورهای جهان می باشد. مطابق آمارهای موجود، میانگین هزینه زندگی در کل آمریکا 2020 از این قرار است:

متوسط هزینه زندگی ماهیانه یک دانشجو 1500$

متوسط هزینه زندگی یک نفر (غیر دانشجو) در آمریکا 2626$

متوسط هزینه ماهیانه یک خانواده 4 نفره 4594$

هزینه زندگی در آمریکا خود به انواع هزینه حمل و نقل، پوشاک و کفش، ورزش و تفریحات، خرید از بازار، خدمات شهری، اجاره خانه و رستوران دسته بندی می شود که هر یک درصد خاصی را به خود اختصاص می دهد و در این بین بیشترین درصد با 34% متعلق به آیتم هزینه اجاره خانه می باشد. پس دقت کنید که اجاره خانه در آمریکا گرانترین آیتم هزینه ای مهاجران خارجی را تشکیل می دهد که در نمودار زیر نیز مشخص است:

درصد هزینه زندگی در آمریکا

با این توضیح اکنون با ارائه لیست زیر به بررسی ریز جزئیات مهمترین مخارج زندگی در آمریکا 2020 می پردازیم:

آیتم ها/ هزینه
1 وعده غذایی در رستوران ارزان 15.00$ (دلار)
یک بطری آب 1.5لیتری 1.84$ (دلار)
یک لیتر شیر 0.85$ (دلار)
1 قرص نان سفید و تازه پانصد گرمی 2.74$ (دلار)
برنج یک کیلو 4.07$ (دلار)
یک کیلو مرغ 9.03$ (دلار)
1 کیلو گوشت گاو 12.42$ (دلار)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 2.40$ (دلار)
هزینه حمل و نقل ماهیانه 72.00$ (دلار)
1 لیتر بنزین 0.69$ (دلار)
اجاره بهای آپارتمان تک خواب وسط شهر 1361.80$ (دلار)

معرفی گرانترین و ارزانترین شهرهای آمریکا
پس از اطلاع درباره هزینه زندگی در کل آمریکا لازم است تا به شاخص هزینه زندگی در شهرهای این کشور نیز نگاهی بیندازیم. در واقع از این طریق است که می توان متوجه شد که کدام شهرهای آمریکایی جزء گرانترین شهرهای این کشور محسوب می شود. مطابق گزارش آماری سایت معتبر نامبئو، شاخص هزینه زندگی در 10 شهر از گرانترین شهرهای آمریکا از این قرار است:

رتبه/ شهر/ شاخص هزینه زندگی
1 نیویورک 100
2 هونولولو 94.01
3 سان فرانسیسکو 92.42
4 آلکساندریا 90.97
5 آنکوریج 90.50
6 اوکلند 90.20
7 سیاتل 88.29
8 بوستون 88.28
9 جرسی سیتی 86.84
10 واشینگتن 85.26
بدین ترتیب سه شهر نیویورک، هونولولو و سان فرانسیسکو عنوان گرانترین شهرهای آمریکا در سال 2020 را با خود یدک می کشند. اما در انتهای این جدول یعنی رتبه های 81، 82 و 83 سه شهر ارزان آمریکا یعنی ویچیتا (از ایالت کانزاس)، لکسینگتون (از ایالت کنتاکی) و ال پاسو (از ایالت تگزاس) جزء ارزانترین شهرها برای زندگی در آمریکا هستند. شما در لیست زیر می توانید با شاخص هزینه زندگی در این سه شهر آمریکا آشنا شوید:

• ویچیتا : شاخص هزینه زندگی 60.69

• لکسینگتون: شاخص هزینه زندگی 60.67

• ال پاسو: شاخص هزینه زندگی 56.59

نیویورک؛ رتبه اول گرانترین شهرهای آمریکا
مطابق آمارهای به روز از منابع موثق، متوسط هزینه زندگی در شهر نیویورک، بهترین شهر برای کار در آمریکا، برای هر نفر ماهیانه حدود 4600$ (دلار)، در هونولولو حدود 3000$ (دلار) و میانگین هزینه زندگانی هر فرد در شهر سانفرانسیسکو حدود 4500$ (دلار) می باشد. با توجه به این ارقام می توان چنین نتیجه گرفت که رقابت بر سر تصاحب عنوان گرانترین شهر آمریکا بین نیویورک سیتی و شهر سانفرانسیسکو در جریان است ولی هم اکنون نیویورک با هزینه زندگی ماهانه حدود 4600$ (دلار) بی چون و چرا گرانترین شهر آمریکا محسوب می شود.

گرانترین شهرهای آمریکا از نظر اجاره خانه
همان طوری که در مباحث فوق نیز اشاره شد، سهم اجاره خانه با 34% بالاترین سهم از مخارج زندگی در آمریکا را تشکیل می دهد؛ به همین دلیل اطلاع از گرانترین شهرهای آمریکا از حیث اجاره خانه می تواند برای مهاجران خارجی بسیار مهم باشد. معمولا هزینه اجاره خانه در ایالات متحده به فاکتورهای مختلفی مثل موقعیت ملک، نوع ملک یا آپارتمان، متراژ آپارتمان، تعداد اتاق خواب، ملیت متقاضی، نوع معامله و … بستگی دارد. مطابق آمار، میانگین اجاره آپارتمان در آمریکا بسته به موقعیت آن (دوری یا نزدیکی به مرکز شهر) به صورت زیر می باشد:

• آپارتمان تک خواب وسط شهر حدود 1361.43$ (دلار)

• آپارتمان تک خواب حومه شهر حدود 1087.16$ (دلار)

اما ارقام فوق متوسط کل امریکاست ولی همانطوریکه مستحضرید هزینه های بین شهرهای مختلف آمریکا متفاوت است. متوسط اجاره ماهیانه آپارتمان در شهری مثل سانفرانسیسکو با 3500$ (دلار)، نیویورک 3000$ (دلار) و لس آنجلس و بوستون مشترکا با 2500$ بالاتر از هر شهری در آمریکاست و این نشانگر آن است که این سه شهر جزء گرانترین شهرها برای زندگی در آمریکا محسوب می شوند.

گرانترین شهرهای آمریکا از نظر خرید خواروبار
مطابق گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده، بطور متوسط آمریکایی ها حدود 9.9% از درآمد شخصی خود را صرف خرید محصولات غذایی می کنند که از این رقم حدود 5.2% شامل مخارج خواروبار و 4.7% به رستوران ها اختصاص می یابد. با این همه، هزینه خواروبار در سراسر آمریکا متغیر است و مطابق گزارش جدید سایت Rent.com در شهرهای ساحلی و توریست پذیر به طور معناداری بالا است. در اینجا ما به معرفی 10 شهر گران آمریکا از نظر شاخص خرید خواروبار می پردازیم که هزینه خواروبار در آنها بالاتر از متوسط ملی است:

• هونولولو، هاوایی: 69.3% بالاتر از متوسط ملی

• جونیو، آلاسکا: 50% بالاتر از متوسط ملی

• منهتن، نیویورک: 39.7% بالاتر از متوسط ملی

• اوکلند، کالیفرنیا: 39.4% بالاتر از متوسط ملی

• سان فرانسیسکو، کالیفرنیا: 35.6% بالاتر از متوسط ملی

• آنکوریج، آلاسکا: 34.5% بالاتر از متوسط ملی

• بروکلین، نیویورک: 32.3% بالاتر از متوسط ملی

• کوئینز، نیویورک: 28.6% بالاتر از متوسط ملی

• سیاتل، واشنگتن: 28.6% بالاتر از متوسط ملی

• مونت ورنون، واشنگتن: 21.5% بالاتر از متوسط ملی

سوالات مهم در باب شرایط زندگی در آمریکا
آمریکا مقصد مهاجرتی شماره یک دنیاست و سوالات درباره شرایط زندگی در این کشور نیز زیاد است. ما در این قسمت به برخی از سوالات مهم درباب وضعیت زندگی در شهرهای آمریکا پاسخ می دهیم:

✓ متوسط هزینه زندگی در ایالات متحده چقدر است؟ میانگین هزینه زندگی برای هر شخص در آمریکا 2626$ (دلار) و برای هر خانواده چهار نفره حدود 4594$ (دلار) می باشد.

✓ وضعیت هزینه زندگی در آمریکا نسبت به کشورهای دیگر چگونه است؟ مطابق آخرین آمار، هزینه زندگی در این کشور گرانتر از 80% کشورهای جهان می باشد.

✓ گرانترین شهرهای ایالات متحده در سال 2020 چیست؟ سه شهر نیویورک، هونولولو و سان فرانسیسکو عنوان گرانترین شهرهای آمریکا در سال 2020 را با خود یدک می کشند.

✓ ارزانترین شهرهای ایالات متحده در سال 2020 چیست؟ سه شهر ویچیتا، لکسینگتون و ال پاسو جزء ارزانترین شهرهای آمریکا محسوب می شود.

✓ بالاترین هزینه از بین انواع هزینه های زندگی در آمریکا متعلق به کدام آیتم می باشد؟ آیتم هزینه اجاره خانه در ایالات متحده با 34% بیشترین بودجه مالی افراد را به خود اختصاص می دهد.

در این مقاله تلاش شد تا هموطنان عزیز علاوه بر آشنایی با گرانترین شهرهای آمریکا در سال 2020 همچنین با چند و چون زندگی در این کشور نیز آشنا شوند. در پایان یادآور می شود که شما می توانید بهترین مشاوره ها جهت انواع روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزای کاری یا ویزای تحصیلی آمریکا را از وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *