چین

ویزای توریستی چین

گشت و گذار در مکان ها جدید همواره برای انسان لذت بخش بوده، زیرا انسان از کشف کردن نا شناخته ها لذت میبرد. گاها ناشناخته ها در کشور دیگری مانند چین واقع شده اند، و اشخاص برای سفر به چین و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور، به ویزای توریستی چین نیاز دارند. کشور چین یکی از پهناورترین و پرجمعیت ترین کشورها دنیاست؛ این کشور میزبان یکی از عجایب هشتگانه جهان، یعنی دیوار بزرگ چین (the great wall of china) می باشد. همچنین این کشور علاوه بر این مسائل دارای ویژگی ها مناسبیست که آن را به مقصد خوبی برای گردشگری و کاوش تبدیل کرده، به عنوان مثال این کشور زادگاه پانداها است. در دهه ها اخیر این کشور همواره با پیشرفت ها دیگر در زمینه ها صنعتی به فکر توسعه مکان ها گردشگری خود نیز بوده و در این راستا توسعه یافته است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی چین
ویزای توریستی چین یا همان ویزا کوتاه مدت (L) یکی از انواع ویزاهای قابل صدور کشور چین است که متقاضیان برای دریافت آن میبایستی دلیل سفر خود به چین را شرح دهند، به عبارتی دلیل سفر شهروندان خارجی برای دولت چین حائز اهمیت است. سفر به این کشور نیازمند دعوت نامه بوده و بدون دعوت نامه نمیتوان ویزای توریستی چین را اخذ کرد؛ این شرط یکی از سرسختانه ترین شروط اخذ ویزا توریستی می باشد. چراکه چنین اقدامی برای متقاضیان ناآشنا به قوانین، دشوار است. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی کشور چین عبارت اند از:

• دعوتنامه از طرف یک آشنا یا یکی از مجموعه های آژانس های مسافرتی

• برگه تایید رزرو هتل

• برنامه سفر (دلایل سفر) به چین

• بلیط

• بیمه مسافرتی

• نامه تمکن مالی به صورت حداقل $5000 (دلار) از طرف بانک

• پاسپورت

• عکس 3 در 4 به صورت رنگی

• نامه گواهی اشتغال/ تحصیل

• گواهی عدم سوء پیشینه

اخذ ویزای توریستی چین مستلزم مدارک ذکر شده میباشد و دریافت این نوع ویزای چین بدون این مدارک غیر ممکن است. لذا متقاضیان میبایستی قبل از اقدام به انجام مراحل اخذ ویزا توریستی کشور چین، اقدام به تهیه مدارک فوق کنند؛ در غیر این صورت روند اخذ ویزا برای متقاضیان طولانی تر خواهد بود. توصیه می شود متقاضیان از موسسات حقوقی مجرب و کار کشته در این امر یاری بگیرند.

مراحل اخذ ویزای توریستی چین
متقاضیان محترم، باید پس از تهیه مدارک ذکر شده اقدام به حضور در سفارت خانه کنند تا برای اخذ ویزای توریستی چین اقدامات لازم انجام شود؛ حدود 4 روز زمان میبرد تا پروسه صدور طی شود. هزینه اخذ ویزای توریستی کشور چین بسته به تابعیت و تعداد دفعات سفر متغیر خواهد بود، به طوری که برخی از کشورها حتی معاف از پرداخت این عوارض اند؛ اما برخی دیگر مانند ایالات متحده آمریکا بالاترین نرخ عوارض را میپردازند. حدود این مبلغ برای ایرانیان $30 (دلار) بوده و متقاضیان ویزا توریستی کشور چین، باید برای تحویل اکسپرس ویزای خود این مبلغ را در هنگام ثبت درخواست ویزا، پرداخت نمایند. به عبارتی راه برای متقاضیانی که برای دریافت ویزای توریستی خود زمان کمی دارند باز است و با کمی هزینه میتوان این درخواست را فراهم کرد.

هزینه اخذ ویزای توریستی چین:

تعداد ورود/ شهروندان آمریکایی به دلار/ شهروندان سایر کشورها به دلار
ورود یکباره $130 $30
دو بار ورود $130 $45
ورود 6 ماهه $130 $60
ورود 12 ماهه $130 $90
ورود 24 ماهه $130 $90

شرایط اخذ ویزای توریستی چین
همانطور که گفته شد اخذ ویزای توریستی چین مستلزم داشتن دعوت نامه میباشد، به عبارتی بر اساس قوانین چین نمیتوان بدون دعوت نامه ویزای توریستی چین را دریافت نمود و به این کشور سفر کرد. از این رو متقاضیان یه عنوان یکی از شروط سفر به کشور چین این شرط را نیز میپذیرند. دعوتنامه ها میتوانند دیپلماتیک، شخصی یا از طرف آژانس مسافرتی جهت صدور ویزا صادر شوند. در صورتی که متقاضیان، دوستان یا اقوامی در کشور چین دارند، میتوانند از آنها بخواهند تا برایشان دعوت نامه بفرستند؛ همچنین متقاضیان با داشتن دعوت نامه از موسسات معتبر میتوانند شانس خود را جهت اخذ ویزا توریستی کشور چین افزایش دهند.

این موسسات جهت تضمین بازگشت متقاضی به کشور خود پس از بازدید از چین، از متقاضی وثیقه نقدی دریافت نموده و پس از بازگشت وی به کشور مبدا، وثیقه به متقاضی بازگردانده میشود. متقاضیان محترم جهت سهولت و تسریع اقدامات میتوانند با موسسات حقوقی مجرب و کار کشته نسبت به اخذ ویزا توریستی کشور چین اقدام کنند، چرا که روند اخذ ویزا با سهولت نیازمند تجربه در این زمینه است.

نکات مهم در مورد روادید توریستی چین
نکات بسیار مهمی وجود دارد که متقاضیان قبل از اقدام به اخذ ویزای تورستی چین، باید حتما آنها را بدانند تا از بروز مشکل در پروسه اخذ ویزا جلوگیری شود. به عبارتی این نکات شامل نکات لازم الاجرا نیز میشود که پی بردن به آن برای متقاضیان ضروری است.

✓ دارندگان پاسپورت بریتانیا می توانند به برخی از مناطق چین سفر کنند که عبارتند از؛ از هنگ کنگ، مکائو و تایوان؛ اما این متقاضیان برای ورود به سایر مناطق چین نیاز به ویزا دارند.

✓ متقاضیان میتوانند با پرداخت مبلغی تا حدود $30 (دلار) از خدمات تحویل اکسپرس ویزای توریستی چین بهره مند شوند. به عبارتی پرداخت برخی عوارض جهت تسریع روند کاری میباشد و میتواند سرعت صدور ویزای توریستی چین را افزایش دهد.

✓ شایان ذکر است اخذ ویزای توریستی به معنی اجازه کار یا تحصیل در کشور چین نیست و برای این امور باید ویزای کار چین و ویزای تحصیلی چین اخذ شود.

✓ مواردی همچون بروز اشتباه در فرم درخواست ویزا، عدم رعایت نکات در مدارک، وجود تهدیدات سیاسی، سوء پیشینه، سابقه اقامت بالا (بیش از حد مجاز) می تواند منجر به ریجکت متقاضی شود.

✓ متقاضیانی که دارای پاسپورت ایران و ویزای توریستی چین میباشند، حداقل 30 روز و حد اکثر تا 60 روز می توانند در این کشور اقامت کرده و به امور گردشگری خود بپردازند. از این رو بسته به شرایط پس از اتمام تاریخ اقامت متقاضیان و حضور آنها در چین می تواند منجر به بروز مشکلات حقوقی برای این اشخاص شود.

✓ توصیه می شود قبل از سفر به این کشور در مورد فرهنگ مردم آن کمی تحقیق شود.

✓ توصیه می شود برای سهولت کار و تسریع آن از موسسات حقوقی معتبر و مجرب درخواست شود.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره با کادری مجرب آماده ارائه خدمات در خصوص روش های سفر و مهاجرت به چین به متقاضیان محترم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *