آلمان

ویزای توریستی آلمان

در این مقاله با مطالعه ویزا توریستی آلمان در سال 2020 همراه شما عزیزان هستیم. آلمان که یکی از کشورهای اروپاییست، مکان های گردشگری بسیار جذاب و دیدنی دارد و پذیرای توریست و گردشگران بسیاری از سراسر جهان می باشد. سیستم دولت آلمان یک سیستم فدرال میباشد و یک سیستم اقتصادی مختلط دارد. شهر های مونیخ ، هامبورگ و برلین دارای مناطق بسیار دیدنی و دارای مردم بسیار شاد و سرزنده هستند و این یکی از دلایل مهمیست که مردم بسیاری سالانه تقاضای دیدن جاذبه های گردشگری آلمان را دارند. همچنین همه ساله نمایشگاه های بین المللی بسیاری در این کشور برگزار میشود که تجار سراسر جهان تمایل به شرکت دارند. ویزای توریستی یا ویزای شینگن این امکان را به متقاضیان مسافرت به کشور آلمان میدهد که به 26 کشور عضو شنگن سفر کنند.

اشخاصی که ویزای توریستی آلمان را دریافت می کنند به آن ها هیچگونه اجازه تحصیل و یا کار داده نمیشود و کسانی که قصد تحصیل و یا کار در کشور آلمان را دارند باید به کشور مبدا بازگردند و از سفارت کشور خود درخواست ویزای تحصیل و یا کار را بدهند و سفارت شرایط آنها را برای انجام هر یک از این کار ها بررسی کند. ویزای شنگن فقط اجازه گردشگری یا دیدار اقوام و دوستان در کشورهای عضو شنگن را میدهد؛ شهروندان کشورهایی که عضو شنگن هستند نیازی به دریافت ویزا برای بازدید کشور های حوزه شینگن را ندارند. به دلیل وجود افراد زیادی که پس از دریافت ویزای توریستی آلمان درخواست پناهندگی در ان کشور را میکنند امروزه دریافت ویزای توریستی هم از سخت ترین ویزاها شده و کشور آلمان نسبت به این موضوع سختگیری هایی نشان داده است، از جمله این سختگیری ها می توان به تمکن مالی و داشتن سفرهای دیگر (travel history) اشاره کرد، داشتن این ها میتواند شرایط را برای توریست آسان تر کند.

تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان
گواهی تمکن مالی از جمله مدارکیست که باید در روز مصاحبه همراه با فرم درخواست به سفارت ارائه دهید، این گواهی نشان دهنده این است که شما توانایی پرداخت هزینه های خود در طول سفر و اقامت در آلمان را دارید. نامه گردش حساب شما باید به ریال و ارز کشور مقصد باشد، چون شما میخواهید به کشور اروپایی سفر کنید در نتیجه باید از بانک نامه تمکن مالی برای ویزای آلمان خود را به یورو یا دلار درخواست کنید. شما از روش های زیر می توانید تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان خود را اثبات کنید:

1-صورت حساب بانکی برای کشور آلمان (bank account statement) :

برای گرفتن این نامه باید به بانک مورد نظر درخواست نامه تمکن مالی را بدهید. این نامه بر اساس اداره بانک بین الملل بانک براساس گردش حساب و موجودی روزانه شما به زبان انگلیسی داده میشود. در این گواهی نامه موارد زیر ذکر میشود:

• تاریخ افتتاح حساب

• میزان گردش حداقل سه ماه آخر

• میزان موجودی نهایی حساب (این مقدار متناسب با گردش سه ماهه آخر و با مانده حداقل 50 میلیون تومان باشد)

2-ضمانت نامه کشور آلمان (sponsorship letter) :

این نامه نشان دهنده آن است که شخصی اقدام به پراخت هزینه های شما در طول سفر و طول اقامت شما کرده است، این نامه باید همراه با صورت حساب ضامن باشد و در آن گردش حساب سه ماهه آخر ذکر شود؛ این شخص میتواند شخصی از خانواده شما و یا غیر باشد.

3-گاهی اوقات ترکیبی از صورت حساب بانکی شما و ضمانت نامه می تواند تمکن مورد نیاز شما را اثبات کند، با یکی از روش های : صورت حساب بانکی، کارت اعتباری، پرداخت نقدی، چک مسافرتی، اثبات کارمند بودن، سند حمایت که توسط ضامن داده میشود. در صورتی که از طرف دوستان یا آشنایان به آلمان دعوت شده اید و قصد اقامت در منزل آنها را دارید، سند ملک آنان نیز میتواند ضمانت نامه به شمار رود؛ و البته این را هم ثابت کنید که بعد از سفر افراد و یا دارایی هایی برای بازگشت به ایران دارید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی آلمان
اولین مدرک برای درخواست ویزای توریستی آلمان، ارائه فرم درخواست که حتما باید به زبان انگلیسی و یا آلمانی باشد. در صورتی که شخصی برای فرد از آلمان دعوتنامه فرستاده باشد باید آن را به سفارت خانه ارائه کند، این دعوتنامه باید شامل آدرس و مشخصات دقیق ملک که میزبان در آنجا سکونت دارد و فرد مهمان قرار است در آن اقامت داشته، باشد. طبق قوانین آلمان سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آلمان شامل گردش حساب بانکی طی سه ماه گذشته، رزرو بلیط هواپیما، نامه ای که قصد سفر شما به آلمان را شرح دهد (گردشگری و توریستی، دیدن دوستان و اقوام، رفتن به نمایشگاه ها)، تاریخ دقیق بازگشت شما به کشور مبدا و همچنین مدارک هویتی (پاسپورت، شناسنامه و عکس) می باشد.

مراحل اخذ ویزای توریستی آلمان
برای دریافت ویزای توریستی آلمان در ابتدا مدارک کامل و دقیق خود را به سفارت ارائه میدهید، (چنانچه کسی برای شما دعوتنامه فرستاده، آن را نیز همراه اطلاعات دقیق به سفارت ارائه میدهید). پس از آن از سفارت درخواست وقت مصاحبه میکنید، برای دریافت این وقت مصاحبه باید هزینه ویزای توریستی خود را پرداخت کنید. سپس در زمان دقیقی که برای شما مقرر شده در سفارت حاضر می شوید و بعد از مصاحبه و ارائه مدارک باید منتظر اعلام نتیجه از سمت سفارت باشید. زمان پردازش ویزای توریستی بستگی به تعداد درخواست ها در هر سفارت دارد اما معمولا طی بازه ده روزه تا یک ماهه جواب ویزای شما توسط ایمیل به شما اعلام میشود.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی آلمان
یکی از عوامل به شدت تاثیر گذار در دریافت ویزای توریستی آلمان داشتن تمکن مالی بالاست و چنانچه شما توانایی آن را داشته باشید که افسر سفارت را متقاعد کنید که هدف شما از سفر تنها یه سفره چند روزه بوده و بعد از آن به کشور خود بازمیگردید، میتوانید شانس خود را در دریافت ویزا بالا ببرید، در غیر این صورت درخواست ویزای شما توسط مامور مصاحبه رد میشود. علاوه بر این موارد باید به این موضوع توجه داشته باشید که تمام مدارک مورد نیاز سفارت را داشته باشید و هیچگونه نقصی در مدارکتان وجود نداشته باشد.

در این مقاله به طور کامل به مدارک مورد نیاز و شرایط تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان در سال 2020 اشاره کردیم؛ برای جلوگیری از ریجکتی ویزا و برای هرچه دقیق تر بودن مدارک، مشاوران و کارشناسان باتجربه و متخصص در امور مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای دریافت ویزا و راهنمایی در خصوص انواع روش های مهاجرت به آلمان در خدمت همه شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *