کانادا

هزینه زندگی در کانادا

اگر شما هم در فکر مهاجرت به کانادا می باشید، بررسی هزینه زندگی در کانادا می تواند گام مهمی در روند تصمیم گیری مهاجرتی شما باشد. هزینه های زندگی در کانادا بالا ست، اما در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا مخصوصا کشورهای اروپای غربی، این هزینه ها در سطح معقولی قرار دارد. این مقاله در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است و تلاش می شود شما با وضعیت قیمت ها و انواع هزینه های زندگی در کانادا آشنا شوید.

در مورد هزینه زندگی در کانادا، تفاوتهای چشمگیری بین نواحی روستایی و شهرهای بزرگ کانادا همانند تورنتو و ونکور وجود دارد. بر اساس بررسی ها و گزارش هزینه زندگی 2019 Mercer از 209 شهر دنیا، شهرهای ونکور و تورنتوی کانادا مشترکا در رتبه 109 و شهر مونترال در رتبه 147 و پس از آن، کالگری و اوتاوا با رتبه های 154 و 160، در زمره گرانترین شهرهای دنیا قرار دارند. بر پایه همین گزارش ارزانترین شهرهای کانادا شامل شهر مانکتون، کبک سیتی و هامیلتون هستند.

باوجود گرانی هزینه زندگی در کانادا، بواسطه دسترسی رایگان به برخی خدمات عمومی همانند بیمه سلامت Medicare ،و آموزش عمومی رایگان، شما زندگی در کانادا را مطلوب ارزیابی خواهید نمود. در یک جمع بندی کلی، 35 تا 50% از درآمد ماهیانه شما صرف مخارج مسکن و خدمات شهری شده و تقریبا 15% درصد از درآمدتان صرف غذا و حدود 6% صرف خرید البسه می گردد.

1.هزینه مواد غذایی در کانادا
هزینه غذا و نوشیدنی در کانادا در سطح متوسطی قرار دارد، اما این بدان معنا نمی باشد که هزینه مواد غذایی در کانادا ارزان می باشد. اگرچه این هزینه ها در مقایسه با کشورهای اروپای غربی ارزانتر می باشد. ذائقه کانادایی ها با خورد گوشت گاو و مرغ سازگارتر می باشد. کانادایی ها کمتر گوشت خوک و بره می خورند. در کانادا، میوه ها و سبزیجات تازه طرفداران زیادی دارد.

کیفیت پخت نان در کانادا خیلی عالی اما، قیمت کمی بالاست. کانادایی ها همچنین نوشیدنی های غیرالکلی زیادی مثل Pop و Soda مصرف می کنند، که در صورت خرید عمده ارزان تمام می شود. قیمت دخانیات و الکل در کانادا به دلیل مالیات مضاعف وضع شده، بسیار بالا می باشد. هزینه برخی اقلام غذایی در کانادا به شرح زیر می باشد:

هزینه مواد غذایی کانادا
گوشت قرمز (1 کیلو) C$ 14.58 شیر (1 لیتری) C$ 2.31
سیب (1 کیلو) C$ 4.00 قرص نان سفید (500 گرمی) C$ 2.78
سینه مرغ بی استخوان و بی پوست 1 کیلو C$ 13.11 برنج (سفید) 1 کیلو C$ 3.94
تخم مرغ (12 تایی) C$ 3.29 گوجه (1 کیلو) C$ 3.92
آب (بطری1.5 لیتری) C$ 2.24 سیب زمینی (1 کیلو) C$ 2.61

2.هزینه مسکن در کانادا
هزینه مسکن در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته، ارزان می باشد. هزینه مسکن در شهرها و مناطق مختلف کانادا متفاوت است. بالاترین اجاره خانه ها متعلق به شهرهای ونکور و تورنتو می باشد. میانگین قیمت خرید خانه در ونکور کانادا $ 1,092,000 می باشد. به همین دلیل، ونکور گرانترین شهر کانادا برای سکونت محسوب می شود.

از طرف دیگر، ما با رتبه بندی میانگین اجاره ماهیانه در شهرهای بزرگ کانادا، به لیست ارزانترین شهرهای کانادا دست می یابیم. متوسط اجاره ماهیانه در 3 شهر مانکتون، کبک سیتی و مونترال به ترتیب $ 893، $914 و $1,085 می باشد. این سه شهر به عنوان ارزانترین شهرهای کانادا جهت سکونت تلقی می شوند. در نهایت، هزینه اجاره خانه، خرید خانه و نیز هزینه های جانبی در کانادا به این شرح می باشد.

هزینه مسکن در کانادا
اجاره آپارتمان تک خواب (مرکز شهر) C$ 1,224.22 قیمت خرید 1 مترمربع آپارتمان در خارج شهر C$ 3,875.66
اجاره آپارتمان تک خواب (خارج شهر C$ 992.35 هزینه ماهیانه خدمات شهری برحسب آپارتمان 85 مترمربعی C$ 147.90
اجاره آپارتمان سه خواب (مرکز شهر) C$ 1,614.92 1دقیقه تعرفه مکالمه تلفن همراه C$ 0.33
اجاره آپارتمان سه خواب (خارج شهر) C$ 1,614.92 قیمت خرید 1 مترمربع آپارتمان در مرکز شهر C$ 5,813.09

3.هزینه حمل و نقل در کانادا
بسته به فواصلی که شما مسافرت می کنید، روش ها و هزینه های حمل و نقلی متفاوتی در کانادا وجود دارد. متروها، اتوبوس ها، تاکسی ها، کشتی ها و هواپیماها از جمله وسایل نقلیه متداول برای جابجایی مسافران در کانادا می باشد. در تورنتو، سرویس حمل و نقل عمومی (TTC) که شامل مترو و شبکه BRT می باشد کل شهر را تحت پوشش قرار می دهد. درحالیکه، سرویس حمل و نقل مونترال (STM) با شبکه مترو 4 خطی به مسافران ارائه خدمت می نماید.

قطارهای منطقه ای “ GO train ” سیستم قطار مسافربری پرکاربرد در بخش جنوبی اونتاریو می باشد. شما می توانید توسط قطارهای ملی با مدیریت VIA Rail از شرقی ترین نقطه به غربی ترین نقطه کانادا مسافرت نمائید.درکانادا، شبکه اتوبوس ملی وجود دارد و اکثر شهرهای کانادا حداقل 3 کمپانی مختلف تاکسیرانی دارند. هزینه های حمل و نقل در کانادا بسته به وسیله نقلیه مورداستفاده و مسافت طی شده متفاوت بوده و به شرح زیر می باشد:

هزینه حمل و نقل در کانادا
بلیط یک-طرفه (حمل و نقل محلی) C$ 3.00
کرایه تاکسی (مسیر 1 کیلومتری) C$ 1.86
کرایه 1 ساعت انتظار تاکسی C$ 33.00
تاکسی سفارشی (آنلاین) C$ 3.75
بلیط مترو Metropass C$ 5.34
اتوبوس C$ 10
ا لیتر بنزین C$ 1.24

4.هزینه تحصیل در کانادا
کانادا یکی از معروفترین مقاصد دانشجویی خارجی محسوب می شود که تجارب و فرصت های بی نظیری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. هزینه پایین تحصیل در کانادا یکی از جاذبه های تحصیل در کانادا محسوب می شود. هزینه تحصیل در کانادا نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان ( ایالات متحده، استرالیا و انگلستان) ارزانتر می باشد. دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در کانادا شهریه های خاص خودشان را دارند و این شهریه ها بسته به نوع برنامه تحصیلی، ملیت دانشجو و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد.

از مزایای دیگر تحصیل در کانادا علاوه بر هزینه پایین تحصیل در این کشور، همچنین دریافت بورسیه های مختلف و نیز کار حین تحصیل در کانادا می باشد. بر طبق گزارش سال 2019 از اداره آمار کانادا Statistics Canada، شهریه های دانشجویان داخلی 3.3% و شهریه های دانشجویان خارجی 6.3% افزایش یافته است. شهریه های دانشجویی کانادا به تفکیک مقطع و برنامه تحصیلی به شرح جدول زیر می باشد:

برنامه تحصیلی/ لیسانس/ فوق لیسانس و دکتری
پزشکی $ 29,905 –
علوم مهندسی $ 30,742 $ 17,753
علوم انسانی $ 26,175 $ 13,520
حقوق و مطالعات حقوقی $ 29,756 $ 15,941
مدیریت بازرگانی $ 26,395 $ 22,442

درآمدها و مالیات بر درآمد در کانادا
برطبق اطلاعات اداره آمار کانادا، درحال حاضر میانگین دستمزد کارگران کانادایی $ 952 در هفته و $ 50,000 در سال می باشد. میانگین حقوق مکفی در کانادا $ 38,395 در سال یا $ 19.69 در ساعت می باشد. در کانادا، میانگین حقوق سالانه کارگران تازه کار $ 23,400 و حقوق کارگران ماهر $ 65,275 می باشد.

بالاترین میانگین درآمد سالانه دریافتی در کانادا مخصوص آنالیزو بیزینس IT می باشد که درآمدی حول و حوش – $ 97,000 46,000دریافت می کند. همه ساله، دولت فدرال کانادا سیاست ها و برنامه های مالیاتی خود را در کل کشور تنظیم می کند. اما با این حال، هر استانی دارای مقررات مالیاتی خاص خود می باشد. معمولا در کانادا، درصدی به عنوان مالیات بر درآمد از حقوق کارگران و کارمندان کسر می شود.

در این نگارش، تلاش شد تا تصویری واقع بینانه از هزینه زندگی در کانادا ارائه شود. متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند سوالات خود را درباره شرایط و برنامه های مهاجرت به کانادا 2019 با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان گذاشته، و راهنمائی های لازم در این خصوص را دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *