هلند

هزینه زندگی در هلند

جهت بر آورد هزینه مهاجرت بررسی هزینه زندگی در هلند شامل هزینه مسکن، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل و دیگر از هزینه های ضروری است. هلند یکی از کشورهای گران قاره اروپا محسوب می شود چرا که این کشور یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را دارد و از کشورهای مورد توجه برای زندگی در قاره سبز است. جهت مقایسه هزینه زندگی در هلند و هزینه زندگی در ایران بایستی بگوییم در سال 2020 هزینه زندگی در هلند حدود 95% گران تر از هزینه زندگی در ایران است لذا هموطنان عزیز برای مهاجرت به هلند بایستی به خوبی بودجه خود را برای مهاجرت و اقامت در هلند از قبل پیش بینی کنند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت بررسی بیشتر هزینه زندگی در هلند این مطلب را برای مهاجرین عزیز آماده نموده اند.

زندگی در هلند
زندگی در هلند در نتیجه شبکه ارتباطی آبی خود که بلژیک، فرانسه و آلمان را به هم پیوند می دهد، به عنوان دروازه اروپا شناخته می شود. هلند با جمعیت تقریبی 16.6 میلیون نفر، مکانی بسیار پرجمعیت برای زندگی و یکی از شلوغ ترین مکان های اروپا است. هلند کاملاً مسطح است و 27% درصد کل کشور در زمین های صاف و هموار ساخته شده است. این امر باعث شده که دامنه های گسترده ای در سراسر کشور پخش شود که امروزه مشهور است. هلند از نظر فرهنگی نیز ثروتمند بوده و بسیاری از مشهورترین هنرمندان جهان از جمله رامبراند، ورمایر، ونگوگ و موندریان را در خود جای داده است. هلند یک مکان نسبتا محبوب برای مهاجرین می باشد که اکثر آنها قادرند به راحتی با شیوه زندگی هلندی سازگار شوند. بزرگترین چالشی که مهاجرین هنگام زندگی در هلند با آن روبرو هستند، بروکراسی است. دستورالعمل ها و قوانین در هلند تقریبا برای همه چیز اعمال می شود.

هزینه زندگی در هلند در سال 2020
هزینه زندگی در لوکزامبورگ در سال 2020 نیز به خصوص برای هموطنان ما گران می باشد؛ واحد پول این کشور یورو است و هزینه اقامت و خورد و خوراک بخش قابل توجهی از میزان هزینه زندگی در هلند را به خود اختصاص می دهد. بر اساس آخرین تخمین های زده شده هزینه زندگی در کشور هلند در سال 2020 ماهیانه برای یک نفر حدود 2270€ (یورو) می باشد. این در حالیست که هزینه زندگی در کشور هلند برای یک خانواده 4 نفره به میزان 4198€ (یورو) است. همچنین طبق آمار هزینه زندگی در هلند 72% از هزینه زندگی در کشورهای دیگر در غرب اروپا گران تر است. میزان هزینه زندگی در هلند در بهترین شهرهای هلند برای زندگی مانند آمستردام (Amsterdam)، آیندهوون (Eindhoven)، اوترخت (Utrecht) و روتردام (Rotterdam) گران تر می باشد، همچنین هزینه زندگی در هلند از 87% کشورهای جهان گران تر می باشد. برای درک مشارکت هزینه ها در هلند جدول زیر را مشاهده کنید.

آیتم/ نسبت هزینه های زندگی
اجاره خانه 31.10%
مواد غذایی 26.20%
حمل و نقل 13.30%
رستوران 15.20%
پوشاک و تفریح 7.20%
دیگر هزینه ها 7.00%

خورد و خوراک از هزینه های زندگی در هلند

آیتم/ هزینه (یورو)
یک لیتر شیر پرچرب 0.9€
یک قرص نان 1.19€
یک کیلوگرم برنج 1.85€
یک کیلوگرم سیب 2.26€
یک کیلوگرم سیب زمینی 1.38€
یک کیلوگرم گوجه 2.51€
یک کیلوگرم پیاز 1.26€
یک بطری 1.5 لیتری آب 0.79€
یک شانه تخم مرغ 2.39€
یک کیلوگرم گوشت مرغ 8.36€
یک کیلوگرم موز 1.88€
یک کیلوگرم پرتقال 1.56€

هزینه زندگی در هلند و هزینه اقامت
همانطور که دیدید بیشترین میزان هزینه های زندگی در هلند مربوط به هزینه اقامت است؛ در حال حاضر متوسط ​​اجاره ماهانه یک آپارتمان 1 خوابه در آمستردام 1100€ (یورو) در خارج از مرکز شهر و 1100€ (یورو) در مرکز شهر است. دومین مکان گران برای اقامت در روتردام با اجاره 840€ الی 1076€ (یورو) است و پس از آن شهر اوترخت در بازه 680€ الی 1025€ (یورو) میباشد. دن هاگ کمترین میانگین اجاره را برای یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر با اجاره زیر 1000€ دارد. اگر به دنبال کاهش هزینه های ماهانه خود هستید می توانید خانه غیر مبله را در نظر بگیرید؛ یک خانه غیر مبله ممکن است شامل کفپوش، پرده، چراغ سقفی یا وسایل آشپزخانه نباشد، در حالی که معمولا یک خانه مبله جزئی این موارد را دارد. نکته منفی این است که شما هزینه های اولیه را برای تامین وسایل جدید خود باید پرداخت کنید.

در حال حاضر هزینه اجاره ماهیانه آپارتمان یک تخته در مرکز شهری در کشور هلند 700€ (یورو) الی 1700€ (یورو) می باشد. علاوه بر این هزینه اجاره ماهانه یک آپارتمان 3 تخته در مرکز شهری در کشور هلند در بازه 1154€ (یورو) الی 3000€ (یورو) قرار دارد. در این جدول هزینه میانگین اجاره و خرید آپارتمان در کشور هلند را ملاحظه می کنید.

آیتم/ هزینه میانگین (یورو)
کرایه ماهیانه آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر 1,083€
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر 1,730€
اجاره ماهیانه آپارتمان 1 تخته در خارج شهر 880€
کرایه ماهیانه آپارتمان 3 تخته در خارج شهر 1,320€
خرید خانه هر متر مربع در مرکز شهر 4,169€
خرید خانه هر متر مربع در خارج شهر 3,150€

هزینه زندگی در هلند و حمل و نقل
صرف نظر از محل زندگی شما در هلند، تمام شهرهای بزرگ از سیستم حمل و نقل عمومی NS استفاده می کنند. هزینه حمل و نقل در هلند به فاصله و زمان شما بستگی دارد اما میانگین آن بین 3€ الی €4 یورو است. همچنین اگر قصد استفاده مكرر از تراموا، مترو و اتوبوس را دارید، بلیط های ماهیانه و فصلی نیز وجود دارد؛ هزینه های حمل و نقل ماهانه بین 70€ تا 100€ (یورو) می باشد. اگر می خواهید یک دوچرخه بخرید، هزینه پیش فرض برای دوچرخه دست دوم می تواند به حداقل 50€ تا 100€ یورو برسد. قیمت ها برای دوچرخه های جدید چند صد یورو افزایش می یابد.

زیرساخت های موجود در شهرهای هلند امکان زندگی بدون اتومبیل را فراهم می کند، اما داشتن یک اتومبیل می تواند زندگی را آسان تر کند. به طور متوسط​​، بنزین 1.65 یورو برای هر لیتر می باشد. بسته به وضعیت ویزا یا جایی که از آنجا مهاجرت می کنید، ممکن است نیاز به درخواست گواهینامه رانندگی هلند را داشته باشید. در جدول زیر میزان هزینه حمل و نقل در هلند را مشاهده می کنید.

آیتم/ هزینه میانگین (یورو)
حمل و نقل ماهانه 85€
یک لیتر بنزین 1.65€
تعرفه تاکسی 3.60€
تعرفه یک کیلومتر تاکسی 2.3€
یک بلیت تک سفره 3.20€
خرید ماشین تویوتا کورولا سدان 25680€

هزینه زندگی در آمستردام هلند
شهر آمستردام پایتخت هلند و پرجمعیت ترین شهر این کشور است، این شهر با کانال هایی توسط آب احاطه شده؛ این شهر پرجمعیت بوده و دائما در حال رشد و گسترش است. آمستردام برای بسیاری از گردشگران شهری مشهور و محبوب می باشد. این شهر به دلیل کانال های بی شماری که دارد به ونیز شمال معروف است. این شهر همچنین به دلیل میراث هنری، خانه های باریک، دوچرخه و موزه های هنری معروف شناخته میشود؛ آمستردام زندگی شهری پر رونقی دارد و در نزدیکی پایتخت دولت لاهه قرار دارد.

آمستردام شهری است که برای زندگی بسیار گران بوده و هزینه زندگی در ان بسیار بالا می باشد، اما به اندازه سایر شهرهای اروپایی مانند لندن زیاد نیست. بازار املاک و مستغلات بسیار گران است اما بازار اجاره در آمستردام مقرون به صرفه تر می باشد اما هنوز هم گران قیمت به شمار می رود. جهت زندگی یک نفر در شهر آمستردام ماهیانه نیاز به حدود 2500€ (یورو) می باشد. هزینه زندگی ماهیانه در آمستردام برای یک خانواده 4 نفره نیز حدود 4500€ (یورو) اعلام شده است. در لیست زیر میزان هزینه برخی از اقلام در شهر آمستردام را مشاهده می کنید:

• هزینه سه وعده غذایی در یک رستوران میان رده در آمستردام: 75€ (یورو)

• هزینه یک لیتر شیر در شهر آمستردام: 1.03€ (یورو)

• هزینه یک شانه تخم مرغ: 3.16€ (یورو)

• هزینه یک کیلوگرم برنج: 2.05€ (یورو)

• هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی: 1.62€ (یورو)

• هزینه یک کیلوگرم گوجه: 2.52€ (یورو)

• هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ: 8.36€ (یورو)

• هزینه اجاره ماهانه آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر آمستردام: 1600€ (یورو)

• هزینه اجاره ماهانه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر آمستردام: 2844€ (یورو)

• هزینه حمل و نقل ماهیانه در شهر آمستردام: 97€ (یورو)

• هزینه 1 لیتر بنزین در آمستردام: 1.67€ (یورو)

مراقبت های بهداشتی بخشی از هزینه زندگی در هلند
بیمه درمانی در هلند الزامی است و ابتدایی ترین طرح حدود 100 یورو در ماه هزینه خواهد شد. دولت هلند برای پوشش خدمات مانند مراجعه به پزشک عمومی، برخی از انواع داروها، آزمایش خون و مراقبت از بارداری، به برنامه های اساسی نیاز دارد. البته شما می توانید با هزینه اضافی خدمات دیگر را به بسته خدمات درمانی خود اضافه کنید. این موارد شامل چشم پزشکی، انواع بیشتر مارک های دارویی و فیزیوتراپی و … می باشد. شرکت های مختلف بیمه درمانی در هلند وجود دارد و امکان تغییر بیمه های سلامت در پایان هر سال وجود دارد. اگر می خواهید بیمه خدمات درمانی را تغییر دهید، باید قبل از اول ژانویه، بیمه فعلی خود را لغو کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیگر هزینه های زندگی در هلند مانند هزینه تحصیل در هلند و مقایسه هزینه ها می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و یا تماس برقرار کنید و سوالات خود را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *