نروژ

هزینه زندگی در نروژ

برای مهاجرت به کشور نروژ اولین چیزی که به ذهن مهاجرت کننده خطور می کند، هزینه زندگی در نروژ است. اگر در بعضی از کشورها در صورت دور بودن از شهرهای بزرگ، هزینه زندگی بسیار کمتر می باشد، اما در نروژ تفاوت آنچنانی بین شهرهای بزرگ و کوچک یا روستاها نیست. مطمئناً، زندگی در اسلو گران تر از زندگی در فلکففورد است، اما حتی در این شهرها اختلافات زیاد نیست و فقط مربوط به قیمت اجاره خانه است. مردم نروژ در طول هفته کاری خود که 5روز کاری هفت ساعت و نیمه می باشد، سخت کار می کنند، اما در زمان استراحت تنها به آرامش و تفریحات خود می رسند.

معمولا ​​نروژی ها هر آخر هفته را تعطیل می کنند، سلامتی و سبک زندگی فعال برایشان مهم است. آنها عصرها و تعطیلات آخر هفته را به فعالیت هایی مانند تماشای تئاتر و کنسرت یا ورزش و سایر تفریحات می پردازند. مردم نروژ به ماجراجویی شناخته شده اند که عاشق سفرند و در مقایسه با سایر کشورها، اوقات فراغت زیادی دارند. نروژی ها روزهای کاری نه تا پنج کار می کنند، اما بعد از ظهرها و عصرها تعطیل هستند، علاوه بر آن تقریباً هر شنبه و یکشنبه و همچنین تعطیلات کریسمس، عید پاک و تابستان روزهای تعطیل در نروژ می باشد.

هزینه زندگی در نروژ در سال 2020
مهاجرت به نروژ آرزوییست که بسیاری از مردم به آن اشتیاق دارند، نروژ به دلیل نرخ ارز، کشوری گران قیمت برای بازدید و مهاجرت است. اما اگر برای زندگی و کار به این کشور بروید، از آنجا که درآمد خود را به کرون نروژ دریافت خواهید کرد و هزینه تان نیز به کرون نروژ خواهد بود. این بدان معنیست که نباید قیمت ها با کشور خود مقایسه کنید؛ در عوض قیمت ها را با حقوق خود مقایسه و به آنچه در پایان ماه باقی مانده نگاه کنید.

به طور کلی، حقوق ماهانه کار در نروژ نسبت به سایر کشورها بالاتر است، حتی در پایین ترین مقیاس های حقوق، با اینکه حداقل دستمزد ملی در این کشور وجود ندارد. با توجه به حقوق بالاتر دریافتی می توان درک کرد که چرا صنایع و خدمات مانند رستوران ها قیمت های بالاتری دارند. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در نروژ آمده است:

اقلام/ هزینه به کرون نروژ
غذا 1161.03
اجاره (ماهانه) 19667
خرید بلیط برای حمل و نقل (ماهانه) 765
غذای دو نفره در رستوران (یک بار در ماه) 479
ورزش و اوقات فراغت 415.33
حقوق ماهانه (بعد از پرداخت مالیات) 24652.44
همان طور که در جدول مشاهده می کنید، مجموع هزینه ها نسبت به حقوق دریافتی در نروژ بسیار پایین است؛ البته این هزینه ها به محل سکونت و نحوه خرج کردن هرفرد بستگی دارد.

هزینه زندگی در اسلو پایتخت نروژ
نروژ جدا از کیفیت بالای زندگی، یک کشور نفت خیز نیز هست، این عوامل و اقتصاد پویا به افزایش جذابیت شهر اسلو کمک می کند. حقوق ماهانه در نروژ در بالاترین میزان در اروپا قرار دارد و واحد پول این کشور کرون نروژ، بسیار پایدار است. هزینه زندگی در اسلو نیز به همان اندازه زیاد است، در واقع این شهر، یکی از گران ترین شهرهای اروپا برای زندگی می باشد؛ به ویژه در مورد قیمت املاک و مستغلات. املاک و مستغلات این شهر برای اجاره و خرید با سایر شهرهای گران قیمت اروپا مانند زوریخ و کپنهاگ قابل مقایسه است. نرخ خالص مهاجرت در این شهر زیاد بوده و مهاجران را از اروپا و فراتر از آن جذب می کند.

اسلو از کیفیت زندگی بالایی برخوردار می باشد و از نظر رفاهی، تحصیلی، سطح پایین آلودگی و چشم انداز شغلی نمره خوبی دارد. این شهر همچنین از طریق شبکه حمل و نقل شهری بسیار خوب متصل شده است. دسترسی به اسلو و خارج شدن از آن به همان اندازه ساده است، با وجود گزینه های قطار، کشتی، اتوبوس، پروازهای داخلی و خارجی. شهرهای نروژ همچنین به داشتن یکی از زیباترین مناظر طبیعی جهان مشهور است، شهر اسلو که از برترین شهرهای دانشجویی نروژ می باشد، گزینه های زیادی را برای دوستداران فعالیت در فضای باز از جمله ورزش های آبی و زمستانی فراهم می کند. در نمودار زیر توزیع هزینه زندگی در اسلو را مشاهده می کنید:

هزینه زندگی در اسلو

همان طور که در نمودار مشاهده می کنید، بیشترین هزینه مربوط به مواد غذایی حدود 33% و کمترین آن به بخش خرید لباس و کفش که حدود 2 درصد می باشد.

هزینه اجاره خانه در نروژ
محل اقامت اجاره ای در شهرهای بزرگ و به خصوص در اسلو و استاوانگر گران است، با این حال، مسکن در حومه شهرهای نروژ ارزان تر می باشد. اگر یک شهر بسیار کوچک متناسب با نیازهای شما باشد، قیمت های بسیار پایین تری پیدا خواهید کرد. تخفیف های مالیاتی برای پس انداز خرید ملک برای افراد زیر 35 سال ارائه می شود؛ بنابراین حتی اگر به زودی قصد خرید خانه را ندارید، ارزش دارد که از لحظه ورودبه نروژ اگر زیر 35 سال دارید، به این گزینه های پس انداز بیاندیشید. مزایای مالیاتی برای صاحبان خانه ها، به این معنیست که بسیاری از نروژی ها تا زمان رسیدن به 30-35 صاحب املاک خود هستند.

اما همانطور که قبلاً ذکر شد، اجاره خانه تنها گزینه دشوار برای بیشتر تازه واردان است. در ادامه ایده ای از هزینه های اقامت برای متقاضیان مهاجرت مخصوصا مهاجرت تحصیلی به نروژ وجود دارد. اجاره یک اتاق خواب یک نفره در یک خانه مشترک حداقل 3000 کرون در ماه در بیشتر شهرها با یک تختخواب کوچک در منطقه بین 4500 تا 6000 (کرون) هزینه دارد؛ این معمولاً زیرزمین یک خانه بزرگتر است که به یک آپارتمان مستقل تبدیل شده است که در شهرهای دانشجویی مانند تروندهایم بیشتر مشاهده می شود.

به طورکلی، نروژ یک مقصد ایده آل برای کسانیست که قصد مهاجرت دارند؛ زندگی در نروژ هزینه بالایی دارد ولی از طرف دیگر حقوق در این کشور نیز بالا است. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوران ما اطلاعات بیشتر را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *