دانستنی های مهاجرت

هزینه زندگی در سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس، برای مهاجران شغلی و تحصیلی از مسائل مهم تلقی می شود. سوئیس، یکی از کشورهاییست که بالاترین سطح کیفیت زندگی در جهان را دارد، از این رو کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید از هزینه زندگی در کشور سوئیس مطلع باشند. سوئیس همچنین یک مقصد همیشگی، برای مهاجرت است و در رتبه 12 ام محبوب ترین کشور برای مهاجران قرار دارد. این کشور، قطب اروپایی و جهانی برای وضعیت عالی اقتصادی و فناوری است، به این معنی که مشاغل عالی و پردرآمد، برای خارجی ها در تمام شهرهای بزرگ وجود دارد. با این حال زندگی در این کشور ارزان نیست؛ هزینه های زندگی در سوئیس از حد متوسط تا بالا تخمین زده می شود. سبک زندگی مناسب در سوئیس، ثبات سیاسی و اقتصادی، مراقبت های بهداشتی برتر و کیفیت بالای زندگی، از دلایل مهم برای مهاجرت به کشور سوئیس می باشد.

یکی از بهترین معیارهای انتخاب کشور، برای اقامت در آن ایمنی است؛ زندگی در یک کشور امن، آرامش شما را تضمین می کند. سوئیس از ایمن ترین کشورهای جهان است. و همچنین در رده شادترین کشورهای جهان نیز قرار دارد. سوئیس علی رغم مساحت کم، صلح طلب، ثروتمند و مرفه است؛ توجه ویژه ای به خدمات عمومی و امنیت اجتماعی دارد، جایی که کودکان بهتر از سایر کشورهای جهان تربیت می شوند. امکانات سوئیس بسیار عالی می باشد مانند سیستم های حمل و نقل پیشرفته، ارتباطات مدرن، منابع تغذیه برتر و موارد مطلوب دیگر؛ بنابراین، این کشور یک مقصد ایده آل برای کسانیست که مایل به اقامت در اروپا هستند. اداره آمار سوئیس گزارش داده که جمعیت خارجی سوئیس به 2.1 میلیون نفر رسیده که تقریباً یک چهارم کل جمعیت (حدود 8.4 میلیون نفر) را شامل می شود.

میزان مهاجران سوئیس

هزینه زندگی در شهرهای سوئیس
در حالی که متوسط ​​هزینه خانوارهای سوئیس به طور قابل توجهی بیشتر از کشورهای همسایه اروپایی است، هزینه زندگی در این کشور با دستمزد برتر و استانداردهای بالای زندگی پشتیبانی می شود. مزیتی که بسیاری از متقاضیان کار در سوئیس آن را جذاب می دانند. زوریخ در گزارشی در سال 2018 به عنوان سومین شهر گران جهان شناخته شده است، به گونه ای که این شهر را به عنوان شهری با بالاترین هزینه برای داروهای اساسی، منوهای ناهار و تاکسی در منطقه تجاری رتبه بندی می کنند. همچنین شهر زوریخ در رده نهم بهترین زیرساخت های شهری قرار گرفته و هزینه های زندگی در لین شهر 26% از پاریس، 5% از لندن و 48% از مونیخ گران تر و با هزینه های زندگی در نیویورک تقریبا مساوی می باشد؛ همچنین هزینه ی زندگی در ژنو نیز شرایطی مشابه با زوریخ دارد.

مهم ترین هزینه زندگی در سوئیس
تعداد کمی از افراد مالک املاک خود در سوئیس هستند (حدود 40٪)، بنابراین یافتن محل اقامت مناسب و ارزان قیمت اجاره ای در این کشور مشکلات بیشتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی ایجاد می کند. در شهرهای معروف مهاجرتی مانند: زوریخ و ژنو، تقاضای زیاد به این معنی است که بهترین آپارتمان ها با نیازهای زیادی، از جمله سپرده سه ماه قبل، روبرو هستند. به طور کلی، مهاجران می توانند حدود 20٪ یا بیشتر از حقوق خود را برای خرید مسکن پرداخت کنند. دولت سوئیس همچنین محدودیت هایی را وضع می کند که خرید غیر ملکی برای افراد غیر تبعه در سوئیس و همچنین ساکنانی که تبعه اتحادیه اروپا یا صاحب اقامت دائمی سوئیس نیستند دشوار خواهد شد. خرید این نوع ملک غیرممکن نیست اما ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد؛ در جدول زیر میانگین قیمت اجاره ماهانه یا خرید آپارتمان در شهر های نام برده شده را مشاهده می کنید:

نوع خانه و آپارتمان/ مبلغ به (فرانک)
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 1،494.20 CHF
آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز 1،145.20 CHF
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر 2،743.84 CHF
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز 2،163.05 CHF
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 11،114.95 CHF
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 7،586.89 CHF

جزییات هزینه زندگی در سوئیس
خوشبختانه، حمل و نقل عمومی به طور گسترده، در سراسر سوئیس در دسترس بوده اما با این حال نمی توان گفت بسیار ارزان است. اگر قصد زندگی در یکی از شهرهای بزرگ یا شهرهای دانشجویی سوئیس را دارید، می توانید ماهانه 75 CHF (فرانک) برای کارت مسافرت پرداخت کنید. بلیط در تراموا، قطار، اتوبوس و کشتی معتبر است و کرایه های این وسایل، تنها در حدود 3.20CHF (فرانک) می باشد. در رابطه با هزینه های مواد غذایی، می توان گفت صورتحساب ماهانه سوپرمارکت نیز بسته به اندازه خانوار و مارک های ترجیحی بسیار متفاوت است؛ هرچند، می توان انتظار داشت که مواد غذایی در سوئیس حدود 20-30٪ بیشتر از سایر شهرهای اروپا باشد. در حالی که قیمت ها در زوریخ و ژنو بالاترین قیمت است، ساکنان باید ماهیانه حدود 100 CHF (فرانک) برای یک فرد و تا 300 CHF (فرانک) برای یک خانواده در نظر بگیرند.

بیمه خدمات درمانی، در سوئیس اجباری و گران است، اگرچه دسترسی به یکی از بهترین سیستم های بهداشتی در جهان را فراهم می کند .هزینه متوسط ​​مراقبت های بهداشتی در حدود 450 CHF(فرانک) در ماه می باشد البته می توانید بسته های بیمه درمانی را با هزینه کمتری پیدا کنید. با این وجود، برنامه های کم هزینه بیمه می توانند به سرعت صورت حسابی را که انتظار پرداخت آن را نداشتید برای شما فراهم کنند. سوئیس یک مقصد خارق العاده برای مهاجرت است، شما در طول زمانی که در سوئیس ساکن هستید، لذت خواهید برد؛ تنها نکته این است که امور مالی خود را اندازه بگیرید، تا مطمئن شوید بودجه ای برای لذت بردن از آن در اختیار دارید.

نکاتی در خصوص هزینه زندگی در سوئیس
شاید، این موضوع برای شما کمی عجیب و دور از ذهن به نظر رسد، اما علاوه بر هزینه های اقامت، ساکنان سوئیس همچنین موظف به پرداخت هزینه برای دفع زباله هستند. هزینه ماهانه بر روی اندازه کیسه ها کار شده است و تفاوت کمی میان شهرداری های مناطق و شهرهای این کشور وجود دارد. بازیافت در سوئیس، بسیار جدی گرفته می شود و شوراهای محلی قوانین سختگیرانه ای بر روی این موضوع، اعمال می کنند. اگر آن ها را بشکنید، می توانید یک جریمه بزرگ نقدی متحمل شوید و یا حتی دو روز اقامت در زندان محلی دریافت کنید. گران ترین هزینه برای دفع زباله مربوط به زوریخ است که در سال 2020 هزینه های زیر را اعمال می کرد:

• 17L: CHF 0.85

• 35L: CHF 1.70

• 60L: CHF 3.10

• 100L: CHF 5.70

برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل و کار با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *