دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک بسیار بالاست و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می بایست به این نکته بسیار توجه کنند و هزینه های زندگی در این کشور را بررسی کنند. هزینه زندگی در دانمارک از متوسط هزینه زندگی در اروپا بالاتر است و افرادی که از نظر مالی تامین هستند و تمکن مالی برای رفع هزینه های زندگی را دارند می توانند در این کشور اقامت داشته باشند. مسلما مهاجرت به دانمارک و زندگی در شادترین کشور جهان به دلیل کیفیت بالای زندگی، خدمات درمانی، آموزشی و غیره هزینه بالایی دارد. برای مقایسه هزینه زندگی در دانمارک و هزینه زندگی در ایران در سال 2020 همین بس که میزان هزینه ها در دانمارک حدود 120% گران تر از هزینه های زندگی در ایران است. برای بررسی بیشتر هزینه ها مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را منتشر کرده اند.

زندگی در دانمارک
دانمارک یکی از گرانترین کشورهاییست که می توانید در آن زندگی کنید، حتی در مقایسه با اکثر کشورهای اروپا، دانمارک هزینه زندگی بالاتری دارد. از هزینه خوراک تا مواد مصرفی و قیمت حمل و نقل و بنزین، قیمت همه چیز گران میباشد؛ نکته خوب این است که میزان حقوق و دستمزدها در دانمارک نیز در مقایسه با سایر کشورهای جهان بیشتر است که هزینه های گران قیمت زندگی در این کشور را متعادل تر می کند. در اکثر کشورهای جهان هزینه زندگی در شهرهای بزرگ در مقایسه با شهرهای کم جمعیت در همان کشور بیشتر است و دانمارک نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ کپنهاگ که پایتخت دانمارک است یکی از گران ترین شهرهای دانمارک برای زندگی شناخته می شود. البته سایر شهرهای و مناطق دانمارک نسبتاً ارزان تر از هزینه زندگی در پایتخت هستند اما با این حال باز نسبت به شهرهای مختلف دنیا گران هستند.

هزینه زندگی در دانمارک در سال 2020
همانطور که اشاره کردیم هزینه زندگی در دانمارک در سال 2020 همچنان گران است و به خصوص افرادی که در دانمارک حقوقی دریافت نمی کنند مانند دانشجویان، هزینه زندگی بسیار بالا خواهد بود. بر اساس آمارهای اعلام شده میزان هزینه زندگی در کشور دانمارک در سال 2020 ماهیانه برای یک فرد مجرد حدود 18,000 kr (کرون دانمارک) می باشد. این در حالیست که هزینه زندگی در کشور دانمارک برای یک خانواده 4 عضوه به میزان 34,000 kr (کرون دانمارک) تخمین زده می شود. همچنین دانمارک نسبت به 94% کشورهای جهان گران تر است و میزان گرانی این کشور بر هیچکس پوشیده نیست. میزان هزینه زندگی در دانمارک در شهرهای بزرگ و مهم مانند کپنهاگ (Copenhagen)، آرهوس (Arhus)، آلبورگ (Aalborg) و اودنسه (Odense) گران تر می باشد. همچنین دانمارک جزو 5 کشور گران قیمت در غرب اروپا است. در جدول زیر درصد مشارکت هزینه های زندگی در دانمارک را مشاهده می کنید.

هزینه زندگی در دانمارک

خورد و خوراک از هزینه های زندگی در دانمارک
آیتم/ هزینه (کرون دانمارک)
یک لیتر شیر پرچرب 8.9 Kr
یک قرص نان 18.59 Kr
یک کیلوگرم برنج 14.32 Kr
یک کیلوگرم سیب 18.90 Kr
یک کیلوگرم سیب زمینی 12.31 Kr
یک کیلوگرم گوجه 23.18 Kr
یک کیلوگرم پیاز 10.39 Kr
یک بطری 1.5 لیتری آب 10.27 Kr
یک شانه تخم مرغ 24.32 Kr
یک کیلوگرم گوشت مرغ 65.34 Kr
یک کیلوگرم موز 17.91 Kr
یک کیلوگرم پرتقال 19.64 Kr

هزینه زندگی در دانمارک و هزینه اقامت
چنانچه به عنوان یک خارجی در دانمارک زندگی کنید متوجه خواهید شد که هزینه اقامت بخش بزرگی از هزینه زندگی در دانمارک است و حدود 30% از حقوق شما صرف هزینه اقامت می شود. هنگام انتخاب خانه در مورد منطقه و هزینه های آن اطمینان حاصل کنید تا میزان هزینه ها فراتر از بودجه شما نباشد. این هزینه به خصوص اگر به دنبال زندگی در پایتخت دانمارک یعنی کپنهاگ باشید گران تر است. این شهر نسبتا کوچک است اما در عین حال بسیار پرجمعیت و به همین دلیل هزینه اقامت بسیار گران قیمت و بسیار رقابتی می باشد. در اکثر اوقات، شما هزینه های خدمات را به علاوه هزینه اجاره آپارتمان پرداخت خواهید کرد. اجاره سه ماهه همان چیزیست که به عنوان مبلغ اولیه برای اجاره مورد نیاز در هنگام جستجوی آپارتمان باید داشته باشید. اگر دانشجو باشید، بیشتر کالج ها یا دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی خوابگاه های دانشجویی را ارئه می دهند.

هم اکنون هزینه اجاره ماهیانه آپارتمان یک تخته در مرکز شهری در کشور دانمارک در بازه 4,500 Kr الی 12,000 Kr (کرون دانمارک) می باشد. علاوه بر این هزینه اجاره ماهیانه یک آپارتمان 3 تخته در مرکز شهری در کشور دانمارک در بازه 8,000 Kr الی 20,000 Kr (کرون دانمارک) می باشد. در این جدول هزینه میانگین اجاره و خرید آپارتمان در کشور دانمارک را ملاحظه می کنید.

آیتم/ هزینه میانگین (کرون دانمارک)
کرایه ماهیانه آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر 7,006 Kr
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر 12,814 Kr
اجاره ماهیانه آپارتمان 1 تخته در خارج شهر 5,195 Kr
کرایه ماهیانه آپارتمان 3 تخته در خارج شهر 9,726 Kr
خرید خانه هر متر مربع در مرکز شهر 37,123 Kr
خرید خانه هر متر مربع در خارج شهر 26,604 Kr

هزینه زندگی در دانمارک و حمل و نقل
اگر از گزینه هایی مانند قطار و اتوبوس برای سفر در دانمارک استفاده کنید، هزینه حمل و نقل ممکن است برای شما بسیار مقرون به صرفه باشد. اما اگر مرتبا از گزینه های شخصی و یا تاکسی ها استفاده کنید برای پرداخت کرایه حمل و نقل خود باید پول زیادی را صرف کنید. بنزین در دانمارک گران است و به دنبال آن خرید خودرو نیز با هزینه زیادی همراه است. البته در غیر این صورت می توانید از دوچرخه سواری و پیاده روی نیز استفاده کنید که در میان مردم دانمارک بسیار محبوب هستند. استفاده از این موارد همانطور که باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود روش های خوبی برای ورزش کردن نیز می باشد. در جدول زیر میزان هزینه حمل و نقل در کشور دانمارک را مشاهده می کنید.

آیتم/ هزینه میانگین (کرون دانمارک)
حمل و نقل ماهیانه 406.20 Kr
یک لیتر بنزین 10.86 Kr
تعرفه تاکسی 50.00 Kr
تعرفه یک کیلومتر تاکسی 15.00 Kr
یک بلیت تک سفره حمل و نقل عمومی 24.20 Kr
خرید ماشین تویوتا کورولا سدان 250,170.4 Kr

هزینه زندگی در کپنهاگ دانمارک
شهر کپنهاگ که پایتخت دانمارک است یکی از گران ترین شهر ها برای زندگی به شمار میرود. این شهر نه تنها در دانمارک بلکه در جهان نیز گران است و در رده بندی شهرهای گران در سال 2020 نیز جزو 20 شهر گران دنیا محسوب می شود. این شهر به دلیل تراکم بالای جمعیت و اهمیت سیاسی، اقتصادی دانمارک بسیار گران می باشد به طوریکه کپنهاگ در حال حاضر از 85% شهرهای غرب اروپا نیز گران تر است. بر اساس داده های گرفته شده میزان هزینه ماهیانه برای یک نفر در شهر کپنهاگ حدود 20,600 Kr (کرون دانمارک) می باشد. این در حالیست که میزان هزینه زندگی در شهر کپنهاگ برای یک خانواده 4 نفره به میزان 37,300 Kr (کرون دانمارک) تخمین زده شده است. هزینه اقامت در این شهر حدود 33% از هزینه ها را شامل می شود و گران ترین در دانمارک است. در اینجا میزان هزینه برخی از اقلام در شهر کپنهاگ آورده شده است.

• هزینه سه وعده غذایی در یک رستوران میان رده در کپنهاگ برای دو نفر: 700 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه یک لیتر شیر در شهر کپنهاگ: 9.53 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه یک شانه تخم مرغ: 26.58 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه یک کیلوگرم برنج: 14.96 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی: 13.71 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه یک کیلوگرم گوجه: 26.25 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ: 66.45 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه اجاره ماهانه آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر کپنهاگ: 10,111 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه اجاره ماهانه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر کپنهاگ: 17,589 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه حمل و نقل ماهیانه در شهر کپنهاگ: 507 Kr (کرون دانمارک)

• هزینه 1 لیتر بنزین در کپنهاگ: 11.13 Kr (کرون دانمارک)

هزینه مراقبت های بهداشتی در دانمارک
کیفیت سیستم مراقبت های بهداشتی دانمارک بسیار بالاست؛ بیمارستان های دانمارک از امکانات عالی برخوردار هستند و اکثر پزشکان و دندانپزشکان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. با کارت بهداشت دانمارک، مراقبت های اولیه رایگان است. خدمات درمانی دانمارک یکی از بهترین ها در جهان است؛ هزینه این خدمات از طریق مالیات بر درآمد تامین می شود، بنابراین درمان پزشکی عمومی در دانمارک برای هر کسی که دارای شماره CPR هستند در دسترس است. درمان فوریت های پزشکی در دسترس بازدید کنندگان از سایر کشورها نیز می باشد. البته توجه داشته باشید که این پوشش درمانی همه جانبه نیست و برای دریافت پوشش کامل می بایست به صورت شخصی و خصوصی بیمه شوید که شامل هزینه های مختلف با توجه به میزان پوشش است.

همانطور که ملاحظه نمودید میزان هزینه زندگی در دانمارک بسیار بالا است لذا چنانچه به دنبال زندگی در کشوری ارزان تر هستید می توانید با تماس با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از کشورهای مقرون به صرفه تر برای زندگی اطلاع حاصل کنید. برای تماس می توانید به دو صورت تلفنی و مراجعه حضوری اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *