استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند امری مهم و ضروریست و لازم است متقاضیان پیش از ورود به این کشور از هزینه های زندگی مطلع شوند. به طور کلی می توان گفت کشور استرالیا برای افراد خارجی و بین المللی به عنوان کشوری گران قیمت شناخته می شود که هزینه زندگی در آن از بیشتر کشورهای اروپایی، کشور کانادا و کشور آمریکا بیشتر می باشد، هر چند هزینه ها در شهرهای مختلف این کشور و با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت می باشد. همانند سایر کشورهای دنیا هزینه زندگی در کلان شهرهای استرالیا مثل: شهر ملبورن، شهر سیدنی، شهر بریزبن و … که از بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی هستند بیشتر از سایر شهرهاست. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعاتی در رابطه با هزینه زندگی در استرالیا مطرح کرده اند.

کشور استرالیا کجاست؟
استرالیا با مساحتی بالغ بر 7686850 کیلومتر مربع به عنوان ششمین کشور پهناور در دنیا شناخته می شود، استرالیا با نام رسمی قلمرو همسود استرالیا شناخته می شود و در نیم کره جنوبی واقع شده است. شهر کانبرا مهمترین شهر کشور استرالیاست که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود، لازم به ذکر است که شهر کانبرا به عنوان شهری جوان در استرالیا شناخته می شود. استرالیا هیچ مرز زمینی ندارد و کشور جزیره ای می باشد، این کشور همچنین سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه (کوچکترین قاره دنیا) است. در سال 2020 کشور استرالیا دارای جمعیتی بالغ بر 25.6 میلیون نفر می باشد، زبان رسمی و رایج در این کشور زبان انگلیسی و واحد پول در این کشور دلار استرالیا (AUD) می باشد.

هزینه خورد و خوراک در استرالیا
یکی از هزینه های مهم زندگی مربوط به اقلام خوراکی و مصرفی روزانه می باشد زیرا برای ادامه زندگی در هر کشوری نیاز است، علاوه بر این باید هزینه وعده های غذایی در رستوران های مختلف نیز بررسی شود. در کشور استرالیا هزینه 1 وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 20.00AUD (دلار استرالیا)، هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران معمولی 90.00AUD (دلار استرالیا)، هزینه 1 دعده غذا در رستوران مک دونالد 12.00AUD (دلار استرالیا)، هزینه کاپوچینو 4.50AUD (دلار استرالیا)، هزینه بطری نوشابه 0.33 لیتری 3.35AUD (دلار استرالیا) و هزینه آب معدنی بطری 0.33 لیتری 2.86AUD (دلار استرالیا) می باشد. با مطالعه جدول زیر از هزینه خورد و خوراک در کشور استرالیا مطلع خواهید شد.

اقلام مصرفی/ هزینه
1 لیتر شیر 1.63AUD (دلار استرالیا)
نان 500 گرمی 2.77AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم برنج سفید 2.76AUD (دلار استرالیا)
12 عدد تخم مرغ 4.55AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم پنیر محلی 10.55AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم فیله مرغ 10.62AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم گوشت گاو 17.21AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم سیب 4.37AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم موز 3.52AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم پرتقال 3.88AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم گوجه فرنگی 5.06AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم سیب زمینی 3.33AUD (دلار استرالیا)
1 کیلوگرم پیاز 2.70AUD (دلار استرالیا)
1 سر کاهو 2.67AUD (دلار استرالیا)
بطری 1.5 لیتری آب معدنی 2.50AUD (دلار استرالیا)
سیگار مارلبورو 32.00AUD (دلار استرالیا)

حمل و نقل و هزینه زندگی در استرالیا
حمل و نقل عمومی در شهرهای مختلف کشور استرالیا دارای شرایط متفاوتیست، حمل و نقل عمومی در این کشور شامل: قطار، اتوبوس، تواموا، قایق و تاکسی می شود که در تمامی مناطق قابل دسترس هستند. معمولا در شهرهای بزرگ شبکه اتوبوس رانی مجهز تر از سایر نقاط است، همچنین قطارهای زیر زمینی در این شهرها وجود دارد. سیستم حمل و نقل در کشور استرالیا متنوع است، در این کشور حدودا 300 فرودگاه وجود دارد که شرایط مناسبی را برای ورود گردشگران و توریست ها به این کشور فراهم کرده اند. اطلاع از هزینه های حمل و نقل برای متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارند و یا مهاجرانی که به تازگی وارد این کشور شده اند مهم است زیرا این افراد می توانند با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در هزینه های زندگی ماهانه صرفه جویی کنند.

حمل و نقل عمومی/ هزینه
هزینه بلیط یک طرفه 4.40AUD (دلار استرالیا)
هزینه بلیط ماهانه 52.17AUD (دلار استرالیا)
تعرفه مبدا تاکسی 4.20AUD (دلار استرالیا)
تعرفه معمولی تاکسی 1 کیلومتری 2.06AUD (دلار استرالیا)
تعرفه 1 ساعت انتظار تاکسی 49.20AUD (دلار استرالیا)
هزینه 1 لیتر بنزین 1.49AUD (دلار استرالیا)

هزینه اجاره خانه در کشور استرالیا
یکی از چالش هایی که در بدو ورود و اقامت در کشور استرالیا با آن روبرو هستید اجاره محل مناسبی برای سکونت در این کشور است. کرایه خانه در شهرهای مختلف استرالیا متفاوت است، مبلغ اجاره ای که برای پرداخت ماهانه در نظر گرفته اید در انتخاب محل زندگی و نوع سکونت شما نقش مهمی دارد در نتیجه لازم است در اولین قدم نرخ اجاره مسکن در بخش های مختلف کشور استرالیا را بررسی کنید. هر چه خانه ای که انتخاب می کنید به مرکز شهر نزدیک تر باشد باید کرایه خانه بیشتری پرداخت کنید اما هر چه از مرکز شهر فاصله می گیرید کرایه خانه ها کمتر می شود. برای اجاره مسکن در کشور استرالیا می توانید از آژانس املاک و وب سایت های مربوطه کمک بگیرید؛ از مهمترین و معتبر ترین وب سایت های املاک می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

• domain.com.au

• Realestateview.com.au

• Realestate.com.au

اگر بخواهیم کرایه خانه ها در کشور استرالیا با ایران را مقایسه کنیم باید بگوییم که کرایه خانه در این کشور 107.30% گران تر از کرایه خانه در ایران است. در جدول زیر به بررسی کرایه خانه در نقاط مختلف استرالیا می پردازیم.

نوع ملک/ کرایه ماهانه
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1703.47AUD (دلار استرالیا)
اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 1288.60AUD (دلار استرالیا)
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2834.45AUD (دلار استرالیا)
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 1979.87AUD (دلار استرالیا)

هزینه خرید ملک در استرالیا
اگر تصمیم به خرید ملک در کشور استرالیا گرفته اید پیشنهاد می کنیم با توجه به عدم آگاهی از قوانین از وکلای مربوطه در این امر کمک بگیرید تا از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری کنید. هزینه خرید ملک همانند کرایه خانه در مرکز شهر گران تر از مناطق دیگر است؛ همچنین لازم به ذکر است که خرید خانه در این کشور نوعی سرمایه گذاری در استرالیا نیز محسوب می شود اما منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود. به طور کلی فرآیند خرید ملک در کشور استرالیا 30 روز به طول می انجامد. هزینه هر متر مربع ملک در مرکز شهر 8253.35AUD (دلار استرالیا) و هزینه هر متر مربع ملک در خارج از مرکز شهر 5845.88AUD (دلار استرالیا) برآورد شده است.

هزینه پوشاک در هزینه زندگی در استرالیا
هزینه پوشاک جزء هزینه های ضروری زندگی نیست اما افرادی که قصد اقامت در کشور استرالیا را دارند باید به آن توجه داشته باشند، هزینه پوشاک در کشور استرالیا در سال 2020 به شرح ذیل است.

نوع پوشاک/ هزینه
1 جفت شلوار جین 105AUD (دلار استرالیا)
لباس تابستانی (برند ZARA/ H&M/…) 70AUD (دلار استرالیا)
1 جفت کفش ورزشی (برند نایک، آدیداس و برند های مشابه) 149AUD (دلار استرالیا)
1 جفت کفش چرمی مردانه 148AUD (دلار استرالیا)

سایر هزینه های زندگی در استرالیا
علاوه بر هزینه های اصلی مثل خورد و خوراک، حمل و نقل و کرایه خانه باید هزینه های دیگری را نیز در نظر داشته باشید که می توان به هزینه های سرگرمی و تفریحات، هزینه های بهداشت و درمان، هزینه اینترنت، هزینه موبایل و هزینه انرژی اشاره کرد. برخی از هزینه های جانبی عبارتند از :

• دارو سرما خوردگی به مدت 6 روز 8AUD (دلار استرالیا)

• 1 بسته آنتی بیوتیک 16AUD (دلار استرالیا)

• شامپو مو 400 میلی لیتر 5.70AUD (دلار استرالیا)

• خمیر دندان 3.17AUD (دلار استرالیا)

• 4 رول دستمال 3.31AUD (دلار استرالیا)

• 2 عدد بلیط تئاتر 209AUD (دلار استرالیا)

• 2 عدد بلیط سینما 35AUD (دلار استرالیا)

• تعرفه تلفن همراه (1 دقیقه) 0.42AUD (دلار استرالیا)

• عضویت در باشگاه بدنسازی (1 ماه) 66AUD (دلار استرالیا)

برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با مهاجرت به کشور استرالیا یا شرایط اخذ اقامت دائم این کشور با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید. همکاران ما با سال ها تجربه در امر مهاجرت آمادگی دارند تا اطلاعات لازم را در اختیار هموطنان عزیز قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *