آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

ایالات متحده یکی از مقصد های برتر برای زندگی در سراسر جهان است؛ این کشور با داشتن فرصت و مزیت های خارق العاده برای زندگی، هنگام انتخاب بین کشورها برای مهاجرت، در صدر لیست قرار دارد. شاید بزرگترین عامل تصمیم هنگام انتخاب یک کشور به عنوان یک مقصد برای مهاجرت، هزینه زندگی باشد. هزینه زندگی در آمریکا می تواند تفاوت زندگی موفق که همچنین مقرون به صرفه است، را ایجاد کند. دسترسی به هزینه های زندگی در آمریکا کمی پیچیده است زیرا بسته به شهری که قصد دارید در این کشور زندگی کنید متفاوت خواهد بود؛ مناطق شهری، روستایی و حومه همگی انواع مختلفی از هزینه ها را ایجاد می کنند و به منطقه کشور که درآنجا سکونت خواهید کرد نیز تأثیر دارد. در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه به میانگین هزینه های مختلف و اساسی بپردازیم. با این حال، در نظر داشته باشید که این هزینه ها در بعضی از مناطق گران قیمت کشور بسیار بالاتر از هزینه های احتمالی و بالاتر از میانگین هزینه های دیگرخواهند بود.

هزینه محل اقامت و زندگی در آمریکا
اجاره ای که برای مسکن باید بپردازید یکی از مهم ترین هزینه های زندگی در آمریکا می باشد؛ اغلب هزینه ها در آمریکا صرف پرداخت اجاره می شوند. این هزینه برای اکثریت مردم دشوار است، زیرا در سرتاسر کشور با توجه به مسکن و اسکان، در هزینه ها تغییرات زیادی وجود دارد. قیمت آپارتمان می تواند از 500$ (دلار) که شما حداقل یک آپارتمان یک خوابه در یک منطقه روستایی را اجاره کنید، باشد تا 1500$ (دلار) که می تواند یک آپارتمان سه خوابه در همان منطقه را تضمین کند. اگر بخواهید اسکان دائمی داشته باشید، هزینه خرید خانه یا ملک در آمریکا را باید برسی کنید زیرا در هر ایالات نرخ متفاوتی دارد و بستگی به نوع انتخاب شما که خانه ای با چه امکاناتی خریداری کنید. در جدول برخی از هزینه های مسکن را مشاهده می کنید.

هزینه های مسکن/ مبلغ هزینه به (دلار آمریکا)
اجاره ماهانه خانه ویلایی 90 متری در منطقه گران قیمت 2250$
اجاره ماهانه خانه ویلایی 90 متری در منطقه ارزان قیمت 1572$
اجاره ماهانه آپارتمان 90 متری در منطقه گران قیمت 1470$
اجاره ماهانه آپارتمان 90 متری در منطقه ارزان قیمت 1123$
هزینه تمیز کردن منزل (هر 1 ساعت) 22$
هزینه آّب، برق، گاز (هر 1ماه) 150$

هزینه خدمات اولیه در آمریکا
در آمریکا شما به ندرت متوجه می شوید که خدمات شهری برای شما محاسبه می شود؛ همه این هزینه ها در اجاره ماهانه شما گنجانده شده است و اغلب آنها باید به عنوان هزینه جداگانه تحت پوشش قرار گیرند. با این حال، برخی از هزینه های آب و برق ممکن است در قیمت اجاره گنجانده نشود، بنابراین قبل از امضای قرارداد اجاره اطمینان حاصل کنید، زیرا این هزینه را شما نباید پرداخت کنید. شما می توانید با سازمانی که محل اقامت خود را تنظیم کرده اید این مسئله را مطرح کنید یا قرارداد را کامل مطالعه کنید؛ درهر صورت اطمینان حاصل کنید این هزینه چگونه تحت پوشش قرار می گیرد تا شما مجبور به پرداخت نشوید. در جدول زیر هزینه های خدماتی در آمریکا را مشاهده می کنید.

هزینه گاز بدیهی است که هزینه گاز بستگی به مقدار پخت و پز شما دارد، اما در صورت استفاده از آن انتظار هزینه 10$ تا 15$ (دلار) در هر ماه را داشته باشید، برای گرمایش نیز اگر از استفاده کنید این مبلغ نیز به 50$ تا 100$ (دلار) در ماه افزایش می یابد.
هزینه برق عواملی که در آمریکا باید به خاطر داشته باشید این است که آپارتمان چه میزان کارایی انرژی دارد و مخصوصا اگر از برق برای گرمایش استفاده می کنید. از 50$ تا 100$ (دلار) در هر ماه به عنوان هزینه اصلی انتظار داشته باشید و در هر ماه تا 180$ (دلار) افزایش می یابد که شامل گرمایش نیز می شود.

هزینه ارتباطات آمریکا
هنگامی که شما مهاجرت به آمریکا را انتخاب می کنید، باید در نظر بگیرید برای ارتباط با خانواده یا دوستان چه مقدار از وسیله های ارتباطی استفاده می کنید، ارتباطات از اهمیت بسیاری برای تأمین هزینه های زندگی در آمریکا برخوردار باشند. در لیست زیر دو نوع از هزینه ارتباطی را مشاهده می کنید.

هزینه اینترنت: هزینه متوسط ​​احتمالاً 45$ تا 50$ (دلار) در ماه است؛ اما اگر بسته هایی را با دسترسی نامحدود انتخاب کنید این هزینه می تواند بالاتر باشد.

تلفن همراه: اگر برنامه ای را با داده انتخاب کردید، انتظار داشته باشید که ماهانه تقریبا 50$ تا 100$ (دلار) بپردازید.

هزینه های روزمره در آمریکا
علاوه بر هزینه های اساسی خود، شما باید سایر هزینه های زندگی روزانه را در نظر داشته باشید. هزینه های مواد غذایی در آمریکا می توانند در هر جایی بین 20$ تا 40$ (دلار) باشند اما بدیهی ست که این بستگی به آنچه شما می خورید دارد. محصولات تازه اغلب گران هستند، به خصوص اگر شما گوشت و سبزیجات زیادی بخورید که فصلی ندارند، همچنین هزینه پوشاک یکی دیگر از هزینه های ماهانه یا فصلی شما می باشد که با توجه به کیفیت کالا و برند آن مبلغ متفاوت است. بهتر است برای خرید لباس از حراجی ها غافل نشوید. در لیست زیر برخی از هزینه ها را مشاهده می کنید.

مواد غذایی/ مبلغ هزینه به (دلار آمریکا)
منوی اصلی غذا در منطقه تجاری (برنج) $15
شام معمولی در منطقه تجاری (FAST FOOD) $8
مرغ (1 کیلو) $4.32
12 عدد تخم مرغ $2.96
گوجه فرنگی (1 کیلو) $3.90
پنیر محلی (1 کیلو) $12
سیب (1 کیلو) $3.26
سیب زمینی (1 کیلو) $1.65
کوکا کولا (2 لیتری) $1.95
نان برای مصرف 2 نفر در روز $1.95
لباس تابستانی (شومیز) $45
شلوار لی $48
کفش ورزشی از نمایندگی $87
کفش مردانه چرمی $110

هزینه های حمل و نقل برای زندگی در آمریکا
در حقیقیت کشور آمریکا برای حمل و نقل عمومی هزینه های بسیار کرده، اما همچنان نارضایتی مردم از سرویس حمل و نقل عمومی زیاد است زیرا محدودیت زمانی رسیدن اتوبوس، مترو باعت انتظار بیش از حد و از دست دادن زمان مردم شده است. اگر اقدام به خرید خودرو در آمریکا کردید باید بدانید هر لیتر بنزین شما در حدود 0.7 دلار هزینه خواهد داشت، بنابراین منطقی نیست که با وسیله شخصی خود برای کارهای روتین روزانه خود استفاده کنید. در جدول زیر برخی از هزینه های حمل و نقل را مشاهده می کنید. اگر به شبکه حمل و نقل عمومی دسترسی دارید، می تواند مقدار قابل توجهی از هزینه زندگی در آمریکا برای شما بکاهد. پس از پرداخت هزینه ماهانه در حدود 50$ تا 60$ (دلار) می توانید از خدمات استفاده کنید؛ برای کاهش هزینه ها به دنبال تخفیف ها باشید.

هزینه/ مبلغ هزینه به (دلار آمریکا)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 1.75$
تعرفه ورودی تاکسی 2.85$
تاکسی برای 1 کیلومتر ( در ترافیک عادی) 1.69$
انتظار تاکسی (1 ساعت) 29.19$
قیمت ماشین Volkswagen Golf 23098.50$
قیمت ماشین Toyota Corolla Sedan 21279.68$

برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل یا روش های دیگر با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *