استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا برای متقاضیان خارجی و بین المللی بالاست اما کیفیت آموزش و تدریس در دانشگاه های این کشور به همان نسبت بسیار بالاست، به همین دلیل کشور استرالیا جزء مقاصد تحصیلی جذاب در دنیا محسوب می شود. شهریه دانشگاه های استرالیا با توجه به نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متغیر است؛ اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی را دارید دقت داشته باشید که هزینه های تحصیل شما سالانه تا 40 هزارAUD (دلار استرالیا) خواهد رسید. اگر شرایط پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا را دارید تا پایان این با تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با شرایط تحصیل و هزینه تحصیل در استرالیا کسب کنید.

چرا تحصیل در دانشگاه های استرالیا
کشور استرالیا جزء مقاصد تحصیلی محبوب در جهان شناخته می شود به طوری که از مارس سال 2017 پذیرای بیش از 480 هزار دانشجو خارجی و بین المللی بوده است. تحصیل در دانشگاه های استرالیا در 3 مقطع تحصیلی دانشگاهی امکان پذیر می باشد؛ طول مدت تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی 4 سال، مقطع کارشناسی ارشد بین 1 تا 2 سال و مقطع دکتری بین 3 تا 4 سال است. با تحصیل در دانشگاه های استرالیا دانشجویان از مزایایی برخودار خواهند شد که در ادامه به این مزایا اشاره می کنیم:

• اساتید دانشگاه های استرالیا جزء اساتید برتر و مشهور در سطح بین الملل هستند

• سیستم آموزشی استرالیا جزء برجسته ترین سیستم های آموزشی در دنیاست

• دانشجویان با تحصیل در موسسات آموزش عالی استرالیا برای کار پس از تحصیل آماده می شوند و آینده شغلی آن ها تضمین شده است

• امکان اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان خارجی و بین المللی وجود دارد

• امکان اخذ بورس تحصیلی برای دانشجویان واجد شرایط

• کیفیت زندگی در کشور استرالیا در سطح بالایی قرار دارد

• زبان رسمی و زبان تدریس در کشور استرالیا زبان انگلیسی است

• گزینه های تحصیلی فراوانی در موسسات آموزش عالی استرالیا ارائه می شود

• اقامت در کشوری با آب و هوای معتدل و مطبوع

بررسی هزینه تحصیل در استرالیا
همانطور که گفته شد شهریه دانشگاه های استرالیا بر اساس نوع موسسه و سطح مطالعاتی متغیر می باشد، طبق قوانین وضع شده دانشجویان باید پیش از شروع ترم هزینه تحصیل را پرداخت کنند. علاوه بر شهریه دانشگاه دانشجویان باید هزینه های جانبی تحصیل را نیز در نظر داشته باشند، با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در این کشور بهتر است پیش از انجام اقدامات لازم جهت مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا تمامی هزینه های دانشجویی در این کشور را بررسی کنید تا در صورت عدم توانایی پرداخت هزینه ها از تحصیل در کشور استرالیا منصرف شوید. جدول زیر بیانگر هزینه های تحصیل در کشور استرالیاست.

مقطع تحصیلی/ شهریه
مدارس دولتی/ سالانه بین 10000AUD (دلار استرالیا) الی 18000AUD (دلار استرالیا
مدارس غیر دولتی/ سالانه بین 25000AUD (دلار استرالیا) تا 60000AUD (دلار استرالیا)
تحصیل در مدارس شبانه روزی/ سالانه بین 11000AUD (دلار استرالیا) الی 22000AUD (دلار استرالیا)
مقطع کارشناسی/ سالانه بین 15000AUD (دلار استرالیا) الی 33000AUD (دلار استرالیا)
مقطع کارشناسی ارشد/ سالانه بین 20000AUD (دلار استرالیا) الی 37000AUD (دلار استرالیا)
مقطع دکتری/ سالانه بین14000AUD (دلار استرالیا) الی 37000AUD (دلار استرالیا)
هزینه تحصیل در رشته های پزشکی/ سالانه بین 45000AUD (دلار استرالیا) الی 70000AUD (دلار استرالیا)

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا
دانشجویان باید در طول دوران تحصیل علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های زندگی در کشور استرالیا را نیز در نظر داشته باشند. بیشترین هزینه زندگی مربوط به هزینه محل اقامت است دانشجویانی که در طول دوران تحصیل در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند هزینه های زندگی ان ها به طرز چشمگیری کاهش می یابد. دانشجویانی که قصد دارند در آپارتمان های دانشجویی اقامت داشته باشند باید در هر هفته مبلغی بین 85$ (دلار) الی 440$ (دلار) بابت اجاره مسکن پرداخت کنند. علاوه بر این لازم است در طول هفته هزینه خورد و خوراک بین 80$ (دلار) تا 280$ (دلار)، هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بین 15$ (دلار) تا 55$ (دلار)، هزینه تلفن و اینترنت بین 20$ (دلار) تا 55$ (دلار)، هزینه تفریحات بین 80$ (دلار) تا 150$ (دلار) و هزینه برق و گاز بین 35$ (دلار) تا 140$ (دلار) پرداخت شود.

بورسیه و هزینه تحصیل در استرالیا
در دانشگاه های استرالیا امکان اخذ بورس تحصیلی در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد و دانشجویان می توانند با توجه به رشته تحصیلی اقدامات لازم را جهت اخذ بورس تحصیلی انجام دهند، اما بورسیه تحصیلی بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شوند. بورسیه های تحصیلی ارائه شده در کشور استرالیا معمولا هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی، هزینه بهداشت و درمان و هزینه های مسافرت را پوشش می دهند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که موفق به اخذ فاند کامل می شوند با توجه به طول مدت تحصیل در هر ترم مبلغ 15000$ (دلار) دریافت می کنند. انواع بورسیه تحصیلی در دانشگاه های معتبر استرالیا عبارتند از:

• بورسیه موسسات و سازمان ها و افراد خاص: این بورس از طرف برخی از موسسات و افراد ثروتمند در اختیار دانشجویان قرار داده می شود

• بورسیه دانشگاه ها و دانشکده های استرالیا: هر یک از دانشگاه ها و دانشکده ها سهمیه خاصی برای بورسیه تحصیلی دارند که این نوع بورس تحصیلی مرسوم ترین نوع بورس تحصیلی در کشور استرالیا است به این منظور هر ساله تعداد مشخصی از دانشجویان در رشته های تحصیلی خاص بورس می شوند.

• بورسیه دولت استرالیا: دولت کشور استرالیا برای تعدادی از دانشجویان خارجی و بین المللی بورس تحصیلی در نظر گرفته که معمولا این بورس به دانشجویان ایرانی تعلق نمی گیرد

• بورسیه دولت ایران: متقاضیان می توانند اطلاعات لازم را در سایت وزارت علوم ایران مشاهده کنند

کار دانشجویی و هزینه تحصیل در استرالیا
دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند در طول دوران تحصیل در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی را تامین کنند، طبق مقررات وضع شده دانشجویان می توانند در طول هر 14 روز به مدت 40 ساعت کار کنند. یعنی دانشجویان می توانند با توجه به شرایط تحصیل برنامه ریزی کنند که در طول این 2 هفته در چه زمان هایی کار کنند. اگر قصد مهاجرت به استرالیا همراه اعضای خانواده را دارید، افراد واجد شرایط نیز می توانند به صورت پاره وقت کار کنند. خاطر نشان می شود اگر فرد اصلی یا هر یک از اعضاء بیشتر از طول مدت تعیین شده کار کنند ویزای دانشجویی فرد لغو می شود و باید از کشور استرالیا خارج شود.

دانشجویان می توانند در محیط دانشگاه یا خارج از محیط دانشگاه مشغول به کار شوند؛ برخی از مشاغل دانشجویی در کشور استرالیا عبارتند از: تدریس، کار در کتابخانه ها، کار در رستوران یا کافه ها، کار در فروشگاه های مواد غذایی یا پوشاک، کشاورزی یا میوه چینی، مشاغل اداری، خرده فروشی و بازاریابی، گردشگری و هتلداری و غیره. کارکنان به ازای هر ساعت کار با توجه به نوع کار مبلغی بین 20$ (دلار) تا 50$ (دلار) دریافت می کنند.

کار پس از تحصیل در استرالیا
دانشجویان پس از پایان دوره تحصیلی می توانند در کشور استرالیا اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند، به این منظور دانشجو باید از طریق راه های ممکن به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی باشد و پس از اخذ دعوت نامه شغلی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار استرالیا تغییر دهد. دانشجویانی که در طول دوران تحصیل مشغول به کار بوده اند و رزومه کاری خود را ارتقاء داده اند شانس بیشتری برای یافتن کار پس از دوران تحصیلی دارند. دقت داشته باشید که برای کار در کشور استرالیا باید به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. افرادی که قصد کار پس از تحصیل در استرالیا را دارند معمولا این سوال را مطرح می کنند که میزان حقوق و دستمزد در این کشور چقدر است؟ کارکنان با توجه به موقعیت شغلی خود ماهانه مبلغی بین 23000AUD (دلار استرالیا) الی 405000AUD (دلار استرالیا) دریافت می کنند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت حرفه ای در زمینه مهاجرت آمادگی ارائه مشاوره های تخصصی رایگان و انجام پرونده های مهاجرتی را دارند. هموطنان عزیز می توانند برای کسب مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری با ما در تماس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *