مهاجرت به کشور آلمان

هزینه اقامت آلمان

هزینه اقامت آلمان

در این مقاله به دنبال بررسی هزینه اقامت آلمان هستیم تا مشخص شود مهاجران چه نکات مالی را در ارتباط با این کشور باید در نظر گیرند. علی رغم این واقعیت که این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، هزینه های زندگی در آلمان آنطور که شما انتظار دارید بالا نیست. آنها مشابه کشورهای دیگر اتحادیه اروپا هستند. در واقع، آلمان از نظر هزینه زندگی در رتبه پانزدهم قرار دارد و زندگی در آلمان نسبت به بریتانیا، ایتالیا و دانمارک ارزان تر است. کل هزینه زندگی در آلمان به عواملی مانند محل اقامت و نوع سبک زندگی شما بستگی دارد. در شهرهای بزرگ صنعتی اجاره، غذا و لباس گران تر است. در مقابل، در مناطق کم جمعیت، می توان انتظار قیمت ارزان تری داشت. مشاوره های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند اطلاعات بیشتری در این رابطه به متقاضیان مهاجرت ارائه کند.

هزینه های زندگی برای اقامت در آلمان

هزینه های زندگی از دغدغه های اصلی هر فردی است که به کشوری جدید نقل مکان می کند. آیا آلمان گران است؟ پاسخ کوتاه «نه» است، چراکه به طور کلی هزینه زندگی در آلمان گران به حساب نمی آید. به خصوص در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در اروپا، اگرچه همیشه استثناهایی در این مورد وجود دارد و اینکه بودجه شما چقدر باید باشد بستگی به موقعیت شما و نیازهای سبک زندگی شما دارد. هر کسی که به دنبال یک آپارتمان مستقل در مرکز مونیخ است، نسبت به کسی که به دنبال زندگی در یک آپارتمان در برلین است، می بیند که بودجه آنها سریعتر از بین می رود. اما باید به خاطر داشته باشید که با کمتر از 1000€ (یورو) در ماه به سختی می توان در آلمان زندگی کرد و این رقم در شهرهای با اجاره بها بالاتر، به 1500€ الی 2000€ (یورو) می رسد.

بنابراین باید گفت که میانگین هزینه های ماهانه زندگی در آلمان (برای افراد غیردانشجو) حدود 1200€ (یورو) است، اما عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر این امر تأثیر بگذارد، به ویژه موقعیت مکانی. اگر بخواهیم به طور جزئی تر به این موضوع اشاره کنیم باید گفت که اجاره از 300€ (یورو) (سالن های دانشجویی یا اتاق در یک آپارتمان مشترک) تا 700€ (یورو) (یک تخته در شهر) است. امکانات شامل اینترنت، موبایل و تلویزیون 220€ (یورو) از بودجه شما را به خود اختصاص می دهد.

هزینه های زندگی برای اقامت در آلمان

هزینه اقامت آلمان برای دانشجویان

اگر قصد تحصیل و زندگی به عنوان یک دانشجوی بین المللی در آلمان را دارید، خوب است که از هزینه زندگی در آلمان اطلاع داشته باشید و انتظارات دقیقی داشته باشید. در مورد شهریه دانشگاه باید گفت که حتی با وجود اینکه برخی از دانشگاه های آلمان شهریه را برای دانشجویان بین المللی مجددا معرفی کرده اند، اکثر آنها دارای تحصیلات عالی رایگان هستند. تنها پرداخت دانشگاهی که به عنوان یک دانشجوی بین المللی در آلمان باید از آن مراقبت کنید، کمک به اصطلاح ترم است. مبلغ ثابتی که برای خدمات دانشگاهی خاص مانند مسافرت با اتوبوس، کمک های اداری، امکانات ورزشی، سالن های غذاخوری و غیره پرداخت می کنید. اگرچه تحصیل بدون شهریه در آلمان بار مالی زیادی را برای شما کاهش می دهد، اما هزینه های زندگی همچنان وجود دارد.

آلمان کشور گرانی برای زندگی دانشجویی نیست، اما اگر برای برنامه ریزی محل زندگی و مدیریت هزینه های خود به خوبی تلاش کنید، پس انداز زیادی به همراه خواهد داشت. انتخاب مکان ایده آل برای زندگی می تواند در هزینه های شما صرفه جویی زیادی کند. علاوه بر این، با کاهش برخی از هزینه‌ های اضافی که ممکن است در خانه داشته‌اید، مانند گردش‌های شبانه معمولی، به پس‌انداز بیشتری کمک کنید. اطلاعات زیر قطعا به شما کمک می کند تا محاسبه دقیقی از نحوه هزینه زندگی در آلمان انجام دهید و در عوض می توانید بدانید که چگونه می توانید حداکثر آن را کاهش دهید.

هزینه اقامت آلمان برحسب شهر

برلین با وجود پایتخت بودن، یکی از ارزان ترین شهرهای آلمان است. قیمت اجاره بسیار متفاوت است. اما به عنوان یک قانون سرانگشتی، غرب بسیار گرانتر از شرق است. شما می توانید یک آپارتمان یک تخته در برلین با قیمت 600€ (یورو) به بالا اجاره کنید. به لطف جمعیت چندفرهنگی، یافتن غذاهای خیابانی کم‌ هزینه مانند کباب و غذای معروف شهر Currywurst و همچنین محصولات در فضای باز و بازارهای غذاهای خیابانی در شهر برلین آلمان آسان است. در مونیخ هزینه بسیار بالاتر از برلین است. علیرغم دوری از نیروگاه های شمالی، این شهر همچنان شهری با اقتصاد قوی است که در آن اجاره بها نسبتا بالاست. ممکن است در مونیخ پیدا کردن یک آپارتمان یک تخته با قیمت کمتر از 1000€ (یورو) سخت باشد.

در مورد کلن باید گفت که به گرانی فرانکفورت یا مونیخ نیست، اما همچنان از برلین گران‌ تر است و آپارتمان ‌های یک تخته آن از حدود 800€ (یورو) شروع می‌شود. کلن جمعیت زیادی از دانشجویان دارد و مانند برلین تعداد زیادی رستوران با غذاهای جهانی در خود جای داده است. هامبورگ با قیمت اجاره و زندگی کمی بالاتر از برلین با کلن قابل مقایسه است. یک آپارتمان یک تخته معمولا حدود 900€ (یورو) در ماه هزینه دارد. فرانکفورت مطمئنا یکی از گران‌ ترین شهرهای آلمان برای زندگی است و پس از مونیخ در رتبه دوم قرار دارد.

در تصویر زیر به صورت خلاصه بخشی دیگر از شهرهای ارزان قیمت آلمان اشاره شده است:

شهرهای ارزان قیمت آلمان

برای ارائه خدمات کارشناسی و تخصصی، مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مورد نیاز متقاضیان علاقه مند به مهاجرت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :