هلند

مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت به هلند از طریق کار یکی از روش های مناسب جهت اخذ اقامت هلند است چرا که با کار در هلند از همان ابتدا با اخذ درآمد، مهاجرین می توانند از پس هزینه های زندگی در هلند بر بیایند و همچنین از درآمد مناسبی برخوردار شوند. با استفاده از روش کار و ویزای کاری مهاجرین عملا نیاز زیادی به سرمایه ندارند و فقط با داشتن سرمایه اولیه برای مهاجرت و اقامت می توانند در هلند زندگی کنند. شهروندان کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا جهت مهاجرت به هلند از طریق کار نیازمند دریافت ویزای کاری و مجوز کار در این کشور می باشند. هلند عضو اتحادیه اروپا است و کار در این کشور به عنوان یک شهروند کشور ثالث نیازمند دریافت نامه از کارفرما در هلند می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه درباره مهاجرت همکاری آماده مشاوره و همکاری با متقاضیان می باشد.

درباره مهاجرت به هلند از طریق کار
خارجی بودن جهت کار در هلند می تواند کار را کمی سخت کند. بسیاری از مشاغل نیاز دارند که شما به زبان هلندی صحبت کنید. همچنین، مقررات محدود کننده ای در مورد استخدام شهروندان غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا وجود دارد. اگر به دنبال کار در رستوران ها، کافه ها یا آموزش زبان های خارجی به ویژه انگلیسی هستید کار راحت تر خواهد بود؛ اما برای کار در بخش تخصص که نیاز به ارائه مدرک معتبر تحصیلی است، اولویت در ابتدا با شهروندان هلندی و سپس شهروندان اتحادیه اروپا می باشد. طبق قوانین هلند کارفرمایان برای استخدام نیروی خارجی باید موقعیت شغلی درخواستی خود را به مدت 6 ماه در هلند و اتحادیه اروپا تبلیغ کنند و در صورت نبود نیرو، برای استخدام نیرو کار خارجی اقدام کنند. در هر صورت جهت اخذ اقامت کاری و مهاجرت به هلند نیازمند دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما خواهید بود.

مزایای مهاجرت به هلند از طریق کار
هلند یکی از کشورهای پیشرفته اروپاست و به خصوص در زمینه نوآوری و صنایع جدید این کشور بسیار فعال است. همچنین اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی آشنا هستند و شرکت های مختلف بین المللی در این کشور مشغول به کار هستند. مهاجرت به هلند از طریق کار دارای مزایای بسیاریست؛ افرادی که از طریق کار به هلند مهاجرت می کنند در صورت زندگی مستمر به مدت 5 سال در این کشور می توانند اقامت دائم هلند را دریافت کنند. علاوه بر این مهاجرین به هلند می توانند با استفاده از ویزای همراه، خانواده خود را به هلند ببرند. در اینجا از جمله مزایای مهاجرت به هلند از طریق کار به طور خلاصه ذکر شده اند.

✓ کسب درآمد و حقوق از همان ابتدای مهاجرت

✓ امکان مهاجرت به همراه اعضای خانواده

✓ زندگی در سطح بالا

✓ زندگی و کار در کشور پاک و امن هلند

✓ امکان اخذ اقامت دائم ظرف 5 سال

✓ امکان دریافت تابعیت هلند

✓ شرایط مناسب کار در هلند

شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار
همانطور که اشاره کردیم برای مهاجرت به هلند از طریق کار به عنوان یک شهروند غیر عضو اتحادیه اروپا، نیازمند اخذ ویزای کار هلند می باشید. لذا برای دریافت ویزای کار هلند نیازمند دریافت یک پیشنهاد شغلی معتبر و رسمی همراه با جزئیات و نامه کارفرما برای اخذ اقامت کاری هلند می باشید. شرط اصلی مهاجرت به هلند از طریق کار دریافت نامه کارفرما است لذا برای دریافت این کار بایستی خود را به کارفرمایان معرفی کنید و درخواست کار کنید. علاوه بر این ها فاکتور های زیر موجب افزایش شانس شما برای کار در هلند و مهاجرت و اقامت در این کشور است.

• رزومه کاری مناسب

• تجربه کاری و داشتن مهارت

• تسلط به زبان هلندی و انگلیسی

• داشتن مدرک معتبر تحصیلی

• سن پایین و پتانسیل پیشرفت کاری

• کار در سازمان ها و مراکز معتبر

• تجربه کار در شرکت های بین المللی

شرایط کار در هلند
طبق قوانین هلند، کارکنان و کارگران در هلند مجاز به کار حداکثر 9 ساعت در روز و 45 ساعت در هفته هستند. با این حال، یک شخص فقط 2080 ساعت در سال مجاز به کار است، بنابراین متوسط ​​هفته کاری 40 ساعت می باشد. روزهای کار در هلند بسته به نوع کار، معمولا از دوشنبه تا جمعه است؛ همچنین، حداقل یک روز تعطیل در هفته به طور عادی یکشنبه، وجود دارد. ساعات کار از ساعت 9 الی 18 با دو استراحت 15 دقیقه ای و یک ساعت و نیم استراحت ناهار است. بسیاری از افراد استراحت نمی کنند، ناهار خود را در محل کار خود می خورند و به جای ساعت 18 ساعت 17 محل کار را ترک می کنند. کارکنان در هلند حداقل 20 روز در سال برای تعطیلات حق مرخصی دارند و کارفرمایان معمولا پنج روز بیشتر را برای مرخصی اضافه می کنند. کارمندان در طول تعطیلات حقوق و دستمزد عادی دریافت می کنند، متاسفانه تعطیلات ملی کمی در هلند وجود دارد بنابراین روزهای تعطیل کم می باشد.

کار در هلند و میزان حقوق
میزان دستمزد و حقوق در هلند در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی در حد متوسط ​​به شمار میرود؛ میزان حقوق در هلند از کشورهای اسپانیا و ایتالیا بالاتر اما نسبت به انگلیس و آلمان پایین تر می باشد. میانگین حقوق ماهیانه کار در هلند در سال 2020، حدود 4,890€ (یورو) است؛ حقوق حداقل به صورت ناخالص قبل از مالیات بر درآمد در هر ماه یا پایه سالانه ابلاغ می شود. مقایسه ها بصورت ساعتی یا هفتگی معمولا برای مشاغل پاره وقت انجام می شود. سیستم مالیاتی هلند مطابق با درآمد بیشتری کار می کند، به طوری که مالیات بیشتری نیز به عنوان درصدی از درآمد خود پرداخت می کنید. مالیات بر درآمد قبلا در دستمزد شما حساب شده، مالیات بر درآمد قبل از پرداخت ماهانه توسط کارفرمای شما کسر می شود، بدین معنی که دستمزدهای خالص و در پایان هر ماه به حساب بانکی شما واریز می شود.

ویزای کار و مهاجرت به هلند از طریق کار
اتباع اتحادیه اروپا و منطقه اقتصاد اروپا حق زندگی و کار در هلند را بدون دریافت اجازه و نیاز به ویزا دارند. علاوه بر اتحادیه اروپا شهروندان کشورهای ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس نیز برای کار در هلند نیازی به کسب ویزا ندارند. اتباع سایر کشورها جهت کار در هلند باید در سفارت هلند یا کنسولگری کشور محل اقامت خود درخواست اجازه اقامت (MVV) کنند، سپس تا زمان تصمیم گیری در مورد برنامه، از مسافرت به کشورهای عضو شنگن خودداری کنند. مجوز کار مخصوص کارفرما است؛ شرکت باید نشان دهد که فرد متقاضی مجموعه خاصی از مهارت های لازم برای موقعیت شغلی را دارد و آنها قادر به ایجاد موقعیت شغلی برای شهروندان اتحادیه اروپا نبوده اند. اگر مجوز کار برای یک شرکت را دارید و بعد می خواهید شغل خود را تغییر دهید، به یک ویزای کار جدید احتیاج دارید. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار هلند شامل:

• دریافت نامه کارفرما در هلند

• ارائه گذرنامه و شناسنامه همراه با کپی

• عکس مناسب پاسپورت

• تمکن مالی برای مهاجرت و زندگی در هلند

• عدم سابقه کیفری

• گواهی پزشکی

• پرداخت هزینه ویزای کار هلند

قرارداد کاری در هلند
قوانین زیادی در هلند وجود دارد که کار و قراردادها را در هلند پوشش می دهد؛ حقوق قانونی، دستمزد و سایر شرایط شما با قرارداد شخصی شما تعیین می شود. قانون هلند مواردی از قبیل دوره های آزمایشی، تعطیلات، اخطار و اخراج، حداقل دستمزد ها، بهداشت و ایمنی و رفتار متقابل را در بر می گیرد. به یاد داشته باشید که قانون هلند به یک قرارداد کار کتبی احتیاج ندارد و در صورت توافق کلامی، قرارداد کار به وجود آمده است. با این حال توصیه می شود به عنوان یک مهاجر جهت جلوگیری از سوء استفاده قرار داد داشته باشید. قرارداد کاری در هلند به 2 صورت دائم و موقت می باشد.

قرارداد موقت: یک قرارداد با مدت زمان ثابت در پایان دوره مشخص شده در قرارداد کوتاهتر از شش ماه قرار داد موقت محسوب می شود. از اول ژوئن سال 2015، کارمندانی که دو سال برای همان کارفرما با قراردادهای موقت کار کرده اند، در صورت ادامه قرارداد کار، حق داشتن قرارداد دائمی را دارند.

قرارداد دائم: اگر کارفرما و کارگر در مورد مدت زمان کار توافق نکرده باشند، قرارداد کار برای مدت نامحدود در نظر گرفته می شود. همچنین در قرارداد های آژانس کاریابی، آژانس اشتغال کارفرمای قانونی شماست در حالی که برای شرکتی کار می کنید که از طریق آژانس کاریابی استخدام شده اید.

در قرارداد کاری باید:

• نام هر دو طرف ذکر شود.

• مکانی که کار انجام می شود موقعیت و ماهیت کارمند مشخص شود.

• زمان شروع کار و مدت کار در صورت انعقاد قرارداد ذکر شود.

• همچنین باید حقوق مربوط به تعطیلات، حق مرخصی، حقوق و دستمزد و ترتیب پرداخت، ساعات کار، حقوق بازنشستگی (در صورت وجود) یا توافق نامه کار جمعی نیز در قرار داد ذکر شود.

کاریابی در هلند و مهاجرت به هلند از طریق کار
جهت کار در هلند و اخذ اقامت هلند از طریق کار روش های مختلفی برای کاریابی وجود دارد. به طور خلاصه استفاده از اینترنت، شبکه های اجتماعی، آژانس ملی استخدام در هلند، روزنامه ها و مجلات، سایت ها و موسسات معتبر کاریابی در هلند می تواند جهت یافتن کار در هلند موثر باشد. شرکتهای هلندی معمولا سریع به درخواست شما پاسخ می دهند؛ اگر ظرف 3 تا 4 هفته پاسخی دریافت نکردید، در تماس با آنها دریغ نکنید. همچنین رزومه شما باید مطابق با استانداردهای کشور هلند باشد. همچنین دریافت مشاوره و استفاده از وکیل معتبر جهت انجام امور مهاجرتی و جلوگیری از اشتباهات سهوی ضروری است.

لذا در این راستا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با در اختیار داشتن وکیلان با تجربه و متخصص آماده راهنمایی شما در این زمینه و روش های مختلف مهاجرتی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *