هلند

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

افرادی که دارای سرمایه و به فکر مهاجرت به هلند هستند می توانند مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری را در دستور کار خود قرار دهند و اقامت این کشور را بدست بیاورند. کشور هلند یکی از کشورهای مدرن اروپاست و بازار کار در این کشور برای تجارت بازاری آزاد برای مهاجرین است. هلند عضو تجارت جهانیست و سرمایه گذاران به روش های مختلفی در هلند می توانند سرمایه گذاری کنند. البته استفاده از برخی از این روش ها مانند خرید ملک در هلند، امکان اخذ اقامت وجود ندارد؛ در هر صورت به عنوان یک سرمایه گذار در صورت رعایت شرایط سرمایه گذاری برای اخذ اقامت می توانید همراه با خانواده خود به کشور هلند سفر کنید و در این کشور اقامت یابید. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در رابطه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری راهنمای شما باشند و پاسخگوی سوالات شما باشند.

سرمایه گذاری در هلند و مهاجرت به هلند
بسیاری از کارآفرینان خارجی، هلند را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند زیرا این کشور یک محیط تجاری مناسب، یک سیستم مالیاتی ویژه برای سرمایه گذاری را ارائه می دهد و این کشور یک مقصد مشهور برای فعالیت های تجاری است. هلند با فراهم آوردن یک محیط پایدار اقتصادی و سیاسی و تعداد زیادی معاهده مالیاتی مضاعف به یکی از مراکز مالی مورد نیاز برای افتتاح یک سرمایه گذاری تبدیل شده است. این کشور یک چارچوب قانونی و مالیاتی را ارائه می دهد که هم برای سرمایه گذاران داخلی و هم خارجی جذاب می باشد. اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری برای کارآفرینان خارجی که آمادگی سرمایه گذاری در بازار هلند را دارند، امکان پذیر است. جدا از شرایط خاص سرمایه گذاری برای اجازه اقامت، متقاضی نیز باید شرایط عمومی را نیز رعایت کند؛ جهت سرمایه گذاری به طور کلی در سوئد شرایط زیر مورد نیاز است.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری: 1,250,000€ (یورو)
سرمایه گذاری: بدون محدودیت
نوع ویزا: ویزای سرمایه گذاری
زمان پردازش: 1 تا چند ماه
اقامت دائم هلند: پس از 5 سال
تابعیت هلند: پس از 5 سال در صورت درخواست

مزایای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری
هلند یکی از کشورهای پیشرفته و شناخته شده برای تجارت است و محیط بازار این کشور برای سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد. بازار سرمایه گذاری و سهام هلند به دلیل ثبات سیاسی و اقتصادی این کشور، سیستم حقوقی شفاف، مالیات پایین شرکتها و بازارهای سرمایه کارآمد از دیرباز سرمایه گذاران بین المللی را به خود جلب کرده است. با سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاران می توانند در عرض 5 سال اقامت دائم هلند را دریافت کنند و بدون نیاز به ویزای کار و یا مجوز در این کشور کار کنند. همچنین با دریافت اقامت دائم هلند سرمایه گذاران بدون نیاز به اجازه می توانند در کل منطقه شنگن سفر کنند و در هر جایی که می خواهند اقامت یابند. در اینجا از جمله مزایای سرمایه گذاری در هلند را ذکر کرده ایم:

• اخذ اقامت دائم هلند

• امکان مهاجرت به همراه اعضای خانواده به هلند

• امکان دریافت پاسپورت ارزشمند هلند

• ورود به بازار اتحادیه اروپا

• سرمایه گذاری با ریسک پایین و سود مناسب

• سرمایه گذاری در کشوری با نرخ بیکاری و تورم پایین

دلایل سرمایه گذاری در هلند و مهاجرت به هلند
در اینجا برخی از دلایل سرمایه گذاری در هلند برای سرمایه گذاری در این کشور و مهاجرت به هلند را شرح داده ایم:

براساس شاخص جهانی نوآوری (GII)، هلند در بین 126 کشور تخمین زده شده، در رتبه دوم قرار دارد. GII ابتکارات زیست محیطی، تجارت و زیرساخت ها را در رابطه با نوآوری اندازه گیری می کند. هلند همچنین متعهد به حفاظت از محیط زیست است و یک برنامه عالی برای کاهش انتشار CO2 تا 95٪ پیاده سازی کرده است.

امروزه، هلند رهبر صنعت در زیرساخت های انرژی باد است. با تکیه بر این منبع تجدید پذیر برای تامین نیازهای انرژی خود، هلند مترادف با آسیاب بادی محسوب می شود. براساس آمار اخیر ظرفیت باد هلند 3،431 مگاوات است که یکی از بالاترین امتیازات در اتحادیه اروپا است.

هلند موقعیتی استراتژیک مناسبی را فراهم می کند که در آن شرکت هایی در سراسر اروپا، آفریقا و خاورمیانه می توانند تجارت کنند. موقعیت آن به همراه زیرساخت های برجسته باعث می شود هلند مقصد بسیاری از کشورهای برای سرمایه گذاری باشد.

هلند به عنوان یكی از كشورهای برتر “تحت شبکه” از شهرت خوبی برخوردار است كه فرصت های نا محدودی را برای تجارت الكترونیكی و ارتباطات فراهم می كند. این کشور با سرمایه گذاری در جدیدترین سیستم های ارتباطی دیجیتال و اینترنت پر سرعت، پایه ای ایده آل برای توسعه بخش فناوری ایجاد کرده است.

رشد اقتصادی و سطح بالای زندگی باعث می شود هلند به یک بازار بی نظیر و مملو از فرصت های سرمایه گذاری متنوع تبدیل شود. مجموعه ای از شرکتهای موفق که سهام آنها طی چند سال اخیر رشد مثبت داشته است از شرکتهای بانکی و بیمه گرفته تا فروشندگان مواد غذایی و فناوری در هلند فعالیت دارند.

روش های سرمایه گذاری در هلند و مهاجرت به هلند
در حال حاضر روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در هلند وجود دارد که برخی از آنها موجب اخذ اقامت هلند می شود. در اینجا به طور خلاصه این روش ها را شرح داده ایم.

روش سرمایه گذاری/ امکان اخذ اقامت هلند
ثبت شرکت/ دارد
سرمایه گذاری مستقیم/ دارد
کارآفرینی/ دارد
از طریق خرید ملک/ ندارد
سرمایه گذاری در بورس و سهام/ ندارد

شرایط مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری
به طور کلی شرایط سرمایه گذاری جهت مهاجرت و اخذ اقامت هلند به شرح زیر هستند:

✓ سرمایه گذاری در یک شرکت یا موسسه هلندی حداقل باید €1،250،000 یورو باشد و امکان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای اهداف خصوصی وجود ندارد.

✓ سرمایه گذاری تجاری یا صندوق باید سبب رشد اقتصاد هلند باشد و در جهت مثبت حرکت کند بدین منظور، سرمایه گذاری توسط آژانس سازمانی هلند بر اساس سیستم امتیازات ارزیابی می شود.

✓ سرمایه وارد شده باید به حساب بانکی هلندی یا شعبه بانکی خارجی واقع در هلند واریز شود. علاوه بر این، باید از طریق روشهای قانونی سرمایه تولید شده باشد.

سیستم امتیاز که آژانس بر اساس آن ارزیابی خود را پایه گذاری می کند موضوعات زیر را در نظر می گیرد:

• ایجاد شغل های جدی ، حداقل 10 شغل ظرف 5 سال پس از سرمایه گذاری

• ایده های نوآورانه شرکت مانند حق ثبت اختراعات یا سرمایه گذاری در ایده های نو

• ارزش بالای غیر مالی شرکت

• میزان مدرک تحصیلی سرمایه گذار

• میزان تجربه کاری سرمایه گذار

ثبت انواع شرکت در هلند و سرمایه گذاری
همانطور که اشاره کردیم جهت سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاران می توانند در هلند شرکت خود را ثبت کنند و یا یک شرکت ثبت شده را خریداری کنند. نوع شرکت با توجه به فعالیت و میزان افراد شرکت کننده و سهام دار می تواند متفاوت باشد. هنگامی که تصمیم دارید یک تجارت در هلند را راه اندازی کنید، طیف گسترده ای از شرکت ها وجود دارند. به طور عمده دو دسته وجود دارد ساختارهای تجاری غیرقابل تلفیق و ساختارهای تجاری قابل تلفیق. صاحب یک ساختار تجاری غیر قابل تلفیق برای هرگونه بدهی ایجاد شده، مسئولیت پذیری خصوصی خواهد داشت؛ در حالی که یک ساختار تجاری قابل تلفیق، جدایی بین دارایی های خصوصی و تجاری را فراهم می کند. این مورد یکی از اصلی ترین دلایلیست که بیشتر کارآفرینان خارجی برای راه اندازی یک شرکت خصوصی هلندی را انتخاب می کنند.

انواع ساختارهای تجاری غیر قابل تلفیق:

• شرکت انحصاری

• مشارکت عمومی

• مشارکت محدود

• مشارکت تجاری، حرفه ای

انواع ساختارهای تجاری قابل تلفیق:

• شرکت محدود خصوصی (با مسئولیت محدود)

• شرکت محدود دولتی

• انجمن بیمه تعاون و تعاونی

• بنیادها

• انجمن

نکاتی درباره مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری
مشاورین ما در اینجا از جمله نکات قابل توجه برای سرمایه گذاری در هلند را شرح داده اند.

• هلند دارای پایین ترین نرخ مالیات در اروپا است که از 20% شروع می شود.

• برای معاملات بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، مالیات بر ارزش افزوده در هلند وجود ندارد.

• هلندی ها بیشترین تعداد معاهدات را برای جلوگیری از پرداخت مالیات مضاعف در سراسر جهان ارائه می دهند.

• شرکت های هلندی در تجارت جهانی (الکترونیکی) از شهرت شناخته شده ای برخوردار هستند.

• بیش از 90٪ هلندی ها انگلیسی صحبت می کنند و دومین زبان خارجی اسپانیایی و بعدی فرانسوی است.

• هلند دارای نیروی کار بسیار تحصیل کرده است. (رتبه سوم در سطح جهانی برای سطح آموزش)

• هلند فضای تجاری برجسته و خلاق بین المللی را ارائه می دهد.

• این کشور با ارائه یک فضای حقوقی و سیاسی بسیار پایدار و همچنین روابط بین المللی عالی، از کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند.

کشور هلند چشم اندازهای بسیار مطلوبی را برای مهاجرت کاری به هلند یا سرمایه گذاری در این کشور ارائه می دهد، شرکت های هلندی به دلیل راه حل ها و ایده های نوآورانه، پیشگام و کارآمد، مشهور هستند. جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا دیگر روش ها مشاورین و وکیلان با تجربه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند راهنمای شما باشند. جهت ارتباط با ما می تواند بخش تماس با ما را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *