سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مطمئن مهاجرتی به سوئد، مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری است. سوئد یکی از کشورهای پیشرفته واقع در شمال اروپا و اسکاندیناوی است و با توجه به نیروی کار ماهر، قوانین مناسب برای تجارت آزاد، نرخ بیکاری پایین و اقتصاد یک مکان بسیار خوب برای سرمایه گذاری به شمار می رود. همچنین سوئد به دلیل امنیت بالا و کیفیت خوب زندگی در آن یکی از کشورهای محبوب برای زندگی و مهاجرت است. مردم سوئد به طور کلی برای کار بسیار منظم و مقرراتی هستند و قوانین واضحی در رابطه با سرمایه گذاری و کار در سوئد دارند. توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در هر کشور خارجی می تواند ریسک هایی را به همراه داشته باشد لذا توصیه می کنیم برای انجام این کار با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کنید و وکیلی را برای خود داشته باشید.

سرمایه گذاری در سوئد و مهاجرت به سوئد
سوئد پیشرو در صنعت و فناوری و یک کشور بسیار پیشرفته است. حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در سوئد 10000€ (یورو) می باشد. این کشور دارای سطح بالایی از زندگی در کل جهان و سابقه ای قابل تأمل از زیرساخت ها است. همچنین پاسپورت سوئد یکی از با ارزش ترین پاسپورت ها در جهان بوده و تهیه آن با استفاده از سرمایه گذاری در سوئد ممکن می باشد. سوئد قوانین مهاجرتی بسیار دقیقی دارد و ممکن است درخواست شما به هر دلیلی رد شود و نیاز به متخصصین و مشاورین حرفه ای دارد. به صورت کلی مهاجرت آن هم از نوع سرمایه گذاری بایستی محتاطانه عمل گردد چرا که شکست در آن خطرات مالی زیادی به همراه دارد. جهت سرمایه گذاری به طور کلی در سوئد شرایط زیر مورد نیاز است:

✓ حداقل مبلغ سرمایه گذاری: 100،000 یورو

✓ سرمایه گذاری: بدون محدودیت

✓ نوع ویزا: ویزای تجاری و اجازه اقامت طولانی مدت

✓ زمان پردازش: 3 تا 4 هفته

✓ اقامت دائم: بعد از 5 سال زندگی مستمر در سوئد

✓ تابعیت سوئد: دریافت پس از 5 سال زندگی در سوئد

مزایا و معایب سرمایه گذاری در سوئد
به طور کلی سرمایه گذاری در سوئد دارای مزایا و معایبی است. با سرمایه گذاری در سوئد می توانید ویزا و پاسپورت این کشور را که جزو 5 پاسپورت برتر جهان است بدست بیاورید؛ همچنین تجربه زندگی در سوئد بسیار لذت بخش است چرا که سوئد یک کشور پیشرفته با رفاه و امنیت بسیار بالا می باشد. علاوه بر این در سوئد تبعیض نژادی، جنسیتی و عقیده ای غیر قانونی است و لذا این کشور برای مهاجرین کشورهای مختلف جهان به سوئد بسیار مکان مناسبی است. به طور کلی مزایا و معایب سرمایه گذاری در سوئد در زیر آمده است.

مزایا/ معایب
کشوری پیشرفته با تکنولوژی بالا/ عدم دریافت اقامت سوئد از طریق خرید ملک
زیرساخت ها و فضای مناسب برای سرمایه گذاری/ بازار مسکن ملتهب
دسترسی به تجارت آزاد در اسکاندیناوی/ مقررات سخت در باب حمایت از کارگران
اخذ اقامت سوئد/ نرخ بالای مالیات بر درآمد شرکت ها و افراد
امکان استفاده از ویزای همراه برای خانواده/ سختی ایجاد کسب و کار
اقتصاد قوی و نیروی کار ماهر/

روش های سرمایه گذاری در سوئد و مهاجرت به سوئد
به صورت کلی روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری در سوئد وجود دارد اما بایستی ببینید که کدام روش منجر به مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت دائم می گردد. به طور کلی طبق قوانین سوئد مهاجران می توانند با ایجاد کسب و کار در سوئد اقامت این کشور را دریافت کنند. ایجاد کسب و کار در سوئد را می توان از طریق ثبت شرکت در سوئد و یا خرید سهمی از شرکت انجام داد. علاوه بر این می توانید در سوئد ملک خریداری کنید و با آن مشغول به سرمایه گذاری شوید، اما این سرمایه گذاری در سوئد منجر به اخذ اقامت سوئد نمی شود. به طور کلی بازار مسکن و ملک در سوئد ملتهب است و برای سرمایه گذاری بهتر است روش های دیگر را انتخاب کنید. راه های سرمایه گذاری در سوئد به طور خلاصه به شرح زیر است:

✓ از طریق ثبت شرکت در سوئد

✓ از راه خرید سهم شرکت ثبت شده

✓ از روش خرید ملک

✓ از طریق خرید اوراق و سهام

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در سوئد ثبت شرکت در سوئد است چرا که در این حالت فرد هم کسب و کار خود را راه می اندازد هم به عنوان سرمایه گذار در سوئد تلقی می گردد. متقاضیانی که قصد دارند یک تجارت در سوئد راه ‌اندازی کنند موظفند به دولت سوئد نشان دهند که از سرمایه کافی برای اداره این تجارت برخوردار هستند و همچنین بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود برای حداقل 2 سال از طریق یک کسب و کار دقیق دارند. به همین ترتیب فرد سرمایه گذار بایستی مبلغ 200،000 کرون برای خود، 100،000 SEK برای همسر و 50،000 SEK برای هر فرزند همراه داشته باشد. همچنین مبلغ حداقل 100000€ برای ایجاد کسب و کار مورد نیاز است. در اینجا انواع شرکت هایی که می توانید در سوئد ثبت کنید شرح داده شده اند:

نوع شرکت/ توضیح
شرکت انحصاری/ همانطور که از نام آن پیداست شرکتی انحصاری است و تمامی موارد شامل مالیات و بیمه تماما توسط متقاضی بایستی پرداخت شود.
با مسئولیت محدود/ تمامی موارد محدود به حساب شرکت است و به حساب شخصی فرد متقاضی ارتباطی پیدا نمی کند. حداقل مبلغ برای ثبت آن 50000 کرون است.
شرکت تعاونی/ با همکاری چندین نفر ثبت می گردد و دارای هیئت مدیره و مدیرعامل است. مالیات بر سود در آن تعلق نمی گیرد و مالیات به میزان سهام شرکت است.
موسسه اقتصادی/ همانند ثبت شرکت است اما نیازی به ثبت نام تجاری ندارد.

روند ثبت شرکت و سرمایه گذاری در سوئد
بیشتر سرمایه گذاران خارجی که در کشور سوئد شغلی را راه اندازی کرده اند، برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود آغاز می کنند. قانون سوئد مدتهاست که شرکتهای با مسئولیت محدود را با داشتن یک مالک تنها پذیرفته است. شرکتی که افتتاح می شود باید یک هیئت مدیره را منصوب کند و در صورت نیاز رئیس و مدیرعامل را منصوب کند. مدیر عامل باید عضو شورای حکومتی سوئد باشد یا دارای اقامت دائم در سوئد باشد و مسئولیت پرداخت مالیات به آژانس مالیاتی سوئد را به طور مرتب از طرف شرکت پرداخت کند. شرکت ها و شعب با مسئولیت محدود برای تعیین یک حسابرس و رعایت مقررات حسابداری سوئد موظف هستند. یک شرکت با مسئولیت محدود باید حساب های سالانه خود را به اداره سوئد ارسال کند. سرمایه گذار باید بیزینس پلن برای پروژه و یک نسخه از گذرنامه معتبر ارائه کند.

همچنین این شرکت باید حساب بانکی را در هر بانک سوئدی باز کند و سرمایه مورد نیاز را به طور کامل واریز کند؛ واریز باید توسط بانک منتخب تأیید شود. گواهی سرمایه گذار را از بانکی که سرمایه واریز کرده است دریافت کنید و شرکت را در ثبت نام تجاری به عنوان یک شرکت در سوئد ثبت کنید. دریافت مجوز در شرایط عادی از 15 تا 30 روز کاری طول می کشد. مقامات سوئد باید از جدی بودن شرکت اطمینان یابند و این که یک سال پس از آغاز فعالیت این شرکت واقعی بوده است یا خیر. اگر یک سرمایه گذار بخواهد خود شرکت را در سوئد اداره کند، می تواند شاغل باشد و حق دارد حقوق ماهیانه ای بگیرد که طبق قانون حقوق سوئد قابل اجرا باشد و می تواند به انجمن کارمندان سوئد بپیوندد؛ سرمایه گذار می تواند برای اجازه اقامت اقدام کند و پس از 5 سال می تواند تابعیت سوئد را درخواست کند.

درباره مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری
توجه داشته باشید که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سوئد و یا خرید اوراق قرضه و سهام دولتی در سوئد منجر به اخذ اقامت دائم سوئد نمی گردد و فقط راهی برای سرمایه گذاری بدون اقامت می باشد. سرمایه گذاران از طریق ثبت شرکت و یا خرید شرکت می توانند با استفاده از ویزای همراه برای مهاجرت همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام کنند آن هم به شرطی که توانایی مالی برای زندگی آنان در سوئد داشته باشند. علاوه بر این سرمایه گذاران بایستی حداقل 2 سال تجربه کاری در طی 5 سال گذشته باشند؛ همچنین آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی و سوئدی می تواند در دریافت ویزای تجاری سوئد موثر باشد. شایان ذکر است برای سرمایه گذاری در سوئد و مهاجرت از این طریق نیازی به ارائه مدرک تحصیلی عالی در این باب نخواهد بود.

توجه داشته باشید که هزینه زندگی در سوئد به طور کلی بالاست و سرمایه گذاران بایستی این مورد را به خوبی بررسی کنند. چنانچه برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا دیگر طرق نیازمند راهنمایی و مشاور هستید می توانید بر تجربه و دانش متخصصین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اتکا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *