کانادا

مصاحبه حضوری سفارت کانادا

کانادا دومین کشور پهناور جهان امروزه به دلیل کیفیت خوب زندگی، قوانین مناسب علی الخصوص برای مهاجرین، سطح آموزشی بالا و موارد دیگر به یکی از پر طرفدارترین نقاط به خصوص برای ایرانیان جهت مهاجرت تبدیل شده است. این کشور که یکی از ده اقتصاد برتر جهان به شمار می رود به دلیل نزدیکی به آمریکا و گستردگی روابط این دو کشور سبب شده که بزرگترین رابطه اقتصادی بین دو کشور را رقم بزنند. سطح بالا و کیفیت خوب زندگی و مهاجر پذیر بودن کانادا باعث شده مهاجرین زیادی از طریق مختلف هر سال وارد این کشور شوند و به زندگی در سطحی بالا ادامه دهند و از مزایای زندگی در این کشور بهره ببرند. همچنین این کشور از نظر نظام آموزشی در جایگاه رفیعی قرار دارد و سطح بالای دانشگاه های این کشور دانشجویان خارجی زیادی را به خود جذب کرده است.

در حال حاضر روش های مختلفی مانند مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، مهاجرت کاری و … برای کسب اقامت دائم این کشور وجود دارد که هر کدام از این روش ها مدارک مورد نیاز خود را می خواهد؛ این مدارک باید به سفارت کانادا ارسال شود و در صورت لزوم مصاحبه حضوری سفارت کانادا نیز انجام گیرد. توجه داشته باشید که رعایت نکات لازم و کلیدی برای داشتن یک مصاحبه موفق از موارد قابل توجه می باشد چرا که در صورت داشتن شرایط و مدارک نیز افرادی بوده اند که به دلیل انجام مصاحبه بد درخواست آنها رد شده است. تیم ما موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با افتخار و تجربه فراوان موارد لازم برای حضور در سفارت کانادا و انجام یک مصاحبه موفق را در این نگارش برای شما عزیزان شرح داده ایم.

دلایل مصاحبه حضوری در سفارت کانادا
یک مصاحبه حضوری و شخصی ممکن است به اختیار مقامات و افسران مهاجرت در سفارت کانادا برگزار شود. مصاحبه جنبه مهمی برای پذیرش هرگونه درخواست جهت اخذ اقامت دائم یا موقت دارد که با انجام یک مصاحبه خوب شانس پذیرش شما به شدت بالا خواهد رفت و روند کار آن طور که متقاضی می خواهد پیش خواهد رفت. مصاحبه های شخصی ممکن است به دلایل مختلف، از جمله روشن شدن مسائل مبهم یا تأیید صحت اطلاعات در برنامه هایتان برای اداره امور مهاجرت فدرال کانادا انجام شود. از جمله موارد دیگر که نیاز به انجام مصاحبه حضوری در سفارت کانادا دارد می توان به تکمیل اطلاعات ناقص، رسیدگی به نگرانی هایی که ممکن است افسر با توجه به صحت اطلاعات و یا اسناد ارائه شده داشته باشد و یا رسیدگی به مصاحبه های لغو شده یا ناقص انجام شده اشاره کرد.

عدم نیاز مصاحبه حضوری در سفارت کانادا
در طی مصاحبه، ممکن است فقط اسناد و مدارک اضافی و مورد نیاز مورد بررسی قرار گرفته و از متقاضی خواسته شود تا اطلاعات ارائه شده در برنامه کتبی را ارائه دهد. معیارهای انتخاب تحت سه ضابطه مهاجرت اقتصادی سیستم فدرال اکسپرس اینتری کانادا، مشخص و هدفمند شده اند. در نتیجه، یک افسر مهاجرت اغلب می تواند صلاحیت های متقاضی را تنها بر اساس اطلاعات و اسناد ارائه شده برای پشتیبانی از برنامه ارزیابی کند. در چنین مواردی، از انجام مصاحبه حضوری به طور کلی چشم پوشی می کنند. ارسال کامل تمامی مدارک و اسناد لازم مورد نیاز این سفارت می تواند شانس چشم پوشی از مصاحبه را به حداکثر برساند و متقاضی را از استرس و فشار انجام مصاحبه حضوری برهاند.

تعیین وقت سفارت کانادا
به صورت کلی دو راه برای تعیین وقت از سفارت کانادا وجود دارد یکی تعیین وقت به صورت حضوری و دیگری تعیین وقت سفارت به صورت مجازی. در نظر داشته باشید که سفارت کانادا در ایران وجود ندارد بنابراین برای پیگیری حضوری امور خود باید به سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و … بروید. در تعیین وقت به روش حضوری باید تمامی مدارک مهر شده را با خود به سفارت ببرید و به صورت حضوری درخواست خود را انجام دهید و با گرفتن شماره و در نهایت ایمیل از وقت حضور مجدد در سفارت برای انگشت نگاری و مصاحبه مطلع شوید. در روش انلاین نیز با مراجعه به سایت سفارت کانادا و ثبت نام و ارسال تمامی مدارک به صورت مجازی منتظر اعلام سفارت خواهید شد و با گرفتن وقت به سفارت برای مراحل بعدی حضور پیدا خواهید کرد. کشور ترکیه به دلیل نزدیکی و هزینه مناسب رفت و آمد برای انجام امور مربوط به سفارت کانادا توصیه می شود.

سفارت کانادا در استانبول ترکیه
آدرس: Consulate General of Canada 209 Buyukdere Caddesi Tekfen Tower Levent 4, Istanbul, 34394, Turkey
تلفن: 90-212-385-9700
فکس: 90-212-357-1000
ایمیل: ISTBL-CS@international.gc.ca
سفارت کانادا در آنکارا ترکیه
آدرس: Cinnah Caddesi No: 5806690, Cankaya, Ankara, Turkey
تلفن: +90 (312) 409 27 00
فکس: +90 (312) 409 27 12
ایمیل: ANKRA@international.gc.ca

رعایت نکات مهم در مصاحبه حضوری
مصاحبه برای مهاجرت به کانادا می تواند از دشوارترین بخش های مراحل درخواست باشد. به خاطر داشته باشید که فرایند مصاحبه به منظور تأیید اطلاعات مربوط به درخواست شما و آزمایشی برای آنچه که شما در مورد کانادا می دانید طراحی شده است. در حالی که گذراندن مصاحبه مهاجرت برای موفقیت شما بسیار مهم است، سعی کنید بیش از حد در مورد آن استرس نداشته باشید و مواردی که بیان می شود را در خاطر داشته باشید. حتما تمامی مدارک لازم را برای مصاحبه بیاورید؛ قبل از ورود به مصاحبه، بررسی کنید که تمام مدارکی که به شما گفته شده است را همراه داشته باشید. همچنین، محل مصاحبه را چندین بار چک کنید و حتماً یک یا دو ساعت زودتر به محل مصاحبه برسید.

ارتباط خوب در طول مصاحبه برای شما بسیار ضروری است. وقتی از شما سؤال شد به به دقت به سؤالات گوش فرا دهید. در صورت عدم درک سوالت به دلایل لهجه آمریکایی و … از مصاحبه کننده در نهایت آرامش و احترام بخواهید که سوالات را تکرار کند، و هنگام پاسخ، حتماً با صراحت و اطمینان کامل صحبت کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که برای مصاحبه خود از لباس مناسب و تمیز استفاده کنید و ظاهری آراسته داشته باشید و از پوشیدن لباس های بسیار غیر معمول و ظاهر و مدل موی عجیب بپرهیزید چرا که نیازمند برداشت خوب افسران سفارت خواهید بود. در نهایت، از پیش در مورد پاسخ های خود به سؤالاتی که ممکن است مصاحبه کننده ها از شما بپرسند فکر کنید. اطلاعات مربوط به برنامه خود را مرور کنید و به این فکر کنید که چرا می خواهید به کانادا حرکت کنید و آنچه را که به عنوان چالش می بینید چیست.

سوالات متداول در مصاحبه حضوری سفارت کانادا
معمولا در مصاحبه سوالات متداولی پرسیده می شود. توجه کنید که ممکن است یک سوال در زمان های متفاوت چندین بار پرسیده شود تا صداقت پاسخگویی شما بررسی شود. سوالات زیر از نمونه سوالات رایج و متداول در مصاحبه حضوری در وقت سفارت کانادا می باشد:

• به نظر شما بزرگترین چالش مهاجرت به کانادا چیست؟

• آیا در تهیه برنامه خود از کمک شخص دیگری استفاده کرده اید؟

• چرا می خواهید به کانادا بروید؟

• دیدگاه های مذهبی شما چگونه است؟

• اگر نتوانستید شغلی در کانادا پیدا کنید چه کار می کنید؟

• آیا تاکنون از نام دیگری غیر از نام فعلی خود استفاده کرده اید؟

• دوست دارید در اوقات فراغت چه کاری انجام دهید؟

• چه سفرهای خارج از کشوری را رفته اید؟

• آیا تاکنون به دلیل بیماری شدید روحی یا جسمی یا هرگونه اختلال مزمن تحت معالجه قرار گرفته اید؟

• در مورد خودتان به ما بگویید.

• چرا شما می خواهید کشور خود را ترک کنید؟

• چرا تصمیم گرفتید به این شهر بروید؟

• از توانایی های تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه (صحبت کردن، خواندن، نوشتن) چقدر اطمینان دارید؟

• منبع درامد شما چیست؟

• آیا به برنامه ریزی و پلن خود شک دارید؟

• شما می خواهید در کانادا چه کار کنید و هدف شما چیست؟

سوالات متداول درباره همسر در مصاحبه حضوری
توجه داشته باشید که حتماً صادق و روشن باشید؛ اگر به نظر برسد که اطلاعات نادرست یا مدارک تقلبی را به افسران سفارت ارائه داده اید، ممکن است منجر به رد شدن ویزای کانادا شما شود. پس به سؤالات همانطور که در برنامه فعلی شما است پاسخ صحیح دهید. برای راهنمایی و اطمینان از اینکه در برنامه خود اشتباه نکنید، یک وکیل مهاجرت استخدام کنید. همچنین اگر در حال تهیه مصاحبه برای اعانت همسر خود هستید، ممکن است از شما سؤالاتی از قبیل سوالات زیر پرسیده شود.

• چه زمانی، کجا و چگونه همسرتان را ملاقات کردید؟

• کی ازدواج کردید؟

• حقوق همسرتان چقدر است؟

• آیا یک حساب بانکی مشترک دارید؟ اگر چنین است، کدام بانک؟

• آیا در کانادا اقوام دارید؟ اگر چنین است، کجا؟

• عروسی شما کجا برگزار شد؟

سوالات متداول درباره تحصیل در مصاحبه سفارت
چنانچه برنامه مهاجرت شما تحصیل در کانادا باشد سوالات زیر ممکن است از شما پرسیده شود:

• چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید؟

• در کدام دانشگاه ثبت نام خواهید کرد؟ چرا؟

• برای کدام دوره و برنامه تحصیلی به کانادا می روید؟

• چرا این دوره تحصیلی را انتخاب کردید؟

• چگونه برای تأمین بودجه تحصیلات خود برنامه ریزی می کنید؟

• قصد دارید در حین تحصیل کجا بمانید؟

توجه داشته باشید مواردی مانند نقص مدارک، تاخیر در مصاحبه، استرس زیاد، ظاهر نامناسب، عدم صداقت در پاسخگویی و مواردی از این دست احتمال عدم قبولی شما را افزایش می دهد. مشاورین و وکیلان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر تجربه و دانش خود آماده مشاوره و همکاری در زمینه مهاجرت به کانادا از طرق مختلف و اخذ پاسپورت کانادایی برای شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *