ترکیه

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه یک جمهوری ریاستی با پارلمان واحد است که بیش از 82 میلیون نفر جمعیت و 783 هزار و 562 کیلومتر مربع مساحت دارد. اطلاع از مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه برای متقاضیان مهاجرت به این کشور اهمیت بسیاری خواهد داشت زیرا امر مهاجرت باید با دقت و تامل فراوان انجام شود. به دلیل کیفیت زندگی بالاتر و شرایط اقتصادی بهترین کشور و همچنین فاصله نزدیک ترکیه با ایران در سال های اخیر موضوع مهاجرت به ترکیه بسیار داغ شده است.

واحد پول این کشور لیر ترکیه است و پایتخت این کشور متمدن و در حال توسعه شهر توریستی استانبول میباشد که سالانه گردشگران زیادی را جذب میکند. ترکیه با توجه به منطقه حساس جغرافیایی یک موقعیت عالی برای ترانزیت کالا و انرژی محسوب میشود که سرمایه گذاران زیادی را سالانه برای سرمایه گذاری در این کشور ترغیب می کند. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و تنظیم شده است.

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه
یکی از مهم ترین مباحث برای بررسی یک کشور به عنوان گزینه مهاجرت دائمی بحث بازار کار و میزان درآمد در کشور مقصد می باشد؛ ترکیه در سال های گذشته برای حل معضل بیکاری مهاجران خواستار کار بسیاری را جذب کرد که باعث رونق اقتصاد ترکیه بهبود وضعیت بازار کار در این کشور شدند. صدور ویزای کار و اقامت موقت ترکیه برای مهاجران و امکان دریافت اقامت دائم با گذشت هشت سال زندگی در این کشور از جمله مزایای مهاجرت کاری به ترکیه است.

آمارها ترکیه را از اوایل سال 2005 تا سال 2017 با رشد 34% در زمینه اقتصاد تولید و فناوری و تکنولوژی نشان می دهند که این موضوع برای مهاجرت به ترکیه یک مزیت محسوب می;شود. یکی از معایب مهاجرت به ترکیه تراکم جمعیت بالا به خصوص در شهرهای مهم این کشور مانند استانبول می باشد که ممکن است آزار دهنده باشد.

در بحث مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه به عنوان یک عیب بزرگ می توان به انحصار تحصیل رایگان به زبان ترکی در دانشگاه های این کشور اشاره کرد؛ دانشجویان انگلیسی زبان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید هزینه تحصیل بپردازد و حتی تحصیل در کالج های خصوصی این کشور گران تر می باشد. از جمله مزایای تحصیل در ترکیه می توان به عدم نیاز صدور ویزا برای ایرانیان اشاره کرد که در سال های گذشته طبق توافقنامه های دو جانبه به امضا رسیده است.

مزایا و معایب کار برای مهاجرت به ترکیه
کار در کشور ترکیه برای مهاجران مجموعه ای از مزایا و معایب را به همراه دارد که قبل از تصمیم قطعی برای مهاجرت و کار در ترکیه باید به آن ها توجه کرد. در لیست زیر به طور خلاصه معایب و مزایای کار در کشور ترکیه را برای علاقه مندان مهاجرت به ترکیه شرح داده ایم:

معایب کار در ترکیه
• دستمزد بسیار پایین کارگران و کارمندان در این کشور

• میزان ساعت کاری طولانی 10 الی 12 ساعت در روز

• عدم وجود امنیت شغلی برای افراد غیر متخصص

مزایای کار در ترکیه
✔ کاهش نرخ بیکاری سالانه و جذب نیرو در انواع مشاغل تخصصی و عمومی

✔ امکان آموزش مشاغل تخصصی برای بازگشت و کار در ایران

✔ امکان صدور مجوز اقامت دائم برای کارگران ماهر و متخصص

✔ حمایت نسبی دولت از کار آفرینان دارای ایده سودآور تجاری

نکته قابل توجه که می توان به عنوان یک مزیت مهاجرت به ترکیه از آن یاد کرد دریافت جواز اقامت و تحصیل برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال متقاضی می باشد. مهاجرت به اروپا از طریق ویزای ترکیه بسیار ساده تر از ویزای ایران می باشد و افرادی که قصد دارند در آینده ویزای اقامت شنگن دریافت کنند می توانند به ترکیه به عنوان یک بستر مهاجرتی نگاه کنند.

مزایا و معایب سرمایه;گذاری برای مهاجرت به ترکیه
از جمله مزایای سرمایه گذاری و اخذ اقامت کشور ترکیه می توان به حداقل مبلغ 250 هزار دلار آمریکا برای اخذ اقامت ترکیه اشاره کرد که در مقایسه با کشورهای اروپایی مبلغ کمتری می باشد. امکان افتتاح حساب در بانک های کشور ترکیه و جوایز ثبت نام فرزندان در مدارس ترکیه از دیگر مزایای مهاجرت به ترکیه و سرمایه گذاری در این کشور می باشد. امنیت سرمایه گذاری در این کشور در سال های اخیر توسط توافق نامه های دو جانبه ای که میان ایران و ترکیه به امضا رسید افزایش چشم گیری داشته است. طی توافق نامه حفاظت از سرمایه گذاری ایرانیان در ترکیه امکان مصادره اموال سرمایه گذاران ایرانی مگر در موارد استثنا و با حکم قانون و طی مراحل قضایی وجود نخواهد داشت. از دیگر مزایای مهاجرت به ترکیه و سرمایه گذاری در این کشور می توان به پرداخت مالیات واحد تنها در یکی از دو کشور اشاره کرد.

مزایای اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه
در بحث مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه و دریافت پاسپورت این کشور باید به مزایای زیر اشاره کرد که برخی از آن ها به تنهایی می تواند هدف افراد برای مهاجرت به ترکیه باشد:

• فرآیند درخواست تا دریافت پاسپورت و تابعیت کشور ترکیه کمتر از 3 ماه زمان می برد.

• با دریافت پاسپورت ترکیه می توانید به 148 کشور جهان بدون نیاز به روادید سفر کنید.

• برای دریافت پاسپورت و اقامت ترکیه شرط حضور در این کشور وجود ندارد.

• پاسپورت کشور ترکیه جزو 30 پاسپورت برتر جهان شناخته می شود.

• با دریافت پاسپورت ترکیه تمام اعضای خانواده شما از خدمات درمانی رایگان برخوردار خواهند شد.

• دریافت تابعیت کشور ترکیه تابعیت قبلی افراد و خانواده آن ها را از بین نمی برد.

• خدمت سربازی برای افرادی که تابعیت خود را از طریق سرمایه گذاری در ترکیه به دست می آورند اجباری نیست.

• امکان سفر به کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و پیمان شنگن بدون نیاز به روادید وجود دارد.

• با تسلط به زبان ترکی می توانید در دانشگاه های این کشور به صورت رایگان تحصیل کنید.

• امکان مهاجرت به این کشور از راه های مختلف مانند ازدواج، تحصیل و سرمایه گذاری خرید ملک وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ترکیه یا شرایط اخذ اقامت و تابعیت ترکیه با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ کارشناسان ما با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی شما را تا رسیدن به سرزمین دلخواهتان همراهی و راهنمایی می;کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *