چین

مزایا و معایب زندگی در چین

در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب زندگی در چین را برای شما اراوه کنیم. زندگی در چین تقریباً همان موارد مثبت و منفی زندگی در هر جای دیگر دنیا را دارد. در سال های اخیر، تعداد مهاجران ساکن در چین بسیار افزایش یافته و بسیاری از آن ها فکر می کنند که مزایای یان کشور بیشتر از موارد منفی است. در حالی که برخی از افراد استدلال می كنند كه زندگی در یك كشور خارجی نمی تواند آنچنان شگفت انگیز باشد، کسانی كه كار و زندگی در چین را انتخاب كرده اند به این نتیجه رسیدند كه زندگی در جای دیگری را انتخاب نمی كنند. افراد به دلایل مختلفی مهاجرت و زندگی در کشورهای دیگر را انتخاب می کنند؛ اینکه آیا زندگی در چین ارزش آن را خواهد داشت یا نه به هر شخص بستگی دارد.

مانند هرجای دیگر، چین در حال افزایش هزینه هاست و هیچ کس نمی داند چه زمانی این افزایش هزینه ها متوقف می شود. بنابراین، شما باید آماده باشید که اجاره خود را افزایش دهید، هزینه غذا را بیشتر بپردازید و هزینه بیشتری را نیز برای پرداخت خدماتی داشته باشید که از زمان انتقال به چین قبلاً استفاده کرده اید.

مزایای زندگی در چین
برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور چین را دارند، بی تردید، مزایای این کشور یکی دلایلی است که می خواهند در این کشور زندگی کنند. چین چهارمین کشور وسیع جهان می باشد و از نظر آب و هوا از منطقه ای به منطقه دیگر تفاوت دارد؛ از بزرگترین ویژگی هایی که این کشور دارد، می توان به چهار فصل بودنش اشاره کرد. کشور چین، رشد اقتصادی بالایی دارد و به عنوان سریع ترین اقتصاد درحال رشد در جهان شناخته شده است. یکی دیگر از مزیت هایی که این کشور دارد این است که نیروی کار بسیار عظیم دارد؛ چیزی حدود 800 میلیون نفر. از مهمترین مزایای زندگی در چین به برخی از آن ها اشاره می کنیم و هر مورد را به طور کامل توضیح خواهیم داد:

• فرهنگ و زبان منحصر به فرد چین

• زندگی ارزان در چین

• راحتی و دسترسی به طیف وسیعی از خدمات در چین

• تنوع زیاد غذاها در چین

• امنیت در چین

• حمل و نقل عمومی عالی در چین

فرهنگ و زبان منحصر به فرد چین
ممکن است شما هدف یادگیری دقیقتر فرهنگ ها و زبان ها را داشته باشید تا بتوانید در یک فرهنگ خاص متخصص شوید. این امر زمانی امکان پذیر است که در درون کشور چین زندگی کنید. تصور کنید که به اندازه کافیزبان رسمی چین ماندارین یاد می گیرید تا بتوانید به راحتی در یک رستوران یک وعده غذایی به آن زبان سفارش دهید یا در بازارهای محلی درمورد قیمت چانه بزنید. این فرهنگ برای شما یک تجربه چشم نواز خواهد بود، در عین حال به شما اجازه می دهد درمورد تاریخ و فرهنگ چین اطلاعات جامع تری بدست آورید.

زندگی ارزان در چین
بسته به منطقه و شهری که در آن زندگی می کنید، زندگی در چین بسیار ارزان است. این امر به ویژه هنگامی صادق است که شما شغلی داشته باشید که اجاره خانه شما توسط کارفرمای شما پرداخت شود یا به آن یارانه تعلق گیرد. حتی اگر هر ماه نیاز به پرداخت اجاره خود داشته باشید، بازهم خواهید فهمید که پول کافی برای بیرون رفتن برای غذا خوردن و سفر به مکان های دیدنی، کافی است.

راحتی و دسترسی به طیف وسیعی از خدمات در چین
وقتی در چین زندگی می کنید، از راحتی و دسترسی به خدماتی برخوردار هستید که به نظر می رسد تنها ثروتمندان در خانه خود دارند. به عنوان مثال، شما می توانید به رستوران در هر زمان که ممکن است سفارش غذا دهید، این تقریباً یک برنامه روزانه برای بسیاری از جوانان چینی است. می خواهید سطح زندگی خود را بالا ببرید؟ هر از گاهی انجام ماساژ و یا عضویت یک ساله در سالن بدنسازی در چین با درآمد بیشتر مهاجران بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر این، شما به راحتی می توانید کسی را بیاورید که خانه شما را تمیز کند یا مواد غذایی سفارش دهد و آن ها را تحویل بگیرد؛ یا اینکه برای شما لباس بدوزد که هزینه آن بسیار کمتر از خرید آن از طریق فروشگاه عادی می باشد.

تنوع زیاد غذا ها در چین
در چین صحبت از غذا بسیار متنوع است و می توانید هنگام حضور در آنجا غذاهای مختلف محلی را بخورید. تصور کنید یک شب در هونان یا دونگبی و در شب دیگر تایوانی یا تبتی را سرو کنید. بهترین قسمت این است که غذاهای بین المللی زیادی نیز در تمام شهرها موجود است، بنابراین شما همیشه به غذای مکزیکی، هندی، ایتالیایی یا فرانسوی مورد علاقه خود دسترسی خواهید داشت.

امنیت در چین
چین در مقایسه با سایر کشورها کاملاً ایمن است زیرا تنش نژادی آنچنان زیاد نیست که در بسیاری از مناطق دیگر جهان برجسته باشد. مردم محلی نیز خارجی ها را بسیار قبول دارند زیرا آنها می دانند که این افراد خارجی در منطقه سخت تلاش می کنند تا خدمتی ارائه دهند که در غیر این صورت نمیتوانند در این کشور زندگی کنند. در چین نیز هیچ حق اسلحه ای وجود ندارد، بنابراین احتمال اینکه یک فرد مسلح در خیابان ها باعث کشته شدن مردم شود بسیار کم است.

حمل و نقل عمومی عالی در چین
حمل و نقل در چین شگفت انگیز است؛ این امکان را به شما می دهد تا در در کمترین زمان ممکن به راحتی از شهری به شهر دیگر سفر کنید. راه آهن بیش از یکصد و چهار کیلومتر مسیر دارد و بیست و دو هزار کیلومتر آن برای راه آهن سریع السیر است، استفاده از خطوط راه آهن در هر نقطه از چین، از جمله مناطق کوهستانی دور امکان پذیر است. سوار شدن به یک اتوبوس از طریق شهر شما را به سرعت به جایی که می خواهید می رساند بدون اینکه نگران راه رفتن در آنجا یا گم شدن باشید. مترو گزینه بسیار بهتری برای سفر در شهرها است، زیرا می توانید با زمان کمتری نسبت به اتوبوس به جایی بروید.

معایب زندگی در چین
یکی از معایب زندگی در چین غذاهای این کشور می باشد؛ درست است که رستوران های بین المللی زیادی در این کشور وجود دارد، اما اگر بخواهید در یک شهر کوچک زندگی کنید، کمیاب و حتی نایاب می باشد. یکی دیگر از معایبی که در زندگی در چین وجود دارد، رانندگی مردم چین می باشد به طوری که هیچ قانونی را رعایت نمی کنند. قیمت ملک و خانه ها در سال های اخیر افزایش یافته است. بیشتر شهرهای چین امکاناتی برای اجاره اتومبیل وجود ندارد؛ اجاره در نزدیکی کلان شهرها می تواند بسیار گران می باشند. به دلیل وجود نیروی کار فراوان، پیدا کردن کار در چین مخصوصا برای یک تبعه خارجی بسیار مشکل است. در آخر به مهم ترین نکاتی که جز معایب بزرگ در این کشور می باشد، اشاره می کنیم:

• محدودیت های اینترنتی در چین

• مشکلات آلودگی هوا در چین

• موانع زبانی در چین

• افزایش هزینه ها در چین

محدودیت های اینترنتی در چین
در چین، محدودیت های بی شماری در اینترنت اعمال شده؛ این محدودیت ها آن دسته از خارجیانی را که عادت دارند همه چیزهایی که می خواهند بصورت آنلاین در دسترسی باشد دشوار می کند. راه حل برای این مسئله یک VPN واقعا خوب است، اما اینها همیشه قابل اعتماد نیستند. بنابراین، شما باید آماده باشید تا به نسخه چینی اینترنت، برنامه ها یا وب سایت هایی که در چین ساخته و قابل دسترسی هستند، عادت کنید.

معایب زندگی در چین از منظر آلودگی هوا
اگرچه هر ساله وضعیت هوا در چین بهبود می یابد، اما آلودگی هوا در چین می تواند بسیار بد باشد. آلودگی ناشی از موارد زیادی می باشد و بیشتر در شهرهای بزرگ، جایی که تولید فراوان است وجود دارد؛ خوشبختانه، آلودگی هوا در برخی از شهرهای کم جمعیت زیاد بد نیست.

زبان چینی از معایب زندگی در چین
زبان چینی یک مانع بزرگ برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور چین را دارند می باشد. زمانی که شخصی وارد چین می شود، احتمال اینکه او بلد باشد به زبان محلی صحبت کند، بخواند یا بنویسد بسیار کم است. این از بسیاری جهات می تواند به یک مانع تبدیل شود: در محل کار، بیرون از شهر و موارد دیگر. بسته به عزم فرد برای یادگیری زبان محلی، ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد تا فرد بتواند مکالمه های اساسی را به اندازه کافی ماندارین صحبت کند.

با اطلاع از مزایا و معایب زندگی در کشور چین پیش از اقدام به مهاجرت به این کشور می توانید وضعیت رضایت یا عدم رضایت خود را از این کشور پیش بینی کنید. اقدام به کار و تحصیل در چین می تواند گزینه ای مناسب برای آشنایی تجربی با شرایط زندگی در این کشور باشد. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *