هلند

مزایا و معایب زندگی در هلند

علاقه مندان به مهاجرت به هلند با بررسی مزایا و معایب زندگی در هلند پیش از تصمیم گیری و اقدام به زندگی و اقامت در هلند می توانند بررسی های بیشتری انجام داده و پس از ورود به این کشور غافلگیر نشده و موارد مهم را پیش بینی کرده باشند. هلند یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته در قاره اروپاست و زندگی در این کشور مزایای زیادی دارد؛ مهاجرین به هلند با دریافت ویزای این کشور می توانند از مزایای ویزای شنگن استفاده کنند. به عنوان یک مهاجر برقراری ارتباط با مردم هلند با توجه به تسلط آنها به زبان انگلیسی آسان است و از جمله مزایای زندگی در این کشور به شمار می رود. از معایب قابل توجه در هلند می توان به بالا بودن هزینه زندگی در این کشور گفت. جهت بررسی بیشتر مزایا و معایب زندگی در هلند همراه با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید و این مقاله را مطالعه کنید.

مزایای زندگی در هلند
مهاجرت به هلند و زندگی در یک کشور با فرهنگ غربی تجربه ای جالب برای افراد شرقی خواهد بود. هلندی ها تلاش می کنند تا جامعه ای برابر داشته باشند و به دلیل لیبرالیسم خود، از دین و سنت های دیگر استقبال می کنند. هلند فرهنگ و تاریخ غنی خود را دارد که برخی از آنها در ابتدا ممکن است غیر عادی به نظر برسند. هلند با توجه به کیفیت زندگی بالا، اقتصاد پایدار و موارد بسیار دیگر یکی از مقاصد مهاجرین است و زندگی در این کشور مزایای بسیاری دارد که در اینجا به طور خلاصه آنها را بیان کرده ایم:

• آزادی بالا

• آب و هوای تمیز و پاک

• خدمات حمل و نقل عمومی با کیفیت

• زیر ساخت های مدرن

• کیفیت بالای آموزش

• میزان پایین جرم و جنایت

• نرخ پایین بیکاری و بازار کار مناسب

• تسلط مردم به زبان انگلیسی

• سیستم بهداشتی و درمانی مناسب

• آب و هوای متعادل

• مزایای اجتماعی و حمایت از کودکان

• تنوع غذایی

معایب زندگی در هلند
علاوه بر مزایای بسیار زندگی در هلند، زندگی در این کشور نیز برای مهاجرین می تواند معایبی به همراه داشته باشد. به عنوان یک مهاجر اولین موردی که برای زندگی در هلند به چشم می خورد بالا بودن هزینه زندگی در هلند است، البته هزینه زندگی نسبت به کشورهای انگلیس، سوئیس و اتریش پایین تر است اما به صورت کلی هزینه زندگی در این کشور به خصوص برای ایرانیان می تواند بسیار گران باشد. علاوه بر این زندگی در هلند معایب دیگری به همراه دارد که در اینجا به آنها اشاره کرده ایم.

• هزینه بالای زندگی

• قیمت بالای اجاره خانه

• آب و هوای ابری و غیر قابل پیش بینی

• تراکم بالای جمعیت شهری

• حس تنهایی برای مهاجرین

• سخت بودن زبان هلندی

• گران بودن خدمات درمانی

• نرخ بالای مالیات

• گران بودن انرژی و سوخت

• بروکراسی زیاد

کیفیت بالای آموزش از مزایای زندگی در هلند
یکی از مزایای زندگی در هلند امکان استفاده از نظام آموزشی با کیفیت در این کشور است. هلند از جمله کشورهای پیشرو و رهبر در زمینه آموزش نوین بوده و جزو کشور برتر آموزش نوین در قاره اروپا می باش. دانشگاه های معتبر هلند همواره در طول سالیان از رتبه مناسبی برخوردار بوده و جز برترین دانشگاه های اروپا محسوب می شوند. مهاجرین در هلند می توانند با تحصیل در این کشور در سطح پیشرفته آموزش ببینند و مدرک بسیار معتبر را دریافت کنند. اکثر شهرهای بزرگ این کشور دارای دانشگاه و موسسات آموزشی مناسب هستند و مهاجرین در هر یک از شهرهای این کشور می توانند از کیفیت آموزش در آن بهره مند شوند. تحصیلات در هلند در حال حاضر در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است و زبان تحصیل به دو زبان هلندی و انگلیسی می باشد. از جمله دانشگاه های برتر هلند:

• دانشگاه دلفت

• دانشگاه آمستردام

• دانشگاه اوترخت

• دانشگاه توئنته

• دانشگاه لیدن

• دانشگاه آیندهوون

آزادی از مزایای زندگی در هلند
در کشور هلند آزادی بسیاری وجود دارد؛ آزادی بیان یکی از حقوقی است که به خصوص سیاستمداران دوست دارند از آن استفاده کنند. مردم در این کشور مجاز هستند تقریبا هر چیزی را بگویند و حق اعتراض دارند؛ به محض این که هر گروهی از چیزی ناراضی باشند، از حق اعتراض خود استفاده می کند و آن را بیان می کند. پلیس معمولا در اطراف است تا مطمئن شود اعتراضات تبدیل به آشوب نشوند، خوشبختانه، اکثر اعتراضات در هلند مسالمت آمیز هستند. بخش دیگری از آزادی در هلند، آزادی جنسیتی و مذهبی است. در هلند تمامی گرایشات جنسی به رسمیت شمرده می شوند و قوانین اجازه تبعیض جنسیتی را نمی دهد. همچنین مردم در نوع پوشش خود آزاد هستند؛ مذاهب مختلف در هلند نیز مورد احترام قرار می گیرند.

حمایت از فرزندان از مزایای زندگی در هلند
دولت هلند برای کمک به فرزندان هلندی تا 18 سالگی، به صورت سه ماهه و فصلی به والدین کمک می کند؛ می توانید حداکثر برای سه کودک به صورت همزمان کمک های مالی و معافیتی دریافت کنید. وقتی فرزند شما 6 ساله و 12 ساله شود، میزان کمک ها نیز بیشتر می شود، والدین می توانند از این طریق نه تنها برای فرزندان بیولوژیکی بلکه برای فرزند خواندگان، نوه ها و سایر روابط خانوادگی کمک مالی دریافت کنند. اگر می خواهید فرزندان خود را تامین کنید، زندگی در هلند را به شما پیشنهاد می کنیم. لازم به ذکر است تحصیل فرزندان تا 16 سالگی اجباری بوده و هزینه تحصیل در هلند در مدارس نیز رایگان می باشد.

مشکل مسکن از معایب زندگی در هلند
یکی از معایب زندگی در هلند مشکل مسکن و اجاره خانه در این کشور می باشد؛ بنابراین، پیدا کردن یک خانه عالی با قیمت مناسب در هلند ممکن است دشوار باشد. راه حل اجاره یک خانه از صاحبخانه است، اما اجاره مسکن نیز بسیار زیاد است، زیرا صاحبخانه ها از مشکل مسکن آگاه هستند و بیشتر آنها از این مزیت استفاده می کنند. قیمت مسکن و اجاره خانه در شهرهای آمستردام، اوترخت، روتردام در سالهای قبل افزایش زیادی داشته اند. به صورت ملی تراکم جمعیت نیز بالاست و یافتن خانه با هزینه مقرون به صرفه نادر می باشد. با این حال اگر چه هزینه اقامت در هلند به خصوص در شهرهای بزرگ می تواند بسیار گران باشد، خانه ها و آپارتمان ها معمولا از استاندارد بالایی برخوردار هستند. مشکل مسکن در مورد دانشجویان نیز صادق است و اگر مسکن نیابید ممکن است مهاجرت خود را به تعویق بیندازید.

مشکل دوست یابی از معایب زندگی در هلند
یکی دیگر از معایب زندگی در هلند مشکل دوست یافتن در این کشور برای مهاجرین است. دوست یافتن در این کشور دشوار است که به دلیل فردگرایی در جامعه و عدم علاقه به شرکت در جلسات اجتماعی می باشد این امر می تواند عامل انزوا باشد، به خصوص وقتی بزرگتر می شوید این امر تشدید می شود. هلندی ها معمولا دوستان خود را از مدرسه، دانشگاه، دوران کودکی و می یابند و کم تر با مهاجرین ارتباط دوستانه برقرار می کنند. اما در کل مردم هلند مردمی شاد و اجتماعی هستند و در صورت پیشامد موقعیت با روی باز برخورد می کنند. در هر حال ممکن است برای ایجاد ارتباط و دوست یابی در هلند دچار مشکل شوید و شرایط سختی به خصوص در ابتدای سال های زندگی خود داشته باشید.

درباره مزایا و معایب زندگی در هلند
آب و هوا: آب و هوای هلند مناسب است و در تابستان به سختی دما بیش از 35 درجه و در زمستان کم تر از 5 درجه می باشد. وزش باد در این کشور زیاد و هوا را تمیز می کند با این حال ممکن است چندین روز در هلند باشید و خورشید را نبینید. آب و هوای هلند بسیار غیر قابل پیش بینی می باشد.

زبان: مردم هلند بهترین کشور غیر انگلیسی زبان در اروپا از نظر تسلط مردمش به زبان انگلیسی است. اکثر مردم حداقل می توانند به انگلیسی صحبت کنند، بنابراین اگر مشکل پیدا کردید همیشه شخصی برای کمک به شما خواهد بود. با این حال یادگیری زبان هلندی سخت است و مردم ترجیح می دهند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

تكنولوژی: آمستردام به همراه لندن، پاریس، بارسلونا، برلین و غیره یكی از قطب های اصلی اتحادیه اروپا در تکنولوژی است و اینترنت در این کشور نیز بسیار سریع می باشد.

تنوع فرهنگی: مهاجران زیادی در آمستردام زندگی می کنند و این شهر بهترین مکان برای زندگی مهاجرین در هلند است. روتردام، اوترخت و آیندهوون نیز مناسب هستند. در هلند گروههای مختلف مهاجر وجود دارند که می توانید برای دیدار و دوست یابی به آنها بپیوندید.

مالیات: هلند به دلیل نرخ بسیار بالای مالیات در همه چیز مشهور است. مالیات بر درآمد به ویژه در مقایسه با سایر مناطق اروپا بسیار بالا و داشتن خودرو نیز گران است. کالاهای الکترونیکی در هلند گران تر هستند و هزینه غذا نیز می تواند کمی گران باشد.

چنانچه به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت هلند هستید و نیازمند دریافت مشاوره هستید می توانید با تیم ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از شرایط و قوانین مهاجرتی اطلاع حاصل کنید و مشاوره اختصاصی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *