دانستنی های مهاجرت

مزایا و معایب تحصیل در سوئیس

برای کسانی که قصد تحصیل در سوئیس را دارند، بد نیست درباره مزایا و معایب تحصیل در سوئیس بدانند. جدا از این واقعیت که هر گوشه و کنار سوئیس مانند یک سنگ قیمتی زیبا است، این کشور از نظر فناوری بسیار پیشرفته بوده و عناصر سنتی را با ویژگی های مدرن کاملاً ترکیب می کند. آخرین فناوری در زندگی روزمره وجود دارد زیرا اکثر مردم جدیدترین ابزارها، تلفن همراه و تبلت ها را دارند و با محیط کار یا شبکه های اجتماعی خود در ارتباط هستند. در سوئیس، همه چیز به هم پیوسته است، مکان از لحظه ای به لحظه دیگر تغییر می کند در حالی که خارجی ها با خواسته های کاری خود سازگار می شوند، مردم محلی همچنان بر اساس ارزش ها بنا می شوند و با هم یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان را شکل می دهند.

سوئیس یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در سطح بین المللی است، در سوئیس چهار زبان رسمی وجود دارد که آن را به یک منبع واقعی فرهنگ تبدیل می کند. زیبایی کارت پستال، موسسات درجه یک و مردم دوست داشتنی، همه دور هم جمع شده اند تا سوئیس را به یکی از بهترین مکانها برای تحصیل تبدیل کنند.

نگاه کلی به مزایا و معایب تحصیل در سوئیس
سیستم آموزش عالی سوئیس بسیار سختگیرانه و طاقت فرسا شناخته می شود؛ از این گذشته، سوئیس برخی چیزهای جالب را اختراع کرد که عمیقا زندگی ما را راحت تر یا سرگرم کننده تر کرده است. اگر موفق شوید در دانشگاه های سوئیس پذیرفته شوید، تضمین می کنید که بهترین آموزش دانشگاهی را که می توانید بخواهید، دریافت خواهید کرد، پس از آن باید ثابت کنید که نظم و آمادگی کافی دارید و با دانشی که از اساتید می گیرید همگام هستید. سوئیس به دلیل شهرت بالای دانشگاه ها و معلمان خود در سراسر اروپا شناخته شده است.

بازرسان از دانشگاه ها و تسهیلات با کیفیتی که معمولاً بیش از نیاز آنها هستند، راضی هستند؛ آن ها همچنین به اندازه کلاس جمع و جور، دوره های عملی و فرصت های تحقیقاتی متنوع نمره خوبی می دهند؛ به طور کلی، دانشجویان از دانشگاه ها و نظام آموزشی سوئیس بیشتر از متوسط در اروپا راضی هستند. از آنجا که دانشگاه های سوئیس در سراسر جهان بسیار مورد توجه هستند، دانشجویان اطمینان دارند که فرصت تحصیل در سوئیس نقش مهمی در آینده شغلی آنها خواهد داشت. مهم ترین مزایا و معایب تحصیل در سوئیس عبارتند از:

مهمترین مزایای تحصیل در سوئیس/ مهمترین معایب تحصیل در سوئیس
رتبه جهانی بالای دانشگاه های سوئیس/ هزینه بالای زندگی و تحصیل
وجود بورسیه های تحصیلی/ فرآیند طولانی درخواست دانشگاه
همان طور که در جدول مشاهده می کنید، دانشگاه های سوئیس رتبه جهانی بالا دارند و بورسیه تحصیلی هم از دولت و دانشگاه می توانید دریافت کنید؛ اما از آن طرف هزینه زندگی و تحصیل بالا و فرایند طولانی درخواست دانشگاه می تواند معایب مهم تحصیل در سوئیس باشد.

مزایای تحصیل در سوئیس
همان طور که اشاره شد، هزینه زندگی و حتی هزینه های تحصیل در کشور سوئیس ارزان نیست؛ هنگام مدیریت بودجه ماهانه خود مجبور به صرفه جویی هستید. البته می توانید پیش از اقدام به دنبال فرصت های بورس تحصیلی باشید؛ دولت سوئیس و چندین دانشگاه سوئیس نیز بورسیه های تحصیلی زیادی ارائه می دهند، برخی از آن ها برای پوشش هزینه ها هستند، در حالی که برخی دیگر نیز بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان را تأمین می کنند. مردم سوئیس صمیمی هستند، این احساس نزدیکی فرهنگی در خوابگاه های دانشجویی بیشترین حالت را دارد، جایی که دانشجویان مقیم برای تبادل نظر دور هم جمع می شوند و شب های آشپزی، مهمانی های لباس و یا حتی رویدادهای موقت را برگزار می کنند که همه را به هم نزدیک می کند.

هنگام تحصیل در کشور سوئیس، روش های عالی برای استراحت و گردش در مناظر زیبایی در این کشور وجود دارد. عامل مهم دیگر برای دانشجویان ساکن این کشور این است که سوئیس با برخی دیگر از کشورهای اروپایی مانند آلمان، ایتالیا و فرانسه ارتباط خوبی دارد، آن ها فقط چند ساعت با هم فاصله دارند و دانشجویان می توانند در آخر هفته در آن ها جستجو کنند، بنابراین هیچ کلاس را از دست نمی دهند. شهرهای دانشجویی سوئیس به طور فعال جشنواره ها و کارناوال هایی را پشتیبانی می کند که معاشرت برای شهروندان خود را ارتقا می دهد؛ دانش آموزان معمولاً می خواهند با مردم محلی تعامل داشته باشند یا فقط بعد از کلاسهای خسته کننده در طول روز آرام بگیرند.

معایب تحصیل در سوئیس
همانطور که ممکن است اکثر شما قبلاً شنیده باشید، سوئیس یکی از گرانترین مکان ها برای زندگی و تحصیل است. به عنوان مثال، زوریخ و ژنو دو مکان گران قیمت برای زندگی در سراسر جهان گزارش شده اند؛ به شدت توصیه می کنیم قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس، با اطلاع از جزئیات زندگی در این کشور تجربه تحصیل در خارج از کشور را برنامه ریزی کنید. اگر قصد دارید به مدت طولانی در سوئیس بمانید، مهم است که بدانید مردم هنگام مواجهه با قوانین بسیار سختگیر هستند؛ آن ها عاشق پیروی از قوانین هستند و وقتی قوانین را رعایت نکنید تقریباً شرور می شوند، حتی به کوچکترین قوانین نیز توجه می شود؛ قبل از انتقال به این کشور، حتما قوانین کشور سوئیس را مطالعه کنید.

اگر قصد مهاجرت به سوئیس و اقامت پس از تحصیل را دارید باید توجه کنید بدست آوردن شغل یا کارآموزی در سوئیس کار ساده ای نیست. در بیشتر موارد ممکن است لازم باشد شما به زبان محلی روان صحبت کنید. اگر موفق به یافتن شغل شوید، کارفرمای شما باید مجوز کار را برای شما دریافت کند؛ او باید درخواست خود را مبنی بر اینکه دانشجو خارجی استخدام کرده به مقامات مربوطه ارائه دهد. گاهی اوقات این روند طولانی و سخت باعث دلسردی کارفرمایان می شود و تصمیم می گیرند دانشجویان محلی را بیشتر از دانشجویان خارجی استخدام کنند.

پس از تجزیه و تحلیل جوانب مثبت و منفی تحصیل در سوئیس، به راحتی می توان گفت که تحصیل در این کشور می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. البته باید هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی این کشور را نیز قبل از مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در نظر داشت. برای اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *