کانادا

مراحل اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان

شاید برای افرادی که مایل به مهاجرت و یا مسافرت به کشور کانادا هستند، مهمترین و پیچیده ترین امر آگاه بودن از مراحل اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان باشد. در این مقاله به مراحل مختلف اخذ ویزای کانادا در سال 2020 چه برای مهاجرت، تحصیل، کار و یا مسافرت می پردازیم. افراد می توانند با اهداف دیدار اقوام و آشنایان، بازدید از جاذبه های گردشگری، شرکت در همایش های علمی و نمایشگاه های تجاری، تحصیل و یا استفاده از فرصت‌های مطالعاتی به کانادا سفر کنند؛ به هر صورت با هر هدف و انگیزه ای برای ورود به این کشور به عنوان یک ایرانی ملزم به دریافت ویزای کانادا می باشند. برای بررسی مراحل اخذ ویزا برای کشور کانادا، ابتدا باید نوع ویزای درخواستی مشخص شود. به طور کلی انواع ویزای کانادا به دو گروه موقت و دائم تقسیم بندی می‌شوند.

مراحل اخذ ویزای موقت کانادا برای ایرانیان
ویزای توریستی کانادا مهمترین ویزای موقت این کشوراست که هر ساله هزاران نفر از مردم در سراسر جهان را به عنوان توریست به کانادا می آورد؛ این نوع ویزا در واقع به نوعی از ویزای این کشور گفته می‌شود که طی زمان مشخص به افراد اجازه ورود به خاک کانادا را با هدف گردشگری، دیدار خانواده، تحصیل یا کار (با شرایط محدود) میدهد. بدیهی است که پس از اتمام زمان تعیین شده، فرد باید خاک این کشور را ترک کند و یا پیش از اتمام اعتبار ویزای خود درخواست تمدید آن را به اداره مهاجرت کانادا بدهد. اما باید به این نکته دقت داشته باشید که حتی در صورت تمدید چندباره ویزا ی توریستی کانادا، باز هم این نوع اقامت از جنس موقت بوده و برای مهاجرت به این کشور حتما باید از روش‌های دیگر که منجر به اقامت دائم کانادا می شود اقدام کنید. طول زمان اعتبار ویزای موقت کانادا به طور معمول ۶ ماهه می باشد و مراحل اخذ این ویزا بسته به نوع آن میتواند متفاوت باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا
بطور کلی برای درخواست ویزای توریستی کانادا میتوان به دو روش آنلاین و حضوری اقدام کرد.

مراحل ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا به شرح ذیل می باشد:

✓ ایجاد یک حساب کاربری

✓ تکمیل فرم‌های درخواست ویزای توریستی کانادا

✓ پرداخت آنلاین هزینه های مربوط به ویزا و انگشت نگاری

✓ دریافت برگه تاییده درخواست به همراه شماره پیگیری

✓ دریافت نامه انگشت نگاری

✓ حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا برای انگشت نگاری

✓ بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزا

✓ مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا

در این روش شاید لازم باشد برای روشن سازی بیشتر دلیل مسافرت و مدارک لازم برای اثبات ترک کانادا بعد از پایان مسافرت ارائه شود و به طور کلی برای اخذ تاییدیه، در زمان وقت سفارت کانادا با مامور ویزا مصاحبه ای انجام شود.

در روش ثبت نام حضوری، متقاضی بدون نیاز به وقت قبلی به یکی از وک‌های دفاتر VFS (شرکتی که در کشورهای مختلف دنیا وظیفه انجام امور مربوط به سفارت خانه ها و همچنین گردآوری مدارک مربوط به صدور گذرنامه را دارد) مراجعه کرده و ضمن ارائه مدارک ترجمه شده و تکمیل فرم‌های مربوطه، اقدام به انگشت نگاری کرده و به کشور خود باز میگردد. آدرس ایمیل ارائه شده توسط متقاضی در هنگام پر کردن فرم‌های ثبت نام ویزای کانادا، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا
دانشگاه های کانادا سالانه به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی مورد توجه بیش از 350.000 دانشجوی بین المللی در سراسر دنیا قرار می گیرند. اما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا قدم های زیر باید طی شود: انتخاب دانشگاه مورد نظر برای تحصیل و ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه و همچنین درخواست ویزای دانشجویی پس از دریافت نامه قبولی از طرف دانشگاه. طی کردن این قدم ها مستلزم انجام مراحل زیر هستند:

✓ ایجاد یک حساب کاربری

✓ تکمیل فرم‌های درخواست ویزای دانشجویی کانادا

✓ ارائه نامه قبولی از دانشگاه های کانادا

✓ ارائه مدارک تمکن مالی

✓ ارائه مدرک عدم سوء پیشینه

✓ ارائه گواهی سلامت

✓ ارائه مدارک لازم دال بر اینکه بعد از تحصیل کشور کانادا ترک خواهد شد

مراحل اخذ سوپر ویزای کانادا
این ویزا مخصوص والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ های اشخاصیست که اقامت دائم یا تابعیت کانادا را دارند. مراحل اخذ این ویزا به دو بخش زیر تقسیم می شود:

1-امور مربوط به تقاضا کننده ویزا:

ارائه مدارک لازم دال بر اینکه واقعاً فرزندان یا نوه های شخص، مقیم در کانادا هستند. (ارائه معرفی نامه)

گرفتن بیمه از یکی از سازمان های بیمه کانادایی به صورتی که بیمه تا یک سال اعتبار و تا مبلغ 100000$ (دلار کانادا) را مورد پوشش قرار دهد.

انجام آزمایشات و چک آپ های پزشکی

2-امور مربوط به فرزند تقاضا کننده سوپر ویزای کانادا:

ارائه مدارک لازم که برای اثبات اقامت دائم یا تابعیت فرد

ارائه دعوت نامه

ارائه مدارک لازم برای اثبات بالاتر بودن حقوق دریافتی از مینیمم

لیست حقوق به شرح ذیل می باشد:

تعداد نفرات خانواده/ مینیمم حقوق (دلار کانادا)
1 نفر 25.921$
2 نفر 32.270$
3 نفر 39.627$
4 نفر 48.167$
5 نفر 54.630$
6 نفر 61.613$
7 نفر 68.598$
برای بیشتر از 7 نفر، به ازای هر نفر 6.985$

مراحل اخذ ویزای دائم کانادا برای ایرانیان
ویزای دائم کانادا در واقع به نوعی از ویزای این کشور گفته می‌شود که فرد بدون محدودیت اجازه ورود و زندگی در کانادا را خواهد داشت. در سال 2020 این نوع ویزا شامل ویزای کار، ویزای سرمایه گذاری و ویزای ازدواج میشود.

مراحل اخذ ویزای کار کانادا
افرادی که مایل به ایجاد کار در کشور کانادا میباشند و افرادی که در انجام کار خاصی از جمله کارهای ورزشی، فرهنگی یا کشاورزی مهارت دارند و یا قصد راه اندازی کسب و کار خود در کشور کانادا را دارند، به این نوع از ویزا نیاز دارند؛ این افراد برای اخذ ویزا میبایستی نحوه سرمایه‌گذاری خود در کار خاص یا در حوزه‌های مختلف را ثابت کنند.

مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا
کارآفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه ای به بازار کانادا از جمله روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری به حساب می آیند. شایان ذکر است شرایط و مبالغ سرمایه گذاری برای برخی از استان های کشور کانادا متفاوت می باشد. باید توجه داشت که ثبت شرکت در کانادا به تنهایی موجب اخذ اقامت این کشور نمیشود، برای اخذ اقامت بایستی حداقل 50% سهام شرکت به نام فرد باشد، که در این صورت فرد به دلیل کار در آن شرکت قادر به دریافت ویزای کانادا خواهد شد.

برای اخذ اقامت از طریق کار آفرینی، شخص باید مبلغ $200000 )دلار کانادا( را به شرکت خود انتقال دهد و صرف هزینه ها و مخارج تجارتی خود کند. همچنین در این روش شخص باید پشتوانه مالی $600000 )دلار کانادا( را به دولت این کشور نشان دهد. طرح تجاری نیاز دارد و شخص باید در سه سال گذشته، دو سال سابقه کاری مرتبط با تجارت خود در سمت مدیریتی داشته باشد.

مراحل اخذ ویزای ازدواج کانادا
یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا، ازدواج با فرد کانادایی یا شخصی که اقامت دائم این کشور را دارد می باشد. اما به دلیل پیچیدگی اخذ ویزا از این طریق، نباید تحت تاثیر تبلیغات متقلبانه و غیر قانونی اقدامی عجولانه انجام داد. مدت زمان مورد نیاز برای این نوع ویزا، حداقل ۶ ماه میباشد. فردی که در این ازدواج شهروند کانادا میباشد، میبایستی توانایی تامین مالی برای زندگی خود و همسر خود را داشته باشد. لازم به ذکر است که در صورت اثبات صوری بودن ازدواج، جرائمی همچون زندان، جریمه مالی و ممنوعیت ورود به کانادا در انتظار فرد خطا کننده و همچنین لغو اقامت وی و اخراج او از کشور کانادا خواهد بود.

در این مقاله سعی کردیم شما را کمی بیشتر با مراحل اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان آشنا کنیم، چنانچه هر گونه سوال یا ابهامی در خصوص روشهای مهاجرت به کانادا وجود داشت، شما می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید. این موسسه با کادری مجرب، دلسوز و متعهد همواره به دنبال آسان کردن هر چه بیشتر راه برای شما عزیزان بوده و تلاش می کند تا شما عزیزان با خیالی آسوده و با اطمینان، به انتخاب آنچه برای شما بهترین گزینه به حساب می آید می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *