آمریکا

فرهنگ مردم آمریکا

ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با فرهنگ مردم آمریکا آشنا سازیم، کشوری که تقریبا از هر لحاظ در رتبه های بالای جهانی قرار دارد. مواردی از قبیل شکل زندگی، نوع پوشش، فعالیت های ورزشی، ارتباط اجتماعی، شیوه غذا خوردن و همینطور کار کردن آن ها در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. به طور کلی باید بدانید کشور آمریکا از لحاظ فرهنگی تفاوت بسیاری با دیگر کشور ها از لحاظ رسوم و نوع زندگی دارد که شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله با برخی از این تفاوت ها آشنا شوید

در حقیقت، زندگی در یک کشور جدید مخصوصا زندگی در ایالات متحده بسیار جذاب سرگرم کننده و هیجان انگیز خواهد بود. اما به نظر می رسد که این فرایند مهاجرتی به یک برنامه ریزی کامل و جامعی نیاز دارد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخی از رایج ترین چیزهایی را که باید در مورد آمریکایی ها و فرهنگ ایالات متحده در ذهن داشته باشید را با شما به اشتراک می گذاریم. امید بر این است که اطلاعات ارائه شده در این مقاله بتواند اطلاعات هموطنان در زمینه زندگی در آمریکا 2020 را افزایش دهد.

درباره فرهنگ و آداب و رسوم آمریکا
در حالی که خیلی از کشورها در عمل به جمع و جور بودن و مختصر بودن تاکید میکنند اما آمریکایی ها غالبا از هر چیزی، بزرگ و مجلل بودن آن را ترجیه می دهند. پس بهتر است از مراسم های عظیم و پر زرق و برق در این کشور زیبا و قدرتمند تعجب نکنید چراکه آمریکایی ها این شرایط را دوست دارند و در فرهنگ عامه آنها بزرگ و مجلل بودن پسندیده تر بوده و ایده آل محسوب می شود. بیشتر رستوران ها در آمریکا از سالن های بزرگ تشکیل می شود که در آن غذا سرو می کنند، این غیر معمول نیست که کسی سفارش غذایی قابل توجهی داشته باشد و سپس باقی مانده غذا خود را به خانه ببرد. لازم به ذکر است در برخی از رستورانها مردم به پیش خدمت ها انعام نیز می دهند. این را بدانید اگر از سفارشی را که می خواهید بدهید اطمینان ندارید هیچ اشکالی ندارد که از سرور خود بپرسید که چه پیشنهادی برای شما دارد.

در کشور آمریکا بسیاری از افراد به ویژه شهر نشینان جوان از غذاهای محلی و سالم استفاده میکنند؛ همینطور تا حد ممکن مصرف ضایعات خود را کاهش می دهند. جالب است بدانید که هزینه زندگی در آمریکا برای مهاجران خارجی بالاست و این هزینه بطور متوسط ماهیانه بین 2000 الی 2500$ (دلار) نیز می باشد. شما در جدول زیر می توانید با برخی از این هزینه ها در ایالات متحده آشنا شوید:

آیتم ها/ هزینه
1 وعده غذایی در رستوران $15.00
1 وعده غذایی در شعب مک دونالد $8.00
بطری آب معدنی $1.53
بطری یک لیتری شیر $0.84
1 کیلوگرم برنج $4.03
1 کیلوگرم فیله مرغ $8.86
بلیط وسایل نقلیه عمومی $2.50
حق عضویت یک ماهه باشگاه ورزشی $38.07
اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه $1359.02
اجاره ماهیانه آپارتمان سه خوابه $2210.91

فرهنگ غذایی مردم آمریکا
بیشتر آمریکایی ها همیشه در حالت حرکت هستند، به نظر میرسد که آن ها همیشه در حال رفتن از یک جلسه به جلسه دیگر یا رفتن به محل کار، وقت گذرانی با بچه ها، انجام کارها و رفتن به جلسات شغلی و برنامه های دیگر به طور دائم در حال دوندگی می باشند. از آنجایی که آمریکایی ها در حال حرکت هستند، اغلب وقت کافی برای تهیه یک وعده غذای رسمی را ندارد. یک عبارت معمول که شما در آمریکا دائم آن را خواهید شنید این است که: 24 ساعت روز کافی نمی باشد.

ممکن است شما از دیدن آمریکایی ها در حال قدم زدن با لیوان قهوه، نوشیدنی یا مواد غذایی بسته بندی شده در ظروف تعجب کنید؛ احتمالا افرادی را مشاهده خواهید کرد که در خیابان بویژه در شهرهای مهم آمریکا در کنار اداره یا بانکی پیتزا میخوردند یا نوعی کاپوچینو می نوشند. اگر شما در شهر های شلوغ آمریکا تردد داشته باشید، از دیدن ویترین های فست فود یه صورت متداول تعجب خواهید کرد. برای بسیاری از آمریکایی ها وقت کافی برای نشستن در یک کافه و لذت بردن از یک فنجان قهوه یا چند دقیقه استراحت و خوردن یک میان وعده وجود ندارد؛ طبق تحقیقات ثابت شده 20 % از آمریکایی ها شاغل غذای خود را در ماشین می خوردند. ایالات متحده آمریکا مانند یک گلدان ذوب فرهنگ های مختلف است و انواع مختلفی از غذاهای متنوع از جمله غذاهای استوایی، اتیوپی، مکزیکی، چینی، افغانی و سایر کشور ها را در خود جای داده است. مهم است به خاطر داشته باشید عادت افراد همیشه در حال تغییر می باشد، اما برای آمریکایی ها معمول است که غذای خود را یا از خانه و یا اینکه از بیرون تهیه و صرف میکنند.

فرهنگ کاری مردم آمریکا
مردم آمریکا تقریبا همانند مردم آلمان مقید به رعایت قوانین و مقررات حاکم بر محیط کار هستند. در حقیقت مردم آمریکا به کار و کارگر در این کشور ارزش بالایی داده و کارگران در این کشور از احترام بالایی برخوردارند. بر طبق استاندارد کار در آمریکا، مردم در هفته مجاز به کار تا 37.5 ساعت هستند. نکته جالب توجه درباب شرایط کاری در ایالات متحده اینکه علی رغم وجود اثرات شیوع بیماری کرونا اما نرخ بیکاری این کشور روند کاهشی به خود گرفته ؛ آمارهای حاصله از اداره کار آمریکا (BLS) نیز موید این مطلب است. آمارها نشانگر آن است که نرخ بیکاری ایالات متحده از 14.7% آوریل به حدود 11.1% ماه ژوئن تقلیل یافته است.

فرهنگ ورزش دوستی مردم آمریکا
عده ای کثیری از آمریکایی ها به فعالیت های ورزشی علاقه مند هستند و در آن رشته ها فعالیت میکنند؛ محبوب ترین آنها فوتبال، بیسبال، بسکتبال و هندبال می باشد. تجربه تاریخی نیز نشانگر آنست که ورزش می تواند یک عامل متحد کننده در بین آمریکایی ها باشد. در طول فصل فوتبال و یا بسکتبال شما ممکن است همکاران خود را وارد بحث گفتو گوهای گسترده تیم مورد علاقه کنند و به کری خوانی با طرفدار تیم رقیب ادامه دهند. این علاقه باعث می شود که شما درک کنید چرا بیش از 100 میلیون آمریکایی برنامه SUPER BOWL 2017 آمریکا را تماشا کرده اند.

فرهنگ رقابت در بین مردم آمریکا
آمریکایی ها نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر علاقه مند به شکوفا کردن رقابت در بین یکدیگر هستند و از این طریق نیز دائما در حال نخبه پروری و کشف استعداد هستند. آنها از سن کم کودکان خود را تشویق می کنند تا با تمام تلاش خود برای موفقیت در یک کار به خصوص در دانشگاه، ورزش ها و سایر سرگرمی ها با هم دیگر رقابت داشته باشند. بنابراین والدین فرزندان خود را برای پذیرش این امر از همان ابتدا آماده می کنند، حتی در برخی دبیرستان ها و دبستان ها رقابت بر سر پذیرش دانش آموزان در برترین دانشگاه های آمریکا نیز صورت میگیرد. از این رو متوجه می شوید که بسیاری از آمریکایی ها افراد جاه طلبی می باشند. آن ها فعال هستند و اگر بخواهند کاری را انجام دهند برای آن تلاش می کنند، آن ها تمایل به تماشای نتیجه گرفتن دیگران ندارند. همچنین، از آنجا که فرهنگ ها در کشور آمریکا بسیار متنوع است یک عمل کلی وجود دارد که به سایر فرهنگ ها و تفاوت مردم احترام بگذارید به خصوص در هنگام ارتباط و بیان عقاید خود.

آزادی و استقلال در فرهنگ مردم آمریکا
خودکفایی و استقلال ایده ای می باشد که در بین مردم آمریکا بسیار با ارزش است و این ایده از دوران کودکی برای هر فرد آمریکایی تداعی می شود به صورتی که برای مسافرت یا اردو بدون خانواده میتوانند تصمیم گیری کنند. خیلی از محصلان در دوره پیش دانشگاهی کالج خود را در جای دیگر به دور از خانه انتخاب میکنند؛ آن ها بعد از 17 یا 18 سالگی به طور معمول دیگر با خانواده خود زندگی نمی کنند و مایحتاج امور روز مره خود را تامین میکنند و این امر باعث می شود فرد بسیار زود بتواند روی پای خودش ایستاده و خود کفا باشد.

در این مقاله سعی بر این شد تا شما را با فرهنگ آمریکا آشنا سازیم.؛ اگر چنانچه اطلاعات متون بالا برای شما مفید و مکفی نبوده است می توانید با تماس از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با مسئولان این دپارتمان از اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت به آمریکا و شرایط آن بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *