کانادا

صنعت توریسم در کانادا

کانادا دومین کشور وسیع دنیا و تنها همسایه این کشور ایالات متحده آمریکا است. کشور کانادا با دارا بودن منابع طبیعی کافی و همچنین بهره برداری مناسب و جاذبه های دیگر منجر شده صنعت توریسم کانادا قدرت بگیرد و کانادا از نظر توریست ها کشوری رضایت بخش برای گردشگری در نظر گرفته شود. این کشور با مدیریت و برگزاری تورهای مسافرتی با کیفیت مطلوب توانسته جایگاه بالایی را در صنعت توریسم دنیا کسب کند. صنعت توریسم کانادا مبتنی بر جاذبه های طبیعی و فرهنگی می باشد. کمتر از 100 سال است که این کشور استقلال یافته و هنوز فرماندار کل آن توسط ملکه انگلستان انتخاب میشود، با وجود این عوامل کانادا رشد مناسبی از جهت توسعه گردشگری را داشته است.

عوامل موثر بر صنعت توریسم کانادا در 2020
کشورها میتوانند با منابع در اختیار خود و ساخت جاذبه های گردشگری جدی و حفظ و توسعه جاذبه های قبلی صنعت توریسم خود را توسعه داده و اقتصاد خود را متحول کنند. کانادا یکی از کشورها پیشرو در صنعت توریسم است؛ به عبارتی این کشور با برگزاری تورهای فصلی و تبلیغات موثر جاذبه های طبیعی و فرهنگی خود صنعت توریسم خود را گسترش داده است. از طرفی این کشور وسیع، تراکم جمعیت پایینی داشته و این امر منجر به سهولت رفت و آمد توریست ها میشود. ایالت British Columbia محبوب ترین مقصد گردشگران در کانادا شناخته می شود. در این کشور جاذبه های فرهنگی تلفیقی (انگلیسی _ فرانسوی) یافت میشود و همواره در حال توسعه زیر ساخت های گردشگری خود بوده و در آینده شاهد رشد بیشتری خواهد بود. اما در حال حاضر با توجه به شیوع پاندمی کرونا و قوانین وضع شده در کانادا، موقتا این کشور مانند سایر کشورهای دنیا با کاهش جدی تعداد توریست روبروست.

تاثیر پاندمی کرونا در صنعت توریسم کانادا
هر چند کانادا یکی از کشورها پیشرو در صنعت توریسم بوده، اما به دلیل شیوع افسار گسیخته پاندمی COVID_19 این کشور سیاست اجرایی جدیدی را در نظر گرفته است. به نقل از خبر گزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پذیرش مسافرین و متقاضیان مهاجرت به کانادا مگر در موارد خاص ممنوع اعلام شد؛ بر این اساس این کشور با کاهش جدی تعداد توریست ها رو به رو است.

نمودار بیانگر میزان گردشگری در کانادا:

نمودار بیانگر میزان گردشگری در کانادا

تعداد توریست ها در این کشور با ظهور پاندمی کرونا، مانند دیگر کشورها به شدت کاهش یافته و به دلیل مقررات سر سختانه در خصوص ورود توریست ها، صنعت توریسم کانادا با کمبود توریست مواجه شد. اما با این حال این کشور همچنان مقصد مورد علاقه بسیاری از گردشگران سراسر جهان است چراکه امکانات توریستی فراهم شده در سطح بالایی قرار دارد. همینطور کشور کانادا قصد توسعه صنعت توریسم خود را در دستور کار قرار داده تا خسارت ها ناشی از پاندمی کرونا به صنعت توریسم خود را جبران نماید.

جاذبه های توریستی کانادا در 2020
جاذبه های فرهنگی و طبیعی فراوانی در کشور کانادا وجود دارد که حتی بازدید از برخی از آنها رایگان هستند. این کشور قصد دارد با رایگان کردن برخی جاذبه های توریستی دیگر خود، اقدام به جذب هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی کند. همچنین فرهنگ تلفیقی انگلیسی_ فرانسوی این کشور جذابیت آن را برای گردشگران افزایش میدهد؛ به عبارتی این کشور مقصد خوبی برای دوست داران طبیعت گردی و دوست داران فرهنگ فرانسوی و انگلیسی می باشد. برخی از جاذبه ها گردشگری کانادا که رایگان هستند عبارت اند از:

گالری هنر Vancouver

گالری هنری ونکوور در دسته سازمان های معتبر تجسمی در آمریکای شمالی قرار دارد؛ نکته جالب در خصوص این مکان این است که بیش از 10000 اثر در این گالری وجود دارد اما فقط 3% از آن برای بازدید عمومی به نمایش گذاشته شده اند؛ همچنین کتاب خانه ای با وسعت 45000 جلد کتاب نیز برای بازدید کنندگان در نظر گرفته شده.

پارک دره Lyon

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کانادا پارک لین است؛ این پارک بیشتر برای علاقه مندان به کوهنوردی مناسب میباشد زیرا مسیرهای کوهنوردی متعددی در آن فراهم شده تا بازدید کنندگان با توجه به شرایط مسیر مناسب را انتخاب کنند. همینطور میزبان برخی گونه ها کمیاب گیاهی و جانوری نیز میباشد. این پارک همچنین برای عکاسان طبیعت و دوستداران محیط زیست که مایل به تماشای گونه ها کمیاب هستند نیز مناسب است.

پارک فانوس دریایی

پارک فانوس دریایی یک جاذبه محبوب و طبیعی در کاناداست، که دارای جنگل ها و مسیر ها پیاده روی میباشد که در تمام فصول سال میتوان در آن پیاده روی کرد و از مناظر موجود لذت برد. نام مستعار پارک Point Atkinson میباشد که هر دو اسم میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

نکات مهمی در زمان سفر به کانادا وجود دارد که گردشگران با دانستن آن ها می توانند از سفر خود لذت بیشتری ببرند؛ همچنین استفاده از پیشنهادات افراد دارای تجربه میتواند مفید واقع شود.

تاثیر صنعت توریسم در اقتصاد کانادا
کانادا نیز همانند سایر کشورها به منظور توسعه اقتصادی و توسعه روابط فرهنگی، صنعت توریسم خود را متحول کرده است؛ در کانادا نیز با افزایش تعداد گردشگران و رشد صنعت توریسم این کشور شغل های بسیاری ایجاد شده و نرخ بیکاری کاهش یافته؛ به طوری که 74000 شغل توسط صنعت توریسم در این کشور تشکیل شده است؛ این رشد تا جایی موثر بوده که توانسته بیش از 18 میلیارد دلار برای اقتصاد کانادا سودآوری کند. البته حدود 1.8% از این میزان درآمد را تولید ناخالص داخلی کانادا تشکیل داده است. این بدان معنیست که نرخ بیکاری کاهش میابد و صنایع داخلی مرتبط با گردشگری شاهد رشد خواهند بود. همچنین کانادا با درآمدهای حاصله از صنعت توریسم خود میتواند تراز تجاری خود را نیز به نفع خود توسعه دهد. این به این معنیست که کانادا همواره کشوری موفق در صنعت توریسم میباشد و این موفقیت تاثیر مثبتی بر اقتصاد کانادا خواهد داشت.

پبیشنهاد می شود برای اخذ ویزای توریستی کانادا از یک موسسه حقوقی مجرب کمک گرفته شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره با کادری مجرب آماده خدمات رسانی به متقاضیان ویزای توریستی کانادا و سایر ویزاها به صورت کاملا قانونی، توسط وکلای قدرتمند خود میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *