آمریکا

صنعت توریسم در آمریکا

صنعت توریسم آمریکا با توجه به افزایش سفرهای بین المللی و داخلی در سال های اخیر همواره رو به رشد بوده و کمک شایانی به اقتصاد این کشور کرده است. ایالات متحده آمریکا یکی از وسیع ترین کشورهای جهان با داشتن مناظر طبیعی فوق العاده از کوه های سر به فلک کشیده گرفته تا سواحل زیبا و بکر در کنار امکانات فراوان و خدمات منحصر به فرد مکانی مناسب برای گردشگران بین المللی و حتی گردشگران داخلی می باشد. در کنار همه این ها آمریکا به دلیل اقتصاد قوی و حضور فعال در بازارهای جهانی همواره ارتباط گسترده ای با دیگر کشورهای جهان دارد و میزان سفرهای تجاری و کاری نیز در ایالات متحده آمریکا به رشد صنعت توریسم آمریکا کمک کرده است. برای انجام هرگونه سفرهای کوتاه مدت، شهروندان بیشتر کشورها نیاز به دریافت ویزای توریستی آمریکا دارند که یک ویزای غیر مهاجرتی است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله نگاهی دقیق تر و جامع تر به صنعت توریسم آمریکا دارد و اثرات این صنعت بر اقتصاد را بررسی می کند.

اثر صنعت توریسم آمریکا در اقتصاد
توریسم و جهانگردی یک صنعت پررونق در ایالات متحده آمریکا است به طوریکه صنعت توریسم در سال 2019، حدود 1.1 تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی کشور آمریکا کمک کرد. جالب اینجاست که سفرهای داخلی بسیار بیشتر از سفرهای بین المللی در صنعت توریسم آمریکا نقش داشته به طوری که در 5 سال گذشته میزان درامد از سفرهای داخلی 80% از کل درامد صنعت توریسم در آمریکا بوده است. علاوه بر کمک صنعت توریسم در تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصاد در آمریکا، صنعت توریسم در آمریکا یک منبع اشتغال برای ساکنان ایالات متحده آمریکا را نیز فراهم می کند در حالی که طبق آمار منتشر شده این صنعت در سال گذشته به طور مستقیم حدود 9 میلیون شغل را ایجاد کرد.

اگرچه بازدید کنندگان بین المللی یک عنصر اصلی در صنعت توریسم هستند، اما گردشگران داخلی بخش عمده ای از درامد های کل را تشکیل می دهند. تعداد گذرنامه های معتبر صادر شده در ایالات متحده میزان افزایش سفرهای خارجی را در سال های اخیر نشان می دهد. با این حال ایالات متحده آمریکا هنوز با 1.86 میلیارد سفر داخلی در سال گذشته از مکان های محبوب برای خود آمریکایی ها برای سفرهای داخلی می باشد. میزان هزینه های سفرهای داخلی در آمریکا در سال 2019 حدود 2.29 میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته 2% افزایش داشته است؛ همچنین میزان سفرهای بین المللی در آمریکا تقریبا ثابت بوده و رشد 3.5% نسبت به پارسال داشته و تعداد آن حدود 80 میلیون نفر بوده است.

مقاصد توریسم در آمریکا
ایالات متحده آمریکا هر سال توریست ها و مسافران زیادی را پذیرا می باشد، این مسافران به دلایل متفاوتی به آمریکا سفر می کنند که یکی از این دلایل، تفریح، دید و بازدید و بازدید ازجاذبه های گردشگری آمریکا می باشد به طوری که طبق آمار منتشر شده 73.8% مقصد توریسم در آمریکا، تفریح و گردش است. این در حالیست که طبق این آمار 26.2% مقاصد توریسم تجاری و دیگر مقاصد می باشد. طبق محاسبات انجام گرفته برامد هزینه های صنعت توریسم در آمریکا سالانه به رقم 1089 میلیارد دلار می رسد و صنعت توریسم سالانه منبع 5.29 میلیون شغل در آمریکا می باشد. طبق محاسبات انجام گرفته تخمین زده شده که تا سال 2028، گردش پول سالیانه در صنعت توریسم به 2.4 تریلیون دلار برسد.

صنعت توریسم در نیویورک آمریکا
مسلما در برخی از شهرها یا مناطق، میزان جذب توریست و مسافر بالاتر از دیگر مناطق و شهرها می باشد. در ایالات متحده آمریکا، شهر نیویورک (New York) یکی از محبوب ترین نقاط برای گردشگری و توریسم در سال های اخیر بوده است. شهر نیویورک در بین ده شهر برتر دنیا از نظر توریست خیزی چه توریسم بین المللی و چه توریسم داخلی قرار داشت. شهر نیویورک در سال 2019 همچنین بیشترین متقاضی برای سفر در بین آمریکایی ها را داشته ؛ این در حالیست که شهر لاس وگاس در رتبه دوم و اورلاندو و دیسنی لند با شهرت جهانی اش در رده سوم قرار گرفته اند. همچنین طبق نظرسنجی های انجام گرفته محبوب ترین نقاط برای سفرهای داخلی میان مردم آمریکا مکان های شهری یا پارک های ملی نمی باشد بلکه مناطق ساحلی و مکان های تفریحی مربوط به این مناطق می باشد.

توریسم داخلی و خارجی در آمریکا
بخش عمده صنعت توریسم ایالات متحده از سفرهای داخلی شهروندان تشکیل می شود به طوری که در سال 2019 بیش از 2.29 میلیارد آمریکایی سفرهای داخلی را در این کشور انجام می دهند که افزایش 2٪ نسبت به سال گذشته داشته و با توجه به اینکه هزینه سفر داخلی به ارزش 932.7 میلیارد دلار بوده این افزایش بسیار زیاد می باشد. همچنین، تعداد آمریکایی هایی که به خارج از کشور سفر می کنند، در مقایسه با سفرهای داخلی بسیار کم است در حالی که گردشگری برون مرزی در سال گذشته به 93 میلیون نفر رسیده و سال گذشته شاهد افزایش قابل توجه 6.3% بوده است که نشان می دهد مردم آمریکا نسبت به سال قبل تمایل بیشتری به سفر خارج از کشور و سفرهای بین المللی دارند.

هزینه سفرهای خارج از کشور در سال 2019 برای حدود 93 میلیون نفر و به ارزش 156.3 میلیارد دلار برای صنعت توریسم آمریکا بوده، بنابر این آمار 6.3% توریسم برون مرزی بسیار قابل توجه است! همچنین محبوب ترین مقاصد برون مرزی ایالات متحده آمریکا کشورهای اروپایی، حوزه کارائیب، آسیایی، آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی هستند. آمار اعلام شده از توریسم ایالات متحده تصویری جالب از رشد مداوم صنعت جهانگردی آمریکا را نشان می دهد و میزان توریسم خارجی به آمریکا رو به افزایش بود؛ به طوریکه بیشترین بازدید کنندگان از مکزیک، کانادا، انگلیس، ژاپن و چین می باشند. تعداد بازدید کنندگان بین المللی 79.6 میلیون با نرخ رشد %3.5 در سال افزایش یافتند در حالی که مقصد های برتر شهرهایی مانند نیویورک (New York)، میامی (Miami)، لس آنجلس (LA)، اورلاندو (Orlando)، سان فرانسیسکو (San Francisco) و لاس وگاس(Las Vegas) هستند.

مخارج توریسم در آمریکا
طبق آمارهای بدست آمده آمریکایی ها در سفرهای خارجی و داخلی هر سال رقمی حدود 1.1 تریلیون دلار خرج می کنند به طوریکه میزان هزینه ها در سفرهای داخلی نسبت به سال گذشته 5.8% افزایش داشته ، در حالی که این میزان برای سفرهای بین المللی نسبت به سال قبل 0.3% کاهش داشته است. این مخارج در آمریکا باعث پشتیبانی 8.9 میلیون شغل شده و به نوبه خود 171 میلیارد دلار مالیات و 268 میلیارد دلار حقوق و دستمزد ایجاد کرده است. از میان این هزینه 1.1 تریلیون دلاری در آمریکا در سال 2019 سهم توریسم تفریحی حدود 762 میلیارد دلار و سهم توریسم تجاری 327 میلیارد دلار بود که به ترتیب نسبت به سال قبل آن افزایش 6.1% و 2.4% داشت. طبق آخرین آمار هزینه سفر در آمریکا، خدمات غذایی با 26.7٪ محبوب ترین دسته هزینه ها بودند و 23.1٪ در محل اقامت، 20.0٪ در حمل و نقل عمومی و … بوده اند.

صنعت توریسم و اشتغالزایی در آمریکا
صنعت توریسم در آمریکا نقش به سزایی در تولید اشتغال ایفا می کند به طوری که صنعت توریسم در سال گذشته 15.7 میلیون شغل به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده است. این روند در حال حاضر رو به افزایش است و نرخ رشد آن 1.3% می باشد. منظور از مشاغل مستقیم مشاغلیست که خدمات یا کالاهای مربوط را به صورت مستقیم به گردشگران ارائه می کند که میزان این مشاغل تولید شده توسط صنعت توریسم حدود 8.9 میلیون شغل بوده؛ مشاغل غیرمستقیم مربوط به تولید و خدمات در جایی می باشد که به طور غیر مستقیم به دست توریست ها می رسد که میزان این مشاغل حدود 6.8 میلیون شغل بوده است. صنعت توریسم به دلیل فشردگی و تقاضای بالا دارای ظرفیت ایجاد شغل های جدید و رشد فرصت های شغلی جدید می شود. اگر مشاغل کشاورزی را نادیده بگیریم صنعت توریسم موجب اشتغال به نسبت یک از ده در مشاغل مختلف می شود.

فعالیت توریسم در آمریکا
به دلیل داشتن امکانات فراوان و مناسب در آمریکا و غنی بودن در بخش های متفاوت مردم آمریکا تمایل زیادی برای رفتن به مسافرت های خارجی ندارند. فعالیت های فرهنگی زیاد مانند موزه ها و گالری های هنری یکی از موارد پرطرفدار برای بازدید می باشد. همچنین وجود پارک های ملی، آکواریوم های بزرگ و باغ وحش ها در نقاط مختلف آمریکا بسیاری را به خود جلب می کند. همچنین وسعت این کشور و داشتن پدیده ها و منظره ها جلب طبیعی در نقاط مختلف یکی دیگر از دلیل عدم مسافرت آمریکایی ها به دیگر مناطق شده است زیرا همه این موارد فرصتی برای سفرهای بین المللی با مسافت های طولانی باقی نمی گذارد. همچنین عدم تمایل آمریکایی ها به سفر های گروهی و توری نیز یکی دیگر از دلایل فعالیت زیاد توریسم در داخل کشور می باشد.

حقایقی در مورد صنعت توریسم در آمریکا
• به صورت میانگین مردم آمریکا سالانه کلا 2.29 میلیارد سفر انجام می دهند.

• حدود 93 میلیون سفر خارج از کشور در آمریکا به صورت سالانه انجام می گیرد.

• سالانه حدود 79.6 میلیون بازدیدکننده خارجی به ایالات متحده آمریکا می آیند.

• بیشترین میزان ورود به آمریکا از کشورهای مکزیک (19.1 میلیون)، کانادا (12.3 میلیون)، انگلیس (4.9 میلیون)، ژاپن (3.4 میلیون) و چین (2.9 میلیون) بوده است.

• میزان هزینه های صنعت توریسم در بخش خدمات غذایی 267.7 میلیارد دلار، اقامت 232.2 میلیارد دلار، بخش حمل و نقل عمومی 200.4 میلیارد دلار، حمل و نقل خودکار 166.5 میلیارد دلار، تفریح 112.6 میلیارد لار و در بخش خرده فروشی 109.6 میلیارد دلار بوده است.

• بیشترین میزان بازدید از شهرهای آمریکا در شهرهای نیویورک (9.8 میلیون)، میامی (5.38 میلیون)، لس آنجلس (4.98 میلیون)، اورلاندو (4.47 میلیون)، سان فرانسیسکو (3.57 میلیون) و لاس وگاس (3.33 میلیون) بوده است.

• 35% از آمریکای ها قصد سفر بیش از 50 مایل نسبت به خانه خود را دارند.

• 22% از سفرهای آمریکا از طریق جاده انجام می گیرد.

• هر سال 101.1 میلیارد دلار فقط در تعطیلات تابستانی در آمریکا هزینه می شود.

• گردشگران خارج از کشور به طور متوسط ​​18 شب در آمریکا اقامت می کنند و 4,200$ (دلار) هزینه می کنند.

• گردشگران کانادایی با 22.2 میلیارد پوند در آمریكا سالانه بیشترین هزینه را در آمریکا پرداخت می کنند.

• نیویورک سالانه 16.1 میلیارد دلار از بازدید کنندگان بین المللی بدست می آورد.

• صنعت توریسم 7.1٪ از مشاغل خصوصی آمریکا را شامل می شود.

• از 10 شغل در ایالات متحده (بجز مشاغل کشاورزی) یکی از آنها به صنعت توریسم ارتباط دارد.

همانطور که مشاهده کردید صنعت توریسم در آمریکا نقش تعیین کننده ای در اقتصاد این کشور و تولید اشتغال دارد و میزان مسافرت های داخلی و خارجی در این کشور رو به افزایش است. شهر نیویورک که جزو گران ترین شهرهای آمریکا می باشد یکی از مناطق شهری توریست خیز می باشد که درامد مناسبی را از این صنعت کسب می کند. امیدواریم در این مقاله که به دست مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده اطلاعات کافی در مورد صنعت توریسم آمریکا را در اختیار شما قرار داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *