ترکیه

شهر ونکوور کانادا

در چند سال اخیر با توجه به شرایط کشور ایران بسیاری از افراد برای بهتر شدن شرایط زندگی و کار تصمیم به مهاجرت گرفته اند، بسیاری از ایرانیان کشور کانادا (شهر تورنتو) را برای مهاجرت انتخاب می کنند. بهتر است متقاضیان پیش از انجام اقدامات لازم اطلاعاتی را درباره شهر تورنتو کانادا کسب نمایند.

کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی دارند درباره شهر تورنتو کانادا و روش های مهاجرت به کشور کانادا اطلاعاتی در اختیار متقاضیان قرار دهند. اگر برای مهاجرت کشور کانادا را انتخاب کرده اید پیشنهاد می شود تا پایان ما را همراهی نمایید.

اطلاعات عمومی درباره شهر تورنتو
درباره شهر تورنتو کانادا می توان گفت تورنتو پنجمین شهر پر جمعیت آمریکا شمالی محسوب می شود، و در مرکز انتاریو قرار گرفته است. مساحت شهر تورنتو 630 کیلومتر مربع می باشد و دارای 2731571 نفر جمعیت می باشد. تورنتو قلب منطقه تورنتوی بزرگ بوده که به اختصار GTA نامیده می شود. این منطقه شهری دارای جمعیتی بالغ بر 6 میلیون نفر می باشد و دولت کشور کانادا پیش بینی کرده است تا سال 2025 م. جمعیت منطقه GTA به 7.7 میلیون نفر می رسد.

به دلیل موقعیت دریاچه بزرگ این شهر آب و هوای تورنتو معمولا معتدل می باشد. آب و هوای شهر تورنتو در فصل تابستان گرم بوده و در فصل زمستان بسیار سرد می باشد. این شهر در تمامی طول سال شاهد بارش های پایدار و ملایم می باشد و در طول فصل زمستان این باران ها به برف تبدیل می شود.

به این دلیل که نیمی از جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می دهد، در این شهر چندین فرهنگ مختلف وجود داشته و به عنوان چند فرهنگی ترین شهر در دنیا شناخته می شود. به طور کلی می توان گفت بیشتر مراکز مهم مانند: بیمه، بانک ها، خدمات مالی و خدمات درمانی در این شهر قرار دارند.

حقایقی جالب درباره شهر تورنتو
درباره شهر تورنتو کانادا می توان به برخی از حقایق و نکات جالب در رابطه با این شهر اشاره کرد.

• در ابتدا این شهر متعلق به بریتانیا بود، در سال 1793 میلادی تورنتو شکل شهری به خود گرفت و در سال 1834 م. به عنوان شهری مستقل شناخته شد

• پیشینه سکونت بشر در شهر تورنتو به بیشتر از 11000 سال پیش برمی گردد، به عبارت دقیق تر می توان گفت بعد از عصر یخبندان سکونت انسان ها در این شهر آغاز شد

• نام شهر تورنتو از واژه ای سرخ پوستی Tkaronto گرفته شده است

• این شهر در ارتفاع 76 متری از سطح دریا قرار دارد

• 5 نژاد پرجمعیت در شهر تورنتو آسیای جنوبی، چینی ها، سیاه پوستان و لاتین ها می باشند

• شهر تورنتو به عنوان 3 مین شهر مهاجرپذیر بعد از شهر دبی و شهر میامی شناخته می شود

• پس از هنگ کنگ شهر تورنتو به عنوان بهترین شهر به لحاظ داشتن موقعیت بسیار خوب برای تجار شناخته می شود

• بر اساس بررسی های انجام شده شهر تورنتو پس از شهر بریزبن، سیدنی و وین مناسب ترین شهر برای اقامت و زندگی می باشد

واحد پول در شهر تورنتو
واحد پول رایج در این شهر دلار کانادا می باشد، سکه های رایجی که در این شهر استفاده می شود عبارتند از: ¢ 5 (سنتی)، ¢ 10 (سنتی) و ¢ 25 (سنتی). سکه $ 1 (دلار) و سکه $ 2 (دلار) اصلی ترین سکه هایی می باشد که مردم شهر تورنتو استفاده می کنند. اگر بخواهیم پول های کاغذی رایج در این شهر را نام ببریم می توانیم به $ 5 (دلار)، $ 10 (دلار)، $ 20 (دلار)، $ 50 (دلار) و $ 100 (دلار) اشاره کنیم.

اسکناس های $ 1000 (دلار) در این شهر قابل دسترس می باشند اما تنها در بانک های این کشور می توان این پول را تعویض کرد. در سراسر شهر های تورنتو بانکها از روز دوشنبه تا روز جمعه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر باز می باشند، برخی از بانک ها در روزهای شنبه و یکشنبه نیز فعالیت می کنند.

در رابطه با پرداخت مالیات در شهر تورنتو می توان گفت افراد در بیشتر خرید های خود باید 13 % از مبلغ کل را به عنوان مالیات پرداخت نمایند.

روش های مهاجرت به کشور کانادا
برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد که متقاضیان باید با توجه به شرایط خود بهترین روش را انتخاب نمایند. سالیانه ایرانیان زیادی برای مهاجرت ، کشور کانادا را انتخاب می کنند و بیشتر این افراد قصد دارند در شهر تورنتو اقامت داشته باشند. راه های مهاجرت به این کشور به شرح ذیل می باشد.

• مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی

• مهاجرت به کشور کانادا از طریق کار

• مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت

• مهاجرت به کشور کانادا از طریق تولد فرزند در این کشور

• مهاجرت به کشور کانادا از طریق ازدواج با فردی با تابعیت این کشور

• مهاجرت به کشور کانادا از طریق پناهندگی

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به این کشور تحصیل در دانشگاه های کانادا می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود مقاله مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را مطالعه نمایید.

اقامت در شهر تورنتو
پس از ارائه نکاتی درباره شهر تورنتو کانادا، قصد داریم به بررسی چگونگی اخذ اقامت از کشور کانادا بپردازیم. اقامت در این کشور به 2 صورت اقامت کوتاه مدت و اقامت بلند مدت امکان پذیر می باشد. افرادی که قصد دارند کمتر از 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند باید مجوز اقامت کوتاه مدت کانادا را دریافت نمایند. اما اگر قصد اقامت بیشتر از 6 ماه در کانادا را دارید باید ویزای بلند مدت کشور کانادا را کسب نمایید.

متقاضیان می توانند از طریق یکی از روش های زیر اقامت دائم این کشور را به دست آورند. برای مطالعه بیشتر در رابطه با اخذ اقامت از کشور کانادا پیشنهاد می شود مقاله اقامت کانادا را مطالعه نمایید.

✔ ازدواج با فردی با تابعیت کشور کانادا

✔ وجود یکی از اعضاء خانواده فرد که دارای اقامت دائم این کشور می باشد

✔ متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند می توانند با پرداخت مالیات و رعایت قوانین اقامت دائم کانادا را به دست آورند

✔ افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت اقامت دائم این کشور را به دست آورند باید در سرمایه گذاری بانک ها و شرکت های کانادا شرکت کنند

در این مقاله اطلاعاتی درباره شهر تورنتو کانادا ارائه شد، اگر قصد مهاجرت به این شهر را دارید پیشنهاد می شود برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکل در طول انجام کار با متخصصین مهاجرتی مشورت نمایید. کارشناسان و وکلاء موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا اطلاعات کاملی در رابطه با مهاجرت به این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهند، جهت دریافت مشاوره های رایگان با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *