فرانسه

شهرهای دانشجویی فرانسه

اگر متقاضی خواهان مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه باشد، یکی از موضوعات حائز اهمیت برای او شهرهای دانشجویی فرانسه می باشد. کشور فرانسه همواره بر نظام آموزشی خود سرمایه گذاری های کلانی می کند و یکی از مقصد های تحصیلی برتر در جهان به شمار می آید. به نقل از وب سایت QS، 39 دانشگاه از فرانسه در لیست دانشگاه های برتر جهان قرار دارند؛ این به آن معنی است که دانشگاه های این کشور دارای کیفیت آموزشی بالا و امکانات فراوانی می باشند که کلید گشایش درهای فرصت های متنوع است؛ تحصیل در کشور فرانسه میتواند زمینه ساز تحصیل در آمریکا و یا کانادا نیز باشد.

آشنایی با کشور فرانسه و دانشگاه هایش
زمانی که نام کشور فرانسه به گوش اشخاص می خورد ممکن است که به یاد فرهنگ و اصالت آن و یا غذاها و نوشیدنی های آن افتند؛ این ها مواردی هستند که منجر به تغییر و مصمم تر شدن اشخاص جهت سفر و یا مهاجرت به این کشور است. فرانسه همواره کشوریست که نوابغ و متفکران بسیاری را پرورش داده که تاثیر فراوانی بر جامعه بشریت داشته اند، از جمله این نوابغ و متفکران رنه دکارت و ژان پل سارتر می باشند. این کشور همواره به مسائل آموزشی خود اهمیت می دهد و بر روی آن سرمایه گذاری می کند، به طوری که درصد بالایی از بودجه این کشور به نظام آموزشی آن تعلق دارد.

کشور فرانسه میزبان تعداد زیادی از دانشگاه های برتر است که تعداد 39 دانشگاه از این کشور طبق گزارش QS جزء دانشگاه های برتر و مطرح جهان می باشند که این مسئله بیان گر اعتبار و سطح کیفی آموزش در این دانشگاه ها می باشد. به عبارتی دانشگاه های کشور فرانسه از جمله دانشگاه های معتبر و دارای امکانات و با کیفیت آموزشی بالا در جهان هستند که با این وجود می توانند مدارک معتبری را نیز صادر نمایند. مدارک تحصیلی معتبر تضمین اعتبار دانشجویان و غنی کننده رزومه آن هاست، لذا دانشجویان در این کشور فرصت های فراوانی را برای آینده تحصیلی خود در اختیار خواهند داشت.

شهر پاریس از شهرهای دانشجویی فرانسه
اولین گزینه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فرانسه شهر پاریس است که با چشم اندازهای گوناگون و زیبا توانسته نظر بسیاری از اشخاص را به خود جلب نماید. مطمئنا متقاضیان پیش زمینه فکری در خصوص این شهر را دارند و لقب های مختلف آن را شنیده اند. بهترین راه جهت آشنایی با این شهر بزرگ و مردم آن زندگی در پاریس و تعامل با مردم است اما در اکثر مواقع منابع مالی و زمان کافی برای انجام این کار وجود ندارد و تمام امور به صورت فشرده انجام می شوند. شایان ذکر است که اگر تحصیل در پاریس برای متقاضی جذاب است باید گفت که این شهر هیچ کاستی نسبت به سایر شهرها نداشته و یک شهر همه چیز تمام برای تحصیل و کار به شمار می آید.

شهر پاریس فرانسه شامل تعدادی موسسه آموزشی و شغلی است که متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از فرانسه با مراجعه به آن ها می تواند اقدام به دریافت خدمات آموزشی و یا شغلی نموده و هدف خود را در این کشور دنبال کند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فرانسه که خواهان تحصیل در شهر پاریس هستند ملزم به آشنایی اولیه با فرهنگ و نحوه زندگی در این شهر برای زندگی راحت تر و رفع مشکات احتمالی هستند؛ در غیر این صورت ممکن است قوانین و یا رسومات غریبه برای متقاضیان کار آن ها را دشوار نموده و امور آن ها را مختل نماید، چرا که مردم فرانسه اهمیت خاصی برای فرهنگ و ارزش های خود قائل می باشند.

شهر دانشجویی لیون فرانسه
یکی دیگر از شهرهای فوق العاده کشور فرانسه برای مهاجرت تحصیلی به این کشور شهر لیون است که میزبان جمعیتی بالغ بر حدود1.7 میلیون نفر می باشد. این شهر بزرگ با قدمتی فراوان توانسته نظر بسیاری از اشخاص را به خود جلب نموده و موجب رونق صنعت گردشگری و نیز رونق تحصیلات شود. این شهر پایتخت آشپزی در فرانسه است که به دلیل همجوار بودن با کوه های آلپ، مورد علاقه دوست داران اسکی نیز واقع می شود. لذا در صورتی که دانشجویان در این شهر مستقر شده و اقامت نماید، می تواند از تفریحات موجود و غذاهای منحصر به فرد فرانسوی لذت ببرند و روحیه خود را برای تحصیل تقویت کنند.

به غیر از معماری منحصر به فرد این شهر می توان جذابیت های فراوان دیگری را نیز در آن به وفور یافت که خود بیانگر غنی بودن این شهر است. شهر لیون دارای موسسات آموزش عالی فراوانی بوده و میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی است؛ همچنین این شهر به لحاظ فرهنگی شهری بسیار غنی بوده و مقصد مناسبی برای دوست داران فرهنگ و زندگی در فرانسه می باشد. همچنین شهر لیون یکی از مراکز تجارت و کسب و کار در فرانسه بوده و نگرانی از بابت آینده شغلی برای دانشجویان وجود نخواهد داشت، چرا که این شهر کسب و کارهای متعددی را در خود جای داده است.

شهر تولوز در فرانسه
شهر تولوز در فرانسه از جمله مقصد های مهاجران تحصیلی است که مخاطبان زیادی را دارد؛ به عبارتی اشخاص بسیاری برای مهاجرت تحصیلی این شهر را انتخاب می کنند. این شهر شهریست تاریخی در نزدیکی مرز اسپانیا که در عصر مدیترانه به عنوان یکی از پایتخت ها و مهد های هوا و فضا به شمار می آمد. بیشترین میزان دانشجو پذیری فرانسه در شهر تولوز انجام می شود، به عبارتی این شهر همواره میزبان تعداد بسیاری از دانشجویان بین المللی است و آن ها را در خود اسکان می دهد که بیانگر مناسب بودن این شهر برای دانشجویان می باشد. از طرف دیگر پایین بودن هزینه های زندگی دانشجویی در این شهر نسبت به پاریس و لیون باعث شده مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی قرار بگیرد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دارای کادری مجرب و آموزش دیده در زمینه های مهاجرت و تحصیل در کشور فرانسه می باشد. توصیه می شود متقاضیان قبل از هر اقدامی با کارشناسان حقوقی در این زمینه تماس گرفته و مشاوره دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *