کانادا

شرایط دریافت اقامت کانادا

از آنجا که کشور کانادا در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت و اخذ اقامت قرار دارد، در این مقاله سعی می شود شرایط دریافت اقامت کانادا در سال 2020 به طور کوتاه بررسی شود. کانادا که شامل ده استان می باشد، در قاره ی آمریکا قرار داشته و دارای آب و هوای سردسیر و طبیعت بی نظیریست. کانادا که از مهاجر پذیرترین کشورها در سراسر جهان به حساب می آید همواره شرایط مناسبی را برای پذیرش اشخاص محیا می کند؛ از جمله ی آنان می توان به سطح اجتماعی بالا، رفاه مردم، نرخ پایین بیکاری و تورم و داشتن تعداد زیادی از برترین دانشگاه ها در سطح بالای جهانی اشاره نمود. از دیگر مزیت های مهاجرت به کانادا می توان تراکم جمعیت پایین در آن را ذکر کرد؛ به همین دلیل این کشور از جمله کشورهاییست که برای پذیرش انواع مهاجرین راه های سهل الوصول زیادی را هر ساله به تعداد بالایی از متقاضیان اراِئه می دهد. اتاوا پایتخت کشور کانادا بوده و شهر تورنتو، مونترال و ونکوور به عنوان مهم ترین شهرهای آن به رسمیت شناخته می شوند. به طور کل از فاکتورهای تاثیر گذار برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• سن

• مدارک تحصیلی

• داشتن مدرک زبان و نمره آن

• سابقه کاری

• تمکن مالی

دریافت اقامت کانادا از طریق کار
در این روش، مشخصه سن فرد دارای اهمیت کمتری می باشد؛ در عوض تمکن مالی و سطح دانش زبان انگلیسی حائز اهمیت بسیاری می باشند. فرد یا افراد متقاضی برای موفقیت در این مسیر باید به اصطلاح امتیاز کافی را کسب نماید یا به زبان دیگر واجد شرایط شود. این روش را سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express entery) می نامند که شامل دو مرحله می شود. افرادی که قابلیت ها و صلاحیت های موجود را دارند مدارک خود را ارسال می کنند و بعد از سنجش توسط کارشناسان امتیاز کسب شده ی آنان اعلام می شود که حداقل باید بالاتر از امتیاز67 باشد. سپس افرادی که مرحله ی اول را با موفقیت سپری نموده اند وارد مرحله ی دوم شده و می توانند حداکثر تا سقف 1200 امتیاز را دریافت کنند.

شرایط ویزای جاب افر کانادا
در صورتی که فرد بتواند با توجه به مهارت ها، تجربیات و استعدادهایش پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کانادا دریافت نماید؛ می تواند اقامت موقت آن کشور را گرفته و مشغول به کار شود. (در صورت در اختیار داشتن جاب آفر از کانادا متقاضی PR دریافت می کند). در برخی از ایالت های کانادا در صورتی که فرد در این کشور به انجام کار و حرفه ای مشغول شود، پس از سه سال متوالی می تواند اقامت دائم کانادا را کسب کند. این در حالیست که در برخی از نقاط این کشور به علت کمبود نیروی متخصص و کاری، از ابتدا به فرد اقامت دائم را می دهند.

دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل
از آنجا که کشور کانادا دارای یکی از برترین سیستم های آموزشیست؛ تعداد بالایی از دانشجویان و محصلین تمایل به ادامه تحصیل در این کشور را در سر دارند. همچنین می توان گفت که تحصیل در کانادا از جمله راه هاییست که بسیاری از افراد برای موفقیت در پروسه ی مهاجرتی خود استفاده می کنند. متقاضیان با توجه به قرارگیری در رده های سنی متفاوت می توانند برای پذیرش در مدارس، کالج ها و انواع دانشگاه های این کشور در مقاطع گوناگون اقدام کنند. مهاجرین فارغ التحصیل از این کشور می توانند به جست و جوی کار در آنجا بپردازند که در صورت موفقیت، دارای شرایط دریافت اقامت دائم کانادا می شوند. از دیگر مزایای تحصیل در کشور کانادا می توان به حضور یکی از والدین محصلان با سن کم تر از 18 سال اشاره نمود.

لیستی از مهمترین مدارک و شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل به شرح زیر است:

✓ گذرنامه ی معتبر به همراه سایر مدارک هویتی

✓ مدارک دانش زبان انگلیسی

✓ ارائه ی دیپلم و ریز نمرات آخرین دوره ی تحصیلی

✓ مدارک نشان دهنده ی تمکن مالی

✓ اسناد اقامت در کشور کانادا

✓ سابقه ی تحصیلی و رزومه ی کاری

شرایط دریافت اقامت کانادا پس از تحصیل
اغلب دانشجویان درحال تحصیل در کشور کانادا همواره این نگرانی و دغدغه اساسی را دارند که آیا پس از تحصیل می توانند در کانادا به اقامت خود ادامه داده و در این کشور کار بکنند. باید به این عزیزان چنین گفت که امکان کار پس از تحصیل در کانادا با مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) وجود دارد؛ این مجوز به دانشجوی بین المللی در کانادا حق کار و زندگی تا 3 سال را می دهد. اما شرط اصلی برای اخذ این مجوز داشتن مدرک از یک دانشگاه معتبر کانادایی و نیز پرداخت هزینه این مجوز می باشد. مابقی مدارک همان مدارک مربوط به ویزای دانشجوئی کاناداست.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری
این روش به متقاضیانی که از تمکن مالی بالایی بهره مندند، پیشنهاد می شود. علاوه بر کسب اقامت دائم با سرمایه گذاری در کانادا ، از دیگر مزایای این روش می توان به رشد اقتصادی قابل توجه و ادامه دار اشاره نمود. مبلغ سرمایه در کشور کانادا در مقایسه با دیگر کشورها پایین تر است و متقاضیان با داشتن 100 تا 350 هزار دلار می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند. یکی از مهم ترین نکات این است که شما بتوانید اثبات کنید دارایی مورد نیاز برای ماندن در آن کشور را دارید و به اصطلاح این کار خرید خاک آن کشور میگویند. ایالت کبک و استان بریتیش کلمبیا از بارزترین نقاط کانادا برای پذیرش متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور به حساب می آیند.

دریافت اقامت دائم کانادا از راه تولد فرزند
دریافت تابعیت کشور مقصد مهاجرت از راه تولد فرزند در کشورهای متفاوت تابع اصل خاک و یا اصل خون است. از آنجا که کانادا قائل به اصل دریافت تابعیت خاک است، در بدو تولد فرزند در این سرزمین او به عنوان شهروند کانادایی به رسمیت شناخته می شود. در خیلی از کشور ها این موضوع وجود ندارد و همچنان با تولد فرزند به او تابعیت را نمی دهند و این موضوع باعث شده که خیلی از متقاضیان قصد تولد فرزند در کانادا را داشته باشند. از مزایای مهم دریافت تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند میتوان به حق اقامت و سفر بدون نیاز به ویزا و استفاده از مزایای تحصیلات و خدمات درمانی رایگان اشاره کرد.

هزینه های اقامت در کانادا
میانگین هزینه های ماهانه ی اقامت در کشور کانادا در سال 2020 به این صورت می باشد؛ حدود 35 تا 50 درصد درآمد ماهیانه برای سکونت و خدمات شهری، حدود 15درصد برای خورد و خوراک و حدود 6درصد برای پوشاک هزینه می شود. البته هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا بسیار متفاوت بوده و بر اساس گزارش ها شهرهای ونکور، تورنتو، مونترال، اتاوا و کالگری جزء گرانترین شهرهای کانادا میباشند. در مجموع هزینه زندگی در کانادا برای مهاجرین ایرانی بالا اما به نسبت شهرهای هم سطح در کشورهای اروپایی ارزان تر می باشد.

در سال های اخیر کشور کانادا به علت دارا بودن مزیت های بسیار و استقبال از مهاجرین، مقصد بسیاری از متقاضیان ایرانی نیز قرار گرفته است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با در دست داشتن اطلاعات به روز و تخصصی راهنمایی های خود را به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی به کلیه ی متقاضیان ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *