مهاجرت تحصیلی پرتغال

شرایط تحصیل رایگان در پرتغال

شرایط تحصیل رایگان در پرتغال

دانشجویان بین المللی و اروپایی که قصد تحصیل و آموزش عالی در کشور پرتغال را دارند، ممکن است بخواهند از شرایط تحصیل رایگان در پرتغال آگاه شوند. کشور پرتغال به عنوان یک مکان پر جنب و جوش از تاریخ و فرهنگ، غربی ترین کشور در سرزمین اصلی اروپا می باشد. این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد که در تابستان ها گرم می باشد و این کشور از نسیم تازه دریا نیز سود می برد. کشور پرتغال به دلیل انتخاب گسرتده دوره ها، دانشگاه های عالی و شهریه مناسب، سال هاست که تعداد بسیاری دانشجوی بین المللی را به خود جذب کرده است.

شما به عنوان یک دانشجو، فرصت یادگیری یکی از زبان های رایج در جهان را خواهید داشت. بیشتر دوره ها به زبان پرتغالی تدریس می شوند، بنابراین، دانش زبان پرتغالی امری ضروری است. تسلز دانشجو به او کمک می کند تا در مجیط جدید مستقر شده و مهارت های زبان را به صورت چشمگیر فرا بگیرد. دانشجو هر علاقه ای که داشته باشد، می تواند فعالیت های اوقات فراغت متناسب با خود را پیدا کند. برای مثال علاقه مندان به موسیقی می توانند در جشنواره ها و رویدادها در شهر لیسبون شرکت کنند. افرادی که علاقه به غذا دارند، می توانند غذای محلی و خوشمزه دریایی را در الگاروه بیابند. جهت کسب اطلاعات جامع با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

بررسی شرایط تحصیل رایگان در پرتغال

دانشجویانی که شهروند اتحادیه اروپا می باشند، ملزم به پرداخت شهریه نمی باشند. به طور کلی، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کشور پرتغال شهریه دریافت می کنند. شهریه در دانشگاه های دولتی به صورت سالانه دریافت می شود و دانشگاه های خصوصی به صورت ماهانه شهریه دریافت می کنند. دانشگاه های کشور پرتغال برای دوره ها و برنامه ها در دانشگاه های دولتی به صورت جداگانه حداقل شهریه تعیین می کنند. بنابراین، هزینه ها در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا می تواند نسبتا زیاد باشد.

با وجود اینکه دانشگاه ها شهریه خود را تعیین می کنند، اگر دانشجو قصد تحصیل در مقطع دکترا در کشور پرتغال را دارد، مطابق با جدول زیر باید شهریه پرداخت کند:

مقطع دکتر هزینه سالانه به یورو
سال اول 2500€ الی 3000€
سال های بعد 1500€ الی 3000€

لازم به ذکر است که دانشجویانی که شهروند غیر اتحادیه اروپا یا EEA می باشند، هزینه بیشتری پرداخت نمایند. دانشجویان اتحادیه اروپا برای تحصیل در کشور پرتغال ملزم به پرداخت هزینه دوره بالاتر را ندارند و همچنین مجاز به درخواست برای هر گونه کمک هزینه تحصیلی موجود می باشند.

شهریه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، در دانشگاه های دولتی کشور پرتغال در جدول زیر آمده است:

مقطع تحصیلی هزینه سالانه به یورو
کارشناسی 1500€
کارشناسی ارشد 4000€

بررسی شرایط تحصیل رایگان در پرتغال

بورسیه تحصیلی جهت تحصیل رایگان در پرتغال

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان از چندین منبع در دسترس خواهد بود. به دانشجویان توصیه می شود که معیارهای در دسترس بودن و واجد شرایط بودن را بررسی کنند. هیئت اداره کل آموزش عالی پرتغال، به دانشجویان با عملکرد خوب از دانشگاه های این کشور از طریق تامین منابع مالی عمومی بورسیه می دهد. بورسیه تحصیلی براساس شایستگی دانشجویان ارائه می شود و به علاوه، کاملا رقابتی است. دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی و تمام برنامه ها واجد شرایط بورسیه تحصیلی می باشند.

دانشجویان بین المللی که نتایج علمی خوبی دارند، مستقیما می توانند از طریق دفاتر خدمات اجتماعی مدارس مربوطه خود جهت دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. برای دریافت بورسیه های تحصیلات تکمیلی و بودجه تحقیقاتی به دانشجویان خارجی ارائه می شود اما محدود به برنامه های خاص می شود. عمدتا کسانی که با تاریخ، زبان و فرهنگ پرتغالی مرتبط می شوند. برخی دیگر بورسیه های تحصیلی در زمینه های تخصصی پیشرفت ارائه می شوند. این بورسیه تحصیلی توسط وزارت امور خارجه در کشور پرتغال مدیریت می شود.

در لیست زیر انواع بورسیه های تحصیلی را مشاهده می کنید:

  • بورسیه تحصیلی دولت برای مطالعه رشته زبان و فرهنگ کشور پرتغال
  • بورسیه دانشکده تجارت و اقتصاد لیسبون
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه پورتو

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پرتغال به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

شرایط کار پاره وقت جهت تحصیل رایگان در پرتغال

شرایط کار پاره وقت به این بستگی دارد که دانشجو شهروند کدام کشور باشد. اگر دانشجو شهروند اتحادیه اروپا یا EEA باشد و در حالی که در کشور پرتغال تحصیل می کنند می توانند بدون محدودیت دولت کار کنند. دانشجویانی که شهروند غیر اتحادیه اروپا باشند، در طول تعطیلات و ماه های تابستان می توانند به مدت 40 ساعت در هفته کار کنند. بدین ترتیب دانشجویان فرصت کافی برای تحصیل و حتی مدتی وقت برای سرگرمی و فعالیت های شخصی خود خواهند داشت. تعداد بسیاری از مردم در شهرهای بزرگ به زبان انگلیسی صحبت می کنند و مردم محلی آنها همیشه صمیمی می باشند.

حداقل دستمزد کار برای یک فرد غیر ماهر در کشور پرتغال بین 5€ الی 6€ (یورو) می باشد. شرکت ها و موسسات هنگام کار در کشور پرتغال، براساس قومیت جدا نمی شوند. مشاغل براساس لیاقت و نیاز شرکت ها به افراد شایسته ارائه خواهد شد. کشور پرتغال یک مقصد عالی برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، می باشد. به طور کلی شهرهای دانشجویی پرتغال به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است. اگر قصد تحصیل در کشور پرتغال را دارید، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت مشاوره با وکلای ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :