مهاجرت سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری در نروژ یکی از راه های دریافت اقامت این کشور است زیرا سرانه تولید ناخالصی داخلی این کشور در میان بالاترین در جهان قرار دارد. با موفقیت در بخش نفت و گاز و سایر صنایع کلاس جهانی مانند کشتیرانی، کشتی سازی و آبزی پروری تقویت می شود. صنایع عمده توسط یک سیستم خدمات حرفه ای قوی و در حال رشد شامل امور مالی، فناوری اطلاعات، ارتباطات و حقوقی پشتیبانی می شوند.

همکاری قوی بین صنعت و موسسات تحقیقاتی، توسعه بین المللی و بودجه را به خود جلب می کند. مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری بهترین انتخاب برای سرمایه گذاران بین المللی می باشد. زیرا این کشور مکانی امن برای تجارت است. در گزارش سازمان تجارت جهانی در سال 2022 نروژ از بین 190 کشور در رتبه 7 و در شاخص شفافیت مالی بین المللی رتبه 7 از 180 کشور را دارد، همچنین نروژ از نظر بهره وری بالاتر از متوسط ​​اتحادیه اروپا است. در این خصوص کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما خواهند بود.

علت سرمایه گذاری در نروژ

نروژ از نظر سیاسی دارای ساختاری پایدار است. از حقوق مالکیت قوی و یک سیستم حقوقی کارآمد برخوردار می باشد. قانون گذاران و مشاغل نروژی از سرمایه گذاری خارجی به عنوان یک سیاست استقبال می کنند. دولت به طور کلی امتیازات خوبی را به سرمایه گذاران خارجی اعطاء می کند. البته برخی از محدودیت ها در مورد مالکیت خارجی و استفاده از منابع طبیعی و زیرساخت ها وجود دارد. دولت همچنان صاحب اصلی اقتصاد نروژ است. در برخی فعالیت ها، انحصار خود را حفظ می کند.

کشور نروژ همچنین سرشار از منابع طبیعی مانند نفت و گاز، منابع دریایی، مازاد برق آبی بدون انتشار و منابع جنگلی است. همچنین شرایط آسانی برای انجام تجارت وجود دارد که این کشور را در میان 10 کشور برتر از 180 کشور دارای رتبه بندی سهولت انجام تجارت قرار داده است. این کشور مکان عالی برای زندگی در طول چندین سال متوالی بوده و در شاخص توسعه انسانی سالانه در رتبه اول اروپا قرار دارد. در خصوص اطلاع از شرایط مهاجرت به نروژ مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

زمینه های سرمایه گذاری در نروژ

بهترین فرصت های تجاری در کشور نروژ در زمینه کالاهای مصرفی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساخت و ساز و املاک، خدمات برای تجارت، نفت و گاز، فرآوری مواد غذایی، صنایع دریای، ماهیگیری، کشتی سازی، مهندسی مکانیک و فلزات، ماشین آلات و خدمات در زمینه های گاز طبیعی، ارتباطات از راه دور، تجهیزات دریایی و زیر دریایی، انرژی های تجدیدپذیر، فناوری های زیست محیطی، تجهیزات و ملزومات پزشکی، تجهیزات امنیتی، زیرساخت های حمل و نقل (شبکه جاده ای، شبکه ریلی و حمل و نقل شهری) و بخش سلامت و بهداشت است. جهت اطلاع از هزینه زندگی در نروژ مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

شرکت های زیر بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری در نروژ هستند:

  • Ehandel
  • Tenders Info
  • Ted – European public markets
  • DgMarket

زمینه های سرمایه گذاری در نروژ

امتیازات ثبت سرمایه در نروژ

یکی از مهم ترین راه های دریافت اقامت در کشور نروژ از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت در این کشور است که شامل 3 راه کلی است. اولین آن ثبت شرکت از نوع AS (NYSE: STO) به معنی شرکت های با مسئولیت محدود می باشد. ثبت شرکت محدود عمومی یا ASA راه دوم بوده و سومین راه هم ثبت شعب دفتری است. در روش اول، متقاضی به وسیله ثبت شرکت با مسئولیت محدود، برای شرکت خود یک محدوده خصوصی تعیین نموده و فعالیت خود را در زمینه کسب و کارهای کوچک و یا متوسط شروع می کند. شرایط کار در نروژ به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

حداقل آورده مشارکتی در این روش حدود 400000€ (یورو) است. در مورد شرکت محدود عمومی متقاضی بایستی یک شرکت با استانداردهای جهانی برای صنایع بزرگ مانند نفت گاز داشته باشد. سهام این شرکت با حداقل سرمایه مورد نیاز یک میلیون است. شرط لازم ثبت هر 2 نوع شرکت ذکر شده در بالا این است که نیمی از افراد شاغل در آن مقیم نروژ باشند. مورد سوم مناسب سرمایه گذارانی است که دارای سرمایه کمتری می باشند، به این صورت آنها از یک شرکت یا فرد نروژی در خود کشور نروژ، کشورهای اروپایی یا کشورهای مورد تایید دیگر نمایندگی دریافت می کنند.

ریسک تامین سرمایه در نروژ

اقتصاد مقاوم نروژ راهی عالی برای متنوع سازی زمینه های سرمایه گذاری سرمایه گذاران بین المللی است. اما با قرار گرفتن پایه اقتصاد این کشور بر صنعت نفت و گاز، سرمایه گذاران باید توجه داشت که کاهش قیمت نفت خام یا سطح تولید ممکن است منجر به چرخش نزولی اقتصاد نروژ شود. همچنین اقتصاد وابسته این کشور به آمریکا باعث می گردد تا بروز رکود در آمریکا تاثیر زیادی روی اقتصاد این کشور داشته باشد. به علاوه، یکی از عناصر منفی آشکار برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات نروژ، پول رایج این کشور یعنی کرون است.

متقاضیان سرمایه گذاری در نروژ بایستی با در نظر گرفتن قوانین مربوطه این کشور نسبت به این امر اقدام داشته باشند. واجدین شرایط نیز می توانند در خصوص سرمایه گذاری در نروژ با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.