مهاجرت به کشور اتریش

زندگی در اتریش برای ایرانیان

زندگی در اتریش برای ایرانیان

در این نوشتار به موضوع زندگی در اتریش برای ایرانیان پرداخته می شود تا متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، با شرایط آشنا شوند. یکی از پرسش های غالب ایرانیان علاقه مند به مهاجرت و زندگی در اتریش این است که آیا زندگی در اتریش گران است؟ در این زمینه باید گفت در حالی که هزینه زندگی در اتریش نسبتا بالا است، در مقایسه با بقیه اروپا معقول است. با این حال، باید توجه داشت که هزینه های زندگی بسته به محل اقامت متقاضی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، شهرهای وین و سالزبورگ می توانند زندگی گران قیمتی داشته باشند، در حالی که ایالت بورگنلند مقرون به صرفه تر است. همچنین حمل و نقل عمومی در اتریش نیز بسیار ایمن و مقرون به صرفه است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، آماده ارائه راهنمایی بیشتر در این زمینه هستند.

هزینه های مسکن برای زندگی ایرانیان در اتریش

اقامت در شهر وین، پایتخت اتریش، گران است، اما در مقایسه با سایر شهر های محبوب اروپایی، هنوز کاملا مقرون به صرفه است. متوسط اجاره برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر وین 846€ (یورو) است، در حالی که شما باید 963€ (یورو) برای هر متر مربع در بارسلون و 1194€ (یورو) برای هر متر مربع در پاریس بپردازید. متقاضیان اقامت می توانند انواع خاصی از خانه ها را در اتریش پیدا کنند، مانند املاک مسکونی (Maierhof) در شهری به نام Bludenz، که توسط مناظر کوهستانی احاطه شده و از چوب ساخته شده اند. جدای از این خانه ها، حدود 45% مردم در خانه ها و حدود 7% در آپارتمان‌ ها زندگی می‌ کنند که غالب مردم با استفاده از روزنامه های محلی و امکان های آنلاین ارتباطی با فعالان بخش مسکن برای پیدا کردن خانه تماس برقرار می کنند.

هزینه های مسکن برای زندگی در اتریش برای ایرانیان

هزینه های بهداشتی زندگی ایرانیان در اتریش

در این بخش به سیستم مراقبت های بهداشتی و بیمه درمانی در اتریش پرداخته می شود تا روشن گردد ایرانیانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند، در زمینه درمان باید چه هزینه هایی پرداخت کنند و از سوی دیگر در کشور اتریش چه امکانات درمانی ای برای مهاجران غیر اتحادیه اروپا، در نظر گرفته شده است. سیستم مراقبت های بهداشتی اتریش که توسط سازمان بهداشت جهانی در رده 10 سیستم برتر مراقبت های بهداشتی قرار گرفته است، به 2 سطح تقسیم می شود:

  • بیمه سلامت عمومی
  • بیمه درمانی خصوصی

با این حال، تقریبا همه تحت پوشش سیستم عمومی هستند. ساکنان همچنین حق انتخاب بیمه درمانی خصوصی اضافی را دارند. اگر بیمه درمانی خصوصی را انتخاب شود، ممکن است از امکانات اضافی مانند ساعات ویزیت انعطاف پذیر، اتاق های بیمارستان خصوصی و انتخاب دکتر خود لذت ببرند. اگر شما به عنوان یک ایرانی در شغل حقوقی، خوداشتغالی، مطالبه مزایای بیکاری، مستمری بگیر، یا وابسته به یکی از این گروه ها هستید، باید گفت که بیمه درمانی برای شما اجباری است.

البته این نکته مهم را باید در نظر گرفت که هنگامی آغاز زندگی متقاضیان در اتریش یا در یک شغل، مدرسه یا دانشگاه، آنان به طور خودکار تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرند و یک کارت الکترونیکی برای آنان صادر شود که می توانند از آن برای اثبات پوشش بیمه درمانی خود استفاده کنند و در صورت مراجعه به پزشک باید آن را نشان دهند. اگر متقاضیان ایرانی قصد اقامت در وین را دارند، باید گفت که آنان با استفاده از (Praxisplan) می توانند پزشکان در شهر را با استفاده از طیف وسیعی از معیارها، مانند نام، حوزه تخصص، زبان خارجی صحبت شده و دسترسی افراد، پیدا کنند.

شرایط کار در اتریش برای ایرانیان

کار در اتریش ممکن است در حال حاضر رویای متقاضیان مهاجرت برای زندگی در اتریش باشد، اما حقایقی در مورد بازار کار وجود دارد که قبل از اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید بدانید. مهاجران ایرانی باید بدانند که کشور اتریش در مناطق خاصی با کمبود نیروی کار مواجه است و کارفرمایان داخلی برای استعدادیابی از داخل کشور و همچنین خارج از کشور درخواست می کنند که این موضوع می تواند فرصت مناسبی برای مهاجرت به کشور آلپ برای ایرانی ها فراهم کند. بازار کار اتریش به شدت به صنایعی مانند ساختمان و ساخت و ساز، گردشگری، تولید وسایل نقلیه موتوری، الکترونیک، غذا و حمل و نقل متکی است. صنعت نساجی همچنین کلید ثبات مالی کشور است. در واقع، اتریش اقتصاد 12 بزرگ جهان را با وجود نگرانی‌های کنونی پیرامون عرضه کارگران دارد.

روزهای کاری در اتریش برای اکثر غربی ها آشناست. مردم تمایل دارند از دوشنبه تا جمعه کار کنند و شنبه ها و یکشنبه ها را برای اوقات فراغت بگذارند. اما پرسش مهم این است که چگونه به عنوان یکی ایرانی می توانیم در اتریش کار پیدا کنیم. در حال حاضر، ممکن است نیازی به نگرانی در مورد نحوه یافتن شغل در اتریش به عنوان یک خارجی نباشد، زیرا تقاضا برای استعداد های جدید زیاد است. شرکت ها حتی نمایشگاه های شغلی برای جذب پناهندگان برگزار کرده اند. گرچه در سال 2018، دولت اتریش از پیوستن به توافقنامه مهاجرت سازمان ملل امتناع کرد. با این حال، هنوز هم برای اکثر مردم، شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا، آسان است که راه خود را در کشور آلپ هموار کنند.

باتوجه به اینکه درآمد شغلی یکی از دغدغه اصلی مهاجران به اتریش است در تصویر زیر بخشی از مشاغل همچون درآمد یک حسابدار، اشاره شده اند:

درآمد مشاغل مختلف در کشور اتریش

حال با توجه به مطالب گفته شده این مقاله، ایرانیان علاقه مند به زندگی در اتریش، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فضای اقتصادی این کشور و هزینه های زندگی و چگونگی اخذ ویزا، می توانند با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گفتگو کنند تا اطلاعات تخصصی تری را در این زمینه دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :