اتریش

رشته حسابداری در اتریش

علاقه مندان به رشته حسابداری می توانند تحصیل در رشته حسابداری در اتریش را به عنوان بهترین گزینه انتخاب کنند. زمانی مرکز قدرت امپراتوری بزرگ کشور اتریش بود، پس از شکست در جنگ جهانی اول به یک جمهوری کوچک تقلیل یافت. پس از الحاق توسط آلمان نازی در سال 1938 و متعاقبا اشغال آن توسط متفقین پیروز در سال 1945، وضعیت اتریش همچنان نامشخص بود. معاهده ایالتی در سال 1955 امضا شد و به اشغال آن پایان داد و استقلال اتریش را به رسمیت شناخت و اتحاد آن با آلمان را منع کرد. قانون اساسی در همان سال «بی طرفی دائمی» این کشور را شرط عقب نشینی ارتش شوروی اعلام کرد. فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 و ورود اتریش به اتحادیه اروپا در سال 1995 معنای این بی طرفی را تغییر داده است. اتریش در سال 1999 به عنوان یک کشور مرفه و دموکراتیک وارد اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا شد.

موقعیت مالی اتریش نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا مطلوب است. کسری بودجه 0.7% از تولید ناخالص داخلی در سال 2017 پایین بود و بدهی عمومی پس از رسیدن به بالاترین سطح 84.6% پس از جنگ در سال 2015، مجدداً به 78.4% تولید ناخالص داخلی کاهش یافت. دولت اتریش اعلام کرد که قصد دارد بودجه مالی را در سال 2019 متعادل کند. چندین ریسک خارجی، مانند مواجهه بانک های اتریش با اروپای مرکزی و شرقی، بحران پناهندگان و ادامه ناآرامی ها در روسیه/اوکراین، در سال 2017 کاهش یافت، اما هنوز هم عاملی برای رکود اقتصاد اتریش است. قرار گرفتن در معرض بخش بانکی روسیه و رابطه عمیق انرژی با روسیه خطرات اضافی را به همراه دارد.

دوره های تحصیل رشته حسابداری در اتریش
دوره هایی که برای تحصیل در اتریش در رشته حسابداری وجود دارد دوره هایی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. فارغ التحصیلان در کارشناسی ارشد رشته حسابداری، می توانند در رابطه با اطلاعات مالی مشاغل مختلف و سازمان ها و شرکت های مختلف کار کنند. در دوره کارشناسی دانشجویان رشته حسابداری دروس حسابداری مالی، مدیریتی و مالیاتی، حسابرسی، همراه با سیستم های اطلاعات حسابداری را مطالعه می کنند. از وظایف یک فارغ التحصیل کارشناسی رشته حسابداری می توان به نظارت، تهیه اطلاعات مالی و مالیاتی شرکت ها، مشاغل و ارگان های دولتی و همچنین کمک به مشتریان فردی برای آماده سازی برای روز مالیات، تجزیه و تحلیل فرم های مالیاتی، به علاوه خلاصه وضعیت مالی فعلی اشاره کرد. دانشگاه گراتس در کشور اتریش این دوره را ارائه می دهد.

از وظایف فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته حسابداری می توان به مدیریت مالیات و حسابداری مدیریت، پرداخت حقوق کارمندان شرکت، پرداخت قراردادهای مدنی، اجرای کارهایی با هدف کاهش هزینه کسر مالیات، و ارائه گزارش های مالیاتی اشاره کرد. دانشگاه FHWien Studienänge der WKW (دانشگاه علوم کاربردی پیشرو در اتریش برای مدیریت و ارتباطات) در اتریش این برنامه را ارائه می دهد. شهریه در دوره های نام برده شده را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

دوره/ شهریه در هر ترم (یورو)/ طول دوره
کارشناسی 72672€ بین 3 تا 4 سال
کارشناسی ارشد 88800€ یک سال
به طور کلی رشته حسابداری فرآیند اندازه گیری، ثبت، انباشت، تعمیم، ذخیره و انتقال اطلاعات مربوط به فعالیت های شرکت به کاربران خارجی و داخلی برای تصمیم گیری است. شغل حسابداری یکی از محبوب ترین مشاغل در بخش های اقتصاد و دارایی برای اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل می باشد. یک حسابدار تمام داده های سود و زیان را بررسی می کند و حقوق و درآمد و تمام مشکلات مالیاتی را برطرف می کند.

دانشگاه گراتس برای تحصیل حسابداری در اتریش
دانشگاه گراتس، واقع در شهر گراتس یکی از بزرگترین دانشگاه اتریش می باشد که دومین دانشگاه بزرگ دانشگاه در اتریش است. همچنین، دانشگاه گراتس، قدیمی ترین دانشگاه این شهر است که در سال 1585 تاسیس شد. هنگام ثبت نام برای پذیرش در دانشگاه گراتس اتریش، باید تمام مدارک لازم را تهیه کنید. لیستی از مدارک لازم را مستقیماً از دانشگاه بخواهید، زیرا ممکن است با توجه به کشور مبداء متقاضی این مدارک متفاوت باشد. با این حال مدارکی که برای درخواست در این دانشگاه به طور عمومی مورد نیاز است در لیست زیر آمده است:

• تمام اسناد دانشگاهی پیشین

• فرم درخواست آنلاین

• گواهینامه TOEFL

• گذرنامه

• شماره تماس

• پست الکترونیک

• عکس ها

• اثبات پرداخت هزینه

• رزومه (فارغ التحصیل، کارشناسی ارشد)

همان طور که در لیست بالا ملاحظه ی کنید، این مدارک مدارک کلی می باشد که باید آن ها را تهیه کنید. شما همچنین می توانید با تماس به سفارتخانه اتریش در کشور خود یا از طریق سایت اصلی دانشگاه گراتس از لیست کامل مدارک آگاهی داشته باشید. توجه داشته باشید که این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه های اتریش است، فقط دوره کارشناسی رشته حسابداری را ارائه می دهد. شهر گراتس با 400000 نفر جمعیت به عنوان یک شهر دانشجویی شناخته می شود و در جنوب کشور نزدیک به مرزهای مجارستان و اسلوونی واقع شده است؛ بنابراین دانشجویان می توانند از سفرهای آخر هفته در کشورهای همسایه اروپای شرقی لذت ببرند. گراتس شهری بسیار مناسب برای دوچرخه سواری است، بنابراین نیازی به ماشین یا حتی وسایل حمل و نقل عمومی ندارید، می توانید پیاده روی کنید یا دوچرخه سواری کنید تا به مقصد برسید. شهر قدیمی گراتس میراث یونسکو می باشد، هنگام قدم زدن در آنجا خود را در یک افسانه احساس خواهید کرد.

مزایای تحصیل در رشته حسابداری در اتریش
یکی از مزیت های تحصیل در اتریش این است که دهنیتی آرام نسبت به دانشگاه دارید. عموما دروه تحصیلی بین 3 تا 5 سال می باشد که محدودیتی در زمان تحصیل وجود ندارد. بنابراین دانشجویانی که در اتریش تحصیل می کنند، نسبت به دانشجویانی که در انگلیس تحصیل می کنند استرس کمتری دارند. هزینه های دوره ها در دانشگاه های اتریش به خصوص برای دانشجویان اتحادیه اروپا کم تر می باشد.

زبان آلمانی پرکاربردترین زبان در سراسر جهان نمی باشد، اما اگر بخواهید در اتریش چه در حین تحصیل چه بعد از فارغ التحصیلی شاغل شوید، باید زبان آلمانی بلد باشید. این مهم، برای دانشجویان و فارغ التحصیلان حسابداری، صنایع مکانیک، مهندسی، خودرو، صنایع مالی و نساجی تشدید می شود و فرصت کار در اتریش و آلمان را فراهم می کند. دانشگاه های اتریش انتظار دارند که شما به عنوان بخشی از اعتبارات ترم خود در کلاس آلمانی شرکت کنید که گرفتن مدرک زبان آلمانی را آسان تر می کند.

برای تحصیل در رشته حسابداری و کسب اطلاعات درخصوص هزینه تحصیل در اتریش می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *