ترکیه

رشته بازیگری در ترکیه

تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه برای علاقه مندان به صنعت فیلم سازی و فرهنگ ترکیه جذاب و شگفت انگیز است. در حال حاضر، کشور ترکیه در جهان شهرت خوبی، در زمینه سریال و فیلم های سینمایی کسب کرده؛ بسیاری از آن ها در کشورهای عرب زبان خریداری و در شبکه های ملی به نمایش در می آیند. این موضوع، موجب آشنایی بیشتر مردم با ترکیه و فیلم های آن می شود به دنبال آن، بازیگران نقش اول در کشورهای دیگر، از محبوبیت خوبی برخوردار می شوند که این مساله وجهه بین المللی به حرفه ی آنان اعطا می کند. بدین ترتیب، اشخاص مجذوب و علاقه مند به تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه می شوند و در صدد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه بر می آیند. در ترکیه، به مشاغل هنری و بازیگران و خواننده ها بسیار توجه می شود و آنان همواره در میان مردم محبوب هستند.

ایرانیان کم و بیش با این کشور همسایه آشنایی دارند و می دانند که استانبول ترکیه بیش از پایتخت آن، آنکارا معروف است. دین این کشور اسلام است و عموما مهاجرت و نقل مکان و خو گرفتن با کشور ترکیه برای ایرانیان آسان تر می باشد. این کشور آسیایی که در خاورمیانه قرار دارد در گذشته توسط امپراتوری عثمانی یکی از سلطنت های پرقدرت محسوب می شد. هم اکنون آثار تاریخی و باستانی زیبا و معروفی همچون ایاصوفیه از آن دوره به یادگار مانده است. این کشور همچنین به دلیل غذاهای خوش طعم و شهرت ان در کباب و غذاهای گوشتی مورد استقبال توریست ها قرار می گیرد. اگر شما نیز قصد تحصیل در این کشور را دارید باید بدانید که در طول دوره تحصیل خود با شگفتی هایی همجون فرهنگ و زبان زیبا و راحت آنان مواجه خواهید شد.

دلایل تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه
ترکیه دانشگاه های معتبری دارد که در خاورمیانه و در جهان رتبه های خوبی کسب می کنند. این دانشگاه ها رشته ها و دوره های خاصی را با توجه به درخواست دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. برخی از دانشگاه های کشور ترکیه با دیگر دانشگاه های اروپایی تعملات تحقیقاتی و آموزشی دارند که این امر موجب پیشرفت و ترقی دانشگاه و دانشجویان می شود؛ این امر نیز وجهه بین المللی دانشگاه را تغییر می دهد. شما می توانید در مقاطع متفاوتی در این کشور تحصیل کنید از دیپلم و فوق دیپلم گرفته تا دکترا شما می توانید در رشته بازیگری به کسب علم و حرفه بپردازید، همچنین می توانید در دوره ها و کارگاه های آموزشی بازیگری ثبت نام کنید. برخی از سیستم های دانشگاه های ترکیه از سیستم های اموزشی معتبر در جهان الگو گرفته و آن سیستم را اجرا می کنند.

از دیگر مزایای تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه بهره مند شدن از علم و دانش استادان متخصصیست که در خارج از کشور تحصیل کرده و رتبه علمی بالایی دارند. همچنین وجود بحث های بسیار و تمارین حرفه ای از نکات مثبت این رشته در این کشور است. ارائه پروژه های عملی به جای آزمون های تستی و کتبی در این رشته از دیگر مسائل مهم برای دانشجویان تلقی می شود. شرکت در تئاترهای دانشجویی و فراگیری مهارت های مرتبط با بازیگری نظیر فیلم سازی و عکاسی و تدوین نیز برای آنان فراهم می شود. اخذ مدارک معتبر و گاها بین المللی موجب می شود تا شما بتوانید در کشورهای دیگر نیز از ارائه مدارک تحصیلی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

دانشگاه های تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه
ترکیه که در مکانی ویژه و استراتژیک در آسیا واقع شده ، با کشورهای اروپایی و آسیایی هم مرز است و از هردو تاثیراتی میگیرد، مثلا با یونان و ایران و عراق و سوریه با اشکال متفاوت تعامل دارد. شهرهای این کشور نیز بنابر این موضوع فضا و امکانات متفاوتی دارند؛ مثلا استانبول بیشتر تفریحیست و آنکارا بیشتر سیاسی. اینکه شما به عنوان دانشجو در کدام شهر و دانشگاه قصد ادامه تحصیل دارید نیز موجب ایجاد تغییرات بر زندگی دانشجویی شما می شود. آنتالیا و ازمیر و آدانا از دیگر شهرهای مشهورند که هر کدام با دیگری شرایط زندگی و جو متفاوتی دارد. همچنین در نظر داشته باشید که دانشگاه های ترکیه سوابق درخشانی در ارائه بازیگران معروف و حرفه ای به اجتماع دارند. برخی از بهترین دانشگاه های ترکیه عبارتند از:

• دانشگاه بیلکنت

• دانشگاه سهیر استانبول

• دانشگاه کادیرهاس

• دانشگاه یاسار

• دانشگاه کوچ

• دانشگاه آیدین استانبول

• دانشگاه سابانجی استانبول

• دانشگاه هنر و طراحی ازمیر

• دانشگاه اوکان

مدارک لازم برای تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه
هر دانشگاه در ترکیه قوانین و مقررات خاص خود را برای اعطای اجازه تحصیل به دانشجوهای بین المللی دارد. بیشتر آنان مدارک لازم و نکات مهم خود را مانند آزمون های ورودی و یا شهریه ها و مخارج و خوابگاه و اسکان را در وب سایت خود قرار می دهند. شما می بایست پس از مطالعه و تحقیق در این خصوص مدارک اولیه خود را حاضر کنید؛ از مهم ترین مدارک، مدارک هویتی و شناسایی شماست. سپس می بایست ریز نمرات و مدارک تحصیلی و آموزشی و سوابق تحصیلی خودتان را به همراه عکس مورد نظر آنان ارسال کنید. در کنار این مدارک فرم درخواستی آنان و ویزا و گذرنامه و یا اگر مدارک افتخاری همچون مقالات، جوایز و گواهی نامه های دوره های خاص را که گذرانده اید به همراه سوابق کاری که می تواند موجب تایید و پذیرش شما شود را ارسال فرمایید.

ترکیه در سال های اخیر همواره تلاش می کند تا بتواند سیستم آموزش و دانشگاه های خود را مطابق با چهارچوب های بین المللی پیش ببرد و موجبات پیشرفت خود را در زمینه آموزش و پرورش بهبود ببخشد. خصوصا در مورد بازیگری که تجارب درخشانی در این حوزه دارد، نهایت سعی خود را می کند تا گام مهمی خروجی های آکادمیک قدرتمند و با پشتوانه ی استواری در جهت اثبات صنعت فیلم در جهان بردارد. جذب دانشجویان بین المللی نیز از اهداف این کشور است تا بتواند فرهنگ های متفاوتی را به خود جذب و رتبه علمی خود را بالا ببرد. در حال حاضر براساس آمار 100000 دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در ترکیه هستند که در رشته های متفاوت و در شهرهای مختلف این کشور در حال تحصیل و علم آموزی می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *