کانادا

دلایل رد شدن ویزای کانادا

دلایل رد شدن ویزا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا به چند بخش اصلی تقسیم می شوند که متقاضیان و مهاجران بین المللی می بایست این دلایل و روش ها را به صورت کامل بشناسند. مهاجرت به کشور کانادا با کسب ویزا های مختلفی امکان پذیر می باشد. هر ساله مهاجران و متقاضیان زیادی با کسب ویزا توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ازدواج و یا سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت می کنند. در برخی از موارد، ویزای متقاضیان از طرف دولت کشور کانادا رد می شود؛ به همین دلیل، متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با ارائه این نوشتار قصد دارند تا هموطنان عزیز را از دلایل رد شدن ویزا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا به صورت کامل آگاه سازند.

اگر از دلایل رد شدن ویزا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا اطلاعات کافی ندارید، می توانید تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

مهاجرت به کشور کانادا
مهاجرت به کشور کانادا و کسب اقامت در این کشور از راه های گوناگونی امکان پذیر می باشد. متقاضیان و مهاجران برای ورود به خاک این کشور می بایست با در نظر گرفتن شرایط خود، مناسب ترین راه و روش را انتخاب کنند. دولت کشور کانادا هر ساله به تعداد مشخصی از مهاجران مجوز اقامت در کشور کانادا را اهدا می کند و لازم به ذکر است که هر ساله تعداد مشخصی از افراد موفق به کسب شهروندی این کشور می شوند. رایج ترین روش های ورود به خاک کشور کانادا عبارتند از اکسپرس اینتری کانادا، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت جهت سرمایه گذاری، مهاجرت جهت ازدواج، PNP، مهاجرت به کشور کانادا برای والدین و سفر توریستی می باشد.

اقامت در کشور کانادا به دو صورت اقامت موقت و اقامت بلند مدت انجام می شود. متقاضیانی که قصد دارند کم تر از شش ماه در کشور کانادا ساکن باشند، می توانند اقامت کوتاه مدت این کشور را که کم تر از شش ماه اعتبار دارد، کسب کنند. در غیر این صورت، متقاضیان در صورتی که بخواهند بیش از شش ماه در کشور کانادا ساکن باشند می بایست اقامت بلند مدت این کشور را کسب کنند. معمولا اعتبار کارت اقامت بلند مدت پنج ساله می باشد و متقاضیان می توانند با کسب ویزای کاری،ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری و یا اموری که بیش از شش ماه به طول می انجامد، اقامت بلند مدت کانادا را کسب کنند. همچنین لازم به ذکر می باشد که اقامت کوتاه مدت معمولا به توریست ها و گردشگر های خارجی ارائه می شود.

رد شدن ویزای کشور کانادا
رد شدن ویزای کانادا میتواند برای متقاضیان نا امید کننده باشد؛ زیرا میتواند برنامه های سفر، برنامه های کاری یا حتی یک زندگی جدید را خراب کند. نگران نباشید، بعد از رد شدن ویزای کانادا، متقاضیان می توانند با پشت سر گذاشتن چند مرحله، دوباره اقدام به کسب ویزای کشور کانادا کنند. بر خلاف باور عموم، با در نظر گرفتن دلایل رد شدن ویزا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا، اقدام مجدد جهت کسب ویزای کشور کانادا امری طبیعی محسوب می شود. بعد از رد شدن ویزای کشور کانادا، به متقاضیان هیچ گونه اطلاعاتی درباره دلایل رد شدن ویزا ارائه نمی شود؛ اما باید در نظر داشته باشید که معمولا ویزای افراد به دلایل زیر رد و ریجکت می شود:

✔ عدم ارائه اسناد دقیق و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

✔ عدم نمایش منابع مالی کافی برای تأمین هزینه سفر و اقامت خود در کانادا

✔ عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی

✔ عدم رعایت استانداردهای بهداشتی

✔ بررسی های مأمور و یا افسر

ممکن است فاکتورهای دیگری نیز وجود داشته باشد که منجر به امتناع ویزای کانادا شود، اما بسیاری از آنها در پارامتر های موارد ذکر شده قرار می گیرند. اگر درخواست متقاضی رد شود، ممکن است وی واجد شرایط درخواست تجدید نظر در مورد رد یا درخواست مجدد ویزا باشد. در صورت درخواست تجدید نظر، متقاضی نمیتواند انتظار داشته باشد که افسر ویزا یا مقامات سفارتخانه درخواست ویزای موقت را برای دریافت ویزای موقت قبول کنند.

جلوگیری از رد شدن ویزای کشور کانادا
در نامه رد شدن ویزای کانادا متقاضیان سرنخ ها و اطلاعات مهمی در مورد دلیل این که چرا درخواست متقاضیان رد شده است میتوان یافت. متقاضیان باید آن ها را با دقت بخوانند و به هر گونه اطلاعاتی که میتوانند بعداً برای تقویت مورد استفاده مجدد خود استفاده کنند، توجه کنند. همچنین می توانند در هنگام بررسی برنامه خود به یادداشت هایی که افسر ویزا آن ها نوشته است درخواست دسترسی کنند. این امر ممکن است به متقاضیان کمک کند تا نگرانی های مربوط به استفاده مجدد خود را برطرف کنند. به یاد داشته باشید که در صورت ارسال درخواست جدید، ممکن است مدارک و پرونده متقاضیان توسط یک افسر دیگر که دید متفاوتی نسبت به مدارک متقاضیان دارد، بررسی شوند.

درخواست تجدید نظر درباره پرونده متقاضی با در نظر گرفتن پرونده و شرایط وی توسط دادگاه فدرال کانادا ایده خوبی به نظر میرسد. البته توجه داشته باشید که این درخواست تجدید نظر فقط در یک بازه زمانی خاص معتبر است و باید سریعاً عمل شود. اگر این مورد در مورد متقاضی صدق کند، شاید ایده خوبی باشد برای افزایش شانس تأیید پرونده متقاضی، وی از یک وکیل متخصص در برنامه های ویزای کانادا استفاده کند. پس از رد شدن ویزای کانادا، متقاضیان باید از رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه میشود، آگاه باشند. متقاضیان باید با این مراحل آشنا باشند و حتماً آنها را با دقت دنبال کنند تا بار دوم در مشکلی ایجاد نشود. مراحل درخواست مجدد با در نظر گرفتن ویزای متقاضیان متفاوت می باشد.

دلایل رد شدن ویزا دانشجویی کشور کانادا
رد شدن درخواست ویزای دانشجویی کانادا نیز معمولا به دلیل عدم اثبات منابع مالی کافی، اثبات قصد ترک پس از پایان برنامه یا اسناد مسافرتی یا هویتی مشکوک صورت میگیرد. دو دلیل امتناع پذیر ویزای دانشجویی این است که سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ممکن است پرونده دانشجویان و متقاضیان را قبول نکند. اگر افسر ویزا که پرونده متقاضی را بررسی کرده است هیچ ارتباطی بین برنامه تحصیلی انتخابی متقاضی و سابقه تحصیلی یا کاری متقاضی نبیند، ممکن است تمایل به رد درخواست متقاضی داشته باشد. برای برطرف کردن این نوع مشکل، متقاضی می بایست که در اظهار نامه شخصی خود دلایل انتخاب برنامه خاص مطالعه و تحصیل در کانادا را روشن کند.

دلایل رد شدن ویزا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا در بخش ویزای دانشجویی و سایر ویزا ها متفاوت می باشد. اگر درخواست ویزای دانشجویی کرده اید، احتمالاً می دانید که برای این کار، باید در یک مرکز آموزشی کانادایی پذیرفته شده باشید. ارائه نامه پذیرش به همراه سایر مدارک مورد نیاز الزامی می باشد. اگر مأمور ویزا شک کند که نامه پذیرش شما معتبر است یا اینکه شما واقعاً تمام شرایط برنامه را رعایت کرده اید، ممکن است درخواست شما را رد کند. برای جلوگیری از مسئله ای از این دست در اعمال مجدد خود، مدارک را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه اسناد واضح هستند. همچنین ممکن است بخواهید مستندات حمایتی دیگری ارائه دهید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که مرکز تحصیلی مورد پذیرش شما معتبر است و در لیست موسسات یادگیری تعیین شده در کانادا قرار دارد.

دلایل رد شدن ویزای کاری کشور کانادا
در مورد دلایل رد شدن ویزای کاری کشور کانادا، دلایل کلی که در بخش نخست مقاله ذکر شدند، اصلی ترین دلایل رد شدن ویزای کاری این کشور می باشند. با این حال، نکته مهمی که باید در رابطه با ویزاهای کاری کانادا ذکر شود، تمایز بین رد شدن و بازگشت است. رد شدن ویزای کاری در نتیجه عدم اثبات مالی، اثبات اهداف، ارائه اسناد مورد نیاز، رعایت استاندارد های پذیرش بهداشتی، امنیتی یا کیفری خواهد بود. از طرف دیگر، بازگشت ممکن است در نتیجه پر شدن سهمیه برنامه یا از اسناد موجود یا از بین بردن مطالب برنامه نادرست باشد. اگر برنامه ای که برای آن درخواست کرده اید قبلاً به سهمیه متقاضیان پذیرفته شده خود رسیده باشد، متأسفانه قادر به استفاده مجدد از آن برنامه در آن زمان نخواهید بود. با این حال، اگر درخواست شما به دلیل از دست رفتن اطلاعات برگردانده شده است، می توانید به راحتی این مشکلات را برطرف کرده و دوباره اقدام کنید.

در هر صورت، اگر دلیل رد شدن ویزای صحیح نباشد، متقاضی میتواند با انجام اصلاحات مناسب، مشکل را برطرف کند. اطلاعات ارائه شده را بررسی کند و داده ها یا اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه کند. هنگام انجام این کار، متقاضی می بایست اطمینان حاصل کند که چرا این اطلاعات جدید در اولین درخواست آن ها داده نشده است.

شما عزیزان اگر مایل به کسب ویزای کشور کانادا هستید، میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و جهت شرکت در جلسات مشاوره، در دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت حاضر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *