آلمان

دانشگاه های مورد تایید ایران در آلمان

سالیانه افراد بسیاری متقاضی مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل پزشکی در دانشگاه های این کشور هستند، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان، تحصیل در این کشور را پر متقاضی کرده و افراد بسیاری داوطلب تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. اما چنانچه بعد از تحصیل قصد برگشت به ایران و اشتغال در ایران را داشته باشید باید مدرک شما در ایران نیز از اعتبار کافی برخوردار باشد؛ از این رو بهتر است دانشگاهی را برای تحصیل انتخاب کنید که در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم ایران باشد. دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در کشور آلمان شامل لیستی طولانی از دانشگاه هاییست که در سطح کیفی خوبی از نظر آموزشی و رفاهی هستند. به دلیل تعداد زیاد دانشگاه های موجود در این لیست، گزینه های متعددی برای متقاضیان به عنوان حق انتخاب وجود دارد. در بیشتر این دانشگاه ها شرایط پذیرش یکسان است به جز در تعداد کمی از رشته ها و همچنین مقاطع تحصیلی تفاوت های جزئی دیده می شود.

همچنین پیش از درخواست تحصیل پزشکی یا تحصیلی دندانپزشکی در آلمان، بهتر است دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در آلمان را بشناسید و پس از آن برای دریافت پذیرش از دانشگاه ها و ویزای تحصیلی اقدام کنید. تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در آلمان از آن جهت حائز اهمیت است که بعد از بازگشت به کشور برای کار در ایران دچار مشکل نشوید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در آلمان در سال 2020
اطلاع دقیق از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سال 2020 و سطح بندی دانشگاه های خارج از کشور برای متقاضیان تحصیل در خارج بسیار مهم می باشد. همه ساله، وزارت علوم ایران لیستی از دانشگاه های خارجی مورد تایید را برای اطلاع متقاضیان تحصیل در خارج از کشور منتشر می کند؛ چرا که با متقاضیان با اطلاع از اعتبار دانشگاه مورد نظر، با اطمینان خاطر به ادامه تحصیل خود فکر کرده و از اتلاف هزینه و زمان جلوگیری می شود. تحصیل در آلمان یکی از رویاهای دانشجویان خارجی مخصوصا دانشجویان ایرانی می باشد؛ به همین دلیل لیست درجه بندی دانشگاه های آلمانی مورد تایید وزارت علوم ایران در جدول زیر رده‌ بندی شده که به سه گروه ممتاز، خوب و متوسط تقسیم بندی شده اند:

برخی از دانشگاه های گروه الف آلمان (دانشگاه های ممتاز)/ برخی از دانشگاه های گروه ب آلمان (دانشگاه های خوب)/ برخی از دانشگاه ها و مدارس عالی فنی دولتی گروه ج آلمان (دانشگاه های متوسط)
دانشگاه فرای آلمان/ دانشگاه باهاس وایمر/ مدرسه عالی فنی اشمالکالدن
دانشگاه همبولت برلین/ دانشگاه بیله فیلد/ مدرسه عالی اشترالزوند
دانشگاه ابرهارت کارل توبینگن/ دانشگاه اسپورت شول آلمان/ دانشگاه کیل
دانشگاه جان ولفگانگ گوته/ دانشگاه اروپایی فلنسبورگ/ مدرسه عالی ارفورت
دانشگاه لودویک ماکسیمیلیان مونیخ/ دانشگاه هافن سیتی هامبورگ/ مدرسه عالی مددکاری آلیس-سالومون
دانشگاه فنی برلین/ دانشگاه اروپایی ویادرینا فرانکفورت/ مدرسه عالی فناوری بویت
دانشگاه بن/ دانشگاه لایبنیتز هانوفر/ مدرسه عالی دوگانه بادن-ووتمبرگ
دانشگاه فرایبورگ/ دانشگاه روهر/ مدرسه عالی آخن
دانشگاه گتینگن/ دانشگاه فیلیپز ماربورگ/ دانشگاه بیفلد
دانشگاه فنی مونیخ/ دانشگاه فنی چمنیتز/ مدرسه عالی بینگن

برخی از دانشگاه های برتر کشور آلمان
برخی از دانشگاه های آلمان که رنکینگ بالایی نسبت به دیگر دانشگاه ها دارند عبارتند از:

دانشگاه فنی مونیخ : تنها دانشگاه دولتی علم و فناوری در آلمان می باشد، این دانشگاه در قرن نوزدهم بنا شده و از سال 2001 شعبه ای در سنگاپور برای تحصیلات بین المللی باز کرده است.

دانشگاه لودویگ – ماکسیمیلیان – مونیخ : با بیش از %13 دانشجوی بین المللی دومین دانشگاه پر جاذبه برای دانشجویان خارجی در آلمان می باشد. این دانشگاه در سال 1472 بنا شده و از قرن هجدهم با تاکید بر علوم طبیعی یکی از پیشرو ترین دانشگاه ها در تحقیقات، اکتشافات و نوآوری ها می باشد.

روبرت کارلز هیدلبرگ : این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه آلمان بوده که در سال 1386 تاسیس شده و برای 160 رشته در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به بیش از %20 از ظرفیت خود برای دانشجویان بین المللی از 130 کشور خدمات ارائه می دهد. بیش از یک سوم از دانشجویان دکترا بین المللی هستند.

هومبولت برلین : دانشگاه هومبولت بنیان گذار مدل دانشگاهی و روش های آموزشی مورد استفاده در اکثر دانشگاه های اروپایی و غربی از قرن نوزدهم می باشد. تمرکز این دانشگاه بر روی ترکیبی از تدریس و تحقیق بوده و بزرگانی همچون کارل مارکس، فردریک انگلز، آلبرت انیشتین و غیره در این دانشگاه تحصیل کرده اند و بیش از 55 برنده جایزه نوبل در این دانشگاه درس خوانده اند.

شاریته : دانشگاه دارویی برلین، این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه/بیمارستان های اروپا می باشد که در سال 1710 به خاطر شیوع بیماری طاعون در پروس شرقی ساخته شد و پذیرای بسیاری از بزرگان علم پزشکی مانند خانم راحل هیرش اولین پرفسور پزشکی پروس بوده است و بیش از نیمی از برندگان آلمانی جایزه نوبل در علوم پزشکی و فیزیولوژی در این دانشگاه کار یا تحصیل کرده اند.

مزیت های تحصیل در این دانشگاه ها بسیار زیاد است و علاوه بر اعتبار بالا امکان تحصیل به زبان انگلیسی را در آلمان فراهم میکنند. امکان کار در حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی درآلمان فراهم بوده و می توانند در دانشگاه ها رایگان تحصیل کنند و بورسیه شوند. این دانشجویان پس از تحصیل می توانند مشغول به کار شوند و با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری اقامت آلمان پس از تحصیل و در نهایت با پرداخت مالیات اقامت دائم آلمان را بگیرند.

برای تحصیل در سایر دانشگاه های خصوصی آلمان که در فهرست نمی باشند، پیش از اقدام برای اخذ پذیرش بهتر است اعتبار دانشگاه از اداره کل امور دانش آموختگان استعلام شود.

برای پاسخ به سوالات خود در ضمینه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در آلمان و مهاجرت تحصیلی به این کشور میتوانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *